Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość michi93

Rozwiązany: Nowy procesor

Polecane posty

Gość michi93

Wpadła mi bonusowa kasa w łapy więc postanowiłem ją wydać na nowy proc do mojego zestawu i wysłużonemu e6750 już dać spokój.kasy na nowego procka mam 1100zł na początku zastanawiałem się nad e8600 ale stwierdziłem ,że nie wiem kiedy może mi wpaść znowu kasa w łapy i zacząłem zastanawiać się nad Q9550.który lepszy(patrząc w przyszłość)komp przeznaczony jest do grania ale obróbka filmu ,zdjęć czy muzyki też sie czasem zdarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CYTAT CIACH]

Sądząc po twoich postach z innych tematów ( :icon_biggrin: ) nie potraktujesz mojego posta jako tego decydującego... ale co tam.

Jestem za Q9550. E8600 się nie opłaca, to lepiej już brać E8400.

Zapoznaj się z zasadami pisania postów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Q9550!

E8600 to wyrzucanie kasy w błoto... już lepiej kupić E8400 i podkręcić (a ten procek może wiele, oj może xD)

Ale z tych dwóch to bez zastanowienia Q9550 ;]

4 jajka, dobry overclocking czynią ten procesor naprawdę dobrym produktem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak powiedział Allor. W PC szybko następują zmiany. Poza tym poważniejsze o/c Q wymaga już nieco lepszego mobo z lepszą sekcją zasilania żeby to wyglądało jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allor

Będę jednak obstawał przy zdaniu, że cztery rdzenie mają sens, tym bardziej, że michi93 wspominał o edycji wideo i zdjęć. Poza tym, nie wiem na co miałby odłożyć te pieniądze. Na podstawkę 775 nie będzie już szybszych procków. A przecież za różnicę w cenie pomiędzy Core 2 i Core Quad nie wymieni całej platformy (płyty i RAMu). Lepiej kupić procesor, który jak najdłużej wytrzyma próbę czasu, a w przyszłości zmieniać wyłącznie, znacznie szybciej starzejącą się, grafikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem końcówkę o edycji zdjęć i wideo, mea culpa.

Do autora wątku - jeśli soft którego używasz wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie, quad ma sens.

Natomiast w kupowanie na zapas w przypadku PC nie wierzę, w przeszłości to akurat nie działało, nie jestem aż takim optymistą, by wierzyć że teraz będzie inaczej. Co innego jeśli zmiana ma sens już teraz, stąd jeśli soft wykorzystuje quada, ten procek ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak trzeba brać pod uwagę że jeśli mało korzysta z takiego softu a więcej gra, to jednak lepsze będą 2 rdzenie. Zanim czterordzeniowce będą miały jakikolwiek sens w grach to wyżej wymieniony Q9550 mimo tego że posiada cztery rdzenie będzie miał za małą moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie no raczej Q9550 za małej mocy nie będzie miał.

Za 3 lata nawet jak nie odpali na max detalach to odpali na średnich... Jakby tak podchodzić do sprawy to można by i I7 965 sobie odpuścić, bo kiedyś będą lepsze proce ;]

A jeśli chodzi o Q9550 to zazwyczaj jest tylko kilka klatek gorszy od E8400, a pewnie się to zmieni jak wejdzie więcej gier wielowątkowych.

Moim zdaniem jak masz wolny tyś., a nie chcesz zmieniać platformy to kup Q9550.

Możesz też rozejrzeć się za używką.. ostatnio sporo ich aukcjach widziałem ;)

PS- Ale jeśli chodzi o E8400 to też bardzo udany procek. Nawet będę na nim chyba składał swój zestaw ;] Zastanawiam się nad nim i PII 955 bo ceny całych platform podobnie wychodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...