Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Jeśli chodzi o downgrade Wiedźmina to ok, faktycznie miał miejsce. Gra wyszła nie tak piękna, jak miała być...ale spójrzmy prawdzie w oczy. CD Projekt z cudownej oprawy graficznej zrobił "tylko" piękną, natomiast Bethesda nawet nie udaje że chciało im się wysilać i serwuje coś, co w porównaniu z konkurencją budzi jedynie uśmiech politowania. Mówię o typowo technicznej stronie, bo uważam że znacznie ważniejszy od ilości zastosowanych efektów i shaderów jest sam koncept, a temu nawet w Falloucie 3 nie miałem nic do zarzucenia (może poza wkradającą się z czasem monotonią). Nie chcę się czepiać, ale mam na prawdę wielką nadzieję, że jakość pozostałych elementów gry będzie uzasadniała brak zaangażowania w tym aspekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fallout ma podobno śmigać na kompletnie nowym silniku. No i ciekawi mnie czy to prawda z "classic mode" bo widok z lotu ptaka w stylu starych Fallout'ów to by było coś, przy tej grafice : > Do tego niby będzie można importować save z 3 (nie wierzę w to ale fajnie by było).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alibi

Gdzieś mam tłumaczenia redów. To jest wprowadzanie konsumenta w błąd. I uwierz mi, oni doskonale wiedzieli na co stać ich. Dobre, graficy nie wiedzieli na jakim silniku pracują i jakie ma możliwości. Bajka. /facepalm

A poza tym to nie wiem co sobie wyobrażasz, ale będzie można wejść w ograniczoną liczbę miejsc (zauważyłeś, że nie ma wierzowców w falloutach a? ) a wnętrza, podobnie jak jaskinie w skyrimie i domy w wiedźminie będą na modłę kopiuj wklej.

Od czasów Daggerfalla nikt się nie silił na ręczne grawerowanie domków. A, wybacz, Bethesda odwala fuszerkę za fuszerką i uchodzi im to na sucho TYLKO I WYŁĄCZNIE bo to fallouty albo elder scrollsy. Liczbę bugów w ich grach nie sposób ani zliczyć ani naprawić. A póki gracze wymagają byle czego z logiem to Bethesda się nie wysili na nic poza uruchamiającą się grą plus obsługa modów. Nie będa robili super hiper mega szczegółowego świata, nie będą ręcznie projektowali każdego domku, dziury, schronu, lepianki, itd. Zrobią to co wszyscy co robią gry z otwartym światem - kopiuj wklej gdzie się tylko da.

I jedyny powód dla którego ich gra, w gorszej grafie ma chodzić gorzej od wiedźmaka to jak nie będą umieli tego zoptymalizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko Stalinogrodzko, czy to prawda co we wsi mówio?

Że można grać tylko mężczyzną, i że będzie można grać w rzucie izometrycznym?

Czy incline jest prawdziwy w 2015? Od Bethesdy?

W każdym razie butthurt zboczonych larperów uważających FO3 za najlepszą część serii, a nawet gdzieś tam wyrzucający swoje złote myśli, że 1 i 2 w ogóle lepiej, żeby nie istniały, a seria zaczynałą się na 3, byłby pyszny.

Co do nowego silnika, to pewnie stara bajka Bethesdy taka jak creation, który jest tym samym silnikiem co gamebryo, na którym zrobiono TES 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imachuemanch a w której wsi o tej "jedynej słusznej płci" mówio?!. Skąd ta informacja, bo poważnie mnie zaniepokoiłeś. Już się Beth nie chce programować osobnych kwestii dialogowych dla kobiet, czy może uważają że jak będzie tylko facet, to zrobią voice acting i sypną argumentem, że w grach CD Projektu nikt na to nie narzekał?

Co do widoku izometrycznego, mam pewne obiekcje. Trochę wątpię, czy taka alternatywa sprawdzi się w grze, którą projektowano z myślą o fpp/tpp. Wolę nie mieć racji, ale gotów jestem się założyć, że kamera wolna od bugów nie będzie.

Edytowano przez Bronnson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W Falloutach od samego początku można było wybrać czy chce się grać kobietą czy mężczyzną.

