Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Przedwczoraj włączyłem znowu Fallouta i wersja z GOGa nie obsługuje Hi-Texture Packa...:(

Niemniej heroiczna bitwa ze szczurami przypomniała cudowne godziny spędzone swego czasu z "dwójką". W Święta ruszam podbijać pustkowie (a w międzyczasie wizyty w pierwszym Wasteland, które jest mega-zabawne: już pierwszy quest to walka z przerośniętymi królikami na polu ogromnej marchewki ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej godzinie grania w pierwszego Fallout, muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony. Myślałem, że po kilku minutach gra mnie odrzuci i tak się zakończy moja przygoda. Ale tak się na szczęście nie stało. Po wyjściu z Krypty 13 udałem się do Cienistych Piasków(Shady Sands) a tam zrobiłem quest poboczny polegający na wybiciu radskorpionów. Z Ianem nie było to trudne. Następnie udałem się do Złomowa, gdzie okradłem kilku ludzi(dwie dwururki i amunicja do nich, kapsle, Desert Eagle i amunicja do niego :D). Jedyne co źle zrobiłem, to gdy rozpocząłem rozgrywkę, zacząłem coś kombinować z ekwipowaniem broni i przez przypadek wyrzuciłem Colta :(. Ale na szczęści, jak już pisałem, zdobyłem Deserta ;). Jeszcze takie małe pytanko. Czy da się jakoś oddalić widok? Bo jest strasznie blisko a w ustawieniach nic nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ up

Jest na to patch. Po prostu poszukaj na necie "High Resolution Patch" czy coś takiego ... o ile wersja GOG'a nie ma własnych patchy ... wysakuje Ci komunikat jakiś przy próbie zainstalowania patcha czy jak ?

Mam to do dwójki i do jedynki też będę musiała instalować.

@ Morphine - po prostu zrób sobie następną grę z tego zapisu przed Stripem i Benny'm biggrin_prosty.gif A nie na "urra" zabijaj House'a pod już sam koniec gry wink_prosty.gif

@ MannyCalavera - dzięki za odpowiedzenie Mi na pytanie "dlaczego zawsze muszę pamiętać o WYŁĄCZENIU Projektu Nevada przed wczytaniem gry" :)

Bo widzę że ten .... mod jest dla Mnie bezużyteczny.

Już bardziej użyteczny byłby patch zmniejszający szerokość ramion u Mojej postaci ... kiedy Obsidian i Bethesda widzieli ostatnio żywą kobietę ?

To było pytanie retoryczne.

Edytowano przez eyvon14moutaire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kiedy Obsidian i Bethesda widzieli ostatnio żywą kobietę ?

Ha...hAHAHAHA! Dawno temu, bo robią F4 <bada tss>

Na GOGu, na pierwszej stronie działu community poświęconego danej grze/serii zazwyczaj jest przylepiony temat, a w jego pierwszym poście lista najważniejszych, zdaniem community, modów. Ja z tego korzystam bo, szczerze mówiąc, nie jestem wielkim fanem szukania modyfikacji, a w tychże topicach zazwyczaj najważniejsze fanpatche są wymienione. :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ No przepraszam ale cały czar pryska jak widzę Suknię Very Keyes na Eraneei.

Na litość Nora .... kobiety nie mają aż tak dużych ramion.

To powinna być ładna, zgrabna sukienka ... a tu co ? Ramiona niszczą cały efekt ! :/

I po co Ja przechodziłam Sierra Madre

oprócz celu ubicia Elijah'a ?

Przecież nie zabrałam ani jednej sztabki złota !

Już do jasnej ciasnej ona ładniej wygląda w Stealth Suit'cie czy w Courier Dusterze !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabrałam bo nie jestem chciwa :D "[beeep] you Elijah !"

Jedyne po co poszłam tam to tylko po to żeby wykonać przysługę Bractwu i Pustkowiom .... pozbywając się tego terrorysty (zabawne że używam tego słowa skoro uwielbiam Ulyssesa) :D

Nie jestem jak Domino i niech się wypcha ten zdradziecki ghul.

Sukienka Mi się podobała więc wzięłam obie kopie, kulę śnieżną i tyle. No tą chorą broń którą Mi dał też ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, akurat w tym przypadku chciwość popłacała. Aczkolwiek zrobiłem to bardziej z przekory, by udowodnić, że to złoto jednak da się ukraść tongue_prosty.gif A co do Elijah'a to

jest świetnie zaprojektowana postać. Ja osobiście uważałem go za osobę, której nie warto zabijać

Edytowano przez Earendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Och nie. Poszłam do Sierra Madre żeby go zabić. Nic więcej.

Ubliżało Mi twierdzenie że poszłam po "bogactwo".

Ale rozumiem po części Twój ból nad niechęcią do zabijania kogokolwiek.

