Jump to content
Sign in to follow this  
Spilner

Dla miłośników skradanek

Recommended Posts

Deus Ex sam w sobie jest RPGiem, ale jak dobrze rozwiniesz postać to będziesz miał skradankę taką samą jak Thief (no dobra, trochę gorszą) :D

Thief - jak dal mnie żadna inna skradanka nie miała tyle klimatu. Grałem w nie jedną skradankę ale żadna nie dała mi tyle frajdy i nie raz mocnych wrażeń. Ta gra naprawdę uczyła cierpliwości i planowania kolejnych ruchów. Grałem we wszystkie części ale osobiście najbardziej podobała mi się właśnie jedynka. Nigdy nie zapomnę misji gdy w mieście pojawili się nieumarli. Ile to razy podskoczyłem na krześle gdy zostałem nagle przez nich zauważony lub gdy jeden z nich się nagle obrócił w momencie gdy miałem zaatakować. Naprawdę genialna gra.

Splinter Cell. Przeszedłem przedwczoraj Chaos Teory i biorę się za Pandorę. Całkiem dobra gra. Fajne gadżety i świetne chowanie się w cieniu.

Dwa tygodnie temu przeszedłem Chaos Theory, gierka świetna, grafika spoko, pomyśleć czasami też trzeba. Ale na jednym się zawiodłem misja seul 2 była trochę zatrudna, już dwie następne misje były łatwiejsze lecz udało mi się ją przejść metodą prób i błędów. Obecnie gram w SC przez internet, z chęcią z kimś zagram nazywam się tak samo jak tutaj. Moja ocena dla tej gry to 9+/10.

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Ta najbardziej przypadła mi do gustu :wink:

Edited by DikeSiris

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Ta najbardziej przypadła mi do gustu :wink:

to tego escape from butcher bay.

Jednak moja ulubiona skradanka to thief 3 deadly shadows - wspaniala fabula,bohater i klimat.Fajnie zrobiony łuk (strzały z mchem,woda,ogniem itp.).Wrogowie tez mi sie podobali np.drzewce poganow i Hameryci (bractwo młota),magowie,zombiaki a nawet straznicy miejscy mi sie zpodobali :D.Dobrze zrobili przedmioty :teehee: (rekawice do wspinaczki,miny) oraz dobrze dopracowany plan jak i cale miasto,ktorego tak rozbudowanego nie widzialem aż do Wiedzmina.Mysle ze ta gre bede mial bardzo dlugo w pamieci. :):spam:

Cała seria Thief, do której kierujecie te pieśni zachwytu oczywiście wywarła wielkie wrażenie i na mnie. Poza nią bardzo przepadam za Hitmanem- skradanka w tej grze jest bardzo rozbudowana i trudna. Wymaga nauczenia się ścieżek, którymi chadzają antagoniści oraz obeznania w terenie. Moim ostatnim odkryciem na tle skradankowym był Batman- niby gra akcji, ale i wątek skradania się wykonany był świetnie, choć zbyt nachalny, to on nie był, bo jego poziom trudności jest stosunkowo niski, ale przy tym daje mnóstwo zabawy i satysfakcji (z wyszczególnieniem trybu wyzwań w którym wszystko robi się na czas). Uwierzcie, że pianie nad Batmanem nie jest ani troszkę przesadzone.

Beyond Good and Evil miał tylko elementy skradanki, które bardzo przyjemnie urozmaicały grę. Nazywanie tej gry skradanką, to jednak gruba przesada.

Jeśli o mnie chodzi, to bardzo lubię każdą (oprócz pierwszej, moim zdaniem niezbyt udanej) część Splinter Cella. Próbowałem polubić Thiefa, ale niestety u mnie na Viście żadna gra z tej serii nie działa poprawnie. Każda się włącza, ale i z każdą są jakieś problemy. Ciekawostką jest, że te 3 Thiefy, to chyba jedyne gry, z którymi mam jakieś problemy, a jestem fanem staroci...

Edited by Diex

Zakupiłem ostatnio manhunt 2, gra ma klimat i elementy skradankowe, ale niestety od 6 rozdziału to bardziej strzelanka ( na konsoli w etapy strzelane gra się dość dobrze ). Mimo strasznej grafiki i takich sobie poziomów, grało się całkiem dobrze moja ocena to 7+/10!!!

1.Splinter Cell (seria ale w tej chwili najlepsze Chaos Theory)

2.The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena i Escape from BB

3.Hitman Blood Money

4.Manhunt

i tyle :)

HMmm ja do skradanek nie mam sił:)

Moge wskazać najbardziej wkkużające skradanki:)

1.Splinter Cell 2

2.thief

No jeśli zaliczać Htimana do skradanek to ta gra najlepsza:)

Teraz gram w Splinter Cell Double Agent, wersję na ps2, ale gra jest w niemieckim języku, mnie to nie przeszkadza, tylko jak

Lambert

mówi z niemieckim akcentem to może to rozbawić.

