Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

wie ktoś gdzie mogę zdobyć demo fify 16? Zastanawiam się nad kupnem gry jednak nie jestem przekonany czy na moim sprzęcie będzie działała na tyle płynnie by dało się komfortowo grać a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. Patrzyłem na orginie jednak znalazłem tylko demo 17

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno, zaryzykowałem i kupiłem na allegro klucz do orignia za 32zł, to nie majątek. Teraz sobie założę nowe konto na orginie i do niego przypnę Fife, a jak nie będzie mi śmigała to najwyżej konto całe sprzedam komuś. A jak tam wygląda sytuacja z ultimate team? Dużo ludzi jeszcze w to gra i ogónie nie ma problemu by w 16 znaleźć przeciwnika do meczu? Pamiętam jak lata temu się przejechałem z Pro Evo. Kupiłem sobie Pro Evo 2008 (wtedy wychodziła chyba już wersja 2010) z nastawieniem że pogram przez internet a tu po instalacji okazało się że dla tej edycji Konami zamknęło już serwery

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja. Przejrzałem gameplay'e na YT i wychodzi na to, że ostatnią edycją w jaką grałem była FIFA 07. Teraz wróciłem do "siedemnastki". Czemu nie najnowszej? Bo na razie nie. Cena o połowę wyższa to poczekam aż stanieje. A grać przez sieć nie zamierzam bo nie lubię przegrywać a jak rozegrałem teraz kilka meczy to na drugim poziomie trudności mam problem z odebraniem piłki ;)

 

Ale ja nie o tym chciałem. Spróbowałem trybu z Alexem Hunterem w roli głównej. Podobają mi się takie rozgrywki, w NBA2kXX zawsze przyjemnie mi się prowadziło karierę zawodnika więc i tutaj próbuję. Mam tylko jedno pytanie, chyba lepiej tutaj niż w Pomocnej Dłoni bo to żaden problem. Zamknę w spoiler bo dotyczy fabuły.

 

Dzisiaj, po jednym z ligowych spotkań miałem rozmowę trenerem. Powiedział, że manager zdecydował o moim wypożyczeniu. Zadomowiłem się już trochę w Swansea, nie chciałbym nic zmieniać. Czy da się tego jakoś uniknąć czy po prostu tak ma być? Czy może potem nastąpi jakiś nagły zwrot?


Tylko proszę bez zdradzania ważnych faktów :)

 

Aaa i druga sprawa. Ja jestem tak słaby czy to może wina edycji? Ciągle obijam słupki i poprzeczkę bramki rywala. Nieważne czy atakuję Lewandowskim, czy cieniutkim jeszcze Hunterem, często moje akcje kończą się na "ramie".

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tak musi być musisz zostać wypożyczony - tak jest napisana historia i fabuła. Ale nie martw się - jeszcze wrócisz z wyporzyczenia :)

Co do obijania słupków staraj się jak najcześciej używać strzału finezyjnego i uważać z mocą strzału. Wtedy na pewno piłka znajdzie się w sieci :)

Edytowano przez daverox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już tutaj nikt nie gra w Fifę 15 bo wszyscy dawno przerzucili się na nowsze wersje ale ja z racji słabego sprzętu mam i dalej gram. Dzisiaj trafiłem na głupi błąd w grze który trafił się mi po raz pierwszy i tak mnie wkurzył że aż muszę  o nim napisać. Otóż gram sobie w karierę i z Newcastle United zrobiłem potęgę na poziomie Realu. Nie udało mi się jeszcze wygrać tylko ligi mistrzów. No i gram sobie mecz ćwierćfinałowy z Barceloną. Poziom wyrównany ale trochę na farcie udaje mi się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Siedemdziesiąta piąta minuta i dokonuję ostatniej zmiany. Parę minut później zaczyna się koszmar. Mój pomocnik doznał kontuzji na tyle poważnej że musi zejść. Gra więc automatycznie przenosi mnie do ekranu zmiany zawodników. Niestety wykorzystałem już wszystkie zmiany ale gry to nie obchodzi. Gdy chcę wrócić do meczu bez ściągnięcia kontuzjowanego zawodnika to wyskakuje komunikat że muszę zrobić zmianę ale gdy chcę ją zrobić to komunikat że wykorzystałem wszystkie zmiany i koło się zamyka. Jedynym wyjściem było Alt + F4 i utrata dobrego wyniku. Ja rozumiałbym gdyby takie coś było w Fifie z przed dziesięciu lat ale w piętnastce? Przecież od lat powinna być wprowadzona zasada że jak nie ma zmiany już to drużyna kończy w dziesiątkę i tyle. Ehh rozpisałem się ale wkurzyłem się no. Miał ktoś taką sytuację w którejś z nowszych odsłon? Ciekawi mnie czy to poprawili.

