Skocz do zawartości
Gość kabura

Deus Ex (seria)

Polecane posty

Akurat na razie zaczełam DEMD na swoim laptopie i jak na razie gra mi się nigdy nie wysypała czy zbugowała a dodam do faktu że  w ustawieniach grafy mam high.  Na razie tylko 10 godzin na Steamie ale akurat gra mi się podoba po za tym drobym niesmakiem z mikrotransakcjami które i tak omijam bo nie potrzebuję ułatwień za pieniądze, wolę grać bez tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozumiem tego narzekania na mikropłatności. Są, ale nikt nam w żadnym momencie nie każe z nich korzystać, gram na poziomie "Give me Deus Ex" i nie spotkałem się żadnym paywallem.

Co do samej gry:

Jest bardzo... growa. Ciężko to wyjaśnić, najlepiej na przykładzie - lvl design Wiedźmina był naturalny. Oglądając świat mieliśmy wrażenie, że ludzie faktycznie mogą w nim funcjonować. Nie było w nim zanadto sztuczności. Było to widoczne w wielu miejscach - od umiejscowienia poszczególnych budynków w miastach, a na osuwającej się ziemi spowodowanej wybudowaniem gościńca kończąc (serio)

W Mankind Divided tego nie ma. Świat jest sztuczny, stworzony tak żeby to gracz mógł w nim działać, a nie po to żeby był wiarygodny. Kocham Pragę i odwiedzam to miasto co roku od kilku lat i budynki może i są podobne, ale już sam design 'mapy' pozostawia wiele do życzenia. Czuć że poruszamy się po zamkniętym poziomie, a nie po faktycznym mieście. 

Sztucznie animacje podczas rozmów. Jest ich kilka, każdy npc posiada takie same, niby nic wielkiego, ale są tak nienaturalne i hm... teatralnie dosadne, że są aż śmieszne. Jensen momentami wygląda jak robot który próbuje udawać człowieka.

Sam gameplay jest solidny o ile komuś podobał się Human Revolition. Generalnie wszystko to samo + kilka szlifów i parę nowych zabawek. Historia nie wydaje się zła, aczkolwiek do końca jeszcze nie dotarłem. Cieszy fakt, że tym razem hackowanie wydaje się znacznie trudniejsze i faktycznie trzeba inwestować punkty w 'stealth' no i znalezione kody i multitoole faktycznie mogą nam pomóc. 

Soundtrack moim zdaniem nigdy nie był mocną stroną serii. Jest ok, ale lepiej grać przy muzyce z Ghost in the shell (jak nie próbowaliście to spróbujcie +100 do immersji) 

Reasumując to nie jest zła gra, moim zdaniem bardzo dobra, ale cały czas przypomina nam że jest to tylko gra swoją sztucznością i projektem poziomów.

 

Co do problemów technicznych, to wywaliło mnie raz podczas wybuchu na stacji. Musiałem też dokupić 8gb ramu, bo w Pradze strasznie się krztusiła. Jak dobiłem do 16gb to problem znikł. Śmiga na high na dwuletnim kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ukonczylem Deus Exa i jestem usatysfakcjonowany. Nie wywoluje juz takie szoku jak poprzednia czesc poniewaz jest to generalnie to samo co HR tylko wiecej i lepiej. Gameplay jest niezwykle satysfakcjonujacy, nie ma tutaj zadnej rewolucji tylko niewielka ewolucja. Fani poprzedniej gry powinni byc zadowoleni. 

Nie rozumiem zarzutow, ze gra jest pocieta lub za krotka. Mi przejscie zajelo 34 godziny, fakt, ze staralem sie robic wszystkie misje poboczne, ale to nie moja wina, ze ktos gna na zlamanie karku w watku glownym i narzeka, ze krotkie :P Zakonczenie moze nie za fajne bo nie wyjasnie glownej intrygi ktora zarysfowala sie w tej czesci co jednoznacznie wskazuje, ze beda kolejne. Po internecie kraza nawet plotki, ze Mankind Divided bedzie pierwsza gra z trylogii. Jesli poziom gameplayu i historii (spiski, Iluminati, intrygi) bedzie podobny w nastepnych grach do tych teraz to bedzie dobrze :P

Problemow technicznych nie uswiadczylem ale nadal bede podtrzymywal zdanie, ze gra ma za duze wymagania w stosunku do tego jak wyglada. 

Niestety Praga jest pusta i nie sprawia wrazenia zywej i jak pisze nevya w koncowce gry jestesmy po prostu zmuszani do takiego krecenia sie w kolko od pkt A do pkt B pozniej znow A i tak w kolko... Jest tez malo nowosci ale mi to nie przeszkadza bo chcialem dostac gre ktora bedzie bardzo przypominala Bunt Ludzkosci i tak bylo. 

