Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patryk13

Windows Vista - sposoby na poprawienie wydajności tego systemu

Polecane posty

Przede wszystkim SP1, jeżeli jeszcze go nie masz i najnowsze sterowniki do karty graficznej. A co do programów ja mam tylko Ccleaner i komputer chodzi mi elegancko, ale ja próbuję jak najmniej instalować programów, których nie znam bądź nie wiem czy mi się przydadzą. Mam mały zestaw sprawdzonych programów na dysku zewn. i instaluję tylko je, aby zapobiec ewentualnemu chaosowi na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciezko nawet polecic cos. Grunt by byly najnowsze sterowniki, nie bylo smiecia (wspomniany ccleaner bardzo dobrze spelnia swe zadanie) na dysku, dysk byl zdefragmentowany i pozbawiony bledow (scandisk). Porzadny antywirus i firewall tez jest niezbedny (ja mam Kaspersky Internet Security 2009 i jestem z niego bardzo zadowolony). Juz doswiadczylem u innych jak spyware i inne smiecie potrafia "zamulic" system. A jako program to optymalizacji systemu moge polecis TuneUp Utilities 2009. Ze strony producenta mozna pobrac darmowa, 30 dniowa wersje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sp1 oczywiście mam , zastanawiam się również nad zainstalowaniem sp2 w wersji RC . Więc wszytko to co powiedzieliście wystarczy co poprawnego działania ?? A co do defragmentacji ; piszę że zalecane jest cotygodniowa defragmentacja ale nie trzeba chyba robić tego co tydzień ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz podziwiac malutkie kwadraciki to mozesz nawet codziennie defragmentowac :smile: Ja swojego dysku nie defragmentuje prawie w ogole i jakos na szybkosc dzialania nie narzekam. Zreszta przed i po dla mnie roznicy nie widac. BTW: kiedys dawno temu mialem okazje pouzywac Norton SystemWorks 2003 na win xp. Gdy on zdefragmentowal mi dysk c, to widac bylo, iz system dziala zdecydowanie szybciej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kwadraciki... W Viście masz takie eleganckie okienko z napisem "Trwa Defragmentacja. Może to potrwać od kilku minut do kilku godzin." To się panowie postarali. Skąd mam, kurna, wiedzieć CO ten komputer właściwie robi i ILE to potrwa? ;/

Ale cóż... Jak trzeba, to trzeba. Defragmentuj, proszę ja Ciebie, ale raz w miesiącu, jak nie lubisz. I ściągnij sobie jakiś program do tego. Mniejsza udręka, jak się na coś w stylu paska postępu podczas defragmentacji patrzy ;]

Co jeszcze? Nie wiem... Sam mam Vistę na laptopie (Asus F5, proc 1,8 dwa rdzenie, zintegrowana karta graficzna 128MB, 2 GB RAM-u) i dałbym WSZYSTKO by na nim WoW chodził płynniej niż 15 fps-ów. :D

Spróbuj zwiększyć ilość pamięci wirtualnej. Może to coś da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to niestety kwestia wolnego sprzętu - wbrew obiegowej opinii są komputery, na których Vista działa ok :wink:

A co do szybszego WoWa - akurat pamięć wirtualna przy 2 GB RAM-u niczego nie zmieni... Zostaje szybsza karta i szybszy procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz vista jest instalowana na wszystkich pc. A system operacyjny powinien zajmowac jak najmniej zasobow, by te byly dostepne dla oprogramowania (gry to tez programy). Vista tego zalozenia nie spelnia. Fakt, jak masz bardzo szybki procesor, duzo ramu i wydajna grafike, nie bedzie to mialo dla ciebie znaczenia, ale dla mnie i taki sprzet jak moj (ma juz prawie 4 lata i dzieki podkreconemu prockowi i nowej/uzywanej karcie dostal prawie drugie zycie) znaczenie ma. Ogolnie to viste zainstalowalem tylko dlatego by zobaczyc jak wyglada ten caly DX10. Jako ze Crysis w DX10 nie dzialal plynnie (nie byl to slideshow mimo wszystko), a w Bioshock roznicy w zasadzie widac nie bylo, wrocilem do xp gdy vista zaczela doprowadzac mnie do szalu... Caly czas na dysku lezy win 7 rc ale nie mam czasu go instalowac i sprawdzic jego wydajnosc. Moze niedlugo sprawie se nowe plyta + ram + procek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W7 jest moim zdaniem świetny.

Fakt, mam kompa, na którym Vista też działa dobrze, ale W7 działa szybciej, na poziomie XP. A startuje jeszcze szybciej - do tego stopnia, że pełny start systemu zajmuje mi teraz mniej czasu, niż wyjście z Hibernacji na Viście (a tam działało subiektywnie równie szybko co w XP).

Ale robi się offtopic, więc kończę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kwadraciki... (...)

Wlasnie mi sie pokickal ekran defragmentacji z tym z XP. Mea culpa. A to dlatego, ze viste mialem jakies 2 miesiace tylko i sie jej pozbylem - system mi nie odpowiada...

W XP z tego co wiem też nie ma kwadracików, jest pasek z kreskami, ale to bez znaczenia (chociaż brakuje mi kwadaracików z 98 :turned: )

Program do defragmentacji - jak jest dobry i darmowy ??

A czy zwykły Windows'owy nie wystarcza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadbać o Viste tzn. co robić żeby działała poprawnie w grach itp.

Przede wszystkim instalować na odpowiednim sprzecie sprzęcie. Dla przykładu u mnie na E8400, GF8800GTS i 4GB RAM problemów czy dyskomfortu nie odczuwam.

PS Defragmentator to był najlepszy bodajże w Nortonie którymś... te skaczące kwadraciki miały jakąs hipnotyczna moc bo ja lubiłem się w nie gapić.

Ja zawsze gapiłem się w defragmentacje na 98... Przy zawalonym dysku 60GB potrafiło to sporo trwać, a ja siedziałem, piłem herbatę i patrzyłem =D - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...