Skocz do zawartości
Gość kabura

Deus Ex (seria)

Polecane posty

No, ja uważam, że o ile całym Deus Exem byłem zachwycony, to walki z bossami były położone na całej linii, i w takiej wersji po prostu nie powinny się w grze znaleźć - tak że nadal uważam że ich poprawka nie była bonusem tylko koniecznością, a żądanie za nią kasy jest przegięciem. Ale, jak kto woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość błędów w najnowszym Deus Ex mnie przeraża. Raz to wszyscy gliniarze bez powodu się na mnie rzucili. Innym razem, na moich oczach, koleś od Petard

w zadaniu od Jenny Alexander, w mieszkaniu Double-T

dosłownie spadł ze sufitu. Naliczanie podwójnych nagród za zhakowanie wrogiego węzła w mini-grze hakerskiej. Lub, po wczytaniu gry, niektórych ciał nie można przenosić, bo ogłuszeni zmienią status na zabici. Lub, z tych zabawniejszych, próba utopienia wroga w ściekach zakończona porażką. Lub, bycie tuż obok wroga, a ten nas nadal nie widzi. Lub zostawienie ciała na widoku, a wróg i tak nie reaguje.

Jeśli chodzi o sam gameplay i jego feeling, to niektóre rzeczy nie są przez grę jasno wytłumaczone (np. kwestia wspomnianego przeze mnie osiągnięcia Ninja kontra System), tudzież nie zaliczyło mi osiągnięcia Gadżety mimo że pistolet 10mm ulepszyłem domyślnie wszystkimi jego trzema ulepszeniami, plus jedno dodatkowe (zwiększenie pojemności magazynka). A kwestia pieniędzy w tej grze również wydaje się znikoma. Bo postać Stealth tak naprawdę zadowoli się Tajfunem lub jakimiś pukawkami jak Kusza/pistolet 10mm/rewolwer.A postać nastawiona na rozwałkę zadowoli się pukawkami znajdowanymi w czasie gry, lub tymi dostarczonymi przez DLC.

Ale, chciałem się również podzielić dwoma spostrzeżeniami na temat hakowania systemów w tej grze. Pewnie są niezwykle oczywiste, ale :pierwsze to: zawsze hakujcie wrogi wyjściowy węzeł. Zapewni to Wam wszystkie nagrody z węzłów danych. Całkiem przydatne, jeśli chce się zdobyć wszystkie nagrody z węzłów danych. A drugie spostrzeżenie, to wskaźnik wykrycia. Mianowicie, im niżej znajduje się ten wskaźnik, tym mniejsza szansa wykrycia. Cały trick polega na tym, by zacząć hakować węzeł w momencie, kiedy wskaźnik oscyluje najbliżej dna. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sposób ten działa pewniakiem na węzły poniżej 50%. Te o poziomie wykrycia 60%-70% też tak można zhakować bez wykrycia, aczkolwiek jest trudniej. Oczywiście, dodatek maskujący włamanie ułatwia zadanie.

I, poza tematem, wiecie może, skąd zdobyć rewolwer w pierwszym lub drugim centrum? Bo na niego poluję i nijak mogę go dorwać.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut Launch Trailer

No i mamy oficjalną zapowiedź + potwierdzenie tego, o czym tutaj wcześniej pisałem. I inni, nawet więcej i konkretniej :].

Nadal jakoś nie czuję się za bardzo przekonany do dokonania zakupu (upgreadu też, bo miałem wersję na X-360, więc to niemożliwe).

Co najgorsze w tym trailerze, to to, że niewiele z niego pamiętam... Ot, potwierdzenie paru newsów, które opisywaliśmy tutaj wcześniej i tyle. Możliwe, żem zmęczony po pracy. Zauważył ktoś jakąś sensację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy te zmienione walki z bossami faktycznie uwzględnią non lethal opcję, bo coś mi się o uszy obiło, ale nigdzie pewnego potwierdzenia nie znalazłem. A poza tym to tak... lekko wieje kapciem i byłbym bardziej ucieszony na informacje o następnej, dużej części ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że (przynajmniej z tego co widzę) aktualnie posiadana wersja się nie patchuje do Director's Cut, a jest to nowa gra w bibliotece. I nie ma wersji polskiej... Czy ktoś już to nabył i może wyjaśnić czy to faktycznie nie uaktualnia posiadanej wersji? I co z polską wersją językową? Gra chyba nie ma nowego contentu takiego, żeby trzeba było tłumaczyć nowe ścieżki dialogowe/inne teksty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - mam w bibliotece osobno: Podstawkę ze wszystkimi dlc, Director's Cut oraz The Missing Link

h8bunE8.png

Gra chyba nie ma nowego contentu takiego, żeby trzeba było tłumaczyć nowe ścieżki dialogowe/inne teksty.