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trzpelek wież mi nawet gdy gra się z komputerem na poziomie który jest dla ciebie wyzwaniem i z rywalami z górnej półki mecze zamieniają się w prawdziwą bitwę, taka sytuacja też powoduje co najmniej chęć wywalenia klawiatury czy pada przez okno. Rozegrałem ten mecz po kilku dniach ponownie i przewaliłem 1:0. Teraz za każdym razem poważnie się waham przed wpuszczeniem na boisko Rubena Nevesa który był bohaterem całej tej sytuacji i mimo że gra mi się nim na prawdę dobrze to dość często łapie kontuzje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radler871 zależy czy chcesz grać online czy jedynie skupić się na trybach dla pojedynczego gracza jak kariera menedżera/ zawodnika? Jeśli online to jedynym rozsądnym zakupem jest Fifa 18, ewentualnie 17 bo w starszych będziesz miał duży problem ze znalezieniem przeciwnika do gry. Mam Fifę 15 i na dzień dzisiejszy gram tylko ze znajomymi przy jednym kompie a w ultimate team żeby znaleźć rywala to nieraz musiałem czekać po kilkanaście minut a i często po prostu rezygnowałem po kilku próbach. Jeśli nie planujesz za rok, dwa kupować nowej wersji to wybierz Fifę 18, starczy ci na dłużej. Po za tym Fifa 19 to będzie pewnie taka 18 z odświeżonymi składami, kilkoma nowymi animacjami i innymi detalami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uważam, że jedną z fajniejszych części serii FIFA jest ta z numerem 11, między innymi za podejście do trybu kariery (piłkarz, grający trener, trener). I na okoliczność zbliżających się MŚ chciałem sobie "pokopać", ale napotkałem problem z pobraniem jej z Origin. Mówiąc wprost, przy każdej próbie pobrania zamyka się Origin - Wystąpił poważny błąd, aplikacja zostanie zamknięta. Stąd pytanie: czy na okoliczność wyłączenia serwerów FIFY 11 zablokowano możliwość pobierania? Czy jest ktoś kto jeszcze w to gra?

Na AHQ Origin czuję się jak Kobuszewski w WSS, mógłbym książkę życzeń i zażaleń napisać a i tak nikt pomocy nie uzyskam, albo uzyskam 1. Usuń 2.CCleaner 3. Zainstaluj jako Administrator.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kafar85 napisał:

Witam

Uważam, że jedną z fajniejszych części serii FIFA jest ta z numerem 11, między innymi za podejście do trybu kariery (piłkarz, grający trener, trener). I na okoliczność zbliżających się MŚ chciałem sobie "pokopać", ale napotkałem problem z pobraniem jej z Origin. Mówiąc wprost, przy każdej próbie pobrania zamyka się Origin - Wystąpił poważny błąd, aplikacja zostanie zamknięta. Stąd pytanie: czy na okoliczność wyłączenia serwerów FIFY 11 zablokowano możliwość pobierania? Czy jest ktoś kto jeszcze w to gra?

Na AHQ Origin czuję się jak Kobuszewski w WSS, mógłbym książkę życzeń i zażaleń napisać a i tak nikt pomocy nie uzyskam, albo uzyskam 1. Usuń 2.CCleaner 3. Zainstaluj jako Administrator.

