Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

FIFA rozwija się tylko pod względem graficznym, chyba każdy się ze mną zgodzi. Z roku na rok EA Sports coraz bardziej się pogrąża wydając coraz słabcze FIFy (nie żeby 07 czy 08 była gorsza od 01 lub 02, tylko zmian jest coraz mniej, a FIFA coraz bardziej zostaje w tyle za PES-em). W końcu ludzie uświadomią sobie, że PES rządzi na rynku i ruszą do sklepów po Pro Evolution Soccera, omijając szerokim łukiem stoisko EA Sports.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felix

Wątpie żeby korporacja Electronic Arts wydawałaby kolejne części Fify gdyby naprawdę były takie beznadziejne jak je przedstawia wiele osób o czym zresztą niedawno mogłem się przekonać i stwierdzić że się mylą :) Każda kolejna Fifa zamiast zarabiać mniej od poprzedniczki zarabia więcej i sytuacja jaką przewidywało wiele ludzi przez ostatnie 2-3 lata jest zupełnie sprzeczna do tego co się dzieje naprawdę :D Raczej niemożliwe jest przy obecnej sytuacji FIFY, mimo ciągłego porównywania do nie ma co ukrywać lepszego PES'a, żeby sprzedaż następnej części spadła aż o 100 tys nabywców. Co prawda taki zastrzyk na pewno zmobilizowałby EA Sports do ulepszania FIFY ale jak już wcześniej pisałem tego zastrzyku nie będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bedzie, sam czasami w nia grywam, ale po 30 minutach mi sie nudzi. A od PES'a sie odbilem.

Takze calkiem lubie fife, ale jednak chcialbym, zeby EA wprowadzilo wiecej zmian, a nie tylko wiecej typow piłek, czy bardziej kolorowe buty :wink:

Teraz dodali nowy tryb gry, i nowy sposob wykonywania rzutow wolnych ("szybki rzut wolny"). Wiecej zmian nie stwierdzono :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qbekbear

Może nie dodać a zmienić to i owo bo w FIFIe ważne by było odświeżenie jej realiów i częściowa zmiana niektórych uciązliwych do tej pory elementów gry jak np. trochę nużące po dłuższym czasie mecze czy też "liniowość" tzn wyznaczone miejsca i sytuacje które można przeprowadzać w ten sam sposób kilka razy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatyk FIFY....

Wiesz co mozna dodac? Normalne AL, bo to co robią twoi komputerowi kumple jest naprawde zalosne. Kontratak u mnie wyglada tak, ze sam wychodze na 4 obroncow, bo reszta teamu truchtem biegnie za mną, zamiast mnie obiec, czy sie wystawić.

(Jassssne, "tak jest tylko u ciebie, u mnie FIFA wyglada zupelnie inaczej!")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle feliks że to jak obrońcy cię atakują zależy od ustawionego przez ciebie poziomu trudności a tak naprawdę to mogli by wżucić pomysł z PES w którym dzięki wykożystaniu pewnego silnika każdy gol rużni się od siebi w pewien sposub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wszystkiego. Gre skrzydlami, kontratak.

Ci goscie po prostu nie umieja sie wystawiac. Biegaja tylko jak kukiełki w ogol ciebie podnaszac łapska. A obronca u mnie sie wlacza dopiero wstedy, gdy skrzydlowy pomocnik na niego poczeka, i zrobi mu miejsce przy linii bocznej. Inaczej koles biegnie niemrawo za pomocnikiem. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pora się wypowiedzieć o tej grze, bo już parę meczy sobie pograłem. Na początek powtórzę moje słowa, które wcześniej padły. FIFA jaka by nie była, to należy im się szacunek z uwagi na serie, bo parę lat temu to większość nie wiedziała co to PES. W nowej odsłonie przewija się niepoprawiony od bodajże 05 błąd-obrońca wykopuje piłkę w przypadku "zagrożenia" za linie końcową boiska...co czasem owocuje samobójem, gdy jesteśmy przy swojej bramce. AI komputera nawala...komputerowy bramkarz potrafi świetnie podać do naszego gracza piłkę, który bez skrupułów kieruje ją do bramki. Sztywność wrzutek wręcz wkurza, że mam ochotę odpalić 06 i zaakutalizować w niej składy i teamy. No, ale nic...postaram nie tracić się cierpliwości i przejść przez parę sezonów w karierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ffia 2007? Fifa 2008? Te gry, w żaden w sposób nie przypominają tej wspaniałej serii sprzed paru lat, kiedy granie w te gry mogło sprawic pewnego rodzaju autentyczną radosc.

