Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dawid2207

Rozwiązany: Gothic II Noc Kruka - level w GD

Recommended Posts

Z którym levelem mogę w miarę bezpiecznie póść po raz pierwszy do Górniczej Doliny? Czy 10 wystarczy?

oj chłopie 10 level ....to ty sie goblinów bój najlepiej zrób se dobrą zbroję ;] o i dużo mikstur ;d no chyba że grasz na kodach to se i z 1 to przejdzesz

Link to comment
Share on other sites

Nabij jak największy. W górniczej dolinie czeka Cię ciężka przeprawa, zwłaszcza z poszukiwaczami których pózniej musisz spotkać, a są w miarę mocni. Swoją drogą po co się tak spieszysz? RPG takie jak gothic ma być długie i wciągać a Ty łupiesz jak w jakiegoś casuala :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ruffian

Możliwe, że ten poziom wystarczy, ale ja polecałbym jednak podniesienie levela. Poziom bezpieczeństwa w Dolinie to sprawa indywidualna (chociaż w NK ork elita zabije cię nawet na trzydziestym bez większych trudności - sprawdzałem). Moja rada - zrób wszystkie możliwe questy w Khorinis i w Jarkendarze przed wyprawą do kolonii. Grając pierwszy raz dobre jest po zakończeniu misji z dodatku posiadanie pewnego itemka:

Szponu Beliara, który odbieramy Krukowi i ładujemy w kapliczce Beliara (naturalnie wiąże się to z utratą kilku punktów życia)

. Znacznie ułatwia grę (ale satysfakcja jakby mniejsza :/ ).

PS: Mój poziom przy pierwszej wizycie w Górniczej Dolinie >15

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy wypad do Górniczej Doliny sam w sobie nie jest taki trudny (nie wymaga walki z jakimkolwiek orkiem). Gorsze jest to, że zaraz po powrocie czekać na nas będą poszukiwacze, a to już problem. O wiele łatwiej najpierw zwiedzić tereny z Nocy Kruka i dopiero po przekroczeniu 20 poziomu wybrać się do Górniczej Doliny.

Link to comment
Share on other sites

No, dobra, tylko, że w obozie bandytów jest naprawdę trudno. Dużo potworów, ludzi z duuuużą siłą i zręcznością do zabicia. A poszukiwacze, wbrew pozorom nie są tacy trudni do pokonania (wystarczy być pierwszym uderzającym). Gdy trochę poleveluję, to ze zbroją pirata będzie nie tak trudno?

Link to comment
Share on other sites

Guest Diego666

Jeśli chcesz, możesz bezpiecznie udać się do Górniczej Doliny, bo nie ma tam nic specjalnie trudnego jeśli się wie co zrobić. A późniejszych poszukiwaczy po prostu omijać szerokim łukiem. A jeśli najpierw chcesz się udać do Jakendaru, zaopatrz się w dużo silnych zwojów i od razu kieruj się do piratów. Wykonaj także wszystkie zadania dla Magów Wody, a dopiero potem udaj się na bagna.

Link to comment
Share on other sites

Jak już ktoś wyżej wspomniał moim zdaniem lepiej najpierw udać sie do Doliny budowniczych, jest zdecydowanie łatwiejsza niż stara Kolonia a i poziom nabijesz odpowiedni, w moim przypadku okolo 25.

Poza tym trochę nie rozumiem grania w RPG-i na czas... może mniejszy level to większe wyzwanie ale ja tam lubie powolutku iść od zera do bohatera ;p

Link to comment
Share on other sites

Jak już ktoś wyżej wspomniał moim zdaniem lepiej najpierw udać sie do Doliny budowniczych, jest zdecydowanie łatwiejsza niż stara Kolonia a i poziom nabijesz odpowiedni, w moim przypadku okolo 25.

Poza tym trochę nie rozumiem grania w RPG-i na czas... może mniejszy level to większe wyzwanie ale ja tam lubie powolutku iść od zera do bohatera ;p

@up

W Gothicu to ma sens :whistling:

@temat

Skoro Noc Kruka to właśnie dobrze zrobić tak jak przedmówcy. Dolina Budowniczych to właściwe miejsce do przygotowania postaci na piekło Górniczej Doliny ( no i jeżeli będziesz zainteresowany Szponem Beliara / runami to G.D. nie będzie stanowiła dużego wyzwania :sweat:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem udanie się do Górniczej Doliny jest kwestią wyposażenia i umiejętności. Swoją siłę najłatwiej sprawdzić w Jarkendarze podczas walk z trolami w kilku miejscach. Bandyci (w mocniejszych odmianach ) też powinni być godnymi przeciwnikami dla bohatera na wysokim levelu.