>W TESach wybór płci to ledwie detal

>Bethesda oleje to wszystko i w Skylloucie będziemy grali z góry ustalonym facetem.

1280241641392.jpg

IMHO Spekulacje o niczym. Ktoś po prostu chce nabić cenne kliki.

Edytowano przez Ganjalf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie te tych klasycznych trybów i innych plotek, to Kotaku juz powiedziało, ze tamte informacje sa wymyślone. http://kotaku.com/latest-popular-fallout-4-rumor-sure-seems-like-bs-1709009561

Aliven, przeczytaj ten artykuł, ktory zalinkowałem, tam cały downgrade jest naprawdę sensownie wyjaśniony. Jeśli bedzie mozna grać tylko facetem to szkoda, bo ja zawsze gram kobietą. Chociaż z drugiej strony, może w końcu zrobią historie, ktora bede pamiętał 5 minut po wyłączeniu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to Bethesda napisała porządną historię? Ich gry są grywalne z dwóch powodów: 1 - są sandboxami, 2 - obsługują mody. Ewentualnie można by do tego jeszcze dodać duże możliwości dostosowania swojej postaci. I to jest właściwie cały urok ich gier, bez którego byłyby niczym. Protagonista z głosem to pomysł, jak na Bethę, bardzo dziwny i chyba mało opłacalny, ale już tyle płaczu różnych ludzi czytałem, jak to brak głosu bohatera szkodzi immersji, że specjalnie mnie to nie zaskakuje. Wybór płci na pewno będzie, skoro jest nie tylko we wszystkich Falloutach, ale i we wszystkich sandboxach od Bethy. Zresztą, nie istnieje chyba współczesny sandbox-rpg, który by takiej opcji nie miał, a Fallout 4 musi być sandboxem, bo innych gier Betha robić nie umie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alibi

Nie rozumiemy się. Ja wiem czemu jest downgrade. Ja po prostu nie uznaje oszukiwania konsumentów. Ja wiem, że ów downgrade był w sumie dla naszego dobra (graczy). To dalej oszukiwanie i wprowadzanie w błąd.

Jakiekolwiek tłumaczenia tego inaczej są żenujące. Materiały promocyjne OSZUKIWAŁY. Zupełnie jakby w reklamie Ci powiedzieli nie prawdę. Identycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy teraz domyślać się co będzie a czego nie będzie a i tak wszystko "wyjdzie w praniu" po premierze, która mam nadzieje będzie jeszcze w tym roku, bo jakoś tak z dnia na dzień mój hype dziwnie podskoczył : p

Mam tylko nadzieje że to nie będzie jakiś eksperyment Beth robiący grunt pod nowe Scrollsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach przygotowań na Fallout 4 postanowiłem dać trójce trzecią albo czwartą szansę (straciłem już rachubę) i już pamiętam czemu nie lubię tej gry. Okropne dialogi, niepotrzebnie rozwleczony tutorial i w ciągu czterdziestu minut gra się zawiesiła tylko dwa razy. Przysięgam, każda opcja dialogowa jaką gra mi rzuca podpada pod jedną z dwóch kategorii:

a) "Yay, ale się cieszę jak głupi do sera!"

b) *randomowy tekst typowego dupka*

Częściej znajduję się w sytuacji, w której wolę nie mówić nic niż wybrać którąś z tych opcji. Chciałbym żeby czwórkę robił Obsidian, New Vegas przynajmniej był dobrą grą.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

