Jump to content
Guest kabura

Medal of Honor (seria)

Recommended Posts

http://www.cdaction.pl/news/29370

Zajawka multiplayerowa na nadchodzący wielkimi krokami launch Warfightera ;] Powiem, że wygląda to całkiem nieźle, ale przez szereg czynników raczej nie zmieni mojego nastawienia do FPSów jako takich, bo a) po prostu czuję znużenie powielanymi schematami, b) pewnie znowu będzie masa cyrków z modelem DLC (już jeden map pack jest zapowiedziany jako bonus przedpremierowy), c) Battlefield 3 mi pokazał, że zmieniony - i bez dwóch zdań naprawdę wyglądający świetnie (przynajmniej na trailerach) - silnik graficzny to nie wszystko, żeby gra faktycznie była lepsza. Z ciekawości raczej sprawdzę sobie kampanię dla pojedynczego gracza, żeby obadać co zmienili, co zostawili i w jakim kierunku poszedł feeling - czy faktycznie więcej adrenaliny/skryptów/eksplozji czy jednak nie ;) Przekonam się w sumie już za chwilę.

Gdyby to kogoś interesowało: Medal of Honor Warfighter jest już rozsyłany do klientów. Dostałem dziś maila ze sklepu Gry-Online.pl, że gra została do mnie wysłana. Pewnie w normalnych sklepach też może pojawić się przed premierą.

Ja mam w takim razie pytanie, czy będzie można zagrać w Medal of Honor: Warfighter na PC przed oficjalną premierą (choćby w kampanię)? Wiem, że na Steamie jest zawsze blokada do północy lub 1:00 w nocy w premierę, ale czy na Originie obowiązuje ta sama zasada?

Z tego co pamiętam w mass effecta 3 grali przed premierą, na multi nie liczcie na pewno. Ale kombinując coś z regionem na vpn i trybem offline jak na steamie możnaby coś wymyśleć.

Ja mam w takim razie pytanie, czy będzie można zagrać w Medal of Honor: Warfighter na PC przed oficjalną premierą (choćby w kampanię)? Wiem, że na Steamie jest zawsze blokada do północy lub 1:00 w nocy w premierę, ale czy na Originie obowiązuje ta sama zasada?

Pytałem się kumpla to odwalił taki sam myk jak przy premierze BF3 - zmienił sobie VPNem IP z polskiego na amerykańskie i już na Battlelogu wyświetliła się informacja "ma dostęp do MoH: Warfighter".

@Mariusz19 Na poczatku mi się wolno instalowało, ale jak wstrzymałem instalacje i włączyłem ponownie to już było normalnie

Edited by Massinio

No to panowie piszcie jak gra w singu wygląda: trailery były kapitalne, jeśli poczucie realizmu jest podobne jak w pierwszej części i poprawili trochę grywalność (poczucie mocy broni), to może być świetna gra.

Wrażenia na szybko... Od razu mówię, że bardzo podobał mi się poprzedni Medal, a po Warfighterze obiecywałem sobie wiele. Gra jest po prostu okropna. Na Xboxie pomimo ogromnej łatki, która pobrała mi się zaraz po instalacji liczba bubli jest przeogromna. W 2 godziny ukończyłem 1/3 dostępnych w kampanii misji na najwyższym poziomie trudności. W poprzednim Medalu coś się działo, tu jest po prostu nudno, może w pozostałych mi misjach coś się zacznie dziać, ale kiepsko to widzę. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Jedynie co mogę pochwalić, to oprawa graficzna, która po zainstalowaniu tekstur HD robi wrażenie nawet jak na wersję konsolową.

Słuchajcie, jak ktoś "obczai" multli niech wstuka trochę tekstu na ten temat , myślałem o zakupie MoH-a a ale jak na razie komenty nie są zbyt optymistyczne

Edited by le_Fey

W poprzednim Medalu coś się działo, tu jest po prostu nudno, może w pozostałych mi misjach coś się zacznie dziać, ale kiepsko to widzę. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto.

No przecież w wywiadach z byłym żołnierzem GROM'u, facet mówił, że ich operacje, jakby je przełożyć na świat gry, byłyby koszmarnie nudne ;)

A tak na serio, powiedz proszę czy (na podstawie tego co już pograłeś) ma się do czynienia z misjami "skradankowymi" czy jednak jest więcej dynamizmu (jak np. misje Rangers'ów w poprzedniej części) i nie ma krycia tyłka po krzakach o blasku księżyca na jakimś zadupiu świata?

@Ferrou

Singiel jest zróżnicowany pod względem tego co będziemy wykonywać od klasycznego przedzierania się z punktu A do punktu B przez różne lokacje typu lasy, zabudowania lub jaskinie, masz możliwość operowania robotem bojowym czyszcząc pomieszczenia lub otwarty teren przed wejściem drużyny. Są też lekkie zadania snajperskie osłaniając drużynę i grawitacja MA ZNACZENIE ;) Można też postrzelać z pędzącej łodzi jak i kierować nią przez klimatyczne zalane miasteczko albo walczyć ze śmigłowca. Jest sporo pościgów "z buta" jak i samochodami, a nawet granie w chowanego z pościgiem, więc umiejętności z Need For Speed'a też się przydadzą ;) No i w walce jest całkiem sporo miejsca aby pobawić się w oflankowanie przeciwników i np: wykończenie ich toporkiem i strzelbą co mi osobiście bardzo się spodobało.

