Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChodzNaGrzyby

Skąd wziąć Windowsa?

Polecane posty

Chcę kupić nowego kompa, ale wydanie ponad 500zł na system średnio mi się widzi. I teraz pytanie - czy mogę na nowym kompie zainstalować windowsa 7 z płytki, którą dodawali do mojego lapka? A jeśli nie, to czy mogę od jakiegoś kumpla pożyczyć ów system, czy zmuszony jestem do kupna nowego systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-windows_install-winpc/przeniesienie-licencji-oem-aktualizacja-z-w7-oem/3c3715a0-11cc-4847-acb2-84e25b0c2099

Onegdaj nowy komp = nowy system. Teraz podobno to nie jest wymagane.

Cytat

czy mogę na nowym kompie zainstalować windowsa 7

Kiedyś była jeszcze inna opcja (może jeszcze jest) - instalacja 10-ki przy użyciu klucza od 7-ki. Przy czym jeśli dobrze kojarzę, system z lapka musiałby zniknąć.

Cytat

czy mogę od jakiegoś kumpla pożyczyć ów system

Jeśli dobrze kojarzę taka możliwość jest niemożliwa w stosunku do oprogramowania.

PS. Zawsze możesz przerzucić się na Linuxa, skoro Windows jest za drogi. Ewentualnie pójść na studia informatyczne, wtedy uczelnia da Ci za free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić oryginalny system w normalnym sklepie niż kombinować. Przynajmniej ma się spokój. Sam dwa lata temu się nad tym zastawiałem i teraz nie żałuje że wyłożyłem dodatkową kasę na system. Nie muszę teraz kombinować jak coś nie działa i raz dwa problem bez problemu się naprawi. A Allegro pod tym kontem to lepiej omijać szerokim łukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan moderator wprowadza w błąd. Podane rozwiązanie w linku dotyczy wyłącznie windows 10 ale trzeba posiadać wcześniej system W10 z poprzednim logowaniem do systemu z kontem Microsoft. Okres migracji został zakończony z windows 7 na 10 i teraz jest płatny.

" czy mogę na nowym kompie zainstalować windowsa 7"

Zainstalować można ale aktywować się nie da.

" czy mogę od jakiegoś kumpla pożyczyć ów system "

Pożyczyć można ale system się nie aktywuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo jest to legalnie działający sklep więc:

https://www.dlhstore.com/pl/projects/5894/windows-10-professional-3264-bit.html

sam jakiś czas temu kupiłem tam dodatkowe klucze do win 7 i win 10 - które są już niestety wyprzedane.

Jednak osobiście polecałbym zakup pudełkowej wersji systemu w sklepie - wersja box pozwala na przenoszenie licencji na nowy PC. Dodatkowo polityka darmowych aktualizacji do nowszych wersji systemu to czysta oszczędność dla użytkownika.

500 zł to sporo, owszem - ale w 2012 kupiłem windowsa 8 za 480 zł - skorzystałem z darmowego upgradu do 10 - pomijając win 8.1 każdy system wyniósł mnie po 240 zł.

Patrząc jeszcze inaczej - 70 zł rocznie - mniej niż dycha za miesiąc.

Jeżeli Microsoft utrzyma politykę darmowych upgradów systemu - to kupując wersję box, nie musisz się martwić o nowy system w przyszłości - w dodatku możesz przecież go kupić na raty. 

 

Właśnie się zorientowałem że odpowiedziałem na temat z przed pół roku :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...