Jump to content
Earthalign

Konsola ruchowa - Growa - Różne zastosowania 1000-1500 zł max

Recommended Posts

Dobry wieczór. 

Będąc całkowicie szczerym, jestem totalnie zielony jeśli chodzi o cały świat konsol, jedyna styczność z konsolą jaką miałem to Playstation 3 i gry ruchowe na niego, które mocno mnie kilka dobrych lat temu wciągnęły, jednak grałem w nie tylko kilka tygodni bo konsola została sprzedana.

Jednak, do rzeczy.

Razem z dziewczyną planujemy zakup konsoli. Właśnie, tutaj pojawia się kłopot.

Interesują nas: Głównie gry ruchowe głównie dance/ let's dance/Jackson dance/i INNe- moja dziewczyna i ja - grając we dwoje w tym samym czasie.

Sam osobiście uwielbiam wszystkie gry ruchowe (wciąż jestem fanem dobrej starej stepmanii i wygłupiania się na macie) - ale to już na komputerze).

Jako, że przez 6 ostatnich lat, jedyną grą w jaką grałem była liga legend (lol) , chciałbym pograć w końcu w coś nowego, tudzież nadrobić warte uwagi tytuły etc.

Na czym mi zależy:

Gry ruchowe - głównie taneczne (just dance - must be) + ta dziwna bijatyka ruchowa, w którą wcielało się w gladiatorów mile widziane i inne ciekawe gry ruchowe. Gry ruchowe głównie we dwoje, ale w pojedynkę czasem też

Gra w różne tytuły - stare i nowe i nowe i stare

Cena - nie chce wydawać dużych pieniędzy, najchętniej bym kupił od razu ps4 + wirutalna rzeczywistość ale maksymalna kwota to 1000-1500 zł ze wszystkim, więc odpada + nie ma gier tanecznych + jednak chcielibyśmy się zmieścić znacznie taniej jak wspomniałem.

Mogą być to dwie różne konsole, jeśli tak będzie lepiej ale najlepiej wszystko w 1

Jestem fanem nowej grafiki i lepszych efektów, jeśli chodzi o gry, jednak ciekawe tytuły z chęcią bym nadrobił pomijając grafikę i to jest drugorzędna sprawa.

Gry zwykłe dla dwoje - jeśli coś się znajdzie byłoby mega.

Konsola nie byłaby używana mega mega często, raczej dla odpoczynku, pogrania w ciekawe tytuły, zabawy, lub pogrania z przyjaciółmi przy ich odwiedzinach, z dziewczyną itd. Jednak zależy mi na tym aby działała kilka dobrych lat.

Póki co rzuciły mi się w oczy: Wii (+ jakaś konsola), ps4 slim, ps3, xbox 360, xbox x, xbox one s.

Jeśli miałbym kupować konsolę nową to z pewnością bym poczekał do Black Friday, który zresztą jest już tuż, tuż i wtedy jakieś gry w jakimś dobrym używanym bundle'u lub coś takiego. Nie jestem osobą, która wydaje 200 zł na 1 grę. Jak już kupię coś to najwyżej za kilka lat sprzedam. Dlatego albo nowa w atrakcyjnej ofercie, albo używana również w takowej ofercie z dużą ilością ciekawych gier.

Osobiście jedyny sprzęt jaki używam aktualnie to MacBook Pro 2015 r do pracy i jakieś (będąc szczerym złomy) pctowe/laptopowe z windowsem 10 jak się jakiś trafi, dlatego właśnie do gier i zabawy planuję zakup konsoli. 

I właśnie taki mam dylemat od pewnego czasu - co kupić?

Dziękuję:

Earthalign

Jeśli bardziej zależy Ci na grach ruchowych, to kup Xboxa 360, na nim jest ponad setka tytułów stricte-Kinectowych. Można też nadrobić głośne tytuły z ostatnich lat i gry będą najtańsze w tej opcji.
Jeżeli chcesz pograć w nowe tytuły to możesz rozejrzeć się za Xboxem One, ale na niego gier ruchowych jest już tylko około 20. Niektóre gry z X360 działają na XBONE przez emulator, ale te na Kinecta akurat nie.
Wii to inna para butów - na tą konsolę jest sporo gier ruchowych, ale grafika jest o generację gorsza i popularne serie nie wyszły na tę konsolę albo wyszły w mocno zmienionej formie.
PS4 ma skromną bibliotekę gier ruchowych i w większości wymagają PSVR.

Na Twoim miejscu kupiłbym Xboxa 360 z Kinectem, ewentualnie dokupił Wii z jakimiś akcesoriami.

Pytanie czy slim, slim e, czy jeszcze jakiś inny? Bym osobiście z pewnością kupił używkę a większość gier w UK, które bym przywiózł do Polski, też używki. Głownie dźwięk przez głośniki (pytanie czy będzie sie dało podłączyć)? 

Kinect 1 działa z X360 i PC, a Kinect 2 z XBONE i PC. Nowa wersja jest dużo bardziej precyzyjna, ale konsola wykorzystuje tylko część danych z czujników, bo gdyby zbierała 100% to zabrakłoby mocy obliczeniowej do gier. Raczej zwróć uwagę na dostępne gry i zaimplementowane funkcje niż teoretyczne możliwości sprzętu.

Pytanie jeszcze: O co chodzi z bardzo tanimi "cyfrowymi" grami na xboxa 360 - gdzie gta 5 jest za 10 zł i tak dalej? Jest to bezpieczne czy coś z tym jest nie tak i lepiej szukać używanych konsol z całą gamą gier pudełkowych ale trochę drożej? 

To pewnie "cebule" - dane do kont innych graczy. Logujesz się na nie, pobierasz grę i potem masz do niej dostęp na zasadzie lokalnego dzielenia. Tylko że to są czasem kradzione konta i Microsoft nie lubi jak się w ten sposób udostępnia gry, więc raczej bym takich nie kupował.

Kupiłem tą przejściówkę co podesłałes, włącznie z kablem VGA do monitora. Nie mam pojęcia jak podłączyć ten dźwięk do głośników geniua sbh ( nie pamiętam całkowicie nazwy) - jak sobie z tym poradzić, muszę kupić jeszcze coś? Nigdzie nie widzę wejścia na tą przejściówkę aby podłączyć ja do Xboxa 360 s - który kupiłem w wersji UK, od jakiegoś gościa na olxie, ale wejścia są takie same jak w wersji pl. 

Edited by Earthalign