Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Pokaż w takim razie przykłady historii.

By nie sięgaś zbyt dalego Fallout pierwszy

Heheh, zaskoczyłeś mnie ;) Od razu pomyślałem o wszystkich grach które 'na siłę' przenoszone są do 3D, stąd i takie pytanie z mojej strony.

Chociarz, przy okazji, rzut izometryczny musi być. Co innego? FPP?

Rozumiem że KOTOR to przykład pozytywny? :P

Ludki na NMA jako przykład dla Bethsedy("Jalk zrobić 3D w turach, część pierwsza") podają Silent Storm.

Jeżeli chodzi o mechanike gry to na pewno, ale sama grafika nie oddalaby chyba klimatu - po co jednak zmienić coś co było OK. wystarczy poprawić silnik z FT lub z NWN. - RoZy

Toż ja i nie mówię że mają zmieniać, broń Boże! Podaję tylko przykład gry w 3D, w rzucie izometrycznym z turami. Jak dla mnie to FO3 mógłby mieć nawet grafikę z jedynki i dwójki.

A, i jeszcze jedno - ja ci nie wchodzę do pokoju i nie przestawiam ci twoich rzeczy. Fajnie by było, żebyś nie edytował moich postów bez przyczyny. To jest 'trochę' denerwujące, myśl o tym jak o naruszeniu strefy prywatnej ;)

To bez znaczenia - w treści Ci bez powodu nie grzebie. Poza tym jednego zdanie w osobnym poście nie ma co pisać, ale OK nie ma sprawy. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ano był.. Ale co z tego wyjdzie to wie tylko yyy.. Bethesda?

A z tego co widać na ich stronie nie ma wzmianki o falloucie 3 w games in development..

Ale z drugiej strony co pewien czas pojawiają się jakieś pseudo wywiady jak np:

"New Gaming Radio: Czy możesz powiedzieć cokolwiek o Fallout 3, bo jestem wielkim fanem. Perspektywa? (niewyraźne mamrotanie) Czy będzie wierna "widokowi z góry" czy w stylu Oblivion?

Pete Hines: Będzie (gra) wierna temu co dobre i pozostające w pamięci i temu co "falloutowe". I tyle."

Faajnie, ale i tak chciałbym oficjalnej zapowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że co do F3 na silniku Obliviona niemiałbym raczej nic z jednym ale, zamiast fpp rzut izometryczny. Ale tu znowu pojawiają się problemy jeśli chodzi o ukazywanie wnętrza budynków i wogóle.. heh skoplikowana sprawa..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego teraz nigdzie znaleźć, ale jakiś czas temu czytałem wywiad bodajże z Timem Cainem, w którym powiedział sporo ciekawych rzeczy. Na pewno do teamu tworzącego grę dołączył Cain, Boyarski i Jason Anderson. Niemal pewne jest też to, że gra będzie w 3D. Mówiono coś zarówno o widoku z góry, jak i z oczu bohatera. Akcja gry ma się dziać w dużej mierze w Afryce (!), ale chyba nie tylko tam. Gra będzie się dziać po F2 i nie rozwijać pomysłów z Tacticsa. Było też coś o tle fabularnym ale nie chcę poprzekręcać, żeby nie wprowadzać w błąd. W każdym razie gra się robi, na poprzednich E3 wisiały m.in. plakaty reklamujące Fallout 3 (bardzo fajne, może ktoś tu wklejał? Jakby co, poszukam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Powiem wam że co do F3 na silniku Obliviona niemiałbym raczej nic z jednym ale, zamiast fpp rzut izometryczny. Ale tu znowu pojawiają się problemy jeśli chodzi o ukazywanie wnętrza budynków i wogóle.. heh skoplikowana sprawa..
Nie, to nie jest żaden problem, spójrz sobie na Dungeon Siege'a, tam ściany/sufity/stropy/drzewa robią się przeźroczyste jeśli zasłaniają nam widok. Czyli sprawa jest łatwa. A co do Silent Storm: tak! Tylko z poprawioną grafą. Fizyka z SS byłaby czymś BARDZO fajnym w falloucie, wyobraźcie sobie np. taką sytuację: z dachu skleconej ze śmieci budy strzelają do ciebie bandyci. Strzelasz w ścianę budynku z wyrzutni rakiet, budynek wali się, bandyci w bezładzie spadają na ziemię, a dookoło latają kawałki płonącego metalu. I oczywiście wszystko w turach. Tak, to by mi się podobało.

PS.

chyba chodzi o te plakat?

