Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Co sądzicie o rysunkach w CD-A?

Polecane posty

Komiksy są świetne ale nie przeszkadzało by mi aby miały więcej niż 2 klatki. 2x więcej klatek 2x więcej fun :D .

Czy ja wiem... Dłuższe rzeczy mi nie wychodzą. Prosta zasada: zawiązanie akcji (pierwsza klatka) i finisz (druga klatka), taki morał. Jeśli chodzi o więcej zabawy to proponowałbym po dwa komiksy. Rachunek ten sam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Skąd znalazłeś się w CDA. Bo to z komiksami to wyskoczyło tak jakoś nagle. Może jesteś jakimś ukrywającym sie redaktorem co? :wink:

Za nikogo się nie chowam! Klarę zrobiłem jakieś 2 lata temu i wysłałem do CDA. Bez rezultatu. Dopiero jakieś 4 miechy temu wysłałem te same rysunki, ale mailem. No i proszę, potęga Internetu!!! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz widze, ze jestes tu nowy i chyba nie znasz mozliwosci tego forum, to krotka instrukcja (to nie jest opieprzanie, po prostu pomagam poczatkujacym :) ):

Posty mozna edytowac. W tym celu wybieramy opcje Zmien, ktora mamy obok Quote. Mozna posta edytowac wielokrotnie, wiec w przypadku tak duzej ilosci odpowiedzi sugeruje cos takiego:

Cytat jednej wypowiedzi, wyslanie. Potem trzeba wybrac cytat drugiego posta, napisac odpowiedz. Nie wysylac! Zaznaczamy calosc i kopiujemy do poprzedniego posta. Zapisujemy go. I tak w kolko, az damy wszystkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz widze, ze jestes tu nowy i chyba nie znasz mozliwosci tego forum, to krotka instrukcja (to nie jest opieprzanie, po prostu pomagam poczatkujacym :) ):

Posty mozna edytowac. W tym celu wybieramy opcje Zmien, ktora mamy obok Quote. Mozna posta edytowac wielokrotnie, wiec w przypadku tak duzej ilosci odpowiedzi sugeruje cos takiego:

Cytat jednej wypowiedzi, wyslanie. Potem trzeba wybrac cytat drugiego posta, napisac odpowiedz. Nie wysylac! Zaznaczamy calosc i kopiujemy do poprzedniego posta. Zapisujemy go. I tak w kolko, az damy wszystkie odpowiedzi.

Ja mam jeszcze inną metodę. Jeśli mam dużo do odpowiadania, to klikam na "Cytuj" pierwszego posta, na który zamierzam odpowiedzieć i wybieram "Otwórz w nowym oknie". Tamże odpowiadam na post, a potem ze starego okna wklejam kolejnego klienta do odpowiedzi. Zaznaczam tąże wypowiedź i klikam na przycisku "Quote" nad oknem do wpisywania tekstu. Tym samym cytuję wklejoną wypowiedź. Wadą tej metody jest brak ksywek autorów nad cytatami (chociaż można zmodyfikować "quote" na początku cytatu tak, by ksywka się pojawiała, ale na dłuższą metę jest do dość czasochłonne).

Jak dla mnie "niechlujna" kreska komiksów Pana Marka jest ich atutem. Odniosłem wrażenie, że w przeciwieństwie do wspomnianych tutaj prac Piątkowskiego i Adlera rysunki z Klarą w zamiarze mają być proste, krótkie i zabawne (chociaż to ostanie nie jest przeciwieństwem rzadnej cechy komiksów Piątkowskiego i Adlera :)). Tj. jeśli 48 Stron byłoby filmem (serialem) komediowym, to komiksy w CDA byłyby skeczami kabaretowymi. Chyba że się mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks w CDA nawet mi się spodobały. Pomysł całkiem nizły, można się pośmiać. Przydałoby się to trochę rozwinąć. Komiks mogły by być troszkę dłuższe, ale ogólnie jest OK!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Sk?d znalazłe? się w CDA. Bo to z komiksami to wyskoczyło tak jako? nagle. Może jeste? jakim? ukrywaj?cym sie redaktorem co? :wink:

Za nikogo się nie chowam! Klarę zrobiłem jakie? 2 lata temu i wysłałem do CDA. Bez rezultatu.

>>>Podobaly sie nam ale ktos je za przeproszeniem pod... i tyle bylo, kontakt z autorem sie urwal. Mielismy nadzieje, ze sie znowu odezwie...

Dopiero jakie? 4 miechy temu wysłałem te same rysunki, ale mailem. No i proszę, potęga Internetu!!! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spoxgreq
:P Ozłocę was!!!!

A może ciut krytyki?

Skoro pan prosi..

a)więcej

B)dłuższe

c)większość tych numerów już dawno byyłaa..

d)Jakiś nowy bohater do CDA(w komiksach?) Klara powoli będzie prosić o urlop

Lubię spełniać zyczenia ;) Ale komiksy sa naprawde świetne..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oberleutnant (h)EROS

wszystko b. mi sie podoba komiksy i rysunki sa zajazryscie wyczesane oby wiecej takich bylo a CDA stanie sie jeszcze wieksze HUGE verz HUGE :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemesis enforcer

eeech, komiksy i tak nigdy nie bedą tak czadowe jak w Ś.P. Secret Servisie, gdzie publikował np dziś sławny Śledziu :( no ale pewne rzeczy juz nie powrócą :cry: przepraszam, rozmarzylem sie :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiksy są niezłe. Nowym bohaterem może być... Smuggler. Po co daleko szukać skoro idealną komiksową postać mamy pod b(L)okiem ;)

Witam ponownie!

Ostatnio miałem małe problemy z wejściem na stronę (co chwilę mi się wykruszała), ale jestem i ciągnę ten nudny, jałowy wątek. :)

Postaram się odpowiedzieć na wszystko.

Smg jako bohater komiksu? Nie uważacie, że mogło to być już mało śmieszne? Świętości się nie tyka :) Myślałem o wprowadzeniu nowej postaci, ale raczej nie w serii o Klarze. To by miało być coś całkiem nowego. Coś w stylu Archiwum Iks (które słabo schodzi w CDA). Co powiecie na pewnego agenta fajtłapę? Już to znacie??? To posłuchajcie... :) Ale redakcja chce w pierwszej kolejności to, co związane jest z tematyką gier i komputerów. Na szczęscie jest to tematyka szeroka i płodna.

Może macie jakieś propozycje, uwagi? Jestem zdania, że razem możnaby wycisnąć z Klary wszystkie soki :)

Czy więcej pójdzie rusunków do CDA - nie wiem. Ostatnio np. nić nie dali. Jakiś umiar byłby jednak wskazany :)

Komiksy raczej dłuższe nie będą, bo takie mi nie wychodzą (zrobiłem tylko szablony na 2 klatki :) )Może kiedyś...

Czekam na nowe uwagi

Pozdrawiam

ML

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeech, komiksy i tak nigdy nie bed? tak czadowe jak w ?.P. Secret Servisie, gdzie publikował np dzi? sławny ?ledziu :( no ale pewne rzeczy juz nie powróc? :cry: przepraszam, rozmarzylem sie :|

One beda INNE. I nie wiem czy maja byc czadowe - IMO powinny sprawic, zebys sie rozesmial po ich obejrzeniu. Tylko i az tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeech, komiksy i tak nigdy nie bed? tak czadowe jak w ?.P. Secret Servisie, gdzie publikował np dzi? sławny ?ledziu :( no ale pewne rzeczy juz nie powróc? :cry: przepraszam, rozmarzylem sie :|

One beda INNE. I nie wiem czy maja byc czadowe - IMO powinny sprawic, zebys sie rozesmial po ich obejrzeniu. Tylko i az tyle :)

Cóż, taka kultura: płytka i lekkostrawna. Wierzcie mi, robiłem gorsze rzeczy (np. wafle pod piwo). Jak rysunki zaczną się nudzić to - BŁAGAM- powiedzcie od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "niechlujna" kreska komiksów Pana Marka jest ich atutem. Odniosłem wrażenie, że w przeciwieństwie do wspomnianych tutaj prac Piątkowskiego i Adlera rysunki z Klarą w zamiarze mają być proste, krótkie i zabawne (chociaż to ostanie nie jest przeciwieństwem rzadnej cechy komiksów Piątkowskiego i Adlera :)). Tj. jeśli 48 Stron byłoby filmem (serialem) komediowym, to komiksy w CDA byłyby skeczami kabaretowymi. Chyba że się mylę?

Od razu Pana! :) Na niektóre rzeczy jestem już za stary, ale na niektóre - jeszcze za młody!

Wniosek bardzo celny - niby robimy to samo, a dzieli nas przepaść. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KIERMIT

co do mnie: przygody i archiwum so całkiem, całkiem, ale czemu tak malo??? No, ale i tak nie pobiją przygód Fida i Mela, które byk kiedys zamieszczane w (siach ciach prast)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stealth

Komiksy to fajny pomysł mam tylko dwa zastreżenia za krótkie i za mało, stanowczo za mało, musi być więcej. Można by nawet poszerzyć NL o jedną stronkę specjalnie na komiksy, ale to już od redaktorów zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, komiksy z Klarą - imo raczej niestrawne :roll:

Niestrawne, przyjąłem. Podaj jeszcze adressssss... :) No właśnie! Co bnyście chcieli widzieć w CDA? Nie jestem jedynym rysownikiem parającym się tym niewdzięcznym zawodem (dlatego dorabiam w szkole). Czekam na propozycje. Może nowa seria? O czym? Robiłem już komiksy o kamieniach i robakach - zaskoczcie mnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mnie: przygody i archiwum so całkiem, całkiem, ale czemu tak malo??? No, ale i tak nie pobiją przygód Fida i Mela, które byk kiedys zamieszczane w (siach ciach prast)

Cóż, życie bohatera komiksu ogranicza się do jednej tylko gaz... ekhm, czasopisma. Fido i Mel (a znam!) to raczej przeszłość, ale za to jaka! Podszywać się pod klasyków? A fe! :P

Wierzę, że CDA stać (nie o kasę chodzi, aż tak drogi nie jestem :twisted: ) na dobry pasek (komiksowy). Wysyłajcie co macie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiksy są świetne. Proponuje ich nie kolorować, sądzę, że stracą przez to swój urok.

Spokojnie! Nie mam zamiaru ich malować! Dla mnie to dodatkowa robota :twisted: W jednej z gazet prowadzę kolorowe rysunki ale tylko na święta. No i ich to drożej kosztuje o 2 złote :wink::wink::wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemesis enforcer
Co bnyście chcieli widzieć w CDA?

krótkie, trzyklatowe skecze dotyczące gry opiswanej w danym miesiącu, na zasadzie parodii.... oczywiscie występującymi bohaterami tej gry. moze niezbyt oryginalne, ale wolę o grach - niż o graczach 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę propozycji na nowe komiksy, ale nie wiem, czy forum to dobre miejsce na ich przedstawianie. Ale zaryzykuję i dam małą demówkę, może się na coś przyda:

Kadr 1:

Klara: Moja następna gra będzie dużo bardziej mroczna!

Kadr 2:

Cały zamalowany na czarno, jedynie z białymi oczam Klary pośrodku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość look

Ja w zasadzie nie zwracam uwagi na rysunki, chociaż niektóre są niezłe. Ale w sumie rysunki m Cd-Action nie są mi potrzebne. Wiem, że innym się podobają i są ZA rysunkami, ale to jest tulko MOJA opinia na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...