Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Phnom

Pytania do Phnoma

Polecane posty

Dzień Dobry/Dobry Wieczór(jak wolisz)

1.Posiadasz jakąś konsolę

2.Jaka konsola według Ciebie jest najlepsza lub na której najlepiej ci się gra(wiem że na komputerze, ale podkreślam konsoli)

3.Oczekujesz jakichś hitów w 2010 roku?

4.Wolisz MoH czy CoD i dlaczego...ja wolę serię MoH :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

Mam pytanie odnośnie zbliżającego się AvP. Otóż w magazynie praktycznie całkowicie przelany na papier został tryb multi, a ja pragnę się zapytać jak prezentuje się ( lub może ile rąbka tajemnicy uchylili twórcy) tryb dla pojedynczego gracza. Oki, mamy 3 równoległe kampanie dostępne od początku. Jak prezentuje się np. fabuła? Będzie tłem dla całej akcji, czy tylko nieistotnym, acz koniecznym elementem tej gry? I małe pytanko odnośnie trybu mp: po lekturze Twoich wrażeń z rozgrywki dojść można do wniosku, że marine będą marnie się prezentować ( przysłowiowi chłopcy do bicia). Jakie są rokowania na dobre zbalansowanie postaci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał talent aktorski i zaproponowano by ci podłożenie głosu postaci z jakiejkolwiek gry, jaka byłaby to postać?

Po pierwsze, co oznacza to "gdybys"?! :P Talent aktorski oczywiscie mam, a najchetniej podlozylbym glos pod jakiegos trzecioplanowego pijaka. Albo niezbyt rozgarnietego ogra w jakims Warcrafcie.

przeczytałem twoje zachęcenie do odwiedzin redakcji .

1. w jakie dni mozna was odwiedzac ?

2. ilu was jest ? ( musze wiedziec ile pizz kupic :laugh: )

3. jakie pizze preferujecie ?

No ciesze sie bardzo. Serdecznie zapraszamy: 1. od poniedzialku do piatku, miedzy 8 a 16 (a najchetniej w okolicach 14-15, kiedy to robimy sie najbardziej glodni), 2. jesli chodzi o liczebnosc, to roznie bywa w zaleznosci od chorob (tych ostatnio duzo), wyjazdow sluzbowych, urlopow i innych takich. Ale dwie duze pizze bylyby idealne jako prezent, choc gdy zywimy sie zbiorowo, zamawiamy 5. Jesli chodzi o punkt 3 - jak najbardziej standard, czyli mieso (salami!) + papryka + pieczarki. Choc np. Qn`ik lubi pizze z oscypkiem, a Hut z zurawina. Zboczency.

Dzień Dobry/Dobry Wieczór(jak wolisz)

1.Posiadasz jakąś konsolę

2.Jaka konsola według Ciebie jest najlepsza lub na której najlepiej ci się gra(wiem że na komputerze, ale podkreślam konsoli)

3.Oczekujesz jakichś hitów w 2010 roku?

4.Wolisz MoH czy CoD i dlaczego...ja wolę serię MoH :cool:

1. Juz niedlugo, juz wkrotce, juz w grudniu mam nadzieje kupic PS3.

2. Lubie zarowno PS3, jak i X360 - i nie jestem fanbojem zadnej, zeby te druga opluwac. Obie sa swietne i maja swoje zalety.

3. Oj, byloby tego troche: Napoleon: Total War, Max Payne 3, Fallout: New Vegas, Mass Effect 2, Mafia II, BioShock 2, WoW: Cataclysm, Assassin's Creed II PC, kolejny Call of Duty, nowy Medal of Honor - a to tylko mala czesc tego, co nas czeka. To bedzie dobry rok!

