Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Kontrola zawodników W FIFIE 06 to dramat. Na poziomie World Class trzeba się pięknie naprodukować, żeby zabrać piłkę biegnącemu Ronaldinho, który w miejscu w jedną sekundę robi sto trzydzieści zwodów naraz. Ale poza tym całkiem sympatycznie, nawet mi się podoba.

Polecam zainstalowanie World League Station 2006 PL, jest to dodatek (patch, cholera wie co) do FIFY 06, który zajmuje z 80mb, a pozwala grać turnieje między ligami, czyli np. polska na angielską itd. Mam też wrażenie, że coś się w niej zmieniło, bo gra się o WIELE, WIELE LEPIEJ niż w FIFIE 06. Schematy nadal są, owszem, ale jest większa swoboda, większa fantazja, wszystko jest lepsze.

WLS2006 można ściągać bodajże z fifapolonia.pl, trzeba mieć zainstalowaną FIFĘ, ale sam WLS2006 działa jako oddzielna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę sobie tak po kolei:

FIFA 96- nie grałem :)

FIFA 97- nie grałem :)

FIFA 98- całkiem niezła, z tego co pamiętam to możliwość gry na hali bardzo mi się podobała :)

FIFA 99- jakoś tak nie spodobała mi się za bardzo. Nie można było tworzyć jakiś fajnych akcji, jakoś już bardziej przypadła mi do gustu edycja wcześniejsza

FIFA 2000- nie grałem :)

FIFA 2001- grałem, ale zbyt krótko, aby oceniać

FIFA 2002- jedna z lepszych części w cyklu. Wysoka grywalność. Naprawdę fajnie się grało, ale czasami wpadały dziwne bramki, np. z połowy strzelałem po ziemi, a bramkarz dostał sitko. :lol: Ale i tak fajnie się grało. Już w tej części można było zauważyć niektórych dosyć podobnych piłkarzy.

FIFA 2002 World Cup- dobra część, ale wkurzały mnie strzały ogniste. :lol:

FIFA 2003- W tej części wreszcie można było tworzyć jakieś dosyć ładne akcje i w miarę popykać na wysokim poziomie. Wreszcie możliwość gry 5 sezonów pod rząd. :)

FIFA 2004- grałem krótko, nie spodobała mi się kompletnie.

FIFA 2005- jakoś tak dosyć fajnie się grało, 15 sezonów do zagrania, kariera menedżera, ale mało urozmaicone akcje.

UEFA Champions League- no comments. :lol:

FIFA 2006- kiepska. Naprawdę kiepska. Wolę PESA... 3. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja bym się kłócił o ten jak to nazwałeś "dobry komentarz". Darzę szacunkiem obu panów (Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza), ale do gier to oni komentarzy nie powinni już dawać. Jak usłyszałem komentarz w FIFIE 06 to zaraz przypomniały mi się Skoki narciarskie 2002. Za mało słów jest użytych w tym komentarzu. Stanowczo za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez kometarz w sportówkach nigdy nie był ich mocną stroną, zawsze się zdarzają kwiatki (w fife i pesa grałem najwięcej wiec wydaje mi się że jest w nich najwięcej błędów :? )- po prostu masz w końcu komentarz który rozumiesz(czyt. po polsku) i narzekasz, podszkol troszkę inglisz i wróć jeszce raz do fify- te same błądy tylko po angielsku- wina programistów a nie komentatorów

ze swojej strony dodam że zawsze mam komentarz ustawiony na język hiszpański- fajnie brzi i nie irytuje się słysząc błędy, a najlepszy komentarz jaki kiedykolwiek słyszałem jest w gierce od EA (dev. BIG) :NBA Street V3- poezja, proszę państwa poezja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu, ale kiedy dokonuję zmiany na boisku to po chwili gra się wyłącza i pojawia się komunikat o błędzie. Z kolei kiedy komputer dokona zmiany to znikają piłkarze (zostają tylko cienie).

Na wszelki wypadek wyłączyłem kontuzje.

