Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs CDA #4: "Grasz? To pokaż!"

Polecane posty

jak nei spamowałeś na grach typu plemiona, czatach czy innych forach to przy obecnej formie - masz bardzo, bardzo małe szanse na wygraną ;) Redakcjo - przy okazji poprzedniego konkursu pisałem iż to wy powinniście wybierać najlepsze prace i tylko wy, tak dalej to utrzymuje. Sam swojej kolekcji nie zgłaszałem - bo wiem że skączyłbym ze średnią 1,5 ;P Po prostu nie spamuje nigdzie by na mnie głosowali ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wracam do pierwszego postu tego tematu:

Kontynuujemy weekendową zabawę dla użytkowników strony www.cdaction.pl (naszym zdaniem to najlepsza ekipa w całym internecie!).

patrzę na rozwój konkursu... i nie mogę się z tym niestety zgodzić...

patrzę na zdjęcia: Hellraiser'a, Belic'a, ramzel'a i staram się znaleźć coś świetnego, co widzą osoby głosujące... i jakoś niestety nie widzę... a jednak zdjęcia znajdują się w czołówce...

bez obrazy, ale ja dostrzegam znacznie lepsze prace niż te, które "prowadzą"

i po raz kolejny ciekawe prace (nie mówię o swojej, mowię o naprawdę ciekawych pracach bo jest dużo lepszych :wink: ) zostały zepchnięte na koniec stawki przez prace tych, którzy mają więcej kumpli z dostępem do netu.

i niech, ktoś (załóżmy z pierwszej top10) zaprzeczy... :P

Niestety, ale ja również muszę się z tym zgodzić. Przez cały czas obserwuje to głosowanie, i naprawdę nie rozumiem co jest w tych pracach ( tych które mają pierwsze miejsca) jest takiego szczególnego do podziwiania. A te które są znacznie lepsze ( i nie mówie tu o swojej pracy- bo ona do najlepszych akurat nie należy) to akurat są gdzieś w połowie plebiscytu i choć naprawdę zasługują na tą wygraną to jej pewnie nie dostaną- bo jest niesprawiedliwość w głosowaniu ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dzieci rządzą :( Redaktorzy chyba za wysoko ocenili użytkowników i zaufali im, widać zostali zawiedzeni. Droga redakcjo apeluję, abyście to wy wybierali prace.

Mam takie pytanie czy np. nie mogły by być przypisane dla kont autorów(jeśli autor ma mniej niż 50 postów i nie może głosować) oraz dla użytkowników mających powiedzmy ponad 50 postów? Zapobiegło by to nabijaniu ocen i zakładaniu nowych kont.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spowodowałoby spam: kto szybciej dobije do 50 postów... I tak na jedno wyjdzie. :confused:

Pisałem już wcześniej: Powinno się dawać TYLKO pozytywy. Przecież i tak lwia część wszystkich głosów to 0 i 10. Podoba się - głosuję, nie podoba - nie głosuję etc. :verymad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze inaczej:

- głosowanie tylko przez użytkowników forum;

- od iluś tam postów, bądź od czasu przebywania na forum (załóżmy tydzień/miesiąc);

- na czas głosowanie brak możliwości zakładania nowych kont;

Jeszcze się zastanawiałem nad inną wersją...

Zgłoszeń zapewne będzie dużo w konkursach, także redakcja mogłaby wybrać załóżmy 20 najlepszych prac i umieścić formularz do głosowania, użytkownicy forum wtedy mieliby ograniczone pole manewru, ale przynajmniej walka toczyłaby się między tymi lepszymi pracami, a nie między kilkudziesięcioma, z których prowadzi (sorry za wyrażenie) zwykła fotka ;)

Jeszcze coś miałem napisać, ale wyleciało mi z głowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze inaczej:

- głosowanie tylko przez użytkowników forum;

- od iluś tam postów, bądź od czasu przebywania na forum (załóżmy tydzień/miesiąc);

- na czas głosowanie brak możliwości zakładania nowych kont;

Jeszcze się zastanawiałem nad inną wersją...