Przeszedłem SP na Normalnym trybie i nie powiem że było łatwo, ale w wolnym czasie zabieram się za Hard dla porównania poziomów trudności.

Ja również czekam na Wasze wrażenia z multi. Najbardziej interesuje mnie mechanika. BC2 jest dla mnie optymalne, MoH1 może być, za mechaniką BF3 nie przepadam. Chodzi mi np. o poruszanie tzn. czy postać jest lekka czy ciężka itp. :)

Zaraz coś napiszę o multi. Co do singla mi się podoba, dubbing jest niezły, arabawowie gadają tak jak powinni (czyli po arabsku, wtedy oczywiście pl są naposuy) no i niezłe zdziwienie (pozytywne) podczas drugiej misja ale nie będę zdradzał.

@Multi

Jeżeli chodzi o animacje i mechanikę poruszania się to jest bardziej jak w BC2 niżeli w BF3, w sumie pośrednio z lekkim ukłonem w stronę BF3. Poza tym sama rozgrywka jest bardziej wymagająca pod względem refleksu i celności niżeli BC2/BF3 czy nawet COD'y... ogólnie rzecz ujmując bardzo łatwo się ginie, chociaż nie mogę na 100% powiedzieć że czasami nie ma w tym ingerencji jakichś "dopalaczy", które już ukazały się w sieci.

Jedyne co mnie tak naprawdę wkurza to nieintuicyjny interface gry, który miesza w głowie na początku, ale idzie się do niego przyzwyczaić. No itrzeba pamiętać aby wyłączyć VOIP bo nie tylko słabo to się sprawdza w grze, ale często przeszkadza jak inni biadolą i są szumy i trzaski.

Człowiek nie po to kupuje grę w wersji pudełkowej żeby teraz pobierać z orginu 16 GB danych. Nie wiem czy to odosobniony przypadek czy jakaś wada produkcji płyt ale moja płytka nr 2 jest uszkodzona ( mam odciśnięte jakieś paluchy i jest nie miłosiernie porysowana). Jeszcze jej nie zainstalowałem a już mi podniosła ciśnienie.

Po pograniu w multi mogę powiedzieć że wygląda naprawdę ciekawie i gra się dobrze, wszystkim polecam jak ktoś ma jakieś pytania to niech tutaj pyta icon_wink.gif A i dodam aby osoby, które już mają MOH: W wzięły się do roboty bo jak na razie w rankingu krajów jesteśmy na 14 na 14 miejsc... Nawet togo ma więcej punktów od nas tylko tam ma grę mniej niż 500 osób więc nie ma ich w głównym rankingu,,,

PS. A i dla nie lubiących Battleloga można ale nie trzeba z niego korzystać jest normalne menu gry i singla i multi ja sam po roku BF3 się przyzwyczaiłem więc z Battleloga korzystam ale nie trzeba.

Edited by kamiladam

Ciekawe ile dodatków wypusci ea do tej gry,jeden jest pewny ale dalsze i ciekawe czy będzie coś co było w battlefieldzie czyli czołgi,samoloty itp itd :P

Jedna z gier na które wyczekiwałem dość sporo :)

Dzięki KewL i kamiladam jak mechanika bardziej zbliżona do BC2 z ukłonem w stronę BF3 to bardzo dobrze. A jak mapy? Domyślam się, że zwyczajowo malutkie (do szybkiej gry).

Człowiek nie po to kupuje grę w wersji pudełkowej żeby teraz pobierać z orginu 16 GB danych. Nie wiem czy to odosobniony przypadek czy jakaś wada produkcji płyt ale moja płytka nr 2 jest uszkodzona ( mam odciśnięte jakieś paluchy i jest nie miłosiernie porysowana). Jeszcze jej nie zainstalowałem a już mi podniosła ciśnienie.

To że pisze "wstępne pobieranie" to nie znaczy że faktycznie pobiera, bo u mnie wyglądało jak pobieranie ale instalowało z płyt, ogólnie instalacja zajęła jakąś 1h++.

Ps. Czasami trzeba przerwać ten proces i od nowa zacząć instalować bo się buguje prędkosć instalacji czy coś.

@Jacekxyz

Są mapy małe a'la COD i są większe, ale nie takie jak BF3 (no może coś pod Seine Crossing) i dość rozbudowane w poziomie więc jest masa zakamarków i pięterek do hasania ;)

@Kewl

Nie w tym problem kolego. Chodzi o to że płyta numer 2 jest uszkodzona ( czy źle wytłoczona, nie wiem). Mam odciski palców na spodniej czesci płyty i nie mogę zainstalować gry (staje na 75% i prosi o wyczysczenie płyty lub pobranie całej zawartości gry od nowa z orgin sad_prosty.gif Tak czy siak pobieranie mnie nie minie, puszczę na noc a jutro po powrocie z pracy edytuje posta i napiszę swoją opinię o grze :)

Edited by Pysio

@up

Umm chodzi Ci o to że masz na stałe odbite odciski w masie pokrywającej płytę? Jeżeli tak to ciekawe bo nie kojarzę aby w ogóle było to możliwe skoro nie ma manualnego dostępu do płyty podczas tłoczenia, a gotowe płyty są wystudzone i nieplastyczne. Może po prostu wystarczy wyczyścić nośnik, chociaż IMO powinieneś zgłosić to do reklamacji dla Gram.pl, a oni powinni wysłać Ci dobrą kopię gry ;)