4. Hm, lubie obie serie. Choc najwieksze wrazenie na pewno zrobila na mnie Omaha Beach z MoH:AA.

Witam :smile:

Mam pytanie odnośnie zbliżającego się AvP. Otóż w magazynie praktycznie całkowicie przelany na papier został tryb multi, a ja pragnę się zapytać jak prezentuje się ( lub może ile rąbka tajemnicy uchylili twórcy) tryb dla pojedynczego gracza. Oki, mamy 3 równoległe kampanie dostępne od początku. Jak prezentuje się np. fabuła? Będzie tłem dla całej akcji, czy tylko nieistotnym, acz koniecznym elementem tej gry? I małe pytanko odnośnie trybu mp: po lekturze Twoich wrażeń z rozgrywki dojść można do wniosku, że marine będą marnie się prezentować ( przysłowiowi chłopcy do bicia). Jakie są rokowania na dobre zbalansowanie postaci?

Hej, co do fabuly w singlu - dopiero, jak zagramy, bedzie mozna powiedziec, czy tak naprawde jest dobra, czy taka sobie. Tworcy obiecuja, ze wszystkie 3 kampanie beda sie przeplataly i rozgrywaly w miare jednoczesnie. Mnie bardzo ciekawi, jak poprowadza narracje w kampaniach Aliena i Predatora - bo tego jeszcze nie wiem, a latwe to na pewno nie bedzie. Tworcy ostro stawiaja na klimat - i mam nadzieje, ze uda im sie te horrorowa atmosfere z filmow przeniesc do gry.

A odnosnie multi i marines: o balansie dosc duzo pisalem w tekscie. Gdy gralem, marines mieli male szanse w starciach 1 na 1 z Alienem czy Predatorem. Ale to po czesci dlatego ze ci ostatni mieli w tej wersji odblokowane wszystkie umiejetnosci, ktore normalnie trzeba bedzie zdobyc. No a druga sprawa - marines musza wspoldzialac, zeby przezyc, wiec w trybach, w ktorych beda mieli przewage liczebna, balans bedzie na pewno lepszy. Poza tym, ze tworcy ciagle nad tym pracuja. Ale ostatecznie - pozyjemy, zobaczymy.

Co należy zrobić aby tekst o grze freeware trafił na główną?

Mozna sprobowac zrobic to w ten sposob: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...p;#entry1078365

Mozna tez po prostu napisac tekst w dziale freeware naszego forum: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=42983

A mozna podeslac mi tekst wiadomoscia prywatna na forum.

Poważnie zastanawiam się nad zakupem Napoleon: Total War, a ponieważ Ty pisałeś o nim recenzje to chciałbym się Ciebie zapytać czy warto.

Drobne, acz znaczace sprostowanie: pisalem zapowiedz, a nie recenzje. Co znaczy, ze widzialem gre tylko czesciowo, nie gralem w nia w calosci i nie jestem w stanie jej jako calosci ocenic. Dlatego poczekaj do recenzji, ktora powinna pojawic sie w styczniu/lutym. Choc przypuszczam, ze to bedzie co najmniej dobra gra i spodoba sie kazdemu, kto lubi serie Total War.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ęó ( ha znam Rosyjski :tongue: )

1.Lubisz wyróżniać się z tłumu ?

2.Grasz w zombi na CoD 5 ?

3.Lubisz to co robisz ?

4.Robisz to co lubisz ?

5.Wolisz mydło w płynie ? :wink:

6.Twoim zdaniem pożyczanie płyt to przestępstwo ? ( jeśli nie to czytaj punkt 8, chyba że chcesz na 7 i tak odpowiedzieć )

7. Czy jak macie nowy krążek WoW-a to każdy ma swój ? czy jednak zainstalujesz dasz drugiemu i taki łańcuszek ? :tongue:

8.Kiedy można cie złapać na gg ?

9.Jesteś wśród tych 11% co mówią że grafika nie jest ważna ?

10.Widzę że masz mało stron ( inni mają z 200 )

Nie wiem ile błędów, a ilu zapomniałem dopisać.

11.Koniec ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jak czytałem twój minifelieton, zauważyłem małą śmiesznostkę. Chodzi o "Do czcicieli House'a". Nie wątpię, że część tego, co tam napisałeś, to prawda, bo przesadne czczenie House'a to przesada. Ja sam nieraz powiem, że House jest moim guru, tuż po obejrzeniu odcinka, gdzie pod koniec filmu zrobi coś naprawdę śmiesznego, ale nie myślę tak, chociaż House'a rzeczywiście uwielbiam. Ale pod koniec, jak skwitowałeś użytkownika jakiegoś forum, który pisał, że dla niego House to filozofia życiowa, "twój kochany House wyśmiałby ciebie i te twoje stadne zachowania tak że...", to było to po prostu żałosne (bez urazy). Naprawdę myślisz, że ludzie lubią House'a, bo taka moda? On oczarował setki tysięcy ludzi swoim urokiem i cynizmem, bo nieczęsto zdarzają się takie ciekawe, wredne, a zarazem sympatyczne postacie. Gdzie ty tu widzisz stadne zachowania? Ja sam uwielbiam House'a i średnio ciekawi mnie, co na ten temat myślą inni. Ja ten serial będę oglądał nawet gdy wszystkim innym się on już znudzi. Gdyby stadnym zachowaniem byłoby robienie tego, co robi dużo ludzi, nieważne czy przez naśladownictwo, to "ten twój kochany i uwielbiany Doktor House nie jadłby, nie pił, nie ćpał (na świecie ćpunów jest w ch... ryzantemy i trochę) a ciebie, i twoje stadne zachowania obśmiałby tak, że schowałbyś ogon pod siebie i uciekł popłakać w kącie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję gameplaya z Venetiki. Zwykle dodawane przez Was gameplaye to suchy fragment rozgrywki, tymczasem aż prosi się, by przy takim krótki czasie trwania filmu zrobić coś w rodzaju teledysku. Tobie się udało nakręcić niezłą komedię. Dawno nie oglądałem gameplaya, który w tak krótkim czasie mówiłby tak wiele o grze, zatem dziękuję.

Moje pytanie jest związane właśnie z Venetiką. A konkretnie dlaczego aż tak wysoka mimo wszystko ocena? W moim odczuciu taka ocena sugeruje, że mamy raczej do czynienia z mało ambitną grą, która jednak komuś przypaść do gustu może, ale tekst jakby temu przeczył. W porównaniu z oceną gema dla Ego Draconis to jak niebo i ziemia, a obraz obu gier narysował mi się na podstawie Waszych recenzji bardzo podobny... Ogólnie czy nie sądzicie, że warto jednak oceniać gry bardziej zdecydowanie? Bo czasem mam wrażenie, że podchodzicie do tego na zasadzie "słaba jest, ale dam dajmy na to piątkę", żeby do końca nie mieszać gry z błotem, choć oceny z zakresu 4-6 moim zdaniem sugerują tytuł raczej przeciętny, niż coś, co powinno się omijać z daleka. Chyba, że to kwestia mojej nadinterpretacji Twojej recenzji i mimo tylu wad w Venetikę grać się mimo wszystko da, a i niektórzy znajdą ku temu motywację i będą czerpać jako taką przyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Lubisz wyróżniać się z tłumu ?

2.Grasz w zombi na CoD 5 ?

3.Lubisz to co robisz ?

4.Robisz to co lubisz ?

5.Wolisz mydło w płynie ? :wink:

6.Twoim zdaniem pożyczanie płyt to przestępstwo ? ( jeśli nie to czytaj punkt 8, chyba że chcesz na 7 i tak odpowiedzieć )

7. Czy jak macie nowy krążek WoW-a to każdy ma swój ? czy jednak zainstalujesz dasz drugiemu i taki łańcuszek ? :tongue:

8.Kiedy można cie złapać na gg ?

9.Jesteś wśród tych 11% co mówią że grafika nie jest ważna ?

10.Widzę że masz mało stron ( inni mają z 200 )

Nie wiem ile błędów, a ilu zapomniałem dopisać.

11.Koniec ?

1. Nie. Ale tlumow ogolnie staram sie unikac.

2. Nie. Ale za to gram w Modern Warfare 2 ;)

3. Lubie.

4. Robie.

5. Pod warunkiem ze ma jedna nozke bardziej.

6. W zadnym wypadku.

8. Czesto, nawet bardzo. Choc sie nie ujawniam ;)

9. Nie, grafika jest bardzo wazna. Choc wez pod uwage, ze pisze to czlowiek, ktory namietnie gra w Football Managera.

10. No coz, pospamujesz troche, zebym mial wiecej? Bo smutno mi...

11. Tak.

Swego czasu jak czytałem twój minifelieton, zauważyłem małą śmiesznostkę. Chodzi o "Do czcicieli House'a". Nie wątpię, że część tego, co tam napisałeś, to prawda, bo przesadne czczenie House'a to przesada. Ja sam nieraz powiem, że House jest moim guru, tuż po obejrzeniu odcinka, gdzie pod koniec filmu zrobi coś naprawdę śmiesznego, ale nie myślę tak, chociaż House'a rzeczywiście uwielbiam. Ale pod koniec, jak skwitowałeś użytkownika jakiegoś forum, który pisał, że dla niego House to filozofia życiowa, "twój kochany House wyśmiałby ciebie i te twoje stadne zachowania tak że...", to było to po prostu żałosne (bez urazy). Naprawdę myślisz, że ludzie lubią House'a, bo taka moda? On oczarował setki tysięcy ludzi swoim urokiem i cynizmem, bo nieczęsto zdarzają się takie ciekawe, wredne, a zarazem sympatyczne postacie. Gdzie ty tu widzisz stadne zachowania? Ja sam uwielbiam House'a i średnio ciekawi mnie, co na ten temat myślą inni. Ja ten serial będę oglądał nawet gdy wszystkim innym się on już znudzi. Gdyby stadnym zachowaniem byłoby robienie tego, co robi dużo ludzi, nieważne czy przez naśladownictwo, to "ten twój kochany i uwielbiany Doktor House nie jadłby, nie pił, nie ćpał (na świecie ćpunów jest w ch... ryzantemy i trochę) a ciebie, i twoje stadne zachowania obśmiałby tak, że schowałbyś ogon pod siebie i uciekł popłakać w kącie".

Hej. Czyzbys sie poczul osobiscie dotkniety? :> Ja tez bardzo lubie House'a, co w tekscie zaznaczylem. Chodzi mi tylko o wszystkie te stadne dzialania naokolo: sygnaturki, awatary, ciagle akcentowanie swej milosci do tego cynika itd. Biorac pod uwage, jak wiele osob to robi i jak bardzo jest to popularne z jednej strony, a z drugiej jak bardzo indywidualistyczna postacia jest House - jakos mi sie to wszystko nie zgadza. Siakies to takie... niegodne. Rozumiesz, o co mi chodzi?

Przede wszystkim gratuluję gameplaya z Venetiki. Zwykle dodawane przez Was gameplaye to suchy fragment rozgrywki, tymczasem aż prosi się, by przy takim krótki czasie trwania filmu zrobić coś w rodzaju teledysku. Tobie się udało nakręcić niezłą komedię. Dawno nie oglądałem gameplaya, który w tak krótkim czasie mówiłby tak wiele o grze, zatem dziękuję.

Moje pytanie jest związane właśnie z Venetiką. A konkretnie dlaczego aż tak wysoka mimo wszystko ocena? W moim odczuciu taka ocena sugeruje, że mamy raczej do czynienia z mało ambitną grą, która jednak komuś przypaść do gustu może, ale tekst jakby temu przeczył. W porównaniu z oceną gema dla Ego Draconis to jak niebo i ziemia, a obraz obu gier narysował mi się na podstawie Waszych recenzji bardzo podobny... Ogólnie czy nie sądzicie, że warto jednak oceniać gry bardziej zdecydowanie? Bo czasem mam wrażenie, że podchodzicie do tego na zasadzie "słaba jest, ale dam dajmy na to piątkę", żeby do końca nie mieszać gry z błotem, choć oceny z zakresu 4-6 moim zdaniem sugerują tytuł raczej przeciętny, niż coś, co powinno się omijać z daleka. Chyba, że to kwestia mojej nadinterpretacji Twojej recenzji i mimo tylu wad w Venetikę grać się mimo wszystko da, a i niektórzy znajdą ku temu motywację i będą czerpać jako taką przyjemność.

