Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oscarr

Restarty komputera, za słaby zasilacz?

Polecane posty

Witam serdecznie, ostatnio trochę zmodernizowałem komputer i mam problem z restartami podczas grania. Jestem świeżo po formacie i jedyną zainstalowaną grą jest Stronghold crusader HD. 
W losowych momentach gry komputer uruchamia się ponownie... 
Moja konfiguracja: 
- Ryzen 3 1200 3,1 Ghz

- msi x370 gaming plus

- gigabyte hd7790 1 giga

- ram ddr4 8 giga w jednej kości 

- WD blue 1TB 

- seagate 1,5TB (jakiś stary bo jeszcze na SATA II) 

- crucial bx300 120 giga (ssd z systemem) 

- aerocool vp-450 

- jak na razie 1 wiatrak zamontowany do obudowy (zostały jeszcze 4 do podłaczenia) 
- obudowa silentium m35 pure black 

I wiem że zasilacz to stara już konstrukcja, miałem i tak w planach jego wymianę razem z kartą graficzną... lecz to za parę miesięcy. Ale podejrzewam go, ponieważ kiedy odłączyłem obydwa dyski hdd i zostawiłem tylko ssd na którym jest system to spokojnie twierdza chodziła przez godzinę bez zadnych przebojów. 
No więc czy wina faktycznie leży po stronie zasilacza? i w jaki sposób mogę się upewnić ze to właśnie on jest winowajcą? (nie mam niestety żadnego mocniejszego do podmianki) 
Jeżeli tak to czy moglibyście polecić coś na co mógłbym go zamienić i jednocześnie żebym miał zapas mocy na wymianę grafiki (na coś pokroju 1050Ti/1060/970) 

z góry dziękuję za każdą odpowiedź 

Dodam jeszcze że podczas pracy w spoczynku kiedy wszystkie dyski są podłączone i np. kopiuje dane z jednego na drugi (po kilkasetgiga) poczas kopiowania nie było żadnych resetów ani problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...