Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek9401

Problem z komputerem

Polecane posty

Witam, mam problem z komputerem. Zaczął się często zwieszać i to bez powodu, najcześciej gdy robie coś w internecie. Tak po prostu zawiesza sie i nie reaguje, czasami wyskakują mi błedy:

{Opóźniony zapis nie powiódł się}

"System Windows nie mógł zapisać wszystkich danych dla pliku x.(i tu różnie, od mozilli i gg po jakies pliki systemowe)

Dane zostały utracone. Powodem tego błędu mogła być awaria sprzętu komputerowego lub połączenia sieciowego. Spróbuj zapisać ten plik w innym miejscu." Po tym błędzie system jest praktycznie nie do użycia musze go parę razy zresetować bo nie zawsze chce sie włączyć. Przeskanowałem dysk i nic nie wykryło oprócz paru luk w niektórych plikach.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się trochę więcej informacji, tzn. jaki masz system i czym skanowałeś kompa, podaj temperatury i napięcia oraz czy podkręcałeś kompa? Poza tym przeskanuj kompa combofix-em i daj loga oraz sprawdź, czy SMART dla tego dysku czegoś podejrzanego nie pokazuje. Jeśli czasem wyskakują blue screen-y, to podaj co jest na nich napisane, wystarczą kod błędu (to coś po słowie STOP) oraz ewentualne nazwy plików, które mogą się gdzieś tam pojawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loga z ComboFix-a ze względu na długość nie sprawdziłem, jak będę miał chwilę czasu, to przejrzę. Pytałem jeszcze o to, co o kondycji dysku mówi jego SMART. Poza tym posprawdzaj, czy wszystkie kable są dociśnięte jak należy, czasem pomaga ich wymiana. Możesz również przeczytać artykuł http://support.microsoft.com/kb/330174/pl może zawarte w nim informacje pomogą.

[edit]

Acha i jeszcze jedno: co z napięciami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal1tyxX dysk ma niecały rok.

SevardW SMARCIE jest wszystko ok i napięcia też chyba są w porządku bo nic w nich nie zmieniałem, a problem pojawił się stosunkowo niedawno.Dodam jeszcze, że kiedyś miałem podobny problem i oddałem kompa do serwisu. Tam mi go naprawili i powiedzieli że miałem cały dysk zawirusowany (wtedy jeszcze nie miałem kasperskiego) i to było przyczyną. Ale teraz skanowałem i nic nie wykrywa. Ale w ogóle chyba będę musiał zrobić formata bo wszystko wariuje, a dzisiaj jak udało mi się włączyć kompa to nagle kasperski wyświetlił że klucz seryjny jest nieprawidłowy :confused: i nie mogę go zarejestrować. Tylko nie wiem właśnie czy format pomoże bo sumie niedawno robiłem i dalej mam te problemy z dyskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lepiej te napięcia (najlepiej jakimś miernikiem, ale na szybko możesz je odczytać w Evereście, tylko, że mogą być niedokładne) i je podaj, bo to, że nic nie podkręcałeś o niczym nie świadczy. Zasilacze Tracera nie słyną ze zbyt dobrego trzymania napięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po problemie bo niestety musiałem zrobić formata. Cały system padł, że nie mogłem go nawet uruchomić. A powodem tych zwieszek mogło być to, że kabel od dysku był niedociśnięty :biggrin: Otworzyłem boczną ścianę trochę poodkurzałem i zauważyłem, że jeden kabel jest niedociśnięty. I jak na razie wszystko jest ok:D

A i dzięki za pomoc :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...