Jump to content
Guest Qn`ik

Tworzenie stron www

Recommended Posts

Guest

Warto znaczyć, że sporo ludzi blokuje na stałe pop-up. Warto zamieścić na stronie flash player, lub jakiś inny. Są też odp. skrypty na muzykę w tle (wbrew pozorom, przy łączu, dajmy na to 1 Mb muzyka o poj. 1 MB wczytuje się najwyżej parę sekund, a jak strona jest w miarę lekka to i problemu nie ma. Poza tym jest coś takiego jak cache i cookies. Raz wejdziesz na stronę - następnym razem wczytywać się będzie o niebo szybciej).

Nie znalazłem właściwego tematu, więc sądzę, że tutaj znajdę pomoc. Chciałem komuś pomóc, lecz nie bardzo znam się na tym. Zwracam się do Was o pomoc. Zadaniem jest wykonanie kalkulatora w oparciu o html i javę. Czytałem coś, ze należy oprzeć się na formularzach, ale też za bardzo nie wiem jakich. Wrzucam to, co do tej pory mam. (załącznik w poście).

Kalkulator.html

Mam głupi problem. Próbuję zrobić stronkę ze skryptami php, ale za nic w świecie ich nie widać :(

Wrzuciłem plik tutaj. W kodzie źródłowym widać skrypty, są rozpoznawane, ale strona jest zupełnie czysta. Co robię źle??

1. Strona w php powinna mieć rozszerzenie php

2. Serwer, na którym jest strona, powinien obsługiwać php.

3. W źródle właśnie nie powinno być widać skryptów.

4. Proponuję używać dłuższych znaczników, tzn <?php [treść] ?> zamiast samego <? [treść] ?> - wersje krótkie nie zawsze są obsługiwane.

Jak zrobię index.php, to nie czyta jej i pisze, że strona o podanym adresie nie istnieje. Wnioskuję, że serwer nie obsługuje php. Ale dlaczego nie widać tego u mnie??

PHP ma to do siebie, że nie da się zobaczyć wyniku na swoim komputerze. Trzeba uploadnąć na jakiś serwer, aby zobaczyć swoje dzieło.

Nie jest to ścisła odpowiedź. Można u siebie oglądać strony w php, tyle tylko, że trzeba sobie postawić serwer www (Apache) i PHP (najlepiej od razu do kompletu dorzucić MySQL).

Gdybyś się zdecydował na to (wygodne moim zdaniem) rozwiązanie, masz dwie opcje:

1. Pobierasz gotowy pakiet typu krasnal, jednak nie polecam, bo zawiera stare wersje komponentów.

2. Pobierasz osobno wszystkie części i sam to konfigurujesz. Jest to droga trudniejsza, ale lepsza. Przy czym tu drobna uwaga: nie ciągnij od razu wszystkiego najnowszego, tylko najpierw znajdź na necie mozliwie świeży poradnik instalacji i konfiguracji z informacją, których wersji składników się tyczy. Dlaczego tak? Bo czasami są problemy pomiędzy różnymi wersjami.

Ok, potrzebuję otworzyć tą stronę z innego komputera, czy z mojego wystarczy? Pytam, bo mam prywatne IP i nie wiem, czy u mnie będzie to działać, jak powinno.

Jeśli postawisz sobie lokalnie serwer, to IP jest bez znaczenia - zawsze możesz odwołać się poprzez localhost (lub http://127.0.0.1 to jest to samo). Po prostu Twoja strona nie będzie dostępna w internecie.

Tutaj daje kod do stylish(firefox) ktory zmienia kolor google, ale nie moge znaleźć wartosci ktora odpowiada za kolor tła, normalnie jest czarne, a ja potrzebuje pomarańczowe, czy ktos wie co i jak zmienic? Oto kod:

black_google.txt

Edited by M@TH3V

1. Użyj wtyczki firebug - ona Ci pomoże.

2. Wywal tę kobyłę i wstaw do postu jako załącznik.

3. Po wypełnieniu punktu 2, wrzucę ten temat do tworzenia stron www.

Ja niedawno musiałam mojej mlodszej robić stronę... Ona jest w tym kompletnie zielona, a ja trochę się na tym znam.