Zgłoszeń zapewne będzie dużo w konkursach, także redakcja mogłaby wybrać załóżmy 20 najlepszych prac i umieścić formularz do głosowania, użytkownicy forum wtedy mieliby ograniczone pole manewru, ale przynajmniej walka toczyłaby się między tymi lepszymi pracami, a nie między kilkudziesięcioma, z których prowadzi (sorry za wyrażenie) zwykła fotka ;)

Bardzo interesujące stwierdzenie melon1992, i całkowicie się z nim zgadzam . Myślę że np. osoby od powiedzmy 100-150 posta mogłyby głosować, albo żeby głosowała redakcja albo moderatorzy. I całkowity zakaz tworzenia w tym czasie nowych kont, to by zapobiegło ocenienia 20 razy ( :verymad: ) tej samej foty przez tą samą osobę. :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram melona1992. Jesli istnialaby mozliwosc, to jestem za tym, aby powtorzyc glosowanie. Sam kiedys w jednym konkursie narobilem balaganu przez chec wygrania nagrody i potem bylo mi strasznie glupio. Potem glosowanie powtorzyli i wygralem gre uczciwie. Dlatego prosze redaktorow o umieszczenie ankiety dotyczacej ponownego glosowania.

Dobrym pomyslem byloby wybranie powiedzmy 30 najlepszych prac ( konkurs mial polegac na CIEKAWYM wyeksponowaniu swoich gier, a nie na bezmyslnym zrobieniu screena , wiec nie rozumiem idei tego konkursu) Helleaisery, 4teLLe i inni moga sie schowac do brac Brejka , ShadowBolta, Ostroboda, Gofra, oraz innych a takze mojej ( ja przynajmniej sie pofatygowalem na plac zabaw aby zrobic zdjecie)

Glosowanie tylko przez forumowiczow ze stazem tygodniowym, tak jak wspomnieli inni Forumowicze.

Jesli komus podoba sie ten pomysl, to prosze o jego poparcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem właśnie ciekawą zależność... Jeśli chcecie by ktoś ze środka stawki spadł na dno tabeli trzeba dać mu 10. Przy odrobinie szczęścia mało kto na taką osobę do tej pory głosował więc szybko trafi w okolice czołówki, jak trafi w okolice czołówki to i równie szybko spadnie... Sprawdźcie sami ;).

A jeżeli chodzi o zasady głosowania... IMHO wystarczyłoby, żeby głosować mogli jedynie użytkownicy forum (to już samo w sobie mocno ogranicza oszukiwanie, bo założenie konta kosztuje trochę wysiłku).

Żeby każdy miał jeden głos, i to na zasadzie, że wybieram tę fotkę która mi się podoba i już nie głosuję, bez żadnej skali, głosów negatywnych itp.

Powiedzmy też, że dobrze by było żeby głosujący byli na forum już od jakiegoś czasu (miesiąc brzmi dobrze).

No i najważniejsze, żeby uczestnicy konkursu nie mogli głosować. Choć to bez ograniczenia tylko do użytkowników forum nie zadziała...

EDIT...

Poza tym, w wypadku mojej fotki to nie jest zwykła fotka na wyrku. Też mnie trochę kosztowała... Musiałem je pościelić :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci Neo pokazały kto tu rządzi... www.żal.pl :/

Cytuję siebie, bo chcę dodać, że na Wheelmanie mi nie zależy, bo mam kasę na gry, a ta akurat nie leży w moich gustach. Po prostu moje rozgoryczenie wyrażam ze względu na hucpę i grandę tegoż wydania konkursu wwwekendowego (w innych nie brałem udziału, więc nie wiem czy tam też to tak źle wyglądało). Fakt faktem najlepsze konkursy to te, które oceniać mogę tylko osoby niezrzeszone i obiektywne, czyli redakcja. Nie widziałem jeszcze kiepskiej fotki na łamach pisma w GW. A tylko dlatego, że tam głosowało kilkanaście żywych osób na zdjęcia, a nie kilkaset/tysięcy IP :/

Jestem za pokazywaniem galerii na stronie głównej, ale bez głosowania. Po prostu jako wgląd do tego, czy redakcja dobrze wybrała zwycięzców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe dlaczego najwyższa ocena to 4,21/10 :-) Po samych ocenach widać że coś tu jest nie tak. Wygrywa tutaj nie ten kto ma najlepszą pracę, tylko ten kto ma najwięcej znajomych... ot, taka smutna prawda :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymir

Ja naprawdę, wybaczcie jeśli Was urażę, ale wcale nie uważam żeby 'pierwsze miejsca' były najlepsze ;]

Ale, ja to zgłosiłem się tylko dla zabawy, oddałem głos na każdego, sobie dałem 5 żeby ani nie zaniżyć ani zawyżyć. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wszyscy jesteśmy zgodni co do tego że to głosowanie to jedno wielkie oszustwo... jakoś nie widzę tu wypowiedzi Hellraisera czy reszty faworytów... ale to akurat logiczne, też byśmy wszyscy siedzieli cicho gdybyśmy wygrywali :tongue: ech żałosne to jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pomysłów jest dobra, ale nie zgodzę się, że wszystkich zwycięzców powinna wybierać redakcja, ponieważ założeniem tego konkursu jest dobra zabawa wśród forumowiczów i takie rozwiązanie zupełnie by tą ideę zniszczyło.

System głosowania powinien ulec zmianie, to jest pewne, ale trzeba to zrobić rozsądnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram melona1992. Jesli istnialaby mozliwosc, to jestem za tym, aby powtorzyc glosowanie. Sam kiedys w jednym konkursie narobilem balaganu przez chec wygrania nagrody i potem bylo mi strasznie glupio. Potem glosowanie powtorzyli i wygralem gre uczciwie. Dlatego prosze redaktorow o umieszczenie ankiety dotyczacej ponownego glosowania.

Dobrym pomyslem byloby wybranie powiedzmy 30 najlepszych prac ( konkurs mial polegac na CIEKAWYM wyeksponowaniu swoich gier, a nie na bezmyslnym zrobieniu screena , wiec nie rozumiem idei tego konkursu) Helleaisery, 4teLLe i inni moga sie schowac do brac Brejka , ShadowBolta, Ostroboda, Gofra, oraz innych a takze mojej ( ja przynajmniej sie pofatygowalem na plac zabaw aby zrobic zdjecie)

Glosowanie tylko przez forumowiczow ze stazem tygodniowym, tak jak wspomnieli inni Forumowicze.

Jesli komus podoba sie ten pomysl, to prosze o jego poparcie.

Popieram ten pomysł zdecydowaniem, wieć jestem za aby zrobić ankietę na temat tego, aby powtórzyc głosowanie, bo chyba nie należało do uczciwych... :sick:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System głosowania trzeba powiązać z kontami na forum. I jak to ktoś tu już napisał głosować tylko pozytywnie (przycisk "podoba mi się". Zdjęcia pokazywać losowo przy każdym odświeżeniu strony. Nie pokazywać aktualnych wyników na bieżąco tylko podać je przy rozwiązaniu konkursu. Teraz ktoś sobie szybko wyrobi pierwsze miejsce a przez kolejne dni do zakończenia konkursu pilnuje, żeby mu nikt nie zagroził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... bez sensu pierwszy i ostatni raz wziąłem udział w konkursie, nie jestem zły dlatego że nie wygrałem bo było wiele lepszych zdjęć ode mnie ale o to że pierwsze miejsce zajął Hellraiser... jedno z najgorszych zdjęć....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie widzę tu wypowiedzi Hellraisera czy reszty faworytów... ale to akurat logiczne, też byśmy wszyscy siedzieli cicho gdybyśmy wygrywali

hehe... ja się nie dziwię :P też bym się bał pokazać na forum po tym wyczynie XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej aby redakcja + ewentualnie moderatorzy wybierali i oceniali prace w konkursach. Nie wziąłem udziału bo moja kolekcja gierek jest ok. 400 km ode mnie :P. Patrząc na wynik, w sumie nic nie straciłem. Nie wnikam, czy zwycięzca wygrał legalnie czy mniej legalnie... Ale na pewno fakt, że był 1 na liście mu pomógł. Mi osobiście nie chciało się patrzeć na fotki na dole, więc zapewne inni też oddali glosy na pierwsze 5-10-20? Resztę olewając. Może wyjściem było by po jakimś czasie zamienić kolejność zdjęć... ci na końcu byli by na początku i na odwrót. Ewentualnie zrobić to tak że za każdym razem kolejność zdjęć byłaby inna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Hellraisera zakopałbym się pod ziemię.