 

 

Tryb single powinien działać. Pisz na pomoc Origin...

https://gamedot.pl/news,po-wylaczeniu-serwerow-fifa-14-gra-zostanie-takze-usunieta-z-ea-access

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Scouser napisał:

 

Tryb single powinien działać. Pisz na pomoc Origin...

https://gamedot.pl/news,po-wylaczeniu-serwerow-fifa-14-gra-zostanie-takze-usunieta-z-ea-access

 

Pomoc Origin to głównie wątki z jednym postem.... a te rozwiązane ograniczają się do "usuń i zainstaluj od nowa" ewentualnie czysta instalacja....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 15:29, Scorpix napisał:

@Scouser

Z tego co wiem, to nie dostajesz wszystkich paczek na raz, ale jedną na tydzień.

Tyle, że ja nie dostałem niczego. Ani kodu DLC (rok temu dostałem normalnie od AVANSA jakoś 2 dni po zakupie kod), ani niczego, laikiem nie jestem, nie otrzymałem wypożyczenia CR ani strojów FUT.

Mediaexpert twierdzi, że kod DLC do paczek powinien być wysłany ale z jakichś przyczyn nie został i teraz zastanawiam się czy z tego powodu, że kupiłem w dniu premiery czy nie.

Bo generalnie na origin nadal są rozróżnione wersje z paczkami - w sklepach zresztą opisy, że się otrzymuje paczki (infografiki) także są.

EA na infolinii także twierdzi, że mimo, że gra była kupiona 28 września powinienem dostać od sklepu DLC kod na paczki...

 

///Sprawa załatwiona.

Edytowano przez Scouser
Rozwiązane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w Fifie 19 w Ultimate Team. Jak to jest ze zmęczeniem zawodników? Jedynym sposobem by odnowił się pasek kondycji to wykorzystanie karty? Czy jeśli nie wystawię zawodnika w kolejnym spotkaniu to kondycja odnowi się mu sama?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arlekin napisał:

Zacząłem grać w Fifie 19 w Ultimate Team. Jak to jest ze zmęczeniem zawodników? Jedynym sposobem by odnowił się pasek kondycji to wykorzystanie karty? Czy jeśli nie wystawię zawodnika w kolejnym spotkaniu to kondycja odnowi się mu sama?

 

Wystarczy, że go nie wystawisz. Ja np. robię 2 składy, drugi to jest tzw. fitness i gram naprzemiennie ale ten drugi też staram się by nie był bardzo słaby bo inaczej gra to męczarnia :) Oba składy oczywiście z tej samej ligi gdybym chciał jakąś zmianę w trakcie meczu zrobić. Używam czasem jednorazowych kondycji bo ich pełno, a jak gram w lidze wekkendowej to używam kart kondycji na cały zespół (czyli kartę grupowej kondycji).

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jakoś wyłączyć tego trenera. Dziwne ale samo wyłączenie w opcjach w menu głównym nie wystarczyło i musiałem jeszcze zrobić to przed rozpoczęciem meczu by zapisało ustawienia. 

Pograłem sobie chwilkę w Ultimate Team i mam mieszane uczucia.  Jako dopiero zaczynający grę w tym trybie stoję na starcie na przegranej pozycji ponieważ mam jeszcze dość słaby skład. Rozegrałem mecze mające określić do której ligi zostanę przypisany na start. Tak jak się spodziewałem trafiłem do najniższej :D. Spodziewałem się, że będę grał tam mecze z ludźmi nie tylko o podobnych umiejętnościach ale i składzie. Niestety tak nie jest i cały czas trafiam na drużyny złożone z gwiazd La Liga lub Premier League gdzie jedna karta jest warta więcej od całego mojego składu. Wiem, że na to nie da się nic poradzić bo gra ma już blisko rok więc logiczne, że większość społeczności ma już dobre drużyny. Nie zmienia to faktu, że mi się gra gorzej bo po prostu moi zawodnicy są o klasę gorsi.