Nie wysiliłam się... Użyłam Zajączka. Dla niedzielnych twórców- jak znalazł!

Witam. czy mógłby ktoś napisać dla mnie bardzo prosty skrypt? ja się kompletnie nie znam na htmlu/phpie ;(

a co tam, pokażę to na obrazku :P

klikxe3.jpg

dokładniej chodzi mi o to, że na stronie będzie button. po jego kliknięciu będzie wyświetlała się liczba kliknięć :)

Edited by Cykuzio

Guest TheTruff

Jak zrobic w html marginesy aby strona, niezaleznie w jakiej rozdzielczosci byla, na srodku ekranu?

Najlepiej za pomocą css.

Całą zawartość body obejmujesz jakimś znacznikiem div, powiedzmy o id="cialo".

Taki div definiujesz np tak:

#cialo {
    height:100%;

width: 772px;
        <!-- określamy szerokość diva z małym zapasem, chyba dobierałem eksperymentalnie, żeby strona się pod IE nie rozjeżdżała, bo pod Fx i Operą było ok -->

position: relative; left: 50%;
        <!-- czyli wysunięcie o połowę szerokości okna przeglądarki -->

margin-left: -375px;
        <!-- odejmujemy połowę szerokości naszej witryny, w tym wypadku ciało ma szerokość 750px, więc odejmujemy 375 w ten sposób mamy stronę na środku -->
}

Guest TheTruff

Szerokosc diva ustawilem jednak calosc nie przenosi sie to na srodek ekranu...

Guest TheTruff

Ehh... Zapomnialem zamknac znacznika div... :P Wszystko teraz działa. Dzieki wielkie :)

polecicie mi jakis dobry serv pod joomala 1.5.3? bo nie chce mi sie grzebac w html-u bo choc umiem to jestem leniem - ale zeby serv byl darmowy no a ja platny to esem byle byl dobry thx z góry

jak dalem nie tu to soraka i prosze o przeniesienie

Edited by Alaricker

Witam. Odrazu zaczne z tym ze jestem troszke zielony w robieniu stronek... Ale mam takie pytanie... Znalazlem fajny template w sieci... I w spisie opcji jest opcja "Contact" gdzie osoba zwiedzajaca moze wpisac swoj komentarz itd... Ale jak ja imam ustawic zeby mail automatycznie wysylalo na moj mail... Bo jak klikne na send to wlacza mi se outlook express i w linijce "to" (do kogo ma byc wyslany mail) pisze cos w rodzaju "name@sampledomain.com" i moje pytanie bzmi jak to zmnienic na MOJEGO mail-a. Co do programu s ktorego korzystam to nVu bo jakos mi se wydaje latwy w obsludze. Niewiem co bym jesce napisal zeby wam jakos wiecej pojasnic sytuacje... Thx za pomoc.

Nie rozumiem w czym problem. Otwierasz swój edytor kodu (nawet w notatniku to zrobić możesz), otwierasz plik templatki, wyszukujesz ten adres mail (ctrl+f), podmieniasz na swój, zapisujesz... Takie coś nie daje rady? ;)

Zgaduję, że chodzi ci o formularz kontaktowy na stronie, tak? Musisz wstawić tam formularz w HTML-u, a potem podpiąć to pod PHP, powinno to być coś takiego:

<FORM ACTION=skrypt.php METHOD=POST>

<INPUT TYPE=TEXT NAME=email><BR>

<TEXTAREA NAME=tresc></TEXTAREA><BR>

<INPUT TYPE=SUBMIT>

</FORM>

A w PHP skrypt który wyśle dane pocztą:

mail("ty@twoj.serwer", "Formularz", $tresc, "Reply-To: $email");

Witam :)

Sprawa wyglada tak, otoz Pani Profesor na TI (technologia Informatyczna) zadala temat, bysmy wizualnie stworzyli strone internetowa. Nie chce w notatniku, bo robil to daawno temu i juz nic nie pamietam. Nie chce tez w Wordzie, bo za duzo tam nie stworze. Slyszalem, ze istnieja jakies programy, w ktorych da sie to zrobic. Jestem amatorem, wiec jak by ktos mogl pomoc i jakas nazwe programu podac, to byl bym wdzieczny :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...