Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Gość Zajcew

No coz, wygladana to ze iplay stoi juz jedna noga w grobie. www.interplay.com is dead, pracownicy nie dostaja pensji, ich ubezpieczenia (zdrowotne, emerytalne itp) zostaly wlasnie wstrzymane (Iply nie oplacal ich od dawna) i generalnie jest straszny syf. Spodziwajcie sie bankructwa legendarnej marki "For gamers bu gamers" wkrotce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew

Hmm, rzecz moze malego kalibru, ale dajaca jakas nadzieje: fragment wywiadu z Leonardem Boyarskim, wspolzalozycielem Troiki, wspoltworca Falloutow, przeprowadzonego przez RPGDot. Calosc (dotyczaca glownie gry Vampire, po angielsku oczywiscie) mozecie przeczytac -->tu<--

RPGDot: Black Isle juz nie ma, a wraz z nimi nie ma Fallouta3. Czy chcialbys znow popracowac nad Falloutem?

Boyarski: Bardzo bym chcial. To (Fallout) byl pierwszy raz gdy Tim (Cain), Jason (nie znam takiego :D) i ja mielismy wplyw na tworzenie czegos. To bylo nasze dziecko, a potem ktos je adoptowal. Barszo bysmy chcieli znowu nad nim pracowac. Zobaczymy co przyniesie przyszlosc. Z drugiej strony interesujace byloby zobaczenie co inni mogli by z ta gra zrobic. Mysle, ze najprostsza odpowiedzia na pytanie bedzie: "Tak, naprawde chcielibysmy jeszcze raz pracowac nad Falloutem"

Tlumaczenie moje, wiec wybaczcie kiepska jego jakosc.

Jak widac chetni sa, probleme moze okazac sie kasa, prawa do tytulu Fallouta napewno nawet banktutujacy Interplay nie sprzeda tanio. Pozostaje nam czekac i miec nadzieje...

PS: Jeszcze razsorki za brak polskich liter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lishoo
PS. Sorry za brak Polskich liter, ale cos mi sie zkaszanilo z klawiatura.

A dlaczego Zajcew nie masz polskich znaków :? sekundka i ci pomogę i po problemię :D

Czytając w myślach to:

:arrow: Nie masz klawiatury :) (jak co to kopiuj sobie ą ć ę ł ń ó ś ź ż :D )

:arrow: Masz wXP i coś ci się przestawiło, może masz taką ikonkę PL w na pasu i tam możesz zmienić na klawiaturę polską a jak już zmienisz to najlepiej zamkij ten pasek aby nie był dostępny

:arrow: Masz w98 i nie masz ustawionego układu klawiatury "Polski: Programisy"

:arrow: Może przeszkadza ci kombinacja SHIFT + CTRL która zmienia układ klawiarury...

:arrow: A może nie wiesz że do polskich znaków używa się prawego altu :?: :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew

Aczkolwiek twa chec do niesienia pomocy blizniemu jest wzruszajaca, obawiam sie, ze twoje umiejetnosci czytania w myslach troche zawodza.

:arrow: klawiature mam

:arrow: mam WinXP i nic mi sie nie poprzestawialo, nie mam "takiej ikony PL" na pasku, ale w ustawieniach mam zaznaczone Polski - Polski (programisty)

:arrow: Nie mam win98

:arrow: Nie przeszkadza mi kombinacja SHIFT + CTRL gdzyz jest ona wylaczona.

:arrow: z poczatku myslalem ze to wlasnie moze byc to, ale sprawdzilem cala klawiature i niezaleznie co wcisne, polskich liter brak...

Chociaz sprawa jest o tyle ciekawa, ze "ó" jakis cudem jest, a reszty nie, zamiast "zet z kropka" jest |, zamisat "ziet" (alt+x) jest z, zas "a z ogonkiem" poprostu brak. Co ciekawe w Wordzie czy notatniku jakis cudem wszystko dziala, wlasnie skonczylem pisac 40 stronicowa prace zaliczeniawa i polskie litery bez watpienia w niej sie znajduja.

W czym zatem problem? Dzieki za wszelka pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lishoo

No to już wiem coś więcej ale i tak nie napisałęś jaką masz klawiaturę :) ale myślę że standardowa QWERTY 101/102 klawisze prawda? :)

:arrow: System -> Wejdz do menadżera urządzeń i usuń tą klawiarurę(i każdą inną...) i zrestartuj kompa, sprawdz jaką ci zainstalowało powinna byc klawiatura "Standardowa klawiarura 101/102 klawisze..."

:arrow: Jeżeli masz inną klawiaturę niż w.w. to zainstaluj jakieś bardziej odpowiednie do niej sterowniki, np. z dołączonej do niej dyskietki, windowsa lub ściągnij od producenta....

:arrow: Wejdz do Ułatwienia Dostępu i podznaczaj wszystko, dajwaj przy okazji szczegóły i też podznaczaj wszystko....