Graficznie, oprócz paru poprawek gra nie zmienia się od paru ładnych lat, muzyka nie czaruje jak dawniej, chciaz to kwestia gustu,chociaz jak wiadomo o gustach trzeba dyskutowac,natomiast ze wezględu na wtónośc

gra traci równiez wiele na grywalnosci. Co roku te same obietnice, te same przechwałki( ,,A ile to my drużyn i piłkarzy mamy ! , tyle nie ma nikt ), ale pewnego dnia , zerkając na wyniki sprzedaży, panowie z EA Sports zorientują się, że to nie wszystko. :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja grałem w serie FIFA juzz dluuuugo.. kiedy jednak postanowilem zobaczyc co takiego fajnego jest z PES że wszyscy go tak chwalą odrazu wyrzucilem FIFE do kosza.. moim zdaniem PES jest grą która baardzo zostawia fife w tyle..FIFA się nudzi po paru meczach doslownie PARU bo wtedy mozna juz wytrenowac sekwencje na kazdym poziomie trudnosci i zawsze da się strzelic gola.. Chociazby w fifie 07 zaczynam bramkarzem, podaje do obroncy obronca do bramkarza bramkarz wychodzi troche przed pole karne i wybija jak najmocniej:) jeden z linii ataku poporstu dobiega do pilki i gol... tak sie gola da strzelic zawsze. Przynajmniej ja potrafie/:P a więc podsumowując PES WyMiAtA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apocalipse

Jest jednak nadzieja, że nowa FIFA na PC będzie w pełni nextgenowa i wtedy także PC-towcy nie będą skazani na hegemonię KONAMI ;)

Czyli nadzieja na to że z fify wyjdzie FIFoPES. Hmmm wtedy to już niebyło by sporów która gra jest lepsz bo wszyscy kupowali by Fife.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba wiem. Można by dodać tryb RPG no pomyślcie tylko pierwszy krok oczywiście kreowanie postaci (Fajnie by było użyć ten edytor z the sims 2) potem powiedzmy mały prostreet i czekanie na Łowce talentów który nas weźmie do drużyny. Za zdobyte punkty doświadczenia czy umiejętności poprawiamy statystyki kontrola nad piłkom, siła strzału itd. itp.

na koniec można by jeszcze dodać coś jak GTA.SA wypady z kolegami do baru na pizze czy piwo wyprawa do parku na piłkę.

P.S

A i najważniejszy punkt sterowanie tylko jednym graczem (sobą).

Tylko pomyślcie jaki multi był by grywany tworzymy drużynę z kolegami i na lanie albo online ciekawe nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja nie jestem może PESowym hardcorowcem, tak naprawdę zacząłem intensywniej grać dopiero w 2008. Ale w porównaniu do którejś z FIF :)) i tak wypada śpiewająco. Przede wszystkim chodzi o nieszablonowość rozgrywki. W Fifie gole padają głównie z dośrodkowań, na strzelenie ładnej bramy po minięciu 2 obrońców nie ma po prostu szans, bo ZAWSZE po wysforowaniu się napastnikiem na czystą pozycję czeka na ciebie 3 równiutko jak w murze ustawionych przeciwników. Nudne to jak cholera. Po 3 meczach nie ma już nic nowego.

Jeśli chodzi o licencje, nie ma co się łudzić że EA je odsprzeda. Jest to bowiem jedyna ich przewaga nad Konami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Już się kiedyś o Fifie wypowiadałem no ale... nie moge tego tak po prostu puścić bokiem :P Otóż gra jest strasznie upierdliwa pod względem odbierania piłki: jeśli odbierzesz piłkę jakiemuś pikarzowi na jego połowie to na 95% możesz być pewien że piłka nie trafi pod nogi któregoś z twoich zawodników, ale do jakiegoś piłkarza twojego przeciwnika :[ za każdym razem kiedy to widzę to mam ochotę coś wykrzyczeć no ale mniejsza z tym :P Poza tym wszechwiedza obrońców rywala... Za dużo kombinacji a w rezultacie nawet po dotarciu do pola karnego i sytuacji 1 na 1 gra czasem sprawia ci psikusa i ni stąd ni z owąd doładuje ci pasek siły do końca i twój zawodnik przestrzeliwuje... Jedyna dobra rzecz w Fifie na PC to Multi, jest po prostu ekstra grywalne, nawet jeśli grasz z o wiele lepszym przeciwnikiem :P No ale nie każdy ma kogoś drugiego do grania, więc multi zostaje w cieniu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...