Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Ech, chyba przyjdzie zmienić stanowisko odnośnie Fallouta ogólnie, po poście Rankina...

Już nawet mniejsza o klimat czy jego brak, obsługę Live (i wszelkie komplikacje z jej braku w naszym pięknym kraju), mechanikę itp...

...i Albion odgrzebać i odkurzyć. Ech, to były czasy.

A tak wracając do kwesti okołofalloutowych. Zna ktoś może i może polecić sklep sprzedający kody na punkty do Live, który i by sprzedawał do Polski (choćby to miała być po prostu sprzedaż w postaci przesłania rzeczonego kodu na e-mail), i współpracował z PayPalem czy innym sensownym systemem płatniczym, i MIAŁ te kody akurat na stanie? Już chyba miesiąc poluję bezskutecznie, a chciałoby się dodatki dorwać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem sobie trochę w F3 postacią skradającą się. I muszę powiedzieć że to był zły wybór! Gra jest za prosta - dość wcześnie dorwałem snajperkę, gram praktycznie bez VATSa i polegam głównie na głupocie przeciwników. Chybe lepiej byłoby grać VATS-rambo - przynajmniej efektownie by było. A tak kicha - przeciwnicy są tak tępi że nie zauważają kolegów padających metr (!) od nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA osobiście od czasu kupna kolekcjonerki Fallouta 3 jeszcze go nie przeszedłem. Byłem już dosyć daleko ale gdy osiągnąłem 18 level i pomyślałem, że za niedługo będzie koniec dalszego levelowania, to jakoś mnie to zniechęciło. Teraz powróciłem do Fallouta 3 ale zmodowanego, wgrałem takie bardziej klimatyczne mody, na muzyke z poprzednich części i na tła w menu, moda dodającego bullet time (uruchomienie go powoduje spadek punktów akcji) oraz najważniejszego moim zdaniem moda, który powoduje wolniejsze zdobywanie doświadczenia. Poza tymi modami wrzuciłem jeszcze kilka jakiś ciekawszych, ale nie zmieniających za bardzo gry i przyznam, że teraz Fallout 3 mi się podoba. Z tymi wszystkimi modami gra się świetnie. Fallout 3 nagle stał się Falloutem... :)

Szkoda tylko, iż twóry nie mogli zrobić tego sami wcześniej....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga Fallout to moim skromnym zdaniem najlepsza seria cRPG zaraz po BG. Klimat postapokaliptyczny w stylu madmaksa pasuje mi niesamowicie. Brutalny świat, gdzie zabijanie dzieci, prostytutki, alkohol i narkotyki to coś na porządku dziennym. Jedynka wgniotła mnie w ziemię super fabułą, którą chciałem poznawać w nieskonczoność, aczkolwiek oganiczenie czasowe wdawało mi się we znaki i trochę niszczyło radoche. System celowania w odrębne części ciała (zawsze celowałem w ja... yyy... w pachwine :P) to pomysł kapitalny. Potem nastąpiła dwójeczka, i z miejsca wskoczyła na tron moej ulubionej gry, z którego nie schodzi po dziś dzień. Genialna fabuła, moralne wybory, bohterowie, których trudno nie lubić (Marcus!) no i oczywiście radocha z chodzenia po świecie po jego uratowaniu,i słuchania, jacy to nie jesteśmy wspaniali :D

Tactics to głęboka bruzda w cudownym dziele. Nie miał już tego klimatu, fabuły. Gdzie te szwendanie się po pustkowiach?! Przecież to dawało najwięcej frajdy! Najgorsza część serii.

Co do trójki mam mieszane uczucia. Z jednej strony uznałem ją za postapokaliptycznego Obliviona, z drugiej strony graficznie, fabularnie itd bardzo mi się spodobała. Ja rozumiem, że z biegiem czasu wszystko musi wejść w 3D, ale mam jakiś taki zakorzeniony sentyment do rzutu izometrycznego z poprzednich części. Nie przeszedłem, nie mam wyrobionej opini jeszcze.