Dlatego też postanowiłem wrócić do kariery i podreperować umiejętności :D. Poprzednio tradycyjnie już kierowałem Arsenalem ale teraz zapragnąłem większego wyzwania i wybrałem Malagę. Zawsze w Pro Evo podobało mi się budowanie potężnego zespołu zaczynając od kiepskiego składu i tutaj chciałem spróbować czegoś podobnego. Na razie jestem jeszcze w drugiej lidze ale mam dość sporą przewagę nad resztą stawki i pewnie będzie awans do pierwszej ligi na koniec sezonu. Lubię zawsze stawiać na młodych zawodników i rozwijać ich. Tutaj niestety ten aspekt lekko kuleje. Nie wiem czy ja coś źle robię czy to błąd gry ale irytuje mnie użeranie się z młodymi. Przykładowo daję kontrakt młodemu chłopaczkowi, który zapowiada się na świetnego gracza. Jednak na razie ma jeszcze niskie umiejętności i nie ma szans na załapanie się do kadry meczowej. Postanawiam więc wysłać go na wypożyczenie do jakichś ogórków gdzie nabierze doświadczenia i tutaj zaczynają się schody. Dostaję 5 ofert, każdą akceptuję ale po kilku dniach przychodzi wiadomość i przerwaniu negocjacji bo nie dogadali się z zawodnikiem. Myślałem, że to może przez to, że wszystkie oferty zaakceptowałem i to powodowało odmowę więc zaakceptowałem jedną i czekałem ale efekt był ten sam. Skończyło się na tym, że chłopak od sierpnia do zimowego okienka transferowego siedział w rezerwach. Nie wiem z czego się to bierze. Z niektórymi zawodnikami bez problemu przy pierwszej ofercie się udaje ale zawsze największy problem jest z tymi z kadry juniorskiej. W Arsenalu miałem tak samo. Denerwuje mnie to strasznie bo wyhamowuje rozwój zawodników. Czasem staram się dawać im szansę gdy w najbliższym spotkaniu mam grać z jakimś słabszym przeciwnikiem więc mogę sobie pozwolić na osłabienie składu ale tak sytuacja trafia się rzadko. Nie wiem czy to ja coś źle robię czy to po prostu gra się tak głupio zachowuje? 

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka słów od gracza, który wrócił do serii po... dziesięciu latach. Tak, nie licząc FIFY 20, ostatnio grałem w FIFĘ 10. Wiem, że na ostatnią odsłonę serii raczej się narzeka, ale na mnie robi duże wrażenie (cóż, od 2010 r. trochę się zmieniło ;) ). Podoba mi się "filmowość" spotkań, klimat meczowy jest świetny. Strona audiowizualna spełnia moje oczekiwania. Nieco trudniej przychodzi mi wypowiedzieć się na temat mechaniki gry. Przyzwyczajony do gry strzałkami i klawiszami, a, s, d, bardzo się zdziwiłem, gdy po rozpoczęciu meczu okazało się, że muszę wykorzystywać również myszkę (od kiedy takie cuda?). Przestawiłem na sterowanie tylko klawiaturą, ale nie wiem, czy dobrze zrobiłem. Wciąż nie do końca ogarnąłem sterowanie. Ilość zagrań, możliwości zabawy piłką jest dla mnie tak duża, że prawdopodobnie nie wykorzystuję wszystkich możliwości. Bramki, które strzelam, są dosyć proste :P

Świetnym klimatem odznaczają się również mecze uliczne, acz chyba za łatwo jest trafić do bramki.

Najbardziej doskwiera mi menu gry. Mam wrażenie, że seria zawsze miała z tym problem, gry te z poziomu menu są bardzo nieprzejrzyste, ale w tej odsłonie, a to za sprawą wielu opcji, granice zostały przekroczone... IMO menu gry to wielki chaos.

 

Ale koniec końców gra się przyjemnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...