Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Samsung Alsias2

Klawiatura e-ink w telefonach  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to wypali?

    • Tak
      6
    • Nie
      0


Polecane posty

Krążąc z nudów po necie, natrafiłem na ciekawą informację. Otóż amerykańska sieć telefonii komórkowej Verizon, wprowadza właśnie do oferty dość ciekawy telefon - Samsunga Alias2. Jak to mówią, jeden obraz przekaże więcej, niż tysiąc słów, dlatego ja daję wam aż dwa:

samsungalias21.th.jpg samsungalias22.th.jpg

Jak widać, telefon ten czerpie sporo z wyglądu Nokii N93. Co zatem jest tak oryginalnego w tym telefonie, że postanowiłem o nim napisać?

Klawiatura. Jak widać na obrazkach, zależnie od tego, w jaki sposób telefon otworzymy, uzyskamy klawiaturę numeryczną, bądź QWERTY. Niezwykłe jest to, że jest to ten sam zestaw klawiszy, które zmieniają swój wygląd.

Jak to możliwe?

Otóż klawisze te, to w rzeczywistości małe wyświetlacze e-ink. Może ich wygląd nie powala, ale jest to pierwszy model oparty o tą technologię, taki prekursor(zupełnie jak podobno brzydki G1). Osobiście mam nadzieję, że ten pomysł przejdzie i będzie dalej rozwijany, nie tylko przez Samsunga, ale i innych producentów. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy kupilibyście urządzenie z taką klawiaturą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana klawiaturki podczas zmiany orientacji fona to wg mnie extra pomysł ;]

Ja tam bym z chęcią kupił takie coś. A wiadomo coś jak tam te klawisze chodzą? Bo tak ze zdjęć to wydaje mi się, że ona jakby dotykowe są ;p

Fajny byłby taki fon gdyby np. jak piszemy dzwonimy itp. klawiaturka normalnie jest a jak włączamy jakąś grę lub film to pokazują się przyciski które sterują odtwarzaczem lub grą :bunny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam dotykowce, to jest coś w stylu przycisków z w300i. Masz takie równe z obudową plastikowe klawisze, które jednak dobrze czuć pod palcem. I wątpię, żeby ktoś z forum miał z tym styczność, to nowość i w dodatku bez gsm, w ameryce mają inny standard.

A co do zmiany przy odtwarzaczu i grach, to właśnie chyba tak to działa - te klawisze to w końcu wyświetlacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki fon może być niedługo hitem z powodu tej klawiaturki ;]

A specyfikacja tego telefonu podana na tej stronie jest nawet ogarnięta ale szkoda, że aparat ma tylko 2mpix ;p

Ale nie można mieć wszystkiego ^^

Nawet filmik prezentujący funkcje fona jest :thumbsup:

Wreszcie człowiekiem jestem xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda średnio, ale rozwiązanie jest rewelacyjne, bardzo udany pomysł uważam i powinien być rozwijany przez innych producentów!

Myślę, że to kolejny, przełomowy krok w historii telefonów - tak jak ongiś aparat fotograficzny (pamiętacie tą magiczną rozdzielczość fotek 352x416?), odtwarzacz mp3, wreszcie odbiornik TV czy akcelerator 3D. Nie jestem za telefonami Samsung (po protu wolę Nokię), ale przyznaję producentowi, że wykonał dobrą robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...