:arrow: Opcje regionalne i językowe... ustaw wszystko na Polski... na 1 zakładce 2 razy na 3 zakładce raz... w drugiej zakładce daj szczegóły i wywal wszystko oprócz Polski(Programisty)

:arrow: Hmm co jeszcze... może masz jakiś program zainstalowany co maniupuluję lub interpretuję klawiaturę? , jak TAK to wyłącz :wink:

:arrow: Daj Uruchom wpisz msconfig przejdz na ostatnią zakładkę i odznacz wszystko i uruchom ponownie kompa.... a jak nie to powłanczaj tylko bez Blasterów i takich tam :wink:

Pomyśły mi się kończą ale nie pddaje się, napisz jaki jest wynik tych działań to spróbuje coś konkretniejszego napisać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew

Mam zwykla, standardowa klawke, "Standardowa klawiarura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keybord PS/2"

:arrow: Taka wlasnie jest.

:arrow: n/a

:arrow: Nie pomoglo

:arrow: Rowniez nie pomoglo

:arrow: Takowego programu brak

:arrow: I tutaj rowniez nie pomoglo

Generalnie zaczeło się to po ostatniej reinstalce windy, nie ma problemu w edytorach tekstu, problem pojawia się dopiero przy postowaniu na różnych forach internetowych (sprawdziłem trzy, wszędzie to samo)<--- napisane w notatniku i wklejone, jak widac polskie litery sa. Chyba zaczne poprostu pisac w notepadzie i potem to wklejac. Ale wielkie dzieki za pomoc Lishoo, sorki za spamowanie tego forum offtopicowymi gadkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew

Koki jesteś genialny!!! Że ja sam nie wpadłem na to wcześniej, żeby spróbować innej przeglądarki. Firebird, jak widać, działa jak marzenie, pewnie explorer który zainstalowałem razem z nowym windowsem domaga się updatu. Koki wielkie dzięki. :D

I przysięgam, że więcej offtopiców w tym dziale już nie będzie. Niestety nowych wieści o Falloucie brak, ale jak tylko coś sie pojawi napewno o tym tutaj napisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lishoo

O boże #-o powiedz mi jedno czy to ty nie napisałeś wcześniej że to dzieje się tylko w przeglądarce czy tylko ja tego nie przeczytałem :D , nie trzeba nic aktualizować tylko zmień kodowanie znaków na Europejski albo coś tkaiego i powinno pomóc, a tak BTW to nei używaj IE tylko np. Mozilli :wink:

Ja też jush nie będe offtopicował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Smutny czy też szczęśliwy nastał dziś dzień dla wszystkich fanów Fallouta? Oceńcie sami.

Wygląda bowiem na to że Interplay bankrutuje. Dzisiaj pracownocy zostali powiadomieni o koniecznoiści wypełnienia wnoisku o ubezpieczenie dla bezrobotnych, a także o tym że dokładnie o 17 (ichnego czasu oczywiście) biura IPly zostają zamknięte, mają więc czas do tej godziny na zebranie wszystkich swoich rzeczy. Hearve i Eric Cean (szefowie Iplaya, odpowiedzialni za tą katastrofę) są "nieuchwytni"

Wygląda więc na to, że po miesiącach agonni, nareszcie skonał jeden z najbardziej znanych i zasłużonych wydawców gier komputerowych. Było by mi może przykro z tego powodu, gdybym nie dostrzegał w tym szansy dla Fallout 3. Jak już napisałem parę postów wcześniej, w razie ogłoszenia bankructwa, wszystkie cenne własności intelektualne powinny zostać sprzedane. Ponieważ zainteresowanych kupnem licencji Fallouta nie brakuje, mam nadzieję, że dostanie ją firma, która zrobi z niej porzytek i da nam w końcu Fallouta3.

zródlo: http://www.nma-fallout.com/ oraz http://www.gamespot.com/news/2004/04/15/news_6093628.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)mam nadzieję, że dostanie ją firma, która zrobi z niej porzytek i da nam w końcu Fallouta3.

Byłoby świetnie, gdyby tak się stało... Mam nadzieję, że na Fallouta nie rzuci się jakaś żądna kasy firma i nie dopracowywując go wypuści w takim stanie na rynek... Heh - ale dobra wystarczy już tych złych domniemań itp... Zostańmy przy tym, że Fallout będzie wypas... :D i oczywiście dołączam się do poprzednika - nie musi być on w 3D...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umarł król niech żyje król.... ja tam do 3d nic niemam kiedyś denerwowało mnie to ale poznałem kilka niezłych rpg w 3d i Fallaoutowi to nieaszkoczi o ile nie wyjdzie na dobre :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starego enginu nic nie przebije :twisted:

niestety pewnie fallout 3 nie ujrzy swiatla dziennego wiec nie ma sie czym podniecac :evil:

Obyś spłonoł w atomowym ogniu :D

Dołączam się do tej dedykacji :twisted: Nawet tak nie mów.