Sama nie potrafiłabym strzelić na końcu w The Temple do Ulyssesa. Nawet jeśli nie udałoby Mi się go przekonać.

Chyba bym wrzasnęła i zrobiła jak mój brat na końcu Rannochu w ME 3 - wcisnęła klawisz Windows, zamknęła po chamsku grę, otworzyła i wczytała zapis SPRZED wejścia do Divide :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałaś. Nie zabiłem go, ponieważ sądziłem iż zamknięcie go w krypcie pełnej jego wymarzonych zabawek będzie znacznie lepszą karą za jego uczynki niż zwykła śmierć. A co do bogactwa, to fakt, również tam nie poszedłem w tym celu. Kapsli miałem absolutne mnóstwo. Jednak umiejętność naprawy pozwala się wzbogacić, gdy jesteś wrogiem Legionu i ma się co spawn lokacji atak oddziału z mnóstwem lootu. :P

Edytowano przez Earendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ haha sorry Ja chciałam dziada zabić. Po prostu ukatrupić jak psa. :D

Właśnie propo Elijah ... ktoś miał problem z oddaniem jego wiadomości Veronice ?

Bo Ja jak głupia noszę tą wiadomość A Veronica nawet nie piśnie o niej. Nie chce jej wziąć.

Ktoś tak miał ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ up

No nawet Mi o tym nie mów ! Że będę tachała tą wiadomość (choć i tak jest bez wagi) przez cały czas.

No nie Veronico ... nie rób Mi tego biggrin_prosty.gif Jak możesz.

Dobra daruję byle by nie spełniała obietnicy że nazwie ładniejsze dziecko imieniem Mojej kurierki. tongue_prosty.gif

Edytowano przez eyvon14moutaire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta dostałem F:NV Wydanie Kompletne i jestem bardzo zadowolony. Gra niesamowicie wciąga, a kiedy jeszcze zainstaluje się parę modów (obowiązkowe overhaule na twarze, oryginalne śnią mi się po nocach) to już w ogóle cud, miód.

Zacząłem właśnie dodatek Dead Money na początek i... jest niesamowicie trudny. Ostatnio narzekałem na gry, które nie dostarczają mi wyzwania i dostałem. :D Klimatem dodatek przypomina BioShocka tylko, że z małą ilością amunicji. Połowę przeciwników pokonuję dzidą i do szału doprowadzają mnie wszędobylskie głośniki.

A i jeszcze jedno, czy radio zakłóca stealtha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem właśnie dodatek Dead Money na początek i... jest niesamowicie trudny.

Jak masz postać na niskim poziomie, to się nie dziwię. Na wyższym co prawda też może być nieciekawie, ale i to zależy od postaci (przydzielonych perków, etc.), jak i posiadanych kompanów (których w DM trzeba sobie zdobyć, ale mocno ułatwiają rozgrywkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead Money było banalne jeśli miało się science na 75. Wystarczyło otworzyć jedne drzwi na posterunku i zabrać kody na amunicje .357 magnum z vending machine. Jako że była bardzo tania, można było szybko zebrać z 300-400 sztuk i strzelać wszystkim po nogach/głowach. Chociaż przyznam że na hardkorze robi się całkiem fajnie gdy bez przerwy spada nam hp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w walce z tymi ludkami chodzi o jak najszybsze powalenie ich na ziemie i odcięcie którejś kończyny włócznią. To o czym pisałem wyżej jest chyba najlepszym sposobem dla wszelkich postaci na speech/science bo miało się do dyspozycji praktycznie nieograniczoną ilość amunicji i wywalenie nawet dwóch magazynków nie było problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecała na Duchy perk "Krwawa Jatka" - sama go nie miałam przez co te duchy były Moim utrapieniem, ale widziałam jak szybko brat je załatwiał z tym perkiem.

Co do tego o odcięciu kończyny ... tak to chyba jest jedyny sposób na zabicie dziadów - drugim jest perk Kanibal i pożarcie kreatury po powaleniu.

Nie opłacało Mi się marnować amunicji na nich skoro i tak najlepszym sposobem było cały czas jechanie na "Melee Weapons" ...

@ Earendil - Chronologię w OWB ? O.o No to Mnie zdziwiłeś .... Jak na razie zauważyłam że jedynym wymogiem gry jest ukończenie "Dead Money" PRZED "Lonesome Road".

Reszta jest obojętna jak robisz i kiedy ... chodzi Ci o

holotaśmy Royce i Ulysses'a ?

Czy coś pominęłam w OWB ?

