Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Luku5

Zasilacz LC Power LC6600 Supersilent V.2 600W

Polecane posty

Witam serdecznie. Mam zamiar kupić komputer, złożyłem już nawet zamówienie w sklepie PRoLine. Niestety mam pewne wątpliwości. Podam może najpierw jak ten zestaw ma wyglądać:

Athlon 64 x2 5600+( nie chcę intela bo nie będzie żadnego OC)

Gigabyte GA-MA770 DS3

Geil 4GB DDR2 800 Duel 2 kości CL5

Obudowa Cool Mastera

Gainward 9600GT 1024MB 256bit PCI-E DDR2

HDD WD'a 650 gb 16 mb cache

DVD

I teraz, chciałem do tego zasiłke Corsair CMPSU-450VXEU 450W. Natomiast pan sprzedawca zakręcił mną, że to za mało, że lepszym wyborem będzie LC Power LC6600 Supersilent V.2 600W. Powiedział, że zasilacz b. dobry, trzyma napięcia polecił szwagrowi itp, itd. Jednak poszukałem jakiegoś info na temat tego produktu i nie dość, że nie znalazłem, żadnego fachowego artykułu to jeszcze znalazłem kilka negatywnych opinii. Prosił bym o radę, tzn, czy 450 W wystarczy, czy trzeba aż 600W, czy zasiłka, którą polecił sprzedawca jest ok itp. W przyszłości zamierzam dokupić jeszcze jeden dysk i być może 2 kostki ramu.

Aha, jak myślicie, jest duża różnica pomiędzy 16 MB cache i 32? tzn lepiej kupić tego WD z 16 czy mniej pojemny dysk ale z 32?

Pozdrawiam serdecznie. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podziękuj za ten zasilacz i bierz Corsaira. To dobra firma a 450 W wystarczy do tego zestawu. Dysk jak masz pieniądze bierz 32MB cache. WD to dobra firma. Możesz też rozważyć zakup Seagate 7200.12 500GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 jak najbardziej wystarczy,

A co do tego dysku, to po raczej 620gb i tak jest za głowę, więc lepszym rozwiązaniem byłby ten z 32mb :)

A co do twojego "nie będzie O/C" - ojoj, chyba coś ci sie pokickało :P Może trudniej się troche kręci procki Intela, ale jak najbardziej można ja podkręciec i to całkiem dobrze. ja np. z mojego 3,0 zrobiłem sobie 3,8 na Boxie, a dalej nie probowałem, ale z postów innych uzytwkoników wynika że daje rade nawet do 4,0 no boxie.

Oczywiscie nie wszystkie procesory kręca się tak samo, ale te w przedziale tego Athlona tak całkiem nieźle.... Np. taki E5200, kręci się jak marzenie a cenowa granica podobna :P

Dobra chyba za bardzo sie rozpisałem i zacząłem gdybać :)

Wszystko tam jest ok :P tylko zasilacz 450 bedzie jak najbardziej OK, a dysk bierz 32mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy, a co do dysku to pomyśl co chcesz na tym dysku mieć i czy dasz rade zapełnić 650GB, jeżeli potrzebne Ci tyle miejsca to weź większy, jeżeli nie to ten z większym Cache, ja niedawno kupiłem dysk 640GB i nie mogę zapełnić więcej niż 300GB. :turned: Pamiętaj też że to 650GB to wcale nie będzie 650GB tylko coś koło 600GB (nie chce mi się dokładnie liczyć). :turned:

//EDIT: Ten Corsair wystarczy, chyba że chcesz już na zapas mieć większy do nowej karty czy czegoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J/W

Zasiłka wystarczy, a co do dysku, to ja obecnie mam 500g i nie zapełnione mam jakies.... 260gb z tym że po zgraniu zbędnego śmiecia na płytki bede miał tak z ... 200 :P Wiec dysk 650gb to i tak jest za głowe, a nawet jak byś miał i 320 to było by ok :) wiec bierz ten co ma 32mb pamieci

EDIT:

Jak ten wyżej :P 450 jest dosc ale jak chcesz sie bawic w mocne oc albo SLI, albo bedziesz rozbudowywał kompa jeszcze bardziej to moze byc faktycznie mało :)

Ja mam zasiłke 600w bo mam O/C i che sobie zrobić SLI...i zostanie jeszcze zapas :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...