W takim razie powinieneś bojkotować prawie każdą grę. Zaczynając od Bioshocka Infinite, przez Far Cry 3 idąc, a na Lords of The Fallen kończąc. Downgrade to integralny proces tworzenia gry, bo twórcy najpierw przygotowują grę, którą chcieliby zrobić, a potem tną ja do możliwości obecnego sprzętu. Zgodzę się, że w takim przypadku powinien pojawiać się napis "film nie reprezentuje finalnego produktu" lub "to jest wizja, do której dąży zespół". Poza tym prawie wszystkie reklamy kłamią. Jak kupujesz bigmaka w MCD to przecież nie dostajesz tego, co widzisz na obrazku przy składaniu zamówienia, a i tak jesz. Po prostu powinniśmy nauczyć traktować się wszystkie dema, trailery, zapowiedzi, z dużą dawką sceptyzmu. Nawet ten z Fallouta 4, bo grafika wciąż może się zmienić, najpewniej na gorszą, chociaż trzeba docenić, że nie dostaliśmy żadnego CGI, tylko coś, co wygląda jak właściwy silnik gry. Ja dalej podtrzymuję opinię, że gra wygląda ślicznie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekania na Fallout 3 - część druga:

a) Udało mi się znaleźć rozwiązanie crashy gry. Trzeba było pogrzebać trochę w pliku tekstowym, ale na razie działa.

b) Animacje chodu bohaterki (tak, gram kobietą) w trybie TPP. XD

c) Kreator postaci jest tak bazowy, że nawet żadna fryzura mi się nie spodobała i musiałem wybierać tzw. mniejsze zło. Nawet zwykłego kucyka tam nie ma.

d) Okna dialogowe są mało wygodne i ograniczają się do trzech opcji jednocześnie. Coś, co można bardzo łatwo naprawić, ale Bethesda.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tymi pochwałami nie przesadzał. Oczywiście, NV było dobre. Ale części izometryczne to prawdziwe perełki, przy których NV to "tylko" dobra gra.

Racja. Przeszedłem jedynkę, dwójkę niestety nie, ale naprawdę, wspominam te gry niesamowicie miło. Sam byłem bardzo zaskoczony, bo w takie starsze gry nie grywam, ale to był wyjątek. Po prostu ponadczasowe ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednia. NV to gra niemal wybitna, i pomijając wszystkie ułomności wychodzące od Obsidian/Bethesdy, które są kluczowe dla każdej gry od tego wydawcy, New Vegas to zdecydowanie najlepsza część, a w dwójkę grałem od razu jak miała premiere. Niektórzy kompletnie nie umieją patrzeć przez pryzmat czasu. Kolega wyżej idealnie podsumowuje o co mi chodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem quest z wejściem do

symulacji

w Fallout 3 i gra wcale nie zyskuje. Nie dość, że całe to zadanie to nudne wydłużanie gry, to jeszcze sposób jego wykonania bez utraty karmy jest ukryty przed graczem w całkowicie nieintuicyjny sposób, który wymaga abstrakcyjnego kombinowania. Pomijając, że kiepska fabuła, bezwartościowe postaci i pusty świat tej gry wcale nie zasługują na dostatecznie duży wysiłek, żeby jakkolwiek kombinować. Patrząc na New Vegas, Obsidian wgniótł Bethesdę w ziemię na każdym istniejącym polu. Sam nie wiem czy po Fallout 3 i Skyrim (który lepszy od Fallout jest tylko pod względem świata) mam ochotę kupować Fallout 4.

Edytowano przez zoldator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, żerują na marce, bo dodają do gry genialnie wyglądającą, i na pierwszy rzut oka mega rozbudowaną rzecz? Spoko. Ale jedna rzecz mnie w tym zaniepokoiła. Można sobie to wszystko zbudować, poustawiać wieżyczki itp. ale czy ta gra będzie wtedy żyła? Czy to sie za szybko nie znudzi? Śmierdzi mi to jakimś rozbudowanym freeplayem po głównym wątku fabularnym, z masą powtarzalnych zadań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie spoko.

Zawsze lubię mieć jakiś swój kącik w grze :)

A że gry z serii Fallout lubię bardzo to jeszcze lepiej.

Własne schronienie w nieprzyjaznym otoczeniu.

Ciekaw jestem jak to faktycznie będzie wyglądało w praktyce - ale zapowiada się fajnie i wygląda na całkiem rozbudowane.

Co do reszty - co tu więcej mówić. Fallouty lubię to i w tego też pewnie będzie się grało przyjemnie, a dodatkowo jeszcze coś co lubię - modyfikowanie broni w szerszym stopniu.

Jedyny minus to, że trzeba jeszcze czekać 5 miesięcy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...