Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

WooHoo

Czarny ekran?

Recommended Posts

Mam pewien problem... Podczas grania w niektóre gry słyszę "piiiiip" i mi się monitor wyłącza, ale komputer działa dalej.

Działo się tak jak miałem stary zasilacz 350 W i przy karcie gigabyte 8600 gt. Potem zmieniłem kartę na Palita 9800 gtx+ i zasilacz 500 W. Procek nie był zmieniany (amd athlon 5000+). Mam takie wrażenie, że to wina zasilania. Jeżeli miał ktoś kiedyś taki problem to proszę o pomoc.

Z góry dzieki! :blush:

Karta to Palit geforce 9800 gtx+ , zasilacz chieftec 500W, a dokładnej nazwy płyty nie pamiętam (Gigabyte jakiś :sweat:), jak wrócę do dom to podam dokładną nazwę.

Podczas grania w niektóre gry słyszę "piiiiip" i mi się monitor wyłącza, ale komputer działa dalej.

Jaki monitor?

po jakim czasie grania wystepuje problem?

każda gra czy tylko niektóre?

Działo się tak jak miałem stary zasilacz 350 W i przy karcie gigabyte 8600 gt. Potem zmieniłem kartę na Palita 9800 gtx+ i zasilacz 500 W. Procek nie był zmieniany (amd athlon 5000+).

Nic się nie przegrzewa? szczególnie procesor?

jakie mają temperatury w czasie pracy procesor i karta graficzna?

model płyty głównej?

sterowniki i DirectX przeinstalowane?

na ile °C jest ustawione w BIOS-ie zabezpieczenie przed przegrzaniem?

Mam takie wrażenie, że to wina zasilania.

możliwe, ale w opisanym przypadku mało prawdopodobne.

Mierzyłeś napięcia? miernikiem?

Monitor : LG Flatron L1919S

Płyta główna : Gigabyte GA-MA69VM-S2

Czarny ekran wyskakuje mi po różnym czasie. Są przypadki, że od razu po włączeniu gry. Problem występuje głównie przy Guild Wars (wyłącza mi się po kilku minutach gry) oraz Left 4 Dead. Przy innych programach nie maiłem jeszcze tego błędu.

Sterowniki były przeinstalowane, procek ani karta mi się nie grzeją (temp. karty - 45-47, a procka - 38-40). Blokadę w biosie mam wyłączoną (Disabled)

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...