Edytowano przez eyvon14moutaire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. W old world blues możesz znaleźć

parę rzeczy należących do Elijaha, wskazówek. Z tego co pamiętam to nawet Think Tank o nim wspomina, ale tu trzeba mieć sporo speech lub inteligencji. No i można znaleźć dwie unikatowe bronie należące do Elijaha. To właśnie dzięki Old World Blues w ogóle wiemy kto nas porwał i jakie ma pobudki. Dla mnie ma to całkiem spore znaczenie i pozwala na większe wczucie się w fabułę. Ponadto przejście OWB pozwala nam na większe zrozumienie holotaśm i notatek w Dead Money. Wiemy skąd jest cały sprzęt w Sierra Madre oraz wyjaśnia nam wreszcie skąd Elijah dowiedział się o Sierra Madre i w jaki sposób w ogóle mógł się tam dostać. Można też znaleźć na granicy Big Mountain Dziennik Elijaha, w którym zawiera informacje o swoich spostrzeżeniach i enigmatycznych planach. Dowiadujemy się też z niego skąd wziął on obroże na, którą zakłada nam na szyję. No i w Old World Blues jest parę obozowisk Elijaha.

Edytowano przez Earendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie. Właśnie robię sobie Fallout NV i czy da się zabić Cezara i innych po powiedzeniu że już się nie chce dla niego pracować i czy to wpłynie negatywnie na dalszą grę bo nie podoba mi się już Cezar i chcę pracować dla RNK (nie dla Housea bo Domek się zepsuł smile_prosty.gif )

A jeszcze czy jak go zabijemy to jak z powrotem nasz ekwipunek dostać.

Edytowano przez Pucius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Earandil - Ale Ja to odkryłam.

Ja w Big MT spędziłam od groma czasu ... całe Sink zdążyłam odpalić do życia.

Czy ulepszyć swój ulubiony Stealth Suit który nosiłam do końca gry - z bitwą o Zaporę włącznie tongue_prosty.gif

Dla rozjaśnienia sytuacji - przechodziłam Old World Blues jako to pierwsze, potem pognałam do Dead Money, a zaraz po Sierra Madre przegnałam z buta przez całe Mojave i wbiegłam prosto do Divide. ( z wrzaskiem - nie chcesz wiedzieć dlaczego biggrin_prosty.gif )

Na samym końcu poszłam robić Honest Hearts - i to tylko przez to że Ulysses Mnie popędził do odbębnienia tego.

Normalnie to spotkanie z tą cholerną mumią bym odwlekała jak tylko się da ... po Divide nawet miałam czas wybić w pień Fort bo poszłam wymierzyć sprawiedliwość Inculcie.

Ba nawet zrobiłam tzw. "lojalki" Boone'a i Gannona. Po Divide.

^up - Ulysses Mi świadkiem że tak się da (chodzi o kropnięcie Cezara i Vulpesa Inculty). To zależy ... masz Platynowy Szton ? Bo RNK to Ty masz chyba już skreślone. Musisz sprecyzować w którym jesteś momencie bo możesz wtedy próbować u Yes Man'a.

Edytowano przez eyvon14moutaire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Up - No no no no no NO ! biggrin_prosty.gif

A co do Elijah to się rozminęliśmy .... Mi chodziło o kłującą w oczy chronologię - taką jak w Dead Money na samym końcu

mówi nam że PO TYM DLC dopiero dzieje się Lonesome Road

Earendil radzę Ci nie rozmawiać ze Mną o "Return of the Mummy" vs. Ulysses. biggrin_prosty.gif

Źle by się to skończyło bo wielką kłótnią. Nikt Mnie w całej serii Fallout tak nie zafascynował, tak nie wystraszył, tak nie załamał i do nikogo nie miałam aż tyle emocji naraz jak do antagonisty z Lonesome Road.

A Grahama to chciałam ukatrupić od samego początku do samego końca.

Przechodzenie Honest Hearts uważam za karę z tego powodu że nie mogłam zabić tej głupiej mumii.

Jedynym usprawiedliwieniem dla Mnie przechodzenia Eraneeą tego dlc była myśl "Dla Ciebie Ulyssesie - wszystko" ...

Jedyny plus jakie to dlc miało to był "Follows-Chalk" i jego gadki w trakcie wędrówki.

Co nie zmienia sytuacji że Honest Hearts da się zepsuć już z samego początku .... confused_prosty.gif

Zabiłam przez przypadek za pierwszym razem Follows-Chalka bo myślałam że to jeden z White Legs i przez to robiłam zupełnie nieświadomie "Chaos w Zionie". A w ogóle to Ja chyba Eraneeą zabiłam tego typka, bo go namówiłam do odejścia i pozwiedzania świata ... Jego zakończenie brzmi jednak tak jakby zginął

A co do reszty całkiem ciekawie wygląda przechodzenie Honest Hearts po Lonesome Road - takie wakacje a jednocześnie nie masz za bardzo ochoty strzelać do wroga skoro poznajesz już ich historyczne tło ... już sam ich widok przyprawiał Mnie o smutek. A jeszcze smutniejsze było zabijanie ich dla tej wstrętnej mumii -.-

Edytowano przez eyvon14moutaire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...