Jump to content
Sign in to follow this  
Guest kabura

Managery piłkarskie

Recommended Posts

Ja troche gralem w FM 2009, ale wrocilem do 2008, poniewaz najnowsza czesc strasznie wolno chodzila na moim sprzecie.

Zreszta i tak uwazam, ze najnowszy FM jest gorszy od poprzedniej czesci, nie jest az tak grywalny :P. A do FM 2008 sciagnalem aktualizacje skladow i gram sobie Legia.

Ach... Pamiętam jak w FM06 moją Legią Warszawa wygrywałem z Chelsea albo z Interem 4:0 lub 3:0.

Heh, ja mialem najwieksze sukcesy w FM`ie 2007(oczywiscie gralem jak zawsze Legia), udalo mi sie wtedy wygrac Puchar UEFA(w 3 sezonie gry) i dojsc do cwiercfinalu Ligi Mistrzow(w 4 sezonie). W nastepnym sezonie mieli do mnie przyjsc sami swietni zawodnicy, ale oczywscie zepsul mi sie wtedy stan gry(mialem to samo z FM 2006 :/) i musialem grac od nowa.

A jakie byly wasze najgorsze transfery?? Bo ja wydalem 25 mln. zl(wtedy 5 mln. euro, bylo to w FM 2006) na jakiegos serbskiego napastnika z Crveny Zvezdy, ktory gral fatalnie(oceniany na max przez scoutow)... Za to jednym z moich najlepszych transferow bylo sciagniecie z wolnego transferu Miroslava Lecicia(odszedl z Crveny, gralem wtedy w FM 2008). Pamietam, ze moi scouci oceniali go na 2 gwiazdki, a ze bardzo mi byl potrzebny napastnik(szybki) to go wzialem :smile: .

PS. Jakimi klubami gracie w FM`a??

Edited by maciek23

Najgorszym transferem był jakiś Brazylijczyk nazwiska nie pamiętam :biggrin: ale zapłaciłem za niego ok. 13mln.euro a grał jak jakiś zwykły ligowy średniak(umiejętności miał bardzo wysokie).

Najlepszym transferem był chyba(sporo było dobrych) Freddy Guarin. Grając na prawej pomocy strzelił dla mnie w 1 sezonie 33 gole. Zapłaciłem za niego 1mln. euro.

Grałem oczywiście Legią.

Guarin... tez go mialem, w prawie kazdym FM`ie. Trzeba przyznac, ze ma chlopak talent :smile: . Dla mnie duzo goli nie strzelal. Stawialem go na def. pomocy, ale asyst mial bardzo duzo, a wszystkie bramki, ktore strzelal byly piekne :smile: .

PS. U mnie ten napastnik nawet nie gral jak sredniak, byl po prostu slaby, a atrybuty mial bardzo wysokie :/.

PS2. Jaka jest wasza ulubiona taktyka? Ja gram tylko 4-1-2-2-1(oczywiscie z pododawanymi strzalkami tu i tam :) )

Edited by maciek23

Ostatnio pograłem sobie w najnowszego Football Managera.

Tzn. "pograłem sobie" Kumpel był w środku sezonu i dał mi rozegrać jeden mecz.

Pograłem krótko, ale gra mi się spodobała.

Przegrałem co prawda 2:1 (Grałem Lyon'em. Do pierwszej połowy 0:0)

Jednak chciałem napisać coś innego. Otóż w sklepie gra kosztuje około 70 złotych. Ja nie chcę tyle wydawać na managera, zatem postanowiłem kupić wersję '08. No i klaps.

Okazało się, że Media-Markt, Saturn i Empik pozbyły się gierki wiele tygodni temu.

