Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kin1313

Yūri!!! on Ice (2016-)

Polecane posty

Yūri!!! on Ice

12050_big.jpg

Yūri!!! on Ice to japońskie sportowe anime. Seria została wyprodukowana przez MAPPA studio, wyreżyserowana przez Sayo Yamamoto i napisana przez Mitsurō Kubo. Nad choreografią tańca łyżwiarzy czuwał profesjonalny japoński łyżwiarz figurowy Kenji Miyamoto. Nie jestem pewien, ale większość znaków wskazuje na to, że możemy się spodziewać drugiego sezonu (z tego co widzę w sieci, popularności tej produkcji nie brakuje).

Anime opowiada o łyżwiarzu figurowym Katsukim Yurim, który po porażce w Finale Grand Prix postanawia porzucić karierę. Przypadek jednak sprawia, że filmik z Yurim ćwiczącym układ Victor Nikiforova (jego idola - łyżwiarskiej legendy) staje się viralem. Niedługo potem ten sam Victor Nikiforov staje na progu domu Yuriego z zamiarem zostania jego trenerem.

Wpadający w ucho kawałek intra. Anime ogólnie ma świetną ścieżkę dźwiękową.

Utwór z openingu: "History Maker" -  Dean Fujioka

Jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o anime, a te sportowe anime to wcale nie moja bajka, ale postanowiłem dać tej produkcji szansę i z czystego przypadku - strzał w dziesiątkę. Pierwszy odcinek się nieco ciągnie, ale każdy kolejny jest lepszy od poprzedniego. W skrócie YOI to: dopieszczona animacyjnie, ciekawa historia wraz z tematyką łyżwiarstwa figurowego. Moim ulubieńcem pozostaje ten drugi Yuri: Rosjanin i wiecznie wnerwiony nastolatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na drugi sezon i film (?). 

Czas przy tej serii minął mi niebywale szybko i przyjemnie. Nie wiem czy to dlatego, że anime jest dość oryginalne (sport i romans) czy aż tak polubiłam głównych bohaterów. W każdym razie cieszę się, że zaryzykowałam i obejrzałam coś spoza moich zainteresowań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...