Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wrotek

Problem z monitorem (LG IPS224V-PN) - miga przy uruchamianiu komputera

Polecane posty

Dobry,

od kilku dni widzę problem przy uruchomieniu komputera po wyłączeniu go na noc, a zasilająca listwa wyłączona.

Obraz mruga.. po chwili dziś nagrałem to i tak to wygląda.  https://youtu.be/WjcLZzc-ELE

Obcy filmik znaleziony na youtube dla tego samego problemu i monitora: https://www.youtube.com/watch?v=TwfC-gM6ijQPo pewnym czasie ekran jest stały i ... nie ma potem problemów.

 

 

Dodam, że miganie jest od początku uruchomienia, tj. nie mogę zobaczyć ekranu BIOS, skacze przy uruchamianiu. Więc wątpię by to była kwestia systemu/sterowników.

Monitor - LG IPS224V-PN

 

Coś mogę tu zrobić/sprawdzić?

EDIT:
Zauważyłem jeszcze, że monitor "syczy", takze gdy już normalnie wyświetla ekran. Ale po kilku minutach ustępuje syczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w innych miejscach porady, aby otworzyć monitor i sprawdzić kondensatory bo wygląda na problemy zczęścią zasilającą.  Zważywszy, że ten jest zasilany przez zasilacz (ADS-40FSG-19 19V 1.3A) , a nie jak starsze monitory przez sam kabel jak do zasilacza PC, to otworzyłem zasilacz (acz moje źródła marudziły, że lepiej i tak monitor). Istotnie znalazłem w zasilaczu napuchnięty kondensator. Po jego wymianie problem zniknął i monitor uruchamia się prawidłowo.

A, przed otworzeniem zasilacza sprawdziłem jeszcze podłączony na zimno zasilacz miernikiem napięcia. Początek dawał niestabilne wyniki.

Gdyby więc zawędrował tutaj ktoś z podobnym problemem dla tego monitora to ma wskazówkę, co robić - sprawdzić w pierwszeństwie zasilacz. Jak ma możliwość to może spróbować wymienić kondensator (zapłaciłem za nowy 2,50 zł). Gdyby wędrowiec znalazł ten post i potrzebował tej informacji, to mały kondensator w tym zasilaczu (przypomnę model: ADS-40FSG-19 19V 1.3A) ma 680uF oraz 25V.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...