Za gratulacje za gameplaya dziekuje. I przekazuje dalej enkiemu, ktory wykonal kawal dobrej roboty - jemu nalezy sie Oskar za montaz obrazu i dzwieku.

Co do Venetiki - ta gra jest slaba, fakt. Ale zdaje sobie sprawe z tego tez, ze nie wszystko zostalo tam wykonane fatalnie - co staralem sie w tekscie przekazac. Ta gra ma jakies tam zalety i sa ludzie (chocby 15-letnie Niemki), ktorzy moga sie niezle przy niej bawic. Poza tym zle nie wyglada, sporo pracy w jej wykonanie wlozono - wiec nie moglem z czystym sumieniem dac dwojki czy nawet trojki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z całej redakcji CD-A jesteś (chyba) największym fanem serii Total War. Dlatego do Ciebie kieruję pytanie:

Czy wiesz coś więcej na temat kampanii w multi w Empire ? Miała się pojawić w grudniu ale jakoś jej nie widać.

EDIT:

Czy dodatkowe 15 jednostek, które można pobrać jako DLC są płatne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczę, że rzadko bywam na tym forum i nie wiem za bardzo gdzie co jest, przez co nie mogłem odnaleźć topica (lub kategorii) traktującego o recenzjach ogólnie lub recenzji tzw. "Vomitiki". Mam taką drobną uwagę - w podsumowaniu recenzji (plusy i minusy) napisałeś, że plusem gry jest "nie najgorszy pomysł ze Światem Zmierzchu". IMO ten punkt nie powinien być w plusach, a w minusach, ponieważ pomysł ten jest żywcem zerżnięty z Preya. W Preyu jest coś takiego jak Spirit Walk, pozwalający na wyjście ducha z ciała i przechodzenie przez przeszkody, które są nie do przejścia dla ciała lub uniknięcie czujników laserowych i ich wyłączenie. Pokazuje to ten gameplay:

W tej samej grze jest też Death Walk, którego niestety nie znalazłem na necie. Polega on na tym, że gdy zginiemy nie musimy wczytywać ostatniego zapisu - główny bohater przenosi się do świata umarłych i tam zestrzeliwuje łukiem ptaki (czerwone dają mu życie, a niebieskie siłę ducha) i po chwili wraca do świata żywych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisie gier, na które czekasz w 2010 roku wymieniłeś Prince of Persia: Zapomniane Piaski. Napisałeś, że to będzie gra na podstawie filmu, co jest nieprawdą. Zapomniane Piaski będzie prequelem Duszy Wojownika (Warrior Within). Ładnie tak wprowadzać czytelnika w błąd? Tym bardziej, że od samego początku ogłoszenia prac nad Zapomnianymi Piaskami nic nie było mówione, że gra będzie filmówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmemłam temat Ego Draconis, gra dostała słabą ocenę ponoć ze względu na poziom trudności (dziwne, na forum spotkałem się z komentarzami, że przeważnie ten kto je pisał zaszedł już daleko - niemal zero wpisów na temat poizomu trudności). Więc gra dostała tak słabe oceny tylko dlatego, że... gem miał gorszy dzień? W ostatnim numerze Symulator Farmy również dostał notę 3 (rozumiem, że gra inna gatunkowo, skierowana do innych odbiorców, ale...

...nawet Venetica, czyli 'ratowanie lalusiowatego księcia z bajki' dostało 4+. Obydwie gry mają swoje wady, ale z dwojga złego niemasochistyczny gracz wybierze Eco Draconis. Dziwaczne tym bardziej, że w tym momencie faworyzujecie grę wyraźnie słabszą, a Eco aż tak złe nie jest.

I czy ten 'bug' był naprawdę, czy to wymówka? Jeśli tak, to kiepska, bo jako recenzent gier w czasopiśmie, które czyta wiele tysięcy osób powinieneś jednak przejść grę do końca i dopiero wtedy napisać recenzję (skąd wiesz czym Venetica zaskoczyłaby Cię później - oczywiście czytając różnorakie wypowiedzi wiemy, że jednak niczym, ale... czy na ten 'bug' nie pomógłby reinstall?