Jest przecież New Game +, czyli gra Jensenem którym skończyliśmy grę (w sensie umiejętności) i, co ważniejsze, komentarzami twórców. Nie wiem jak to wyglądają te komentarze bo jeszcze pobieram DC ale zapewne to jakiś tekst, ew. filmiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież New Game +, czyli gra Jensenem którym skończyliśmy grę (w sensie umiejętności) i, co ważniejsze, komentarzami twórców. Nie wiem jak to wyglądają te komentarze bo jeszcze pobieram DC ale zapewne to jakiś tekst, ew. filmiki.

Tak, ale komentarze twórców są dodatkiem niewpływającym bezpośrednio na gameplay. NewGame+ to w zasadzie to samo, tyle że gramy już rozwiniętą postacią - jeśli chodzi o zawartość to nic nowego. Być może jakieś nowe kwestie pojawiają się przy zmienionych walkach z bossami? Jak uruchomisz to napisz jeszcze czy jest wersja PL czy nie. Może da się podmienić pliki z oryginalnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometarze twórców działają w ten sposób, że w menu głownym w dodatkach włączamy komentarze i przechodzimy grę słuchając wypowiedzi twórców. W prawym górnym rogu ekranu mamy miniaturkę, zdjęcie osoby mówiącej i okienko z tekstem. A co do wersji językowej to niestety DC nie posiada PL. Ale jeżeli ktoś jest zainteresowany przywróceniem spolszczenia (bez komentarzy twórców plus dodatkowych opcji dialogowych zawartych w DC) to znajduje się ono w centrum społeczności steam w dziale poradników. Sam już sprawdziłem działa bez problemu, wystarczy tylko później w opcjach włączyć napisy.

http://img199.imageshack.us/img199/3743/9zhl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt nie poruszył jeszcze tego problemu: wersja Director's Cut NIE POSIADA polskiej wersji językowej!

Swoją drogą rosyjskiej też niet. Wygląda na to, że Cenega nie jest zainteresowana wydaniem tej wersji w Polsce (brak jakiegokolwiek wpisu w ofercie czy w planie wydawniczym). Eidos też ma to w pompie. Byleby reszta świata płaciła za aktualizację. -,-

Choć dla nas, to downgrade...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że trochę nas olali, skoro podstawowa wersja i dlc były w naszym języku. Chodź w DC znajdują się pliki z polskimi napisami z wersji podstawowej, ale żeby móc je włączyć, trzeba się trochę pobawić z rozpakowywaniem, wyciąganiem i kopiowaniem plików. A z tego co grałem to odnośnie samej gry nie wiele jest nowego tekstu, na 3 godziny grania może ze 2 razy zauważyłem nie przetłumaczone kwestie i to w dialogach npc-ów, plus jakieś może 3 teksty w drzewku umiejętności. Więc jeżeli nie liczyć komentarza twórców Cenega nie wiele miała do roboty w tłumaczeniu skoro 99% samej gry jest spolonizowane. Jeszcze bym zrozumiał gdyby to było w formie darmowego patcha, przynajmniej dla osób posiadających podstawkę z wszystkimi dlc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla tych którzy może wiedzą? Bo mam już samą podstawkę i załatwiłem sobie już to director's cut (w ogóle zdziwiłem się, że instaluję się to jako osobna gra, a nie jest uaktualnieniem), a ten dodatek ?Brakujące ogniwo? czy jakoś tak już jest w tym pakiecie? Bo nie widzę nigdzie żeby je uruchomić. Wiadomo coś z tym spolszczeniem, oczywistością było dla mnie że to będzie po polsku, a nie jest. Może ktoś wie czy będzie normalne spolszczenie bez potrzeby grzebania w plikach?