Link to comment
Share on other sites

Wyposaż się w kilka mikstur szybkości, i dużo leczenia (i many jeśli grasz magiem) i możesz iść. Przydałaby się też dobra zbroja i jakiś porządny miecz. Ale na twoim miejscu bym jednak trochę jeszcze dobił level, nauczył się siły itp. Ale zdecydowanie polecam wyprawę do Jarkendaru w II rozdziale, zdobędziesz dużo doświadczenia, lepsze zbroje i itemki. Ponadto mógłbyś przy okazji od razu przejść cały dodatek jakbyś się sprężył ;) Aktualnie tak przechodzę grę, i myślę, że w Górniczej Dolinie nie będę miał większych problemów :)

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od tego, ze Gothic 2 to RPG, w którym poziom doświadczenia nie ma aż tak wielkiego znaczenia, jak rozsądne rozwijanie umiejętności. Jak nie będziesz tego robił rozważnie to i na 20 levelu możesz być słabszy od dobrze rozwijanej postaci na 15.

Link to comment
Share on other sites

to głównie kwestia wyposażenia

jęsli masz tyle siły by udżwignąć porządny miecz lub tyle zręczności żeby walczyć dobrym łukiem

do tego ciężka zbroja i nawet na 10 lvl. można sobie poradzić(a jeszcze mikstury i szybki śledż-na wszelki wypadek szybkiej ucieczki)

Link to comment
Share on other sites

Level 10 jest zdecydowanie za niski. Dobrze mówią moi poprzednicy że trzeba umiejętie rozdawać punkt umiejętności(hehe), ale i wykonywać zadania. Jakie? Najlepiej wszystkie. (Wbrew pozorą da się pokonać czarnego trolla w 1 czy 2 rozdziale). Staraj się pokonywać potwory, a przede wszystkim zbierać szczawie rolewskie goblinie jagody i smocze korzenie. Tak na zaś. Nie do konica zgadzam się z wyposarzeniem, fakt z lagą będzie trudno orka powalić.......ale z drugiej strony sama zbroja i oręż nie wystarcza. Jeżeli to możliwe naucz się walki bronią jednoręczną przenajmniej na poziom wojownika. A walka z orkami? Jest pewien złoty sposób na walkę z nimi, ale sam się domyślisz jaki. Szkopuł w tym że działa tylko na jednego Podsumowując ja miałem(kiedyś tam dawno temu) 2o level i tak średnio mi szło. Ale bez obaw zawsze można wrócić do khorinis....

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze witam wszystkich.

W samej dolinie sobie poradzisz bez większych problemów (zdolność manewrowania :tongue: ),ale już po powrocie możesz mieć pewne problemy z poszukiwaczami, którzy są znacznie lepsi w NK niż w podstawowym GII. Możesz co prawda ich unikać, ale jaki to ma sens? Lepiej zrobić tak jak piszą niektóre osoby wyżej. Wybijaj wszystko co się da w Khorinis (z tym czym sobie nie poradzisz zostaw), później iść do Jarkendaru i tam również wybić wszystko co biega. Nabijesz sobie ładny poziom, a przy okazji zdobędziesz kilka fajnych itemów, tj. pewien artefakt (że tak go nazwę) oraz kilka tablic budowniczych, które jednak użyć lepiej na późniejszym levelu, gdy zwykłe szkolenie jest już bardzo utrudnione.

Ja bylem w GD na około 30lev i wtedy już wszystko szło całkiem dobrze, a nawet panowie w kapturach nie byli tacy straszni jak się wydawali.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ruffian
Możesz co prawda ich unikać

Co do tego mam jedno zastrzeżenie - pierwszego "Kapturka" ominąć się nie da (miałem nawet z nim pewne trudności, kiedy pierwszy raz przechodziłem G II z dodatkiem - zapomniałem, że on tam jest :P, a poza tym okazał się silniejszy niż w podstawce)

Da się go jednak pozbyć bez względu na poziom (jeden ze sposobów - jak kto nie chce, niech nie czyta:

Podbiegamy do niego jak najbliżej z wyciągniętym swordem. Jak się wygada, to siekamy go ile wlezie, aby nie zdążył rzucić czaru. Dodam też, że jeśli użyjemy ataku LPM + kursor up, to nawet jak uda mu się miotnąć fireballa, nie trafi w nas. Tutaj pałeczkę przejmuje nasza umiejętność wyczucia momentu wciskania klawiszy

)

Jeśli ktoś nie wie, czy jest gotów do eksploracji Doliny, niech zrobi sobie mały test:

Spróbuj wykonać zadanie "Prychająca Bestia". Jak się uda, to jesteś na tyle dobry, że na bank dasz sobie radę w Kolonii. (Nie jest to miara dolnej granicy potrzebnego doświadczenia, tylko mały test umiejętności - nawet jak to zadanie będzie dla Ciebie niewykonalne, to i tak masz szansę ukończyć 2 rozdział. Po wykonaniu tego zadania jesteś po prostu w 100% pewny, że Ci się uda powrócić do Khorinis w jednym kawałku)

Nie tylko level i umiejętności się liczą, ale też to, w jakim stopniu opanowałeś klawiszologię i jak idą Ci same walki. Sam poziom, czy to 2, czy 40, orka nie zabije. Wyczucie i umiejętność wykorzystania wszelkich słabych punktów przeciwnika, a także elementów otoczenia są często ważniejsze niż statystyki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...