*napisałem do Ciebie, nie do gema, ponieważ wg recenzji Venetica jest lepsza. Skoro ta gra jest taka do du*y, to czy zasłużyła aż na PRAWIE 5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z całej redakcji CD-A jesteś (chyba) największym fanem serii Total War. Dlatego do Ciebie kieruję pytanie:

Czy wiesz coś więcej na temat kampanii w multi w Empire ? Miała się pojawić w grudniu ale jakoś jej nie widać.

EDIT:

Czy dodatkowe 15 jednostek, które można pobrać jako DLC są płatne ?

Co do Empire'a - juz z miesiac nie odpalalem gry, a ostatnie, co kojarze, to news o otwartych testach beta, o ktorych mozesz przeczytac tutaj: http://www.cdaction.pl/news/10183/multipla...m-tygodniu.html.

DLC oczywiscie jest platne (wejdz na Steama i zobacz, po ile), choc jest tez inna mozliwosc zakupu, o ktorej mozesz przeczytac w recenzji dodatku Na wojennej sciezce autorstwa martina w aktualnym numerze CDA.

Od razu zaznaczę, że rzadko bywam na tym forum i nie wiem za bardzo gdzie co jest, przez co nie mogłem odnaleźć topica (lub kategorii) traktującego o recenzjach ogólnie lub recenzji tzw. "Vomitiki". Mam taką drobną uwagę - w podsumowaniu recenzji (plusy i minusy) napisałeś, że plusem gry jest "nie najgorszy pomysł ze Światem Zmierzchu". IMO ten punkt nie powinien być w plusach, a w minusach, ponieważ pomysł ten jest żywcem zerżnięty z Preya. W Preyu jest coś takiego jak Spirit Walk, pozwalający na wyjście ducha z ciała i przechodzenie przez przeszkody, które są nie do przejścia dla ciała lub uniknięcie czujników laserowych i ich wyłączenie. Pokazuje to ten gameplay:

W tej samej grze jest też Death Walk, którego niestety nie znalazłem na necie. Polega on na tym, że gdy zginiemy nie musimy wczytywać ostatniego zapisu - główny bohater przenosi się do świata umarłych i tam zestrzeliwuje łukiem ptaki (czerwone dają mu życie, a niebieskie siłę ducha) i po chwili wraca do świata żywych.

Czy w takim razie powinnismy w minusach Modern Warfare 2 wpisywac, ze korzysta z perspektywy pierwszoosobowej, stawia na szybka akcje, ma swietne multi i dobra muzyke? Bo przeciez te rzeczy byly juz w innych grach! Oryginalne produkcje zdarzaja sie niestety nie tak czesto, wiec i dobre wykorzystanie juz sprawdzonych pomyslow nie jest moim zdaniem wada. Wrecz przeciwnie. Co do Swiata Zmierzchu w Venetice - troche sie to jednak rozni od rozwiazan z Preya, ktore opisales. Choc mozna przypuszczac, ze sie nimi inspirowali, podobnie jak np. serią Prince of Persia.

1)Wiem, że pracowałeś w Click!, a twoje imię to Adam

2)Czy grasz w WoW'a ? (nałogowo)?

1) Hm, powiem Ci w tajemnicy, ze ja tez to wiem. Co wiecej, wcale sie nie wstydze ani jednego, ani drugiego. Uwierzysz? ;)

2) Na cale szczescie nie ;)

w opisie gier, na które czekasz w 2010 roku wymieniłeś Prince of Persia: Zapomniane Piaski. Napisałeś, że to będzie gra na podstawie filmu, co jest nieprawdą. Zapomniane Piaski będzie prequelem Duszy Wojownika (Warrior Within). Ładnie tak wprowadzać czytelnika w błąd? Tym bardziej, że od samego początku ogłoszenia prac nad Zapomnianymi Piaskami nic nie było mówione, że gra będzie filmówką.