 

21 godzin temu, Rennard napisał:

Soundtrack moim zdaniem nigdy nie był mocną stroną serii. Jest ok, ale lepiej grać przy muzyce z Ghost in the shell (jak nie próbowaliście to spróbujcie +100 do immersji) 

Tutaj chyba kwestia gustu, soundtrack jest minimalnie gorszy od tegoz Human Revolution (moze dlatego, ze tym razem McCann nie robil go sam) ale nadal jest swietna i idealnie pasuje do uniwersum.

 

Dnia 26.08.2016 o 17:39, nevya napisał:

Poza tym mogłabym się przyczepić do kilku drobnych rzeczy; na przykład biobaterie są trochę zbyt trudne do zdobycia, przez co mamy mnóstwo wszczepów i mało okazji, by się nimi pobawić, bo brakuje energii. Praga wcale duża nie jest, a w drugiej połowie gra w zasadzie ciągle każe graczowi iść z punktu A do punktu B, wrócić do punktu A, potem wrócić do punktu B i tak w kółko. Poza tym miałam trochę bugów, w stylu znaczników na mapie umieszczonych w złych miejscach, czy zaniepokojonych wrogów mimo że nikt mnie nie zauważył.

Z biobateriami tez sie nie zgodze, przez cala gre praktycznie mialem ich ponad 10. Sporo myszkowalem ale moze tez nie uzywalem ich za czesto bo gre staralem sie przejsc po cichu i nikogo nie zabijajac przez co raczej rzadko uzywalem wszczepow zeby nie robic harmideru. 

 

Generalnie ja goraco polecam. Z wrodzonej sympatii do cyberpunku i uniwersum Deus Exa 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, muzyka nie jest zła, ale mogłaby być lepsza. Pasuje, nie denerwuje, jest przyjemna, ale poza grą bym jej nie słuchał. To też w sumie już taka tradycja, że w każdego deusa gram przy ścieżce dźwiękowej z GITS (tak samo jak w każde post-apo gram do muzyki Marka Morgana)

Co do biobaterii to też raczej nie narzekam na ich niedobór. Za każdym razem kiedy poziom energii za bardzo spadnie to pod ręką mam kilka baterii do naładowania. Wystarczy trochę poszperać po świecie, jest ich dość sporo poukrywanych po zakamarkach. Z drugiej strony jakoś też tak bardzo nie korzystam z energii, chyba najbardziej ją zżera ten specjalny tryb widzenia, który przydaje się do znajdywania ukrytych ścieżek. 18 godzin i jedyne z czego do tej pory korzystałem to stun gun 8)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem.

Chyba jeszcze nigdy nie czułem się tak oszukany po zobaczeniu zakończenia jak przy MD.

To wyglądało jak zakończenie rozdziału, a nie całej gry. Serio przedstawianie wydarzeń w postaci wiadomości telewizyjnych? 

To wstyd że rok po premierze Wiedźmina 3 który de facto miał podobny czas produkcji jak nowy Deus ex takie coś przechodzi bez echa. Co teraz? Będziemy czekać kolejne pięć lat na kolejną odsłonę? A może będą teraz wypluwać co pół roku DLC z kontynuacją historii? Może i nie miałbym z tym problemu, o ile podstawowa historia była by w normalny sposób zakończona. 

Niestety Square Enix wchodzi na moją listę FU. Moich pieniędzy już nie zobaczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie jest kpiną... Ukończyłem Deus Ex'a wczoraj w nocy i jedyne co mi przyszło do głowy, gdy zobaczyłem to "zakończenie", to że chcąc nie chcąc kupię przepustkę sezonową i może tam zobaczę prawdziwe zakończenie tej historii, bo to które jest w podstawce wygląda jak mocno pocięty bubel.

Co do reszty to jestem bardzo zadowolony i dla mnie 9/10. Muszę zaznaczyć, że uwielbiam cyberpunk i uwielbiam Deus Ex'a, więc moja ocena nie jest obiektywna. Nie mniej gra udana, strona techniczna trochę szwankuje i optymalizacja mogła by być lepsza (ogrywałem grę na karcie zielonych, na reddicie ludzie piszą że na Radeonach wszystko śmiga lepiej i jest lepiej zoptymalizowane pod sterowniki AMD), ale suma sumarum bawiłem się wybornie. 

PS. Jak u was z czasem rozgrywki ? Ja osobiście ukończyłem całość w 18 h. Dużo eksplorowałem, zrobiłem wszystkie zadania poboczne i jestem trochę zdziwiony, gdyż w internecie spotkałem się z opiniami, że gra zajmuje 24-30 h. 