Nie wiesz czy można go gdzieś zamówić? Albo za darmo ściągnąć? Miałbym się do czego modlić żeby f3 wyszedł jak najszybcieł i w jak najlepszej formie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czemu, ale mam jakieś niejasne przeczucie że Bethesda (czy jak się to piszę) tą grę spieprzy. Tj. może uda się im zrobić pożądną, grywalną grę w świecie postnuklearnym ale to już nie będzie fallout... (tj. będzie, ale tylko z nazwy). Być może jestem przesadnie pesymistyczny, ale wątpię by nowej grze, na jakimś full-wypas-czyde silniku udało się odtworzyć klimat obu "starych" części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dowiedziałem się, że to Bethesda będzie robić nowego Fallouta ucieszyłem się bardzo. Ale wtedy nie było jeszcze Obliviona jeno boski Morrowind. Teraz po premierze rzeczonego Obliviona pozostała mi tylko nadzieja, że Bethesda się opamięta i przy Falloucie 3 powróci na jasną stronę mocy:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Nie wydaje mi się, żeby wszystkie te czarne scenariusze się spełniły. Przecież CI twórcy chyba wiedzą, że mają do czynienia właśnie z wszechmocnym FALLOUTEM. Przecież to jest w końcu gra, która sporo namieszała na rynku i do tej pory jest najbardziej klimatyczną turówką. Poza tym chyba wiedzą, że nie ma gracza, który nie wiedziałby co to FALLOUT.

Prosta sprawa. Jeżeli wydadzą kaszankę to zginą pod wrednymi komentarzami rozwścieczonych graczy (w tym mnie :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha tylko żeby nam z Fallouta nie zrobili Obliviona!!!. Wkońcu tej gry nie robi Black Isle tylko Bethesda Softworks i oni mają koncesje na ten tytuł. Patrząc z ich oczu można stwierdzić, ze skoro mają nośny tytuł to po co robić coś dobrego. Poza tym pewnie przeniesą go w pełne 3d, tylko czy wyjdzie to na dobrze ???. W sumie to oni mają Fallouta w garści a nie my :( i mogą robić sobie z nim co chcą :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się nie mogą z nim zrobić co chcą bo jeśli zrobią gniota to pewnie stracą miliony będą chcieli zrobić sequel i jeśli znów zrobią gniota stracą wieksze miliony zrobią część piątą (ostatnią na którą mają koncesje) wydadzą na nią full kasy gra będzie znów gniotem i pójdą na dno razem z Falloutem więc widzisz ,że gniota nie mają prawa zrobić(gry przeciętnej też i dobrej też) muszą zrobić grę conajmniej bardzo dobrą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też raczej by nie przypadła do gustu zmiana widoku na FPP/TPP w stylu Elder Scrolls. Chociażby z tego powodu, że jednak znaczna większość broni w serii Fallout to broń dystansowa, palna w szczególności. Można by się martwić, że Fallout 3 stałby się niemalże zwykłą strzelanką (no i na amen koniec z moją kochaną walką na tury). Chociaż z drugiej strony, gdyby dali w grze jakiś pojazd terenowy i dali posiedzieć bezpośrednio za kierownicą...

Chociaż może lepiej i to nie.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Faktem jest, że niektórzy (w tym i ja) conajmniej z niechęcią podejdą do zbyt drastycznych zmian i może się skończyć jak z Heroes 4...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś nie dał tutaj tego linku, ale....

http://wiki.fifengine.de/index.php?title=Main_Page

FIFE Engine. Chcecie pograć w Fallouta3? To macie możliwość pogrania PRAWIE w Fallouta 3 ;] polecam przeczytanie całej sekcji For Players (niestety po angielsku, ale dla fana Fallouta nie powinien być to problem . . .).

Sam tego jeszcze nie próbowałem, bo nie mam czasu za bardzo.

A tutaj macie wikipedie nt Fallouta:

http://falloutvault.com/index.php?title=Main_Page

(po lewej na dole jest link do polskiej wersji jak coś)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Co o Tym myślicie? Czyżby już na serio robią F3? A sam obrazek mnie bardzo satysfakcjonuje :P

Obrazek niby świeży (nowy tak?), jednak imo bardzo zbliżony do stylu poprzedniczek. Swoją drogą to przez chwilę myślałem, że to art z części 1-2. :)

A co do części trzeciej: a twórcy Obliviona nie zapowiedzieli już jakiś czas temu oficjalnych prac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fall 3 tworzony jest już od dłuższego czasu i zaczyna wydawać mi się, że będzie powstawał jeszcze dłużej.

I nie boli mnie tylko to czekanie, ale także samo tworzenie gry przez Bethesdę, przez firmę, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z Fallem, bez doświadczenia i tego "czegoś", co mieli twórcy poprzedniczek.

Ale może się mylę i rosyjscy panowie się postarają i zadziwią świat wynosząc Falla na piedestały sławy i bogactwa, tak jak kiedyś Interplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim obawiam się jednego... W związku z tym że F3 robi Bethesta obawiam się że popełnią ten sam błąd co w przypadku obliviona.

Jaki?

Zbytnie uproszczenie rozgrywki które w obku bardzo mi przeszkadza.

No i liczę na to że nie spieprzą fabuły tak jak w oblivionie (byłem prawdziwie zaskoczony jej niewiarygodną krótkością... Jeżeli wykonanie MQ będzie wymagało co najmniej tyle czasu co w przypadku F2 (grając normalnie a nie wykonując tylko MQ) będę w raju :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...