Coś temat stoi czas go rozruszać. Ostatnie skradanki jakie ukończyłem to kilka części Splinter Cella i Manhunt 2, w tej drugiej gierce jak wykonasz jakąś egzekucję od tyłu daje ci to masę satyswakcji, tylko szkoda, że ostatni etap jest strasznie głupi i bezmyślny. Obecnie gram w Second Sight, praktycznie rzecz biorąc nie jest to skradanka, ale jest tam kilka sekwencji gdy musisz się skradać, są one zrealizowane średnio ale gierka jest bardzo fajna ze względu na paranolmalne zdolności bohatera.

Pamiętam jakby to było wczoraj. Metal Gear Solid. Ta giera jest jedną z najlepszych. Postacie i ich historie, fabuła i w końcu

niesamowicie rozwalający filmik ze śmiercią Sniper Wolf.

Seria Thief - the ONE, TRUE SKRADANKA. Genialny bohater, rozgrywka, fabuła, świat i klimat. Gra dla prawdziwych tafferów. Nie obraziłbym się jednak, gdyby była trudniejsza.

Seria Hitman - z serii Hitman grałem głównie w dwójkę, ale podoba mi się, że gra nagradza za jak najmniejszą liczbę ubitych przeciwników.

Z tego co grałem, to jedyne gry, które uznaje za skradanki.

Jak jużeśmy są przy Hitmanie to warto nadmienić Blood Money. Świetny zwrot akcji i ten smutny koniec... :ohmy:

Seria Thief - the ONE, TRUE SKRADANKA. Genialny bohater, rozgrywka, fabuła, świat i klimat. Gra dla prawdziwych tafferów. Nie obraziłbym się jednak, gdyby była trudniejsza.

W czym problem w przedostatnim CDA były mody, które sprawiają że pierwsze dwie części Thiefa stają się zaznaczam prawie nie do przejścia.

Jak jużeśmy są przy Hitmanie to warto nadmienić Blood Money. Świetny zwrot akcji i ten smutny koniec... :ohmy:

Czy ten koniec był taki smutny, nie powiedziałbym, 47 przeżył, zemścił się, cytując klasyka "no i gitara" :wink:

Ja w sumie nie odbiegam "od normy", podobają mi się takie serie jak: Splinter Cell, Metal Gear Solid, Tenchu, Thief - przy których naprawdę wiele, wiele nocy spędziłem :)

Bardzo dobrze grało mi się w mniej znane - ale fajne produkcje takie jak:

Velvet Assassin - za ukazanie wojny, naprawdę w tej grze coś jest i uważam że nie została właściwie doceniona a niskie noty to wynik krótkiej kampanii Single Player oraz licznych niedopracowań pod kątem technicznym, zwłaszcza w wersji PC...

Sniper Elite - w sumie nie można tego uznać za typową skradankę, raczej za grę z dużą ilością skradania, nie mniej grało się w to przednio.

Sniper Ghost Warrior - nasz polski produkt też mi się bardzo spodobał, to przemykanie w trawie pomiędzy przeciwnikami - jak dla mnie całkiem niezłe. Należę do osób którym gra się podoba jako tako, aczkolwiek wniósł bym do niej kilka usprawnień - gdyby to ode mnie zależało ;)

Stolen - gra która przeszła bez większego echa w świecie growym, ale zasługuje na jedno lub dwa rozegrania. Bardzo dużo straciła w notowaniach za słabą oprawę graficzną, postacie przeciwników i niedopracowanie techniczne - jednak nadrabia nie najgorszą fabułą, poziomami (których jest tylko 4 ale za to straszsznie długie - średni czas na jeden to 1,5h do 2h) oraz systemem interakcji, który jest bardzo rozwinięty. Jeśli ktoś jest wielbicielem skradanek, jeśli będzie miał okazję - niech zagra.

Inquisition - bardzo mało znana gra. Taki jakby klon Thief'a ale bardzo niedopracowana... do ogrania tylko dla zatwardziałych wielbicieli gatunku "stealth".

Gram w Splinter Cell: Pandora Tomorrow. Jest to moja pierwsza skradanka, w którą grałem i jak na razie po prostu bomba :laugh: Samo krycie się w cieniu i ciche eliminowanie wrogów jest okropnie satysfakcjonujące. I chodzi na moim "kompie" na max :tongue: