Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Magic: The Gathering

Polecane posty

Witam,

Chce z 4 kolegami zacząć grac w tą ciekawą karciankę :). Każdy by grał jednym kolorem...

Praktycznie nie mam o tym pojęcia więc proszę o pomoc... Każdy ma kupić jedna talię startową tak? Czy można grac z kartami z różnych sezonów? Ile będzie kosztowała talia do gry ze znajomymi? (na allegro chcemy zamówić) Można mieszać kolory ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wypadałoby, żeby każdy kupił po jednej talii na początek. Tak na dzień dobry można wydać tak koło 50 zł na jakąś talię, czy to oficjalną tematyczną, czy odkupioną już złożoną. Ja na przykład zacząłem od czarnej talii, która nazywała się bodajże "Betreyers of Kamigawa" czy jakoś tak, a później ją rozbudowywałem. Można grać kartami z różnych sezonów, ale trzeba zerknąć na listę oficjalnie dopuszczonych do gry kart (gdzieś miałem adres, ale zapodziałem, nie powinno być problemu ze znalezieniem). Można mieszać kolory, w nowszych edycjach nawet jest to wskazane. Pojawiło się sporo multicolorów, i widziałem potężne talie zbudowane na chyba najpopularniejszym połączeniu zielonych i czerwonych. Kiedyś talie wielokolorowe zupełnie nie działały, teraz masz już większą dowolność.

Tak mi się przypomniało- ja zaczynałem od czegoś co się nazywało MTG Starters Set (Pack? Jakoś tak). Wydałem kupę kasy na jakieś 80 kart (po 20 czerwonych, zielonych, niebieskich i białych) złożonych w takie demonstracyjne talie. Oprócz tego jakieś podręczniki, przewodniki, makiety do gry, markery do HP... Nie róbcie tak ;) Dobrze byłoby, gdyby doradzał wam na bieżąco ktoś, kto w tym dłużej siedzi, choćby przy wyborze talii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już postanowiłem co zrobimy... po prostu wybierzemy się do Krakowa i przespacerujemy się do sklepu z kartami ( w reklamie maja napisane ze chętnie pomagają). Myślę, że tam nam doradzą co kupić i podsuną jakieś instrukcje lub poradniki... Mam nadzieję, że jak kupimy większą ilość tali to dostaniemy jakaś zniżkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może znalazł by się tu ktoś chętny do gry ze mną, czyli z osobą, która grywała w MTG po dwa - trzy razy rocznie na wakacjach pożyczonymi taliami, potem kupiłem swoją gotową (Dissension) i też ze dwa razy nią zagrałem? Teraz dokopałem się do niej w szafie i bym chętnie pograł z kimś. Nie żaden pro bo do tego to mi daleeeeeko, ale dla czystej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram teraz czarno-białą talią. Znam grę od kilku lat. Grywam z kumplami z okolicy i z innych miejscowości.

Moja pierwsza talia to był czarno-biały starter guildpack, potem kupiłem ravnica, i zacząłem składać. Mam zamiar dokupić jeszcze boostery i single, przydałyby się też jakieś gadżety.

Dobry sposób na uzyskanie nowych kart to wymiana z kolegami. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie że, gdy wszedł M2010 upszedzanie efektu tj. Atakujesz a przeciwnik blokuje, w tym momencie rzucasz np. Infest to Infest zadziała dopiero po końcu combat damage :( Jak uważacie czy to dobra reguła?? Moim zdaniem przez usunięcie zasady upszedzania efektu zniszczyli kilka talii i było to fatalnym pomysłem usuwać je.

A tak na marginesie to niedługo będzie zlot gier karcianych i bitewnych w Krakowie więc jeżeli uda mi się wyrwać z domu napewno można będzie mnie tam spotkać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Fajnie tym wszystkim, którzy mają okazję pograć... :dry:

Ja zajmowałem się MTG ok. dwa lata, ale już dość sporo czasu temu zamknęli u nas w mieście takie bardzo fajny klub poświęcony papierowym grom RPG, grom karcianym, a w szczególności właśnie MTG. Szkoda, bo wkrótce po upadku Avalonu (taką nazwę nosiło tamto miejsce) szybko rozpadła się ekipa do grania i sprzedałem talię, bo była mi niepotrzebna.

Pamiętam, grałem czarną talią. :laugh: Wymiatała!! :happy:

Pozdro dla wszystkich aktywnych graczy! :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaawno w Magic: TG grałem i chyba powrót do gry jest nie możliwy. Karty mam stare, ale myślę, że nadal dają radę. Może i nawet bym pograł, ale raz: nie mam specjalnie z kim, dwa: nie mam w sumie za co ulepszać swoich talii, a trzy: nie mam kiedy.

Co do taktyki to najlepiej grało mi się połączeniem kart zielonych i czerwonych; te pierwsze mają bardzo silne kreatury, a drugie świetne karty wzmacniające atak. Bardzo dobrym zestawieniem jest też połączenie kart białych i czerwonych; pierwsze - świetna obrona, drugie - świetny atak.

