Skocz do zawartości

Rozwiązany: Upgrade ?? PSU + CPU + GPU


suCCHy

Polecane posty

Witajcie :)

Długo nie wchodziłem do was na Forum, ale przyszedł ten czas kiedu zajrzeć już tu musiałem. Piszę z prośbą o poradę co można by w tym sprzęcie wymienić i na co w granicach 700/900 zł. W skład obecnego komputera wchodzi

Płyta Główna:ASUS P8H67-M EVO

Procesor: i3-2100

Ram: 4 kości po 2 GB (Kingston 1333 mhz) (wszystkie 4 takie same))

Karta Graficzna: GeForce GTX 660 Ti MSI POWER EDITION 2048MB

Dysk twardy: Toshiba P300 1TB

Zasilacz (nie napiszę dokładnie jaki ale w 100% jest do wymiany)

Obudowa, i nagrywarka DVD.

Myślałem nad sprzedażą procesora i karty graficznej jakie posiadam: (tylko tu mam problem z wyceną) i kupnem w ich miejsce nowych podzespołów. Do tego zasilacz (ale tu nie wiem jaki by to pociągnął). 

Proszę o Pomoc w doborze odpowiednich podzespołów. 

Z Góry Dziękuję :)

Pozdrawiam, suCCHy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 660 Ti za 350-370 zł sprzedasz bez problemu. i3 2100 to może z 50 zł dostaniesz.

Co do upgarde, to:

- zmieniłbym procek na używany i7 2600 (~ 350 zł)

- zasilacz, jeśli do zmiany, to na https://www.komputronik.pl/product/458984/be-quiet-system-power-9-500w.html

Zostaje niezbyt wiele kasy na kartę graficzną. Jeśli mógłbyś dorzucić do budżetu hajs z odsprzedaży tego GTX 660 Ti, to mielibyśmy jakieś 800 zł. Za trochę więcej można kupić używanego GTX 1060 6GB / RX 580 8 GB na gwarancji,, np. https://allegro.pl/amd-radeon-sapphire-nitro-rx-580-8gb-gwarancja-i7531270230.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Nie lepszy byłby i7 3770 ? Czy napisałeś i7 2600 ponieważ pod względem cena/jakość lepiej się opłaca ?

Brałbym kartę od zielonych, i tu moje pytanie czy w tym przedziale rozglądać się za jakimś konkretnym modelem ?

Byłbym w stanie dopłacić nawet więcej, ale czy warto ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 3770 byłby nieco lepszy, dałem 2600 bo łatwiej go znaleźć taniej a budżet jest napięty. Jak znajdziesz 3770 za ~ 4 stówki, to można dorzucić, zawsze będzie trochę szybszy.

Jeśli chodzi o kartę, no szukałbym GTX 1060 6GB wtedy z używek. A co do modeli - generalnie większość modeli "z dwoma wentylatorami" jest ok, więc po prostu szukaj czegoś w dobrej cenie i z możliwie długą gwarancją producenta.

Co do dopłacania - no zależy czego oczekujesz. Jak chcesz pograć komfortowo w nowe gry, to wrzucenie i7 + GTX 1060 da ci taką możliwość.

Ewentualnie można pomyśleć nad zmianą platformy na coś współczesnego, ale wtedy trzeba będzie wydać więcej kasy. Po taniości to:

i3 8100 (~ 500 zł) + płyta H310 / B360 (~ 300 zł) + 8GB DDR4 (~ 330 zł)

albo na AMD
Ryzen 5 1600 / 2600 (~ 650-720 zł) + płyta B350 (~ 300 zł) + 8GB RAM DDR4

Plus jest taki, że masz nowy wydajniejszy sprzęt z gwarancją i opcją dalszej rozbudowy. No ale wyjdzie sporo drożej. 

W przypadku twojego obecnego zestawu pewnym minusem jest brak dalszej możliwości rozbudowy RAM, bo te 8 GB niedługo przestanie wystarczać. No chyba że sprzedasz to kości co masz i kupisz 2x8GB, ale tu znów pojawia się pytanie czy warto tyle inwestować w starą platformę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment, wybiorę i7 2600/3770 + GTX 1060 6gb. Będę go tak długo ciągnąć aż przestanie wystarczać (z ewentualnym doinwestowaniem w pamięć RAM do 16gb) 

I tu ostatnie moje pytanie: Na jaki okres czasu by to wystarczyło ? Wiadomo nie muszą być to Detale Ultra, Nawet na niskich mógłbym śmiało działać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z i7 + GTX 1060 i ewentualnym dokupieniem RAM, to na razie spokojnie będziesz grać na wysokich detalach. Ciężko wróżyć z fusów, ale pewnie najbliższe 2-3 lata będzie można pograć komfortowo na takim zestawie (czyli przynajmniej na średnich ustawieniach). A na minimalnych ustawieniach to pewnie i jeszcze dłużej. Jednak ostatnio wiele się nie zmienia w kwestii wymagań - obecne konsole skutecznie blokują rozwój grafiki w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...