A tak wogóle gram 2 miesiąc i jeszcze nie mam dość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem co się dzieje... może cos źle ustawiłeś?? albo niechcący jakiś kod...że grajom same cienie?? niewiem niemam pojęcia... lubie np.: powtarzać różne rekordy... jest taka opcja że musisz doprowadzić mecz do jakiegoś wyniku i grasz od któreś tam min... to jest spoko:P przeszedłem 12 na 20 meczy.hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy, które intro najbardziej się wam podobało? Dla mnie osobiście miażdży to z 2000... Świetna muza, świenty pomysł... A wy jak sądzicie?

No więc:

Może się zdziwicie, ale na pierwszm miejscu jest to z... Fify 06. Po prostu fajnie oglądało się te fragmenty i słuchało mentora. Najlepsze z Fifek. :P

Na drugim miejscu jest z World Cup 2002. Świetnie "skomponowane", ciekawa mini "muzyka" i w ogóle. :)

Trzeciego miejsca nie będzie bo pamięć mnie zawodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez konca... a tylko fanatycy beda grac dluzej niz 15 sezonow. Ja osobisie lubie w fife sobie pograc, ale jestem dopiero w 4 sezonie i bardzo watpie, abym wszystkie zaliczyl. Dlatego uwazam, ze taki bajer jest dla mnie, zwyklego gracza niepotrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytasz post takiego fanatyka :D

mi 20 sezonów przechodzi leciutko (tak było w poprzednich częściach), w PES5 mam narazie 9 sezon i nie mogę przestać, i pewnie ponad 20 znowu zrobie, a potem już będzie PES6... i kolejne 20 iles sezonów do 7 itd itp etc and over and over again :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z FIFką 06 jest jeden problem (oprócz tego, że piłka za bardzo klei się do nogi, czy sa na to jakieś patche zrobione przez maniaków?): otóż bramkarze są niemożliwie dobrzy (już na 3 poziomie). Aby na wyższych niż 2 lvl'ach strzelić bramkę z dystansu, trzeba długo ćwiczyć, albo mieć sporo szczęscia. Ja po 2 miechach gry jakoś daję radę, ale to nie zmienia faktu, że ktoś tu przesadził z tymi goalkeeper'ami.

Ja widze w PES'ie 5 wiele wad, ale system kontroli piłki jest genialny, o wiele lepszy niż w FIFie. To dzieki temu gra nie jest tak przewidywalna jak FIFA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na tym polega własnie cały geniusz PESa!! nie musisz grać najlepszymi żeby wygrywać, ale też jeśli grasz z kimś lepszym (nawet niewiele) to niewazne co zrobić o tak przegrasz- umiejętności i czas poswięcony na grę wychodza momentalnie! w fife jesli pograsz miesiąc to masz szanse wygrać z kimś kto gra pół roku- jest dzięki temu tak przystępna- PES promuje doswiadczenie i trening

do tego zmiany w formacji i strategii w PESie widac naprawde na boisku! a w Fifie to zmieniam ustawienia itd a piłkarze właściwie zachowują się zawsze podobnie, brak tej kreatywności

PES to gameplay, Fifa to licencja, cuda na kiju i dzikie węże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba tez przyznac ze PES ma kilka bledow i to bardzo wkurzajacych, na przyklad to ze gdy podajesz pilke do zawodnika bedacego przy lini to czesto on nad nia przeskakuje i ona wychodzi w aut. Ogolnie wnerwia troche przyjmowanie pilek, ale tak samo bylo i w Fifie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chodzi mi ten przycisk który od zawsze był odpowiedzialny za sidestepy- drugi najszybszy po sprincie rodzaj biegu w Pro evo

a bramkarz czasami nie ma po prostu do kogo wyrzucić- to że ty widzisz na radarze to nie znaczy że on go widzi w grze (taki [beeep]isty algorytm)

a co do tego murku- to już chyba zapomniałes co to jest wada i się czepiasz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...