Edytowano przez Ajzen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z eksploracja i zrobieniem wszystkich zadan pobocznych uwinalem sie w 34h. Ale nikogo nie zabilem przez cala gre, uruchomilem jeden alarm (w 13 misji sam sie uruchamial, musial to byc jaks bug :c ) i zebralem 37/38 ebookow :P Coz, bylo blisko . Generalnie tyle czasu mi to zabralo bo starlem sie znalezc wszystkie ebooki, nie uruchomic alarmu przez cala gre ani nikogo nie zabic, pewnie granie bardziej w stylu rambo trwa krocej ale jak dla mnie wtedy jest mniejsza zabawa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, sprawdziłem i zrobiłem wszystkie zadania poboczne i całą grę przeszedłem po cichu, bez ani jednej likwidacji i steam pokazuje 18h, co prawda nie zbierałem ebooków. Może jakiś bug steama, bo w sumie gra mnie tak wciągnęła że trochę traciłem przy niej poczucie czasu i trudno mi oszacować, czy licznik steama się myli czy też nie. 

PS. Wie ktoś może jak wygląda New Game +. Dostajemy postać tak rozwiniętą jak pod koniec fabuły, czy coś w tym stylu ?

Edytowano przez Ajzen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema gracze Deus`a Miałem robić apgrate Komputera a wyszło że złożyłem go od nowa na  tym razem 64 bitowej wersji Windowsa 7 . Na szybko postawiłem Steam orgin i uplay za pomocą gier instalując losowe gry z tych platform (chudziło o to aby zainstalować klienta tych platform ) . W tym losowym zestawie znalazł się tez Deus Ex Human Revolution ,gra od której właściwie niczego nie oczekiwałem wcześnie nawet nie zwracałem na ten tytuł szczególnej uwagi , jednakże gra miło mnie zaskoczyła fabułą która zaczyna mnie wciągać klimat też jest intrygujący określiłbym go jako industrialny mroczy taki jaki kojarzże ze słowem cyberpunk . Takie zapytanie więc mam  o wersje HR z CD A  co w tej wersji brakuje bo czytałem ze są podobno różne wersje gry  i tak np jest wersja  director's cut i jakaś inna  a może ta wersja posiada już cała możliwą zawartość tej gry. Na stemie przy grze niema tam tego z DLC no ale np. Skyrim Special Edition którą dodała mi się sam bo ma wersje legendary też  nic od DLC niema  a wiadomo ze gra ma je zaimplementowane. Swoja drogą to nie ufam temu  szefowi  Jensena .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Directors cut to osobna gra na steamie - http://store.steampowered.com/app/238010/

Różnica między zwykłą wersją a DC jest taka, że ta druga ma w sobie DLC (niezbyt dobre, ale jednak) kilka nowych przedmiotów, kilka pomniejszych questów i nowe sposoby na pokonanie każdego bossa (nie trzeba tylko strzelać jak w podstawce) no i jeszcze masz możliwość gry NewGame+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam małe pytanie... Jak na chwilę obecną wygląda optymalizacja Deus Ex: Rozłam ludzkości? W momencie premiery z tego co czytałem był to absolutny dramat. Nie jestem osobą wymagającą i wystarczy mi, aby liczba fps-ów nie spadała poniżej 30 klatek na sekundę. Czy były jakieś patche i optymalizacja się poprawiła? Chciałbym pograć na przynajmniej średnich detalach graficznych w rozdzielczości 1680x1050. Moja konfiguracja sprzętowa wygląda tak: i5 4460, 16 GB RAM, Geforce gtx960 4gb.

Edytowano przez Elof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac tez nie moge powiedziec na temat plynnosci gry gdyz DEMD od czasu premiery i mego zdobycia kolektorki tejze gry, na mym laptopie z I7 quad core i GF 960 GTX M ta gra chodzila i chodzi plynnie na high dla mnie to ja w ogole nie mialam problemow z ta gra. 

Edytowano przez Darklady12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że opisanego powyżej lapka przekazałem w spadku dla latorości to nie pomniałem jakie jest to i5 - sprawdziłem i jest to i5 4200 m też nie jakiś szczególny tytan wydajności. Natomiast grę gorąco polecam, klimat jest lepszy niż w HR, można więcej pokombinować, nie ma walk z bossami z końca pleców poza prologiem, który jednak jak dla mnie jest zbyt bojowy.

Edytowano przez komandor_Tarkin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam zamiar kupić Deus Ex: Rozłam ludzkości w wersji cyfrowej i mam pewien problem. Otóż, wszędzie widzę, że dostępna jest tylko angielska wersja językowa. Na Muve.pl niby mają zaznaczone PL, ale ponoć z tego co czytałem jest to bzdura. Z resztą i tak obecnie produkt jest niedostępny. Z kolei włączam gameplaye na youtube i widzę, że grają tam z napisami po polsku. Jak to w końcu jest? Na jakimś forum czytałem, że nie każdy klucz daje dostęp do wersji PL. Czy jest w ogóle obecnie możliwość kupna tej gry z polskimi napisami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...