Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ANONIMOWY321

Czy i5 4460->i7 4790 ma sens ?

Polecane posty

Cześć, ciekaw jestem czy wymiana procesora z i5 4460 na i7 4790/4770 miałaby sens, głównie pod kątem gier? Nie gram tyle co kiedyś ale już widzę, że czasem jak coś nowego odpalę typu beta BFV to procesor nie daje rady. Nie chciałbym zmieniać całej platformy stąd to pytanie. Cały sprzęt mam w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice 650 zł to byłaby uczciwa cena. W każdym razie jestem zdania, że ten upgarde ma spory sens - w końcu po odsprzedaży obecnego CPU aż tak wiele nie dokładasz do interesu, a zyskujesz sporo wyższe taktowanie w Turbo no i HT.

Zasilacz wystarczy, po zmianie CPU pobór wiele nie wzrośnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za 700zł i7 4790 z mojego miasta i myślę nad nim. Niestety 4770 nie ma praktycznie nic do wyboru na olx czy allegro.

EDIT: Tak widzę, że 4770K trochę jest na olx, które pewnie by szło trochę utargować. Pewnie późniejsza odsprzedaż takiego procesora byłaby dla mnie korzystna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake TG-4 może być, ew. te pasty od SPC też nie są złe. Przy boxie i tak pasta wielkich różnic nie zrobi, chyba ze bedzie jakas tragiczna. Box od i5 wystarczy, ale w sumie warto dokupic jakas Fere albo chociaz Spartana Pro - nawet uzywki, czasem mozna dorwac za kilka dych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Przepraszam za posta pod postem ale zwiększa to szanse na odpowiedź. Myślisz że jak już wymieniam ten procesor to warto też kupić od razu dodatkowe 2x4GB Ballistixów? Czasem minimalizując grę mam chwilowe zwiechy i zapewne RAM jest przyczyną.

Jakby tak porównać wydajność i7 4790 do nowych procesorów to mniej więcej na jakim poziomie można go uplasować, i5 8400 czy jednak to już za wysoko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc

Dawno się nie interesowałem nowinkami i nawet nie wiedziałem, że najnowsze piątki mają już 6 rdzeni.

@Dirian

Lepiej brać te same Ballistixy czy co tam wpadnie z nie gorszymi parametrami? Mam na oku jedną aukcję tylko nie wiem ile dać maksymalnie, 180zł? W BF czasem pogrywam ale aż tak dużo nie. Mimo wszystko wolę mieć na zapas skoro już i tak robię lekki upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian @yojc

Jak już tyle kupuję to od razu wezmę sobie też jakiś lepszy cooler. Teraz tylko czy bez problemu zamontuję Spartana 3 Pro lub Ferę 3 tak abym mógł do każdego slotu włożyć kość RAM? Fera 3 wiem, że lepsza, a Spartan ma trochę trudny montaż u niektórych, choć nie ukrywam że wizja założenia chłodzenia bez wyciągania całej płyty głównej jest ciekawa :) (pewnie wyjęcie i tak zalecane co by nie połamać :D)

Są jeszcze jakieś inne opcje nie droższe z montażem bez wyjmowania całej płyty? Jak da to spore korzyści to już tam pogrzebię, choć chęci brakuje.

Aaa i jeszcze jedno, przy wymianie procesora konieczny format?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo coolerów da się założyć bez wyciagania płyty pod warunkiem że obudowa posiada z tyłu dostęp. Ew. coolery bez backplate gdzie montaż sprowadza się do wciśnięcia pinow, jak np. Pure Rock Slim.

Formatowac nie trzeba, no chyba ze dawno nie robiles formata, to mozna przy okazji zrobic jak juz taki maintentance kompa sie robi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Dobra widzę, że mam dostęp do płyty głównej z tylu obudowy, więc fajnie. Teraz pytanie czy wziąć Spartana czy Fere. Chciałem wszystko na poniedziałek ale widzę że Fere będzie ciężko dostać na ten dzień za to Spartan bezproblemowo. Warto poczekać do wtorku czy zadowolić się niższym modelem :)?

Pure Rock Slim jest gorszy od tych SPC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy z tych coolerów poradzi sobie z tym prockiem, więc można nawet oszczędzić i wziąć Spartana. 

Pure Rock Slim to taki trochę odpowiednik Spartana LT, ogólnie dość słaby cooler, ale dałem go jako alternatywę z łatwym montażem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat jeszcze otwarty to się pochwalę dla ewentualnych osób, które robiłyby podobną zamianę. Na razie napisze tylko na temat wymiany i5 4460->i7 4790. BF1 który mocno obciąża procesor i na starym na najniższych wymaganiach bywały spadki do <50 klatek działa teraz na ultra, za wiele nie grałem ale raz po raz zdarzała mi się lekka ścina, lecz nie było to w żadnym stopniu uciążliwe jak dłuższe spadki FPS. Zamiana zdecydowanie na plus, w mojej obudowie ze Spartanem 3 po 15 min w OCCT temperatura ~67 stopni chyba najgorsza nie jest (to można traktować jako pytanie do @yojc i @Dirian oraz innych ekspertów z tego forum którzy się tu nie udzielali ale może zajrzą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...