Nigdy nie przepadałem ze kolorami czarnym i niebieskim. Chociaż i tam zdarzały się karty, które były bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak zapytam. Czy jest możliwa gdzieś do ściągnięcia jakaś darmowa (najlepiej legalna :P) wersja magica, w którą można by pograć z kumplem (bądź przeciwko komputerowi) na jednym komputerze, bez koniecznego połączenia z internetem? Najlepiej żeby była to jakaś nowa edycja. Ja mam tylko jakiegoś starocia co to jeszcze pod win95 był robiony. Grało się w to fajnie, ale nie chce mi się instalować za każdym razem starego windowsa. No i nie można tam było grać na dwóch. :)

Jeśli idzie o wersję czysto papierową to mam tylko jeden startowy buster, też z jakiejś starej edycji, który chyba kiedyś dołączono do Komputer Świat Gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że ktoś jeszcze gra w MtG, myślałem że rozpowszechnienie kompów i internetu doszczętnie zniszczyło tą niegdyś bogatą społeczność.

Ja zakończyłem przygodę na 7th edition. "Przygoda" to za dużo powiedziane bo miałem kupę kart od kumpla, praktycznie same jakieś odrzuty bez żadnych trójkolorowych smoków itp i z bratem grałem. Moja ulubiona talia była zielono-niebieska. Z braku czasu, funduszy i powodów osobistych oraz faktu że rozdzieliłem się z kumplami którzy podzielali moje zainteresowanie mtG nie mogłem kontynuować "zbieractwa" i całkowicie przerzuciłem się na wersję komputerową. Od czasu do czasu odpalałem na swoim Xp'eku Duels of the Plainswalkers. Aż śmiech mnie czasem brał ile zbanowanych kart tam się pojawiało (np ivory Tower) Z tego co widzę jest Nowa wersja na którą mam chrapkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że ktoś jeszcze gra w MtG, myślałem że rozpowszechnienie kompów i internetu doszczętnie zniszczyło tą niegdyś bogatą społeczność.

Gra, gra, a społeczność ma się całkiem dobrze :cool: Wystarczy wpisać w Googla mtgnews i zobaczy się tą społeczność na tamtejszym forum :wink: Obecnie odbywają się mistrzostwa Polski w Warszawie i z relacji wynika, że sporo ludzi przyjechało powalczyć o całkiem pokaźne nagrody. Obecnie dopiero zaczynam grać, tylko jakoś nie mam z kim, a i brak kart też jest pewną przeszkodą :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rzeczywiście karcianka sie trzyma i to niebywale mocno :). Jeżeli ktoś jest z Torunia - zapraszam na www.mtgtorun.fora.pl - forum toruńskiej społeczności mtg, oraz na www.wszystko-gra.pl/forum - forum toruńskiego sklepu hobbystycznego( a także bydgoskiego :)), w którym regularnie odbywają się turnieje, fnmy, launch party nowych dodatków i takie tam różne :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom zainteresowanym nauką Magika w wydaniu komputerowym proponuję ściągnięcie Duels of the Planeswalkers ze Steama (recenzja w najbliższym CDA). Gra sprawiła, że zdecydowałem się na powrót do gry, i właśnie wydałem kupę kasy na karty do Soldier decka. ;)

PS(sst) Ma ktoś może zbędnego Daru Warchief...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Magica zacząłem grać jeszcze przed 10 edycją w Dzień Dziecka. Pierwsza talia Multi Czarno-Czerwono-Niebieskie została przemieniona na Czarno-Czerwoną. Po 10 edycji rozbiłem na czystą Czerwoną i czysto Czarną. Obecnie gram samą Czarną. Próbuję ją zrobić na Zombie z powiększonymi atakami. Do tego przydałaby się Liliana. Jak jest ktoś chętny do gry z Kielc to zapraszam do Wargamer'a na Plantach. Można mnie tam znaleźć pod pseudo "Kunon"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Monka. Uczyć się w to grać to jest najlepiej na kompie, ale jak już się zna podstawy można śmiało kupić talię. Ja aktualnie gram czarno-białą talią kładąc duży nacisk na wampiry i "life gain"(znaczy zdobywanie życia). Jeśli ktoś zna jakieś fajne wampiry niech poda :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahen ja też z Kielc (niestety z okolic), więc możemy kiedyś zagrać :)

A tak BTW to w Magica gram pół roku, głównie casual, ale zaczyna mi się nudzić i chyba wybiorę się na jakiegoś Drafta, ale to już w nowym Wargamerze.

Gram Czerwono-Niebieskim deckiem głównie nastawionym na direct damage w oppa, ale myśle nad zmianą na pure red i gobliny.

Mam m.in. http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/Det...iverseid=205042

http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/Det...iverseid=204999

P.S może nauczysz mnie grać ze stosikiem bo teorię znam, ale z praktyką już gorzej. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...