Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaker

Książka PHP

Polecane posty

Tak jak w temacie poszukuje dobrej książki na temat PHP i MsLQ, przejrzystej i dobrej do czytania jak wciągająca książka. Liczę na wasze porady ponieważ chcę zacząć pracować poważnie nad moją stroną internetową ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MySQL ??

SQL to język i podręczników jest sporo. Ja osobiście korzystałem z "SQL Kurs podstawowy" Forrest Houlette wydawnictwa Edition 2000. Język jest dosyć prosty, więc raczej nie ma co szukać jakichś super publikacji.

Inna sprawa, że niemal każdy serwer bazodanowy udostępnia bibliotekę funkcji, która standardowa nie jest. Dlatego warto również zaopatrzyć się w jakieś źródło wiedzy odnośnie konkretnej dystrybucji. Ja bym raczej poszukał na stronie, lub w dokumentacji. Kupowanie książki to chyba nadmiar szczęścia, poza tym panta rei i książki szybko stają nie aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "PHP i MySQL - Wprowadzenie". Kupiłem ją w tamte wakacje i książka jest bardzo dobra. Jest tam jednak kilka przestarzałych rozwiązań, niektóre nawet z PHP w wersji 5.0. Sam aktualnie douczam się dokumentacją zamieszczoną na php.net, jednak bez angielskiego ani rusz. Książka nie jest również lekka do czytania. Nauka z niej szła mi trochę monotonnie, ale że ja chciałem się nauczyć tego języka za wszelką cenę to się za siebie wziąłem i jakoś to przebolałem. Jeśli nie masz zamiaru siedzieć na książka cały dzień, a chcesz się lekko nauczyć PHP, to wybierz coś innego. Jeśli jednak jesteś ambitny i głodny nauki, to kupuj bez zastanowienia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki podobnej w czytaniu do Książki Charlesa Wyke-Smitha pt: CSS Witryny szyte na miarę... Jest ona tak napisana że w jeden dzień można się dowiedzieć wszystkiego porzytecznego właśnie takiej książki szukam dla tych co dopiero zaczynają naukę a także dla tych co są już z tym obeznani może znajdziecie taką? Dlatego, że lubię bawić się tworząć stronę a nie wkuwać informacje. Może bym z twojej książki się nauczył, oczywiście nie pominę szukająć lecz może da ktoś lepszą propozycje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki podobnej w czytaniu do Książki Charlesa Wyke-Smitha pt: CSS Witryny szyte na miarę... Jest ona tak napisana że w jeden dzień można się dowiedzieć wszystkiego porzytecznego właśnie takiej książki szukam dla tych co dopiero zaczynają naukę a także dla tych co są już z tym obeznani może znajdziecie taką? Dlatego, że lubię bawić się tworząć stronę a nie wkuwać informacje. Może bym z twojej książki się nauczył, oczywiście nie pominę szukająć lecz może da ktoś lepszą propozycje...

Osobiście nie czytałem, ale kolega poleca książkę. Poczytałem komentarze na różnych portalach, czytelnicy są w większości zadowoleni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze mam książkę "PHP5 Wprowadzenie" Dawida Sklara. Szczerze mówiąc niezbyt się wgłębiałem w lekturę z powodu zbyt małej ilości czasu ale wg mnie jest niezła na początek ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...