Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nick Wazalski

StarCraft: BroodWar, problem z Hamachi

Polecane posty

A dlaczego nie przez Battle.net? Przecież bez sensu jest nie korzystać z oficjalnego, darmowego serwera?

BTW, w ogóle próbowaliście przez Bnet? Pytam bo może już zamknięto serwy SC... chociaż biorąc pod uwage jego popularność, to mało prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Nargogh ---> Tak próbowaliśmy i co ciekawe także nam sie nie udaje. Tym razem jeden do drugiego gry wejść nie może z powodu "too high latency". Jednak z tego co słyszałem to jest to spowodowane przez routery, które uniemożliwiają zakładanie gier. Jednak w hamachi nie powinno już być tego problemu. Może jest tu ktoś kto grał w SC przez lokala i udało mu się rozwiązać ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższe informacje pomogły pewnej części użytkownikom Windowsa 2000, możliwe że użytkownikom Windows XP także pomoże:
Upewnij się, że płyta z grą jest w stacji CD-ROM.
Kliknij prawym przyciskiem myszki na pulpicie i wybierz tworzenie nowego skrótu.
Użyj przycisku "Browse" i wskaż na CD-ROM.
Kliknij "Next" a następnie wybierz nazwę dla skóru i kliknij "Finish".
Prawym przyciskiem kliknij na dopiero co utworzonym skrócie i wybierz właściwości. Jest tam zakładka "Compatibility" i możemy tam wybrać różne rodzaje emulacji. Radzimy poeksperymentować (pomiędzy Windows 95, 98 i NT SP5) i zobaczcie czy uda się wam zagrać w więcej niż jendej grze bez restartu i ponownego połączenia.

Jeżeli śmieszy was pierwszy punkt :) to już tłumaczę: to jest tekst Blizzarda a nie mój :)

do tego odemnie

start-uruchom i wpisujemy gpedit.msc

dalej klikamy na szablony administracyjne--->sieć---->harmonogram pakietów QoS--> ogranicz rezerwowa przepustowosc i klikamy na wylacz

po restarcie kompa sprobojcie znowu przez battleneta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie, które moze jednak mieć pewne znaczenie - macie upatchowaną "na maxa" grę? W ogóle macie wszyscy przynajmniej upatchowaną do tej samej wersji? Patche zmieniają balans, w związku z tym gra blokuje dołączanie do gier w innej wersji gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

Sam jestem fanem StarCrafta i dużo gram z kumplami na hamachi i na B-necie. Podstawowe pytanie, czy jesteście wszyscy razem w jednej sieci na hamachi i czy nawzajem się widzicie (zielony znaczek obok użytkownika + na wszelki wypadek można sprawdzić opcją "pingu"). Sorki za takie proste i oczywiste pytania ale różnie to bywa. Następna rzecz, po wybraniu opcji multiplayer należy wybrać opcję "Local Area Network (UDP), a nie IPX. Po spełnieniu wszystkich warunków i skoro mówicie, że macie tą samą wersje wszystko powinno być OK. Jednak mimo wielu wspólnych gir czasami też się nam zdarzają wypadki nie wyjaśnione, no ale wtedy ciężko na to coś zaradzić. :tongue: Mam nadzieję, że może rozwiążę wasz problem.

P.S Btw. Może kiedyś zagramy razem ???

Pozdrowionka i Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli z grą przez bneta już wiemy jak.

A co z hamachi? xD

powiem tam, hamachi smierdzi, jest tak zoptymalizowane jak kura na sterydach, a jesli piszesz ze przez bneta idzie to ja nie widze przeszkod tam grac, zalozyc wlasny channel, dogadac sie a potem ruszac na serwer ;p zyskujesz dzieki temu na pingu, gdyz w przypadku hamachi zawsze jest on zawyzony ;p do tego ida utraty pakietow ;p

i ogolnie przez bneta to idzie moment, doslownie pare klikniec i juz serwer jest ;p a na hamachi tyle grzebania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...