Chciałbym jeszcze oznajmić, że chyba grafika jest bez zmian, a miało coś tam być poprawione, nie? Ogólnie zauważyłem, że gra chodzi gorzej niż podstawka, też ma ktoś ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakujące ogniwo wchodzi w skład DC i automatycznie wplątane jest w historię z podstawki. Jeżeli chodzi o normalne spolszczenie bez grzebania w plikach to na razie nic nie słyszałem na ten temat, trzeba poczekać może dodadzą. Co do grafiki to chyba jest mniej żółtego filtru innych zmian nie zauważyłem. A sama gra rzeczywiście tak jakby chodziła gorzej, mam miejscami spadki fps, czego raczej wcześniej nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd kraven2000. Na poprzedniej stronie nie ma nic o tym, że DC jest okrojona z dwóch wersji językowej (w tym polskiej). Do tego czasami chodzi wolniej i niektórzy skarżą się na problemy z teksturami (są już filmiki na YouTube.

Więc tak, ta wersja to downgrade. Stare wersje DX: HR zostają na Steam ale tylko dla tych, którzy wcześniej ten tytuł kupili. Bo obecnie DX: HR po polsku już nie kupisz.

Teraz wyobraźcie sobie co by się działo, gdyby CD Projekt RED wypuścił za 20? (lub 4? za upgrade) wersję Enhanced Wiedźmina 2, wolniej działającego, z problemami z teksturami i bez dwóch wersji językowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 937 i 938. Masz podaną na tacy informację, że DC nie ma języka Polskiego oraz, że wgrywa się jako osobny tytuł.

Więc nie, nie jest to downgrade i nie wprowadzaj ludzi w błąd sam.

To, że nie ma gry w PL w sprzedaży to żaden downgrade. Wydawca nie ma obowiązku wydawania czegoś czego nie chce a ta wersja nie robi downgrade tej, którą posiadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak polskiej wersji nie został poruszony jako PROBLEM. Nie chodziło o zwykłe stwierdzenie, że po prostu nie ma. I przecież napisałem wyraźnie, że stare wersje DX: HR zostają na Steam. Natomiast wersja "jestę reżyserę" to oddzielny tytuł, który wciąż można potraktować jako DX HR w wersji 2.0.

Zwracasz uwagę innym kraven, i to z tonem wyższości. A sam np. piszesz przymiotnik z dużej litery. -,-

Wersja reżyserska to:

- brak dwóch wersji językowych - w tym polskiej (!)

- relatywnie kosmetyczne zmiany, za które Eidos chce od posiadaczy podstawki od ~4? do 8?

- gorszą optymalizację niż w podstawce - skoki fps

- problemy z teksturami (sic!) (tu przykład)

Dlaczego redakcja o tym nie napisze? Że Square Enix i Cenega mają polskich graczy w pompie? Za bardzo zajęta była tekstami sponsorowanymi o piratach, pompując kampanię nowego Asasyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz ze ktos ma kogos w pupie? Na jakiej podstawie twierdzisz ze ta wersja pogarsza posiadany przez Ciebie produkt. Piszesz bzdury ktore nie daj Boze ktos przeczyta i bedzie wprowadzony w blad.

DC to osobny byt ktorego nikt wydawac nie musial oraz nikt nie musi go dystrybuowac. Co wiecej jaki osoba posiadajaca wersje premierowa masz bonusowo znizke na zakup tego produktu.

Nikt nikogi nie oszukuje ani nie robi w pupe. To Ty chcesz dostac cos za darmo i masz problem z tym ze tak nie jest. Nie podawaj przykladu CDP za ktorym w swoim czasie i w zasadzie nadal nie stoi finansowa potega. Przez co CDP aby zaistniec i przetrwac w lidze swiatowej musi robic bardzo dobre gry i dobry PR.

Square widac nie ma takiej potrzeby czy ochoty i to ich sprawa. Ale nikt nikogo nie oszukuje wiec nie rob piernikow.