Żałuję tym bardziej, że parę miesięcy temu miałem '08 w rękach i szedłem do kasy. Cóż, albo poczekam na niską cenę '09, albo bardzo się nakręcę na nowego managera i się skuszę ;)

Nie kupuj FM`a 2009. No chyba, ze koniecznie chcesz pograc z widokiem 3D. Co prawda w najnowszym FM`ie jest kilka bardzo fajnych zmian, ale wg mnie zeszloroczny Manager jest lepszy. A jak bardzo chcesz kupic FM 2008 to zajrzyj na allegro albo sprobuj zamowic w sklepie gram.pl

Uwazam, ze najlepiej gra sie w FM`a nie jakims super zespolem pokroju Realu czy ManU, ale zwyklym europejskim szarakiem nie majacym w pierszym sezonie zadnych szans na sukcesy w Europie(dlatego gram Legia, zreszta to moj ulubiony klub). Kiedys gralem Realem Madryt. I musze przyznac, ze nie mialem zadnej satysfakcji ze zwyciest(chyba, ze wygralem z Barca czy Valencia, ale takich meczy bylo malo). Ot, druzyna super gwiazd rozniosla Valladoid 7:0. I wcale nie myslalem na taktyka, czy wyborem skladu. Za to grajac slabszym zespolem zeby chociaz zremisowac np. z Lyonem trzeba dobrze pomyslec nad wyborem skladu i taktyka(a i tak nie zawsze ma sie szczescie) :smile: .

PS. A sprawdzales w Tesco? Moze oni maja jeszcze ostatnie egzemplarze gry :)

PS2. Najlepiej pozycz od kogos FM 2008 i porownaj sobie z najnowszym.

Edited by maciek23

Gry można tanio kupić na "Gram.pl/uzywki'' czy jakoś tak :biggrin:

Football Manager 08 można kupić za ok. 20zł... Przynajmniej ja za tyle kupiłem :biggrin:

Ja gram w FIFA MANAGER 09. Zacząłem grać niedawno, lecz zabawa jest przednia. Jak na razie moim największym sukcesem jest zwycięstwo z Lechem, Legią i Wisła, mając razem o ok. 100 punktów poziomu mniej. Na razie małe osiągnięcie, lecz jestem blisko mistrzostwa. Gram moim stworzonym klubem.

Edited by Grok

Ludzie! Przestańcie grać w tą FIFE Manager a zacznijcie w FM. Przekonacie się wtedy jaka przepaść dzieli te serie ( mówię o FM2008)

Jakiś czas temu miałem okazje zagrać chwilę w najnowszą odsłonę FM... Początkowo próbowałem sobie jakoś wyjaśnić te "nowoczesne" animacje, ale po kilku meczach, musiałem włączyć kulki. Drobne błędziki jestem w stanie wybaczyć, ale kiedy w lidze polskiej w 3 meczu z rzędu ktoś mi strzela bramkę z 30 metrów w okno... Oczywiście widowiskowo, ale jaka jest w tym realizm? A jak się potem okazało to nie koniec bugów, gdyż wyniki w porównaniu z poprzednimi FM wydają się strasznie losowe. Wygląda na to, że teraz większą moc ma rozmowa z piłkarzami w szatni niż ich umiejętności. Konferencję są frajdą z początku, ale chyba po sezonie każdy daje je przeprowadzać asystentowi...

Krótko mówiąc wróciłem do mojego starego save z 2051 roku w FM 2007...

Na stronie sklepu cenegi znalazłem dosć ciekawą ofertę. Może mi ktoś polecić którąś z tych gier:

- Championship Manager 2006

- Championship Manager 2007

- Championship Manager 2008 - edycja polskiego kibica

Która z tych gier jest wg was najlepsza?

Nie ruszałbym żadnego Championshipa, raczej poszukałbym jakiegoś Football Managera (pomijając 2005 bo ten jest najsłabszy). Od Fifa Managera też bym się trzymał z daleka.

CM4 to był ostatni dobry CM :D A jeśli chodzi o FM to po prostu kocham ta grę, Śląsk walczący w finale Ligi Mistrzów jest