Poza tym słyszałem już tyle wersji że już nie słucham żadnych plotek. Nikt narazie dobitnie nie potwierdził żę Falla nie będzie. Także dopóki nie usłyszę takiej wiadomości to jestem optymistą i myślę że Falloucik 3 wyjdzie. Zresztą wokół tej gry robi się tyle szumu jak przy Lepperze (sorki za porównanie :P ). Jak wiadomo im więcej szumu tym lepiej więc ktoś będzie chciał na tym zarobić. Bądźmy dobrej myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby w pobliżu nie było ani jednego mega stimpacka, albo nawet zwykłego :D... JEŻELI JUŻ F3 WYJDZIE (a na pewno tak się stanie [musi :D]), to żeby nie był naszpikowany wszelkiego rodzaju dynamicznymi oświetleniami i cieniami, bump mappingiem, pixel shaderami 2.0 i innymi bzdetami - heh rzeczywiście miłe to dla oka, ale sądzę, że większość ludzi chciałaby pograć w F3 bez problemów - dlatego 3D - czemu nie... Ale bez zbędnych bajerów :D - no chyba, że będzie grubo zoptymalizowane... Ale i tak wydaje mi się, że 2D z płynną animacją w pełni falloutowi wystarczy... Heh - on sam stanowi klasę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

HaHa :!: To dziś przeczytałem na stronach WP.

Interplay podał wczoraj wyniki finansowe osiągnięte przez firmę za pierwszy kwartał tego roku. Jednak co ciekawsze, przy okazji poinformował, że pracuje nad grą Fallout, która będzie...MMORPG'iem.

Tak, to prawda Herve Caen, szef Interplay'a potwierdził, że istnieją plany stworzenia MMORPG'a, który wykorzystywać będzie post-nuklearny świat znany z Fallout'a. Mimo iż trzecia część gry została skasowana z planów wydawniczych, kiedy Interplay zamknął studio Black Isle, to jednak wydawca posiada wszelkie prawa do tej serii i zamierza je wykorzystać.

Na razie jednak brak jest jakichkolwiek bliższych informacji na ten temat.

Tylko czy mi się wydaje czy za to będzie miesięczny abonament :cry: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia, co do F3. Patrząc na to, zo zrobili z Neverwinter Nights, mam poważne wątpliwości czy chcę widzieć upadek serii. Jakkolwiek F:BOS był jedynie dodatkiem, przystawką, przerywnikiem w serii i mógł być kiepski (ale wg mnie nie był i traktuję go jako sztuczny substytut Falla, aby przetrwać do trzeciej części), tak już w przypadku F3 nie można popełnić błędu. Mówimy o legendzie, która przetrwała bycie sequelem. Zaś ONI coraz mniej czują Falla. Chcą zarobić. Dlatego, moim zdaniem, pojawił się pomysł na ten MMORPG. Ponadto ojcowie Falla odeszli (dokładnie się nie orientuję, ale raczej wszyscy). Może lepiej, jeżeli F3 się nie narodzi.

Ale, jak to powiedział gruby saper ze "Szklanej pułapki 3" - "Bez ryzyka nie ma sławy"(takie było tłumaczenie). Lepiej niech wydadzą, a potem się zobaczy:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ze ludzie ktorzy sa identyfikowani z "by gamers for gamers" zostaja bez pracy i bez srodkow do tejze... teraz widze sa same ludki na rynku "by grube ryby for frajerzy ktorzy beda grubym rybom napychac kieszenie"

teraz gry to jedno wielkie N/C

mam zle przeczucia co do nadchodzacego (s)hitu(?)- half-life'a 2

na razie co nam obiecali? wspaniala grafika [wypier!! ja moge grac nawet w gierke textowa byleby miala miodnosc i "to cos"], swietna fizyka [inne gry np. taki heroes 3, hl1, fallout zyskaly wielu fanow i to nie dzieki fizyce] i "wiele" godzin "dobrej" zabawy... wiele to pojecie wzgledne- dla niektorych wiele to 7 godzin ~~

czemu najlepsze gierki bywaja najprostsze [nie chodzi mi o to ze latwe]... nie jakies skomplikowane duperhiperczupasy tylko proste rzeczy ~~

btw: dobry wujek- wez wyjdz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interplay ma poważne problemy to fakt - na pewno nie obejdzie się bez zwolnień pracowników, ale Fallout Online to może być ich ratunek. Jeżeli uda im się powtórzyć sukces Fallouta 2, przenieść udanie miodność do świata on-line i jeżeli zyskają taką rzeszę fanów jak panowie z Blizzarda, to być może zobaczymy jak gigant wstaje w popiołu. Myślę, że współpraca z graczami dużo mogłaby dać - wiedzieli by mniej więcej, w którym kiedurnku zmierzać. Wiadomo, że nie wszytsko można spełnić, ale to mogłoby później przy sprzedaży. Tak czy inaczej -> Trzymam za nich kciuki!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...