Mnie osobiście za takie oszustwo byłoby wstyd no ale cóż. "Są ludzie i parapety".

Zresztą dla mnie najlepsze prace są: Ostroboda, polak59, Pawcio120 - gratuluje tym którzy wygrali i tym wymienionym tutaj. A i za głosy na mnie serdecznie dziękuje.

Edit do Hellraisera:

Może i są to pochopne wnioski w twoim kierunku, ale to wyglądało jakbyś ty nomstop siedział tam i podwyższał sobie ocenę gdy tylko ktoś ci dał 1. A pozostali którzy trafiali do czołowki po 10 min już byli 20 miejsc niżej bo ktoś im dał 1. I co? Trudno uwierzyć w zbieg okoliczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę tu burzę, a jakoś szanowni panowie komentarzy nie czytaliście... A sporo się napociłem by je pisać, ech :)

''Na miejscu Hellraisera zakopałbym się podziemię. ''

Podziemie? Morii ? A może Tartar?

Oj, czemu naskakują na mnie rozpieszeni analfabeci (no offence, po prostu każdy szanujący się Polak przepuściłby chociaż tekst przez Worda przed zatwierdzeniem postu...) i 13-14 letnie dzieciaki? Ja rozumiem, że można nie zgadzać się z opinią innych. Rozumiem, że łatwo gnoić tego, kto jest na czele stawki. Ale czy ładnie to tak szykanować? :)

Panowie, mydlicie sobie sami oczy, jeżeli w 10 stopniowej skali, najlepsza średnia oscyluje w granicach ~~4, to sorry, ale kogo tu oskarżać- mnie, bo zapewniłem sobie poparcie znajomych, czy tych, którzy tak zgnoili mnie i dawali złośliwie jedynki? (nie tylko mnie!) Pardon, ale nie trzeba być tęgą głową, by zauważyć, że więcej JEDYNEK dostałem, niż nieszczęsnych maxów, o które tak płaczecie.

Większość głosujących zachowała się jak słynne włoskie ''Czarne Koszule'', które nie znosiły, gdy ich ''Duce'' nie cieszy się ogólnym poparciem. Wstyd panowie. Naprawdę tak trudno obyć się bez krytykowania innych ''bo tak''? Daję głowę, że będąc na czele stawki, każdy z was nabrałby wodę w buzię i nie próbował nawet komentować sytuacji. Ja jednak to zrobiłem, nie raz. Śmieszne to jest, zaprawdę. Nie spodobało się? To jedynkę walić, jeżeli to poprawi wasze samopoczucie/ego.

PS: Postawa małego gestapowca w tym przypadku jest wręcz żenująca. Zamiast żerować na innych, wziąśc się w garść, otrzepać w kurzu i iść dalej. W kolejnym konkursie nie wezmę udziału, bo nie daj Boże oskarżą mnie o różnorakie praktyki magiczne.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałeś o co nam chodzi...

bez wsparcia znajomych byś nie wygrał... mylę się? :>

i tu nie chodzi wyłącznie o Ciebie, tylko o czołówkę listy, to oni nagrodzili Cię prawdopodobnie tymi jedynkami o których mówiłeś :)

Ty/Twoi znajomi zapewne ich też :)

...więc na nas tu nie najeżdżaj...

konkursy zazwyczaj są na najlepsze prace, a nie na największą ilość znajomych na których można liczyć + zmienne ip (to akurat względne)

nie mam racji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, podaj mi osobę, która nie pokusiła sie o posiłkowanie się kolegą. (zagłosujesz na mnie? ) NIE MA TAKIEJ OPCJI.

I nie pisz mi tutaj, że JA na kogoś najeżdzam, bo jak na razie, to działa Navarony skierowane są na mnie, kolego xD

Groteskowy obraz sytuacji przedstawiasz.

Kłócić sie nie mam zamiaru, co chciałem, wyjaśniłem, kończy się mój udział w tej dyspucie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...