Hm, moze niewystarczajaco zaakcentowalem, ze sa to tak naprawde moje domysly. Bo w dniu wysylki pisma do druku, tuz po ujawnieniu, ze powstaje, tak sie troche ta gra zapowiadala (zwlaszcza ze zarowno film, jak i gra maja wyjsc w maju). Dopiero pozniej Ubisoft ujawnil szczegoly fabuly i sie okazalo, ze to jednak nie do konca tak, jak myslelismy. Ale dzieki za czujność!

Drogi Phonomie ( no zależy ile masz baniek :biggrin: ) Wesołych świąt, oby ci gwiazda nie spadła na auto, ani nie pomylił butów z toaletą, i byś nie walczył przez sen.

Eeee, dzieki? I jako ze nie bardzo rozumiem, czy zyczysz mi dobrego czy zlego, na wszelki wypadek powiem: wzajemnie ;)

Rozmemłam temat Ego Draconis, gra dostała słabą ocenę ponoć ze względu na poziom trudności (dziwne, na forum spotkałem się z komentarzami, że przeważnie ten kto je pisał zaszedł już daleko - niemal zero wpisów na temat poizomu trudności). Więc gra dostała tak słabe oceny tylko dlatego, że... gem miał gorszy dzień? W ostatnim numerze Symulator Farmy również dostał notę 3 (rozumiem, że gra inna gatunkowo, skierowana do innych odbiorców, ale...

...nawet Venetica, czyli 'ratowanie lalusiowatego księcia z bajki' dostało 4+. Obydwie gry mają swoje wady, ale z dwojga złego niemasochistyczny gracz wybierze Eco Draconis. Dziwaczne tym bardziej, że w tym momencie faworyzujecie grę wyraźnie słabszą, a Eco aż tak złe nie jest.

I czy ten 'bug' był naprawdę, czy to wymówka? Jeśli tak, to kiepska, bo jako recenzent gier w czasopiśmie, które czyta wiele tysięcy osób powinieneś jednak przejść grę do końca i dopiero wtedy napisać recenzję (skąd wiesz czym Venetica zaskoczyłaby Cię później - oczywiście czytając różnorakie wypowiedzi wiemy, że jednak niczym, ale... czy na ten 'bug' nie pomógłby reinstall?

*napisałem do Ciebie, nie do gema, ponieważ wg recenzji Venetica jest lepsza. Skoro ta gra jest taka do du*y, to czy zasłużyła aż na PRAWIE 5?

Co do Ego Draconis - przyznam, ze nie gralem w niego, ale ci, ktorzy w redakcji gre odpalili i troche pograli, generalnie zgadzali sie z gemem. Choc nie wiem, czy sami nie daliby wlasnie 4 czy 5. Ale kazdy recenzent jest w CDA autonomiczny i ma prawo do wystawiania ocen zgodnych z wlasnym sumieniem i poczuciem zawodowego obowiazku - dlatego nikt sie z gemem nie klocil, gdy chcial dac te marna trojke. Bo zapewniam Cie, ze to nie kwestia "gorszego dnia", poniewaz gem meczyl sie z Divinity II o wiele dluzej niz tylko dzien. Ale po pelne uzasadnienie tej oceny odsylam Cie do niego.

Tak samo jak do Huta odsylam po uzasadnienie oceny dla Symulatora Farmy. Jak dla mnie jego argument, ze gra jest nudna i nie budzi zadnych emocji to wystarczajacy powod, zeby dac grze trojke. Ale rowniez nie gralem, bo absolutnie mnie ten temat nie kreci.

A Venetica w sumie taka meganudna nie byla. Sadze, ze gdybym byl 14-letnia dziewczyna, to moglbym sie przy tej grze niezle bawic - dlatego uwazalem, ze taka trojka bylaby ocena krzywdzaca. Piszemy recenzje przeciez rowniez dla plci pieknej (ktora takze nas czyta), a skadinad wiem, ze dziewczyny lubia wcielac sie w ladne bohaterki. Czesci z nich zapewne wcale by nie przeszkadzalo tez to uproszczenie rozgrywki, ktore dla mnie bylo wada.

Jad, ktory na gre wylalem, a ktory zapewne sprawil, ze odbierasz ocene jako za wysoka wzgledem tekstu, wynika z tego, ze Venetica byla zapowiadana jako hit, jako niemal polaczenie Fable i Assassin's Creed - a zderzenie tych marketingowych bzdur z rzeczywistoscia obudzilo we mnie zlosliwca, ktory musi sie werbalnie powyżywac. Poza tym powiedzmy sobie szczerze - czy miedzy 3 a 4+ jest naprawde taka roznica? Czy ktos o zdrowych zmyslach w momencie, kiedy wyszlo tak duzo dobrych gier, siegnalby po ktorakolwiek z nich? No chyba ze gier nie kupuje, a piraci (wiec nie szkoda mu wydawac kasy na cos, co wg recenzji jest crapem), i przechodzi wszystko jak leci, bo poza graniem nie robi nic innego. Ale patologiami i przestepcami sie tu zajmowac nie bedziemy ;)

Jeszcze co do Twojego porownywania Venetiki z Ego Draconis - to sa gry z troche innych gatunkow, wiec bezposrednie zestawianie ich nie do konca ma sens. Ta druga udaje glebokiego RPG-a, ta pierwsza zas jest jednak bardziej nastawiona na akcje. I niektore elementy gry akcji realizuje w miare przyzwoicie.

Zostaje jeszcze kwestia bledu uniemozliwiajacego przejscie gry. Niezbyt mi sie podoba, ze insynuujesz mi klamstwo, no ale trudno. Gre sprawdzilem - poza redakcja - rowniez na moim domowym kompie, i tam mialem ten sam problem. Jesli nie wierzysz, zapraszam do Wroclawia - z przyjemnoscia Ci zaprezentuje Scarlett wychodzaca z budynku w taki sposob, ze nie mozna sie nia potem ruszac ;)

Phnomie, a po co mówić, że Niemcy mają kiepski gust? Może po prostu chodzi o to, że mają tylko takie słabiaki, gorsze niż "Venetica", więc ta automatycznie jest lepsza w ich oczach?

Ale w przypadku recenzji Venetiki i jej ocen w okolicach 8/10 to juz nie jest kwestia tego, co sie w ich kraju produkuje. Bo przeciez wystawiajac taka ocene, musieli gre porownywac z (tez zreszta niemieckim) Risenem czy chocby Wiedzminem. Poza tym co do gustu Niemcow: czy Ty widziales, jak wygladaja Niemki? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze kwestia bledu uniemozliwiajacego przejscie gry. Niezbyt mi sie podoba, ze insynuujesz mi klamstwo, no ale trudno. Gre sprawdzilem - poza redakcja - rowniez na moim domowym kompie, i tam mialem ten sam problem. Jesli nie wierzysz, zapraszam do Wroclawia - z przyjemnoscia Ci zaprezentuje Scarlett wychodzaca z budynku w taki sposob, ze nie mozna sie nia potem ruszac ;)

Może dostałeś wadliwą kopię, chyba z pozostałych x tysięcy wydanych egzemplarzy przynajmniej co któryś daje się ukończyć :laugh: Patch'ów nie ma? No nic, interesował mnie tylko Wasz pogląd na to jak oceniliście te dwie gry, nie co dalej kryje w sobie Venetica :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz grać na konsolach czy kompóterach?

To zalezy w co. Kazda platforma ma swoje zalety. W gry sportowe wole grac na konsoli (zwlaszcza ze konsolowa FIFA jest o niebo lepsza niz komputerowa), ale w takie shootery rzecz jasna tylko na PC.

Masz PS3?

Tak, od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem tego cuda japonskiej technologii ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która częśc (wg Ciebie) S.T.A.L.K.E.R'a :nuke: jest najlepsza?

Ech, akurat nie we wszystkie czesci gralem (Prypeć czeka), a dlugo to jedynie w pierwsza. Wiec nie jestem w stanie udzielic Ci rzeczowej, profesjonalnej odpowiedzi. Przepraszam i kajam sie...

Podasz swoje PSN? Masz coda 6? :D

W MW2 pogrywam na pececie, wiec sie nie spotkamy na PSN-ie. Wiec i tu musze sie pokajac, przepraszajac (lub przeprosic, kajajac).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...