Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

OK rozegrałem 12 meczy w trybie menadżerskim. Straciłem 9 bramek i wszystkie po sytuacjach sam na sam. Strzeliłem zaś 14 goli, z tego 12 z sytuacji sam na sam i 2 z główki. Podsumowując, gra dalej jest schematyczna. Z dystansu za cholerę nie idzie strzelić gola(nawet zawodnikami typu Ronaldo, Xavi) a cała gra opiera się na wypuszczaniu naszym zawodnikom prostopadłych piłek, poprzez które uzyskamy 1 na 1 z bramkarzem. Wkurza mnie również fakt, że jakiś kiepski obrońca Levante mojego C.Ronaldo doganiał jak chciał, ocb? Chyba jakaś hierarchia jest nie? Gram oczywiście na poziomie legendarny, gdzie niestety każde gra jak Barca czy Real.Co do AI to ona tylko potrafi grać prostopadłe piłki i strzelać TYLKO I WYŁĄCZNIE sam na sam. Gra sie po prostu nudzi, usiłujesz coś zrobić, wygrywasz 2-0, aż nagle AI wypuści 4 długie prostopadłe piłki i wykończy celnym strzałem. A mialo być tak pięknie.

Edytowano przez Nath4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh gra marzenie - wszystko jest tak dopracowane, że zamiast wytykać bugi (jak w poprzednich częściach Fify) wręcz dziwię się, że ich nie ma. No dobra może te strzały takie jakieś schematyczne - z dystansu zapomnij o bramce nawet C. Ronaldo. FIFA vs. PES jest jak pojedynek Pudziana z Butterbeanem - większy chciał fiknąć do (z pozoru) mniejszego, lecz wygrał właśnie ten "mniejszy" (lecz de facto silniejszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać. Większość goli w prawdziwych meczach to z czego pada? Akcje sam na sam i zamieszanie w polu karnym. Czasem zdarza się jakaś bomba z dystansu czy wolnego. Może rzeczywiście w FIFIE i tak dzieje się to rzadziej niż w realnym futbolu, ale po prostu w grze łatwo jest wykonać ładną i składną akcję zakończoną bramką z bliskiej odległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię pytanie,jakie są zabezpieczenia w FIFA 11 na PC?Bo zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem jakie są zabezpieczenia bo mam baaardzo słabego neta Orange Free.Czytałem na necie że takie jak w Mass Effect 2 to prawda?Bo Mass Effecta 2 miałem i wystarczało tylko płytę do napędu włożyć.Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię pytanie,jakie są zabezpieczenia w FIFA 11 na PC?

kod na instrukcji od gry i to wszystko

Co do goli to strzelam z kilometra aż się bramkarz obala. Trza tylko wiedzieć kim i przeciw komu, być może poziom trudności ma tu także znaczenie :) . Mnie rozwalił filmik ze strony EA gdzie ktoś w FIFE 10 strzelił gola z przewrotki z połowy boiska na poziomie Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywając w demko zauważyłem, że nie opłaca się strzelać z daleka normalnie. Ale juź finezyjnymi strzałami... Właściwie to jak teraz gram to częściej walę na bramkę częściej finezyjnie niż normalnie. Prościej bramkę strzelić. I to nie tylko w strzałach z daleka, ale też w sytuacjach sam na sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do singla trzeba chyba pobierać ręcznie, jak babrałem w ustawieniach to znalazłem taką opcję :D. Zapraszam także do naszego forumowego wirtualnego klubu w fifie http://www.eafootballworld.com/en_GB/clubs...1/2700/overview.

A co do zabezpieczeń to nie ma żadnych, które wymagają połączenia z internetem. Przy instalacji miałem tylko jedną bolączkę z cd-keyem, zamiast Z na instrukcji było napisane Ż (przkreślone Z) , a wiadomo, że nie będzie czytało polskich znaków, na szczęście wystarczyło wpisać Z :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przed zagraniem z przeciwnikiem w sieci wyskakuje okienko z prośbą o potwierdzenie aktualizacji składów. Nie wiecie może czy da się ustawić skład pod multi, żeby nie trzeba było za każdym razem zmieniać ustawień? W singlu zarządzanie składami działa a w multi ciągle mam domyślnie ustawione drużyny. A co do płynności, wy też musicie grać na minimalnych? Ja mam GTX260 i jak mam inne ustawienia to gra nie tyle się zacina, co zwalnia w stylu matriksa (chodzi jak na zwolnionym filmie). Nie wiecie czy Nvidia ma zamiar wydać nowe sterowniki żeby coś z tym zrobić?