PS. nie nie z wyzszoscia...ale juz mnie irytuje podejscie Mam miec nie wiadomo co za darmo bo 3 lata temu (bo przeciez nie czekales na promo za 2 euro co?) kupilem jakis produkt. Nic nikt nikomu nie musi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kraven serio nie sądzę, że ktoś tutaj chce cokolwiek dostać za darmo. Sądzę że całkowicie racjonalnym oczekiwaniem od twórców jest naprawienie zepsutych elementów gry, których zmiana też nie przynosi de facto żadnych zauważalnych rezultatów jakościowych. Natomiast twój tok rozumowania, czyli: nie ma nic złęgo we wprowadzaniu produktu który wprowadza babole, w odróżnienu do podstawki nie posiada rodzimej wersji językowej (której implementacja potrwałaby jakieś dwa dni robocze dwóch techników) i jest wyceniony jako pełnopłatny DLC - bo nikt nie musiał go wydawać, i nikt nie musi go kupić... no sorry, ale gdyby każdy konsument się tak zachowywał, fajnie by wyglądał rynek. To jest świadome zachowanie konsumenckie: płacę - wymagam, nie: płacę - jestem wdzięczny za możliwość płacenia. Argument o CDP mnie rozłoży na łopatki: każdy deweloper musi robić dobre gry i dbać o swój PR, w jakiej grupie kapitałowej by nie był. Chyba że trafi na bezkrytyczych konsumentów - anegdoty o deszczu i sikaniu jak najbardziej na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to problem polega na tym że jednocześnie z opublikowaniem wersji DC usunięto możliwość zakupu normalnej wersji. Tu nie chodzi tylko o brak dwóch wersji językowych, ale o całą masę problemów min. z teksturami, optymalizacją...

To że DC jest osobnym tworem dla mnie jako posiadacza premierowej edycji jest zaletą (tzn. mogę kupić ale nie muszęjezyk2.GIF ), ale dla kogoś kto nie zadążył kupić normalnej wersji to faktycznie niestety downgrade...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że DC jest osobnym tworem dla mnie jako posiadacza premierowej edycji jest zaletą (tzn. mogę kupić ale nie muszęjezyk2.GIF ), ale dla kogoś kto nie zadążył kupić normalnej wersji to faktycznie niestety downgrade...

Pytanie tylko, kto Human Revolution nie kupił :3 Przecież ta gra wylądowała na każdej możliwej półce cenowej, można ją było dostać za psi grosz, ba, była nawet za darmo dla abonentów PS+. Jeżeli ktoś do tej pory nie zaopatrzył się w HR to wątpię by to zrobił właśnie teraz. Mogę też zrozumieć motywacje, które kierowały wywaleniem podstawki ze Steama - chodzi głównie o ujednolicenie oferty. Zawsze można HR kupić w pudełku i baty by należały się Square, gdyby zablokowało możliwość zarejestrowania wersji retail.

Directors Cut ma problemy wieku dziecięcego, ale to nic czego nie rozwiązałyby patche. Ja tam daję mu lekki kredyt zaufania (z kategorii "naprawcie błędy i jeszcze kapkę zbijcie cenę") i sam pakiet jako swoiste "Game of the Year edition" źle nie wygląda. Po prostu poczekam i popatrzę - jeżeli Square z Cenegą się wypną i nie naprawią tego, co popsuli, to macham łapą i gram w podstawkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyobraźcie sobie co by się działo, gdyby CD Projekt RED wypuścił za 20? (lub 4? za upgrade) wersję Enhanced Wiedźmina 2, wolniej działającego, z problemami z teksturami i bez dwóch wersji językowych...

Nic by się nie działo lol bo REDzi to święte krowy.

Co do bugów DC - przykre, ale nic dziwnego, to przecież port z Wii U. Ktoś wie czy wersje PS3 i X360 też są na odwal się?

Wszystkim nierozumiejącym o co chodzi z Director's Cut przypominam - to jest wersja przygotowana na konsolę Nintendo, która na innych platformach pojawiła się na prośbę fanów. I to głównie dla takich diehard fanów DX, dla których komentarz twórców to świetna sprawa skierowane są wersje PC/PS3/X360.

Choć w takiej sytuacji top lel że na Steamie Director's Cut wyparł normalną wersję.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady, wracam pograć w podstawkę. Gra chodzi na pewno gorzej, są takie ściny przy szybkim ruchu kamery i jak przechodzi się gdzieś dalej, jak by doczytywało coś jak w gothicu 3. Do tego, takie jak by mikroprzycięcia cały czas, też tak macie? No i to spolszczenie, po zmianie plików nie wszystko jest spolszczone, akurat mnie to denerwuje, bo sprawia to wrażenie jak bym z jakiejś podejrzanej strony, amatorskie spolszczenie zainstalował. Mam nadzieje, że jakaś poprawka wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...