A, no i są jescze nieśmiertelne easter eggs, który szukanie dawało chyba najwięcej radości. Spotkanie rycerzy Św. Graala czy Kafejki to jednak nie zapomniane przeżycie ;]

Podsumowując: Fallout do seria mistrzowska, i trudno temu zaprzeczyć. Wracam do niej średnio raz na 2 miesiące od wielu lat i ciągle nie mam dosyć : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze kolejny dodatek do F3 (mam nadzieje ze to juz ostatni), a ciekawe kiedy polscy fani beda mieli okazje pograc we wszystkie dodatki po polsku?

Moze Cenega zrobi nam prezent na swieta... Calkem milo by bylo znalesc pod choinka pudelkowe wydanie wszystkich DLC. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie na trafiłem na żadną informację o tym, by DLC zostały wydane oddzielnie naraz. Ponoć mają być po dwa w pudełku, a piąty będzie dostępny tylko w edycji GOTY. Nie pytajcie, skąd takie durne rozwiązanie. Jestem tylko ciekaw, jaki będzie odzew ludzi, którzy zachowali się na tyle nierozsądnie (jak np. ja) i kupili tę grę, a chcieliby mieć możliwość zagrania we wszystkie DLC, a niespecjalnie uśmiecha im się kupowanie dwa razy tego samego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w FallOut'a 2 który przez wielu był nazywany najlepszą grą z serii i się zawiodłem nie spodobał mi się nawet trochę za to FallOut 3 jest znakomity bardzo mi się podobał przechodziłem dwa razy i za każdym razem podobało mi się tak bardzo jak za pierwszym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podali producenci, prowadzony przez nas bohater zostanie porwany przez kosmitów, a następnie uwięziony na tytułowym statku Mothership Zeta, który od dłuższego czasu unosił się nad okolicami Capital Wasteland i wysyłał na Ziemię tajemnicze sygnały. Nasz śmiałek, któremu zlecono zbadanie sprawy, po złapaniu przez Obcych musi zaplanować ucieczkę i z pomocą innych jeńców przejąć statek, zanim latający obiekt zacznie pustoszyć niebieską planetę. loooooooooooooooooooool

Odnosze wrażenie, że twórcy nie mają już pomysłu na kolejne scenariusze... niby dlaczego obcy mieliby niszczyć i tak niemal doszczętnie zniszczoną planetę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam dziwne wrażenie, że F3 coraz mniej przypomina RPG po kolejnych DLC? I czemu mam takie dziwne uczucie w żołądku, że zamiast walki powinna być opcja współpracy z Obcymi, że pomogliby nam naprawić zniszczenia po wojnie, że moglibyśmy się od nich wiele nauczyć, że moglibyśmy robić tak wiele różnych, naprawdę ciekawych rzeczy, ale po prostu nikomu się nie chce tego robić, bo zdecydowanie prościej jest zrobić nic innego jak nowy poziom i kazać graczowi wyciąć wszystko w pień?

I czy mi się tylko wydaje, ale kiedyś wydanie takiego chłamu byłoby samobójstwem? -.-' Jak zwykle, modderzy naprawią.

Poza tym, marzy mi się coś na wzór tycona. Nie byłoby fajnie, gdyby pojawiła się możliwość... odbudowy pustkowi? Wiecie, np. wykonujecie misje na zbieranie pracowników, szukacie surowców, zakładacie jakieś kopalnie i systematycznie po powrocie do danego miejsca, jest ono "zabudowywane". Do tego możliwość budowy muru - z oczywistych względów wszystko sprowadzałoby się do schematów, nie do indywidualnej budowy - i czegoś, co zawsze mi się podobało w falloutowych, nowoczesnych miastach jak Kryptopolis, tj. działka obronne na murach. Poza tym, może jakieś pastwiska? No i... drogi. Czy nie byłoby miło, gdyby Waszym wysiłkiem, wraz z postępem w grze, odblokowywały się dodatkowe opcje? Budowa autostrad, może nawet mikrostrategia na zasadzie "zakładania" miasteczek poza obszarem możliwym do zwiedzania przez gracza. Sam byłbym gotów to wszystko zaprojektować, oczywiście konsultując się cały czas z kimś, kto zna się na programowaniu. Taaa... marzenia.

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może kiedyś doczekamy się strategii albo city buildera w świecie Fallouta? Albo chociaż tego co wymieniłeś jako jedną z możliwości w następnej części, która pewnie się ukaże (chodzi mi o Fallout 4, a nie New Vegas). Mam jednak wrażenie, że w tej sprawie i pewnie wielu innych na Bethesdę nie ma co liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysl ale niestety Bethesda nie zrobi nic takiego... Oni nie chca zrobic czegos dobrego do Fallouta 3, tylko w latwy i szybki sposob zarobic na tym tytule. Nie ma co liczyc na jakies super dodatki... Czeka nas tylko prosta sieczka.

No ale dobrze ze Fallout posiada wielu uzdolnionych fanow, to tylko dzieki ich modom przekonalem sie do F3.

Edytowano przez BeF1990
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się jakiekolwiek ambicji od studia, które w kontynuacji legendarnej gry RPG... nie zrobiło animacji poruszania się po skosie: po prostu "suniemy" tak, jakbyśmy biegli do przodu. Dla mnie Beth umarła. Nie mam nic przeciwko grom dla niedzielniaków - sam stałem się jednym z nich i nie mogę uwierzyć, że kiedyś mogłem poświęcić tyle czasu na grę w pierwsze Fallouty - ale coś takiego to zwykłe lenistwo.

Właśnie dlatego mówię o modzie. Do stada nikczemnych gołębi z kosmosu, pojęcia nie mam, po co Beth gry robi. Niech wydadzą sam edytor, fani sami sobie napiszą >.> Rozgrywka F3 to chodzenie po lokacjach i strzelanie. Żałuję, że twórcy poszli po najmniejszej linii oporu. Ale to nic: gorzej, że nawet to chodzenie zbyt interesujące nie jest. Bo nie ważne, czy jesteś w Sanktuarium Szponów Śmierci, czy w Waszyngtonie: wchodzisz, strzelasz, wychodzisz, po drodze nie napotykając na nic, co by wyróżniało jedną lokację od drugiej. Chociaż widać czasami, że to nie tak miało być: halucynacje w krypcie pokazują, że chciano zrobić znacznie więcej, ale... nie zrobiono.

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paguł- powinno się zakazać pisać takie posty.... |Narobiłeś mi takiego smaku na Twoje pomysły, że że znowu zrobiłem się wsieckly na bethesdę....

Tylko co powiesz, aby opcja wspolpracy z UFO nie była taka czarno-biała? Powiedzmy udająć przywodce Ziemian probujesz namowic kosmitow do wspolpracy. Oni się zgadzają, aletylko pod warunkiem w stylu, że ludzkosc przez pare lat bedzie ich niewolnikami , po uplynieciu tego czasu ufo odbuduja cywilizację? Gracz pozniej zostaje oskarżony przez ludzkość za zdrajcę. Kosmici , będac istotami skrajnie honorowymi, dowiadują się o okłamaniu ich przez gracza i chca unieważnić porozumienie, gracz stara sie zrobic wszytko aby naklonic ich do niezmieniania zdania.

I tutaj mozna pobawić się wątkiemi miedzyplanetarnych roznic kulturowych. Np coś w stylu:

[gracz pada błagajac na kolana przed obcymi]- uznawane przez kosmitow za znak wrogosci

[gracz pluje na kosmitow]- uznawane przez kosmitow za akt najwyzszej prosby i uniżenia

Zobacczcie jak fjanie mzonaby taki watek wykorzystać ::) Ehh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pomysł godny Black Isle ;D

Szkoda że Betha pójdzie po najmniejszej lini oporu i zrobi kolejny shooter. Najbardziej bawi mnie to że oni uważają że wykonują niezwykle kreatwną i twórczą robote robiąc tego koślawego FPSa w kosmosie (mam na myśli sam dodatek).

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc kolejne DLC do Fallouta i nie tylko to dla mnie odcinanie kuponów.... Od sagi Fallout się jakoś odbiłem. Za poźno zacząłem swoją przygodę z grami. Może F3 jako taki cRPG w wersji light mnie przekona?:) Skoro jest promocja to oprócz King's Bounty wypróbuję też F3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...