Jump to content
Sign in to follow this  
Turambar

Regulamin "Książek"

Recommended Posts

ZAGADNIENIA OGÓLNE

1. Regulamin Forum Actionum ma charakter nadrzędny - KLIK

2. Do rozmów niezwiązanych z żadnymi tytułami, bardziej rozbudowanych porównań, polecania pozycji czy dyskutowania różnych koncepcji służy temat ogólny - KLIK

TWORZENIE TEMATÓW

3. Tematy można zakładać o poszczególnych tytułach książkowych, o całych seriach (do rozmowy o wszystkich tomach), jak również dotyczące całokształtu twórczości danego pisarza.

4. W przypadku tematu o książce/serii, w jego tytule należy podać tytuł książki/nazwę serii, a także po przecinku imię i nazwisko jej autora.

5. Dozwolone jest też zakładanie innych tematów okołoksiążkowych, jednak przed ich utworzeniem najlepiej porozumieć się wcześniej z moderatorem działu.

5. W treści posta otwierającego, dotyczącego książki lub serii, należy zamieścić krótki, napisany samodzielnie opis fabuły książki, jak również obrazek z jej okładką. Tematy z jednolinijkowym postem otwierającym pokroju "Co sądzicie" będą zasilały "Kosz".

POSTOWANIE

6. Uważamy, że czytelnicy książek potrafią sklecić co najmniej 4-5 zdań po polsku, a więc posty jednolinijkowe, nie wnoszące nic do tematu będą bezwzględnie usuwane. Starajcie się wydusić z siebie coś więcej i nie piszcie bez sensu.

SPOILERY

7. Spoilery, czyli niepożądane zdradzenie fabuły innym forumowiczom, to temat bardzo wrażliwy w przypadku książek. W dziale zbiorczym panuje bezwzględna ochrona antyspoilerowa - jakikolwiek nieosłonięty kodem spoiler będzie surowo karany. W tematach poświęconych danym tytułom/seriom rygor jest zdecydowanie mniejszy, bowiem w przeciwnym wypadku duża część dysput musiałaby być ukryta. Większość dyskusji na temat fabuły pozostaje widoczna a tagami spoilerowymi muszą zostać zakryte tylko kluczowe treści.

Temat powinien zostać założony w następujący sposób: "Tytuł", autor. Na przykład: "Miecz przeznaczenia", Andrzej Sapkowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabronione jest podawanie linków, proszenie o linki do e-booków, audiobooków, stron zawierających opowiadania/książki zamieszczone bez zgody posiadacza praw autorskich do tych utworów - generalnie książek/opowiadań w wersji elektronicznej rozprowadzanych bez zgody autora/wydawcy. Zabronione jest też wklejanie do postów całych tworów literackich. Tego typu praktyki będą karane ostrzeżeniem 20%.

Rzecz jasna dozwolone jest linkowanie oficjalnych stron autorów/wydawnictw zawierających zamieszczone przez nich opowiadania, fragmentów książek udostępnionych w formie promocji itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.