Skocz do zawartości
Gość kabura

Gry o skokach narciarskich.

Polecane posty

Jak dla mnie DSJ 2.1 jest zdecydowanie najlepszy. Ehhh ten klimat.... Szkoda, ze nie dziala normalnie pod Vistą. Pamietam jak na windowsie 98 mialem emulator wiatru xD

Heh DSJ 2.1 zdecydowanie najlepsze, mój rekord na Słowenii to ponad 280m i to bez żadnych emulatorów :D

DSJ v3 to juz nie jest to samo, już nie ten klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dsj to oczywiście niezaprzeczalny król (oprócz trójki, która dla mnie dsj -tem nie jest, bo 2d ma o wiele lepszy klimat). Przy tej grze myślisz: o muszę zęby umyć i spać iść. Potem jest jeszcze jeden ostatatni konkursik, który można razy 10 pomnożyć. Osobiście nie posiadam w tej grze wyniku bliskiego rekordowi świata (najdalszy 277,5 m). Jednak z kilku odległości jestem dumny np.:

1. Belgia K95 (skoczyłem bez grzebania przy wiatrach 118,5 m).

2. USA K130 (156 metrów bez emulatora)

3. Białoruś K220 (244 metry bez emulatora).

Emulatora nie używam, bo odbiera on tej grze całe jej piękno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w każdą grę związaną ze skokami narciarskimi (Skoki Narciarskie 2004, 2005 i 2006, DSJ 3 i RTL Ski Jumuping 2007)? Jaka jest najlepsza? Chyba RTL. W DSJ nie umiem skakać :P, w Skokach jedynie edycja 2004 dawała radę, a RTL bardzo mi się podobał. Szkoda, że nie tworzą nowych edycji skoków albo RTL, bo troszkę mi się już te części znudziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki 2002!

Najlepsza moim zdaniem część, najwięcej spędziłem przy niej czasu.

Nie ma fajerwerków graficznych, super efekciarskich akcji.

Najpierw trening, sponsorzy, smarowanie nart i na skocznię!

Ahh, grałem w to z całą rodziną mieliśmy taki mały rytuał w sezonie zimowym.

Bardzo dobrze wspominam tą gierkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta jakaś dziwna jest. Grafika jest fajna, taka w sam raz bym powiedział, ale w trakcie lotu co bym nie robił, to skoczek zawsze wywraca się na plecy (raz prawie udało mi się zrobić backflipa :happy: ) i boleśnie uderza o zeskok. Próbowałem szarpać myszkę w górę, w dół, na boki, ale efekt zawsze ten sam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały DSJ 4 to tylko popłuczyny poprzednich części. Najnowsza część, a właściwie jej wersja beta ma się nijak do znakomitego DSJ 3. Mam nadzieję, że programiści jeszcze ją poprawią, lecz są na to małe szanse. Sam lot jest zrobiony fatalnie. Miałem wrażenie, że ta gra przeznaczona jest tylko dla weteranów skoków, lecz przecież znakomicie radziłem sobie w trójce, a w jeszcze starszych wersjach to już w ogóle szło mi znakomicie.

@up - mam to samo - próbowałem z 50 razy, a na nogi wylądowałem tylko raz :(

Najlepszym symulatorem (hmm, czy to aby na pewno symulator?) są dla mnie skoki w edycji 2002 wydane (o ile mnie pamięć nie myli) przez VCC. Wszystkie ustawienia smarowań sprawiają, że można polatać sobie przez dłuugie godziny, świetnie się przy tym bawiąc i co najważniejsze nie upadając ciągle na plecy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy nie mogą się przekonać do DSJ 4^^ To naprawdę kozacka gra - wystarczy się przyzwyczaić do nowej fizyki lotu która jest z resztą bardzo dobra. A co do Skoków Narciarskich 2005 to się zgadzam - jedna z najbardziej grywalnych gier w jakie grałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na początku nie mogłem się przyzwyczaić do nowej fizyki lotu w DSJ4 - przyzwyczajony do tego, jak to wygląda w trójce, po wybiciu się natychmiast pociągnąłem mocno mysz do siebie. I jak zobaczyłem, jak mój skoczek leci do przodu i ląduje na plecach tak twardo, że aż zadzwoniło, to zrobiłem tylko "ocb?". Swój pierwszy skok ustałem dopiero za którymś nastym razem. Potem jednak zrozumiałem, że tutaj myszką trzeba operować dużo bardziej precyzyjnie i delikatniej, i zacząłem skakać coraz dalej. Potem postanowiłem zmniejszyć sobie czułość myszy - i stało się jeszcze wygodniej. Nawet jeśli skakanie w tej części jest bardziej realistyczne, a przez to trudniejsze, to jest też ogromnie satysfakcjonujące, kiedy uda ci się skoczyć powyżej HS. :happy: Mój aktualny rekord (w treningu) na Lillehammer to 146 metrów z hakiem. Podoba mi się też, że poprawiono rag-doll przy upadku i nie ma już tak, że zawsze przy upadku odpadają ci obie narty, a ty robisz fikołki po całym zeskoku, jak spadniesz na bulę, lub wyrzuca cię na dwadzieścia metrów w górę. W ogóle dzięki nowej fizyce lotu, rag-dollowi i poprawionym animacjom, DSJ4 wygląda jeszcze bardziej realistycznie i dla mnie ma duże szanse stać się najlepszą odsłoną serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, pograłem w demko DSJ4 i choć nie bylo łatwo ogarnąłem co trzeba, moj rekord na skoczni w Lillehammer to bodajże 134 m. Szkoda, że nie można tworzyć cpu, by pobawić się w puchar świata. Gra jest dużo trudniejsza niż trzecia część, ale daje dużo satysfakcji. Ogólnei rzecz biorąc Koskella i jego Mediamond wciaż czynią postęp ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och .. Nie jedną godzinę spędziłem przy Skokach Narciarskich 2002. Niezliczone próby, powtórzenia i ulepszenia doprowadziły mnie na sam szczyt Pucharu Świata. Grafika, komentarz i realizm przypawał o zachwyt. A Jedyną rzeczą jaka była wadą, to licencja. Poprawnie byli napisani tylko polscy narciarze, z Adamem Małyszem na czele. Co prawda owej gry juz nie posiadam, ale i tak zostały mi piękne wspomnienia z nią związanych. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...