Edytowano przez Sypcio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przed zagraniem z przeciwnikiem w sieci wyskakuje okienko z prośbą o potwierdzenie aktualizacji składów. Nie wiecie może czy da się ustawić skład pod multi, żeby nie trzeba było za każdym razem zmieniać ustawień? W singlu zarządzanie składami działa a w multi ciągle mam domyślnie ustawione drużyny. A co do płynności, wy też musicie grać na minimalnych? Ja mam GTX260 i jak mam inne ustawienia to gra nie tyle się zacina, co zwalnia w stylu matriksa (chodzi jak na zwolnionym filmie). Nie wiecie czy Nvidia ma zamiar wydać nowe sterowniki żeby coś z tym zrobić?

Sprawdź czy nie masz wyłączonej synchronizacji pionowej. Jeśli tak to włącz ją, wtedy wszystko powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie spokojnie tryb menadżerski, az nagle mój zawodnik dostaje czerwoną kartkę i gra przed kolejnym meczem informuje mnie, że muszę uzupełnić skład, gdyż ten zawodnik wcześniej wspomniany ma czerwoną kartkę i musi pauzować. Ok zrobiłem zmianę w zespole ale co sie okazuje?! Gra nadl wywala błąd, że mam kompletny skład. No i tydzien grania na marne, 2 walkowery pod rząd, zwolnienie ;/

@down wiesz nie jestem idiotą, próbowałem wszystkiego

Edytowano przez Nath4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - o ile dobrze kojarzę, zmiany które wprowadzasz w trakcie gry obowiązują jedynie podczas tej gry. Jeśli więc gość dostał czerwoną kartkę, powinieneś był po meczu na jego miejsce wstawić jakiegoś rezerwowego, a jego wyrzucić do tej trzeciej listy (nie wiem, jak jest w polskiej wersji, w angielskiej jest podział na "substitutions" - których można wprowadzać podczas meczu, oraz trzecią listę - "reserves").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudziesięciu meczach w singlu i w multi, w końcu zacząłem strzelać bramki z dystansu! Trzeba do tego wprawy i jest bardzo trudno, ale satysfakcja jest ogromna. Ostatnio strzeliłem w meczu Barcelona- Bayern Monachium bramkę z dystansu Villą, przy wyniku 2:2 w 89 minucie. Gość wyłączył grę...

To wyłączanie mnie mocno wkurza. Rozumiem nowicjuszy którzy sobie w przerwie zminimalizują grę (sam mam 2 przegrane mecze, i w tym 1 przegrany w ten sposób. Przy wyniku 2:0:() ale ludzie po 20 meczach już tak robić nie powinni. Z moich 11 meczy w multi tylko jeden dograłem do końca. Podziwiam gościa, bo mimo wyniku 9:1 dla mnie gry nie wyłączył, co robili inni przy 2:0...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z wyłączaniem? Nie ma walkowera, tylko wynik się kasuje...?

I właśnie - ostatnio pierwszy raz pograłem chwilę z kumplem, kilka razy nas rozłączyło. Jako, że fifie nie ma czata w grze, komunikowaliśmy się przez Steam, a więc oczywiście musieliśmy minimalizować grę. Czasami było OK, ale czasami (np. właśnie w przerwie w meczu) po maksymalizacji gry okazywało się, że "przeciwnik się rozłączył". Jest tu jakiś związek? : )

Nagrałbyś, GUT, albo napisał jakieś porady odnośnie tego strzelania z dystansu... Próbuję codziennie po kilkanaście strzałów na Arenie, ale po prostu nie ma bata - albo idzie poza bramkę, albo Cech broni. A za to jest aczik! : )

Natomiast udało mi się - wreszcie! - strzelić kilka bramek po trickach. : ) Mój nowy ulubiony trick - nie wiem jak się nazywa, ale trzeba RSem dwa razy ruszyć skośnie OD kierunku biegu - piłkarz przerzuca wtedy piłkę za nogą i zmienia kierunek dryblingu. Perfekcyjne na bramkarza, który wychodzi z bramki. Trzeba chwilę poczekać aż się zbliży, machnąć trick i mamy dwie opcje - albo mijamy bramkarza i oddajemy strzał do pustej bramki, albo nie zdążamy, bramkarz nas fauluje, dostaje żółtą kartkę, a my karniaka. Polecam! : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napisaniem poradnika o strzałach z dystansu miałbym problem... Powiem tylko że kluczem do sukcesu są strzały finezyjne i lewa gałka analogowa. Trzeba pamiętać również o odpowiednim ustawieniu naszego zawodnika względem piłki.

Jeśli chodzi o film to jak jeszcze się trochę podszkolę to może coś skręcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...