Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Nokia z symbianem

Polecane posty

http://www1.plus.pl/si/webapp/wcs/stores/s...mp;pageNumber=1

W linku wyżej możesz sobie samemu to sprawdzić, wystarczy wybrać odp. promocję, dł. abonamentu i wyskoczą Ci telefony z ceną, zależy to od tego, jaką umowę (długość) i promocję wybierzesz.

A telefony NOKIA z Symbianem to (na zielono zaznaczyłem te nowsze i lepsze, które znam):

Nokia - 3230, 3250, 3600, 3620, 3650, 5320 XpressMusic, 5500, 5700 XpressMusic, 5800 XpressMusic, 6110 Navigator, 6120 Classic, 6121 Classic, 6210 Navigator, 6220 Classic, 6260, 6290, 6600, 6620, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682, 7610, 7650, E50, E51, E60, E61, E61i, E62, E63, E65, E66, E70, E71, E90, N-Gage, N70, N71, N72, N73, N75, N76, N77, N78, N79, N80, N81, N81 8GB, N82, N85, N90, N91, N92, N93, N93i, N95, N95 8GB, N96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam oferty dla mnie, tylko dla mamy. Sam jestem w play, ale mama jest już od bardzo dawna w plusie i nie chce zmieniać sieci. Ewentualnie w gre wchodzi play. Są w nim Nokia N73 Music Edition za 49 zł i Nokia E51 + karta pamięci 1GB za 99 zł.

A telefon wybieram ja, bo jest duża szansa, że będe mógł oddać mamie swój, a dostanę nowy telefon, właśnie z jej nowej umowy. :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z głównych wad N73 jest to, że ma mało ramu - przez co telefon bardzo często zwalnia. Wszystko inne ma całkiem ok. Dobry aparat itd. Natomiast E51 to fon typowo biznesowy i najlepiej właśnie tam się sprawdza. Wiadomo gorszy aparat te sprawy. Dopiero E75 zrywa z tym wizerunkiem i dodaje do Eseries nieco funkcji z Nseries. Wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Platforma ngage 2.0 działa następująco. Ściągasz aplikację ngage na telefon (konkretny model) następnie instalujesz ją z kompa na fona. Po tej czynności telefon będzie miał zainstalowaną specjalną aplikację umożliwiającą instalowanie gier ngage, grę w multi ustawienie swojego własnego profilu itd. Bardzo podobny system do tego z X360-tki. Chyba nawet nokia wzorowała się na pomyśle MS. Po tych czynnościach możesz instalować już gry demo ze strony ngage a następnie je kupować przy użyciu karty kredytowej, smsa czy rachubku telefonicznego. Koszt gier to bodajże od 10 zl za starsze tytuły do 21 za najnowsze hity takie jak Worms, Prince of Persia czy Resident Evil. Gry są naprawdę bardzo dobre, korzystam z tej platformy już długi czas i szczerze ją polecam. Mam większość gierek i zasuwam w nie godzinami. Teraz kwestia kompatybilności n73 z ngage 2.0. Oficjalnie n73 jeszcze nie jest kompatybilna z grami ngage. Podobno miało to się zmienić i nokia przygotowuje aplikacje pod tego fona. Masz tutaj linka do stronki z ngage: http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/pl/en/home.html

Tam masz kompletne info i suport co i jak.

EDIT:

Dobrym wyborem Nokii z Symbianem do ngage jest model 5320. Jest na 100% kompatybilny z ngage, można grać w trybie landscape tak jak w n81 oraz ma najnowszego Symbiana z FP2, dobrze gra i co najważniejsze jest w miarę tani jak na taki fon. Tu masz linka z parametrami:

http://www.nokia.pl/A41011430

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. N73 ma troszkę już mało ramu i słabszy procek, zaś gierki z ngage są po prostu zaawansowane i pewnie byłby problem z ich działaniem na N73. Dlatego pewnie nokia odpuściła starsze fony z mniejszą ilością ramu itd. Dobrym wyborem będzie Nokia 5320 - świeży telefon z większością bajerów i pełną obsługą ngage. Opcjonalnie możesz się rozejrzeć za n81/ n78 - ten ostatni jest już bardzo tani i zarazem dosyć nowy zobacz: http://www.allegro.pl/53403_n78.html?order=t&view=gtext. Całkiem całkiem jak na jeszcze świeżego smartfona. N81 zresztą też można ładnie trafić. Oba dobrze grają, są szybkie a dodatkowo n78 ma lepszy aparat Carl Zeiss natomiast n81 ma obiektyw bodajże Toshiby. Możesz też kupić jakąś biznesową Eseries w abonamencie i potem ją sprzedać następnie kupić coś z Nseries.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio również Samsung wprowadził Symbiana (ale to głównie strasznie drogie modele), całkiem dobrego zresztą z tego co wiem (S60, to samo co w Nokii), ale ja i tak trzymałbym się Nokii. Jeśli osoba, która otrzyma telefon nie jest wymagająca, to lepszym wyborem od N73 jest trochę nowsza (acz też nie najnowsza już) 6120 classic.

Używałem rok i telefon nie jest zły: szybki internet (HSDPA), niezły głośniczek (ale nie mierzy się z N73 w żadnym razie), trochę gorszy aparat (to nie Carl Zeiss i tylko 2 Mpix, ale w pełnym świetle na zewnątrz zdjęcia są niezłe) ale za to znacznie lepszy wyświetlacz (sporo mniejszy, jednak więcej kolorów i lepszy kontrast), nowszy Symbian i szybki procesor (370MHz) no i oczywiście więcej RAMu (na starcie wolnego masz ok. 20-25MB, co jak na taki telefon to niezły wynik), co więcej (ale to nieoficjalnie i nie potwierdzam) doszły mnie słuchy, że da radę tam zainstalować N-Gage 2.0 (jeśli jednak wymaga to jakiś nielegalnych przeróbek, to proszę wybaczyć, ale to jedynie moje domysły).

Oczywiście telefon ten ma jeszcze kilka drobnych wad, które jednak da się przeboleć: schodzi chrom z navi key, a obudowa się palcuje (czyli niestety będą wyraźne ślady palców, szczególnie na tylnej stronie obudowy). Telefon jest jednak lekki, cienki (drugi pod względem cienkości obudowy jeśli o Smartfony się rozchodzi!) i szybki jak na taki model. Mimo kilku wad polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...