Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daxon

Nokia 6210 Navigator czy SE K 850i

Polecane posty

Witam

Mam zamiar wymienić mój telefon (Nokia 6151) na jeden z w.w. Nie wiem, który wybrać, ponieważ oba są porównywalnie dobre (z tym że za pierwszy będę musiał dopłacić 99zł, SE jest za 1zł). Zastanawiam się też czy nie zostać przy moim aktualnym fonie. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jedziemy. Czy warto zmienić, to zależy już tylko od Ciebie. Decyzji nikt za Ciebie nie podejmie. Od siebie powiem tylko, że ja bym się pokusił o wymianę.

Więc jeśli ja bym wybierał między tymi dwiema komóreczkami, niewątpliwie wybrałbym 6210N. Niszczy ona SE we wszystkim (większy wyświetlacz o większej ilości kolorów, możliwość instalacji karty pamięci do 8GB[ o 4 więcej niż w SE] i wygodniejsza klawiatura[te kwadraciki w 850 i kawałek dotykowego panelu doprowadziły mnie do szaleństwa]), ma Symbiana [s60v3], który daje olbrzymie możliwości softowej rozbudowy telefonu, posiada GPS, więc jeśli jesteś kierowcą, to z pewnością skorzystasz. Gorszy jest tylko aparat [3,2 vs 5,0 Mpx], ale takich urządzeń się dla aparatu nie kupuje, czyż nie? Zresztą różnica w jakości zdjęcia nie jest chyba specjalnie duża(ach ta miniaturyzacja). Jeśli chodzi o szybkość działania systemu, to w 6210 mamy taki sam system i procesor, jak w mojej E51 i specjalnie narzekać nie mogę, więc też problemu być nie powinno. W k850i trochę drażniła mnie płynność obrazu przy robieniu zdjęć, a raczej tej płynności brak - w Nokii tego problemu nie zaobserwowałem.

A jeszcze odnośnie muzyki - widzę, że lubisz rocka (LP, przynajmniej ten wcześniejszy, do tego gatunku bym zaliczył), a odtwarzacz w SE podobno blado wypada przy tym gatunku. Ja muzycznie na Nokię nie narzekam, ale SE też mnie nie bodło(wcześniej miałem w300i, teraz obcuję trochę z w910i) - to chyba wina nadwyrężonego głośną muzyką słuchu :P

Pozostaje jeszcze problem obudowy. W SE mamy klasyczną "cegiełkę", Navigator jest rozsuwany. Slidery od Nokii trochę się ruszają na boki(jak w sumie każde - tylko w Samsungach z wyższej półki tego nie zaobserwowałem). Jeżeli pracujesz w jakimś zapylonym miejscu, jak np. stolarnia, to lepsza byłaby "cegła". Ten pyłek włazi wszędzie i potem z telefonem są problemy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o muzykę, specjalnie starałem się wybrać takie telefony, aby nie były "muzyczne", bo od tego mam iPoda. Jeżeli chodzi o zdjęcia, również zbytniej wagi do nich przy wyborze nie przywiązywałem. Ostatnim moim dylematem jest obudowa - w sumie koma nie będzie narażona na duże działanie kurzu, więc chyba nie muszę się martwić o zbyt duże szkody, racja ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie musisz się raczej o nic martwić. Jeżeli nie grasz telefonem w hokeja, to raczej nie masz powodów do zmartwienia. Navigatory to już trochę wyższa półka, co zobowiązuje do dobrej jakości obudowy.

No i jeżeli muzyka i aparat Cię nie obchodzą, to między tymi dwoma modelami wyborem oczywistym jest ta Nokia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...