Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Phnom

Pytania do Phnoma

Polecane posty

Gość eldragon93

A można w tym temacie zawstydzić Redaktora? Bo ja bardzo bym chciał to uczynić ;) Przeszedłem Veneticę! Kurde, dzisiaj mi się udało... Po ponad dwudziestu godzinach mordęgi z tym czymś, co przypomina grę ;) Wiesz co, zrecenzuję kurde ją i wrzucę reckę na bloga i kurde, zadedykuję ją Tobie ;)

No, a teraz już pogram w coś normalnego... Może Tomb Raider jakiś...

Pozdrówka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPS Twoja recka Dzikich Pól utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie kupię tej gry... Swoją drogą powinno pojawiać się w CDA więcej Twoich tekstów. Nie żebym nie lubił recek enkiego, czy Qn'ika, ale Twoje mi się fajniej czyta...

Dzięki za miłe słowa!

A można w tym temacie zawstydzić Redaktora? Bo ja bardzo bym chciał to uczynić ;) Przeszedłem Veneticę! Kurde, dzisiaj mi się udało... Po ponad dwudziestu godzinach mordęgi z tym czymś, co przypomina grę ;) Wiesz co, zrecenzuję kurde ją i wrzucę reckę na bloga i kurde, zadedykuję ją Tobie ;)

Oł men, jeszcze nikt nigdy mi nic nie zadedykował. Jestem wzruszony! ;) Daj linka, jak napiszesz, to się będę napawał.

Czekam z niecierpliwoscia na twoja recenzje dema FNC. Pamietaj o tym :)

No jak z niecierpliwością, to nie da rady, muszę coś skrobnąć. Tak więc:

Choć na początku trudno się przestawić na nowy system sterowania i wyzbyć starych nawyków, po paru walkach zaczyna się już łapać, jak należy się bić. I jest fajnie. Wczoraj Pac-Manem miałem swój pierwszy nokaut, w mojej piątej czy szóstej walce, więc poczułem się mistrzem i zaczynam już kochać tę grę.

Największe zdziwienie dla mnie to jednak to, że FNC wygląda znacząco lepiej niż FNR4. Nie sądziłem, że da się jeszcze tyle wycisnąć z tego silnika. Dużo na pewno robią tu sztuczki, takie jak rozmycia, ale ważne, że jest efektowniej. Również dzięki temu, że ciosy wydają się silniejsze. A jednocześnie nie mam wrażenia, że gra stała się prostsza czy mniej symulacyjna - czego się obawiałem.

Podsumowując: o mój Boże, jak ja czekam na premierę! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Ło... To jak tak czekasz, to się biorę za robotę. Zmotywowałeś mnie... Gameplay jest (tylko na "jutuba" wrzucić), screeny som, to bierzemy się za pisanie... Let's rock ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

http://forum.cdaction.pl/blog/eldragon93/i...showentry=26659

Proszę bardzo, Panie Redaktorze. Gotowe. Mam nadzieję, że się spodoba... Dodam, że jestem totalnym amatorem i najpewniej nie jest to tekst na miarę recenzji w CD-Action.

Jak możesz, to zostaw jakiegoś komenta... Będę miał pamiątkę, że byłeś na moim blogu... To będzie zaszczyt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo Ci sie pokonac Tysonem Muhammeda na punkty?

Ja tylko raz wygralem z nim przez KO, na punkty nigdy. :icon_rolleyes:

W mojej pierwszej walce mi się udało, choć decyzja nie była jednogłośna. Ale fajnie, że nie jest łatwo dla weteranów czwórki - zobaczymy, jak będzie w finalnej grze.

http://forum.cdaction.pl/blog/eldragon93/i...showentry=26659

Proszę bardzo, Panie Redaktorze. Gotowe. Mam nadzieję, że się spodoba... Dodam, że jestem totalnym amatorem i najpewniej nie jest to tekst na miarę recenzji w CD-Action.

Jak możesz, to zostaw jakiegoś komenta... Będę miał pamiątkę, że byłeś na moim blogu... To będzie zaszczyt ;)

Byłem, zobaczyłem, komenta zostawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

A ja dziękuję i w pokłony składam, bo jeszcze nikt z Redaktorów na moim blogu nie był ;) A tekst jak Ci się podobał? Dało się jako tako czytać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziękuję i w pokłony składam, bo jeszcze nikt z Redaktorów na moim blogu nie był ;) A tekst jak Ci się podobał? Dało się jako tako czytać?

Jasne, dało się czytać. Choć jak znam sito redakcyjne, to na łamy CDA by się nie dał rady dostać. Ale trening czyni mistrza - więc pisz dalej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Nie, no... To, to wiem od początku ;) Ale staram się pisać jak najlepiej, żeby chociaż po takim tekście dało się cokolwiek wywnioskować. Na Redaktora CDA się nie nadaje, to wiem ;) Piszę, bo lubię i fajnie jak ktoś czyta moje teksty ;) A do tego nie trzeba być redaktorem z zawodu ;)

PS Oj, ale Ci naspamowałem w temacie :D Człowiek traci miarę, jak się fajnie rozmawia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no... To, to wiem od początku ;) Ale staram się pisać jak najlepiej, żeby chociaż po takim tekście dało się cokolwiek wywnioskować. Na Redaktora CDA się nie nadaje, to wiem ;) Piszę, bo lubię i fajnie jak ktoś czyta moje teksty ;) A do tego nie trzeba być redaktorem z zawodu ;)

PS Oj, ale Ci naspamowałem w temacie :D Człowiek traci miarę, jak się fajnie rozmawia ;)

Fajnie, że sprawia Ci to radość - i powodzenia na przyszłość życzę. A co do spamowania - jak się komuś nie podoba, niech spada ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chcę Ci pogratulować świetnego tekstu o Total War:Shogun 2.Napisałeś go bardzo profesjonalnie i w taki sposób,że nabrałem dużej ochoty na tą produkcję.Stąd moje pytania:

1.Wspomniałeś o dużej liczbie błędów i niedoróbek.W jakim stopniu przeszkadzały one w rozgrywce?

2.Jak oceniasz poziom trudności tejże gry?Szczerze mówiąc,ostatnie spotkanie ze strategią odbyłem dobrych kilka lat temu poprzez Heroes 3,i nie wiem,czy poradziłbym sobie w Shogunie.

Pozdrawiam i życzę dużej ilości tak udanych tekstów. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Phnom!

Na wstępie powiem, że lubię twoje rencezje. :)

A do rzeczy:

Jaką grę z stajni BioWare lubisz najbardziej. Czy interesujesz się nowo grą tej firmy, czyli dokładniej Star Wars Old Republic?

Dzięki za miłe słowa. Co do BioWare'u, to chyba Mass Effect 2. A SWTOR interesuje mnie mało, jako że nie jestem fanem (delikatnie rzecz ujmując) ani MMO, ani Gwiezdnych Wojen. Już bardziej czekam na Dragon Age'a II.

Witam.Chcę Ci pogratulować świetnego tekstu o Total War:Shogun 2.Napisałeś go bardzo profesjonalnie i w taki sposób,że nabrałem dużej ochoty na tą produkcję.Stąd moje pytania:

1.Wspomniałeś o dużej liczbie błędów i niedoróbek.W jakim stopniu przeszkadzały one w rozgrywce?

2.Jak oceniasz poziom trudności tejże gry?Szczerze mówiąc,ostatnie spotkanie ze strategią odbyłem dobrych kilka lat temu poprzez Heroes 3,i nie wiem,czy poradziłbym sobie w Shogunie.

Pozdrawiam i życzę dużej ilości tak udanych tekstów. :wink:

O jeju, kolejna pochwała. To jakiś dzień dobroci dla Phnoma?

Co do błędów - nie przeszkadzały one w rozgrywce bardzo - to były raczej drobnostki albo rzeczy od dawna w serii istniejące (np. nie najlepsze wykorzystanie przez AI posiłków przybywających na pole bitwy). Sądzę, że te pierwsze zostaną w całości usunięte do premiery. A jeśli nie, to tuż po niej.

Na szczęście - i to też częściowo odpowiedź na Twoje drugie pytanie - już za tydzień pojawi się demo Shoguna 2 na Steamie, więc będziesz mógł sprawdzić, czy błędy są nadal i czy odpowiada Ci poziom trudności. Ja siebie nie uważam za drugiego Napoleona, nie jestem jakimś hardkorowym strategiem, a radzę sobie w tej grze raczej dobrze. Poza tym jest w niej kilka poziomów trudności, wszystkie elementy są dobrze wytłumaczone w samouczkach, a w trakcie bitwy dostępna jest aktywna pauza, z której często korzystam, jeśli jest duży młyn na polu walki. Podsumowując: dasz radę na pewno, ale jeśli chcesz się przekonać - przetestuj demo. Nie ma lepszego sposobu, żeby przekonać się, czy to gra dla Ciebie. Pozdro!

Bardzo dobry artykuł o L.A. Noire, Phnomie. Gratuluję.

I jeszcze jedna pochwała? Ej, chłopaki, bo ktoś pomyśli, że to zmowa, że poprosiłem wszystkich swoich trzech znajomych, żeby mi takie rzeczy powypisywali ;) Dajcie już spokój, trzeba to robić trochę dyskretniej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Czekasz na Dragon Age II? To ja sobie poczekam z Tobą... Swoją drogą... Podobała Ci się jedynka (Origins)? Mi się szalenie podobała i szkoda, że dwójka będzie nieco inna... Ale i tak zagram. Muszę zagrać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wiem, że demo "Shoguna II" już jutro ale mimo wszystko, po przeczytaniu Twojego artykułu o rzeczonej produkcji w ostatnim CDA, nasuwa mi się kilka pytań:

1. Pisałeś o dwóch drzewkach rozwoju danego klanu - czy zatem mamy znów powrót do czegoś w stylu uniwerków i "dżentelmenów"?

2. Co z dyplomacją? Praktycznie nic na ten temat nie skrobnąłeś. Pojawiły się jakieś nowe opcje dyplomatycznej gadki - szmatki względem "Napoleona"?

3. W jednym z trailerów usłyszałem zdanie, że w "Shogunie 2" pojawią się trzy rodzaje zamków / twierdz (w zależności od położenia geograficznego - te w górach czy nad morskim wybrzeżem). Wiesz dokładnie o co chodzi? Czy to w ogóle prawda?

4. Czy będzie można wreszcie dokonywać ataków z morza. Innymi słowy - czy będą bitwy w których np. atakujemy obce miasto ze statków a następnie dokonujemy desantu naszą piechotą itp.?

5. Czy coś wiesz na temat pojawienia się, jako osobnej frakcji, przybyszy z Zachodu. Mam tu na myśli chrześcijan.

6. Co z dynastycznymi mariażami? Twórcy powrócili do tej koncepcji "rokowań dyplomatycznych"?

7. Czy "Napoleońskiej" przerwie nastąpił powrót do aktywnego oddziaływania religii w prowincjach. Wiem - pisałeś coś o mnichach jednak czy sprawy duchowe będą w "Shogunie II" tak ważkie jak choćby w "Medievalu II"?

I nieco z innej beczki?

Chodzi o "Napoleona" i o "acziki". Otóż mam problem z jednym (tzn. są ich cztery ale traktują w sumie o tym samym). Do rzeczy: "ukończ kampanię jako Anglia / Rosja / Prusy / Austria". Za diabła nie wiem jak zdobyć owe acziki. Kampanię owymi frakcjami oczywiście ukończyłem ale na liście osiągnięć cisza... Wiesz może co robię nie tak?

Czy miałeś może przyjemność zagrania w dodatek? Mam tu na myśli wojnę w Hiszpanii. Jeśli tak to skrobnij proszę coś na ten temat? Miodność ta sama co w podstawce? Jak oceniasz ów dodatek?

Miłego dnia.

PS.

Bardzo bym chciał abyś to właśnie Ty recenzował "Shoguna II" - nie ma to jak krytyczne oko fana serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

To jeszcze raz ja :D Mam nadzieję, że jeszcze nie śnię Ci się po nocach xD Wyszło demko DAII... Grałeś już? Ja planuję dopiero zassać w weekend, bo na razie ściągnięcie 2 GB jest po prostu niemożliwe, skoro nie można nawet zapauzowac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jakies pytanie, zeby nie bylo, ze tylko chwalic Cie umiemy :D. Czy kiedys z perspektywy czasu stwierdziles, ze wystawiles zla ocene jakiejs grze?

Ciągle się zastanawiam, czy 8+ dla Bad Company nie było oceną ciut jednak za niską, jak na to, ile potem spędziłem czasu w multi (ja i miliony innych osób). Ale sądzę, że w tekście tak wyważyłem i wytłumaczyłem tę ocenę, że każdy czytający ze zrozumieniem wiedział, czego się spodziewać po grze.

Czekasz na Dragon Age II? To ja sobie poczekam z Tobą... Swoją drogą... Podobała Ci się jedynka (Origins)? Mi się szalenie podobała i szkoda, że dwójka będzie nieco inna... Ale i tak zagram. Muszę zagrać ;)

To jeszcze raz ja :D Mam nadzieję, że jeszcze nie śnię Ci się po nocach xD Wyszło demko DAII... Grałeś już? Ja planuję dopiero zassać w weekend, bo na razie ściągnięcie 2 GB jest po prostu niemożliwe, skoro nie można nawet zapauzowac ;)

Ściągnąć można ze Steama - i wtedy spokojnie można pauzować, wyłączać komputer itd. Ja jeszcze dema nie odpalałem i chyba poczekam na pełną wersję. A co do tego, czy dwójka będzie inna - polecam beta-test z aktualnego numeru!

Witaj,

Wiem, że demo "Shoguna II" już jutro ale mimo wszystko, po przeczytaniu Twojego artykułu o rzeczonej produkcji w ostatnim CDA, nasuwa mi się kilka pytań:

1. Pisałeś o dwóch drzewkach rozwoju danego klanu - czy zatem mamy znów powrót do czegoś w stylu uniwerków i "dżentelmenów"?

2. Co z dyplomacją? Praktycznie nic na ten temat nie skrobnąłeś. Pojawiły się jakieś nowe opcje dyplomatycznej gadki - szmatki względem "Napoleona"?

3. W jednym z trailerów usłyszałem zdanie, że w "Shogunie 2" pojawią się trzy rodzaje zamków / twierdz (w zależności od położenia geograficznego - te w górach czy nad morskim wybrzeżem). Wiesz dokładnie o co chodzi? Czy to w ogóle prawda?

4. Czy będzie można wreszcie dokonywać ataków z morza. Innymi słowy - czy będą bitwy w których np. atakujemy obce miasto ze statków a następnie dokonujemy desantu naszą piechotą itp.?

5. Czy coś wiesz na temat pojawienia się, jako osobnej frakcji, przybyszy z Zachodu. Mam tu na myśli chrześcijan.

6. Co z dynastycznymi mariażami? Twórcy powrócili do tej koncepcji "rokowań dyplomatycznych"?

7. Czy "Napoleońskiej" przerwie nastąpił powrót do aktywnego oddziaływania religii w prowincjach. Wiem - pisałeś coś o mnichach jednak czy sprawy duchowe będą w "Shogunie II" tak ważkie jak choćby w "Medievalu II"?

I nieco z innej beczki?

Chodzi o "Napoleona" i o "acziki". Otóż mam problem z jednym (tzn. są ich cztery ale traktują w sumie o tym samym). Do rzeczy: "ukończ kampanię jako Anglia / Rosja / Prusy / Austria". Za diabła nie wiem jak zdobyć owe acziki. Kampanię owymi frakcjami oczywiście ukończyłem ale na liście osiągnięć cisza... Wiesz może co robię nie tak?

Czy miałeś może przyjemność zagrania w dodatek? Mam tu na myśli wojnę w Hiszpanii. Jeśli tak to skrobnij proszę coś na ten temat? Miodność ta sama co w podstawce? Jak oceniasz ów dodatek?

Miłego dnia.

PS.

Bardzo bym chciał abyś to właśnie Ty recenzował "Shoguna II" - nie ma to jak krytyczne oko fana serii.

Hoho, jak dużo spraw, postaram się wszystkie jakoś ogarnąć. Mimo że mam nadzieję, że znasz już odpowiedzi po zagraniu w demo.

1. System "sztuk" wygląda trochę inaczej niż ten z technologiami (choć w gruncie rzeczy do tego samego się sprowadza), ale nie chciałem się wgłębiać w szczegóły, żeby nie zanudzać nimi. I zostawić coś do opisania recenzentowi ;)

2. O dyplomacji się nie rozwodziłem również ze względu na to, że było dużo ważniejszych rzeczy do opisania, a to jest jednak detal, który może poczekać z oceną i opisem do recenzji. Ale jeśli chcesz - sprawdź tekst martina na www.cdaction.pl, on trochę o tym pisał.

3. Są twierdze większe i mniejsze - natknąłem się na dwa rodzaje, ale możliwe, że jest ich więcej. W becie była tylko niewielka kampanijka do rozegrania i ze dwa proste samouczki, więc nie wszystko mogłem sprawdzić.

4. Jak wyżej - w becie takich rzeczy nie było i nic mi nie wiadomo o tego typu misjach.

5. Europejczycy są, odgrywają swoją rolę, ale raczej nie będą osobną frakcją, którą dałoby się pokierować. A przynajmniej nie w kampanii. Może w multi będą ich wojska...?

6. Z tego, co pamiętam, będzie taka opcja. W ogóle - zgodnie z realiami - rodzina ma znowu mieć większe znaczenie podczas kampanii. Można np. posłużyć się dzieckiem daimjo jako zakładnikiem potwierdzającym zawarty pakt.

7. Czy będą aż tak ważkie - raczej nie. Ale mnisi są, przeprowadzają konwersję zarówno prowincji, jak i poszczególnych agentów.

Z Napoleonem i aczikami Ci nie pomogę - nie zwracam zbyt dużej uwagi na osiągnięcia, nie gram dla nich.

Rzadko grywam też w DLC - i ten do Napoleona nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Co do PS-a - grę recenzował będzie martin, więc bez obaw - krytycznego spojrzenia fana serii nie zabraknie. Choć i ja się pewnie dopiszę w jakiejś minirecenzji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - w sumie masz rację - na większość pytań odpowiedziało mi demko :)

BTW: jakbyś miał chęć i czas, to zajrzyj do odpowiedniego topiku tutaj na forum. Opisałem swoje wrażenia po dwu godzinnej zabawie z "Shogunem". Szału nie ma :/

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...&start=1300

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - w sumie masz rację - na większość pytań odpowiedziało mi demko :)

BTW: jakbyś miał chęć i czas, to zajrzyj do odpowiedniego topiku tutaj na forum. Opisałem swoje wrażenia po dwu godzinnej zabawie z "Shogunem". Szału nie ma :/

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...&start=1300

No rzuciłem okiem: fajne babole wychwyciłeś, swoją drogą - choć sądzę, że w pełnej wersji może być z tym lepiej. A skoro "szału nie ma" - co Cię najbardziej zawiodło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to nieco dziwne ale przede wszystkim sama koncepcja, czyli Japonia. Wolałbym już kolejnego "Rome'a" czy "Medievala". Po prostu bardziej czuję te realia a tak się składa, że właśnie realia historyczne, w kontekście serii "Total War" determinują większą czy mniejszą chęć zabawy z tym czy innym tytułem.

Jednak patrząc już nieco obiektywnie.

Gdybym miał pełną wersję można by mieć szersze pole do popisu. Na etapie zabawy z demem to przede wszystkim nie spodobały mi się rozwiązania z samymi bitwami - głównie to brak "friendly fire" i nieprzemyślane zasady oblężeń. "Campture the flag" do mnie nie przemawia.

Natomiast gra z perspektywy mapy strategicznej jest bardzo udana. Tutaj nie mam zastrzeżeń. Może na początku byłem nieco zakręcony. Nie da się ukryć, że interface nieco odbiega od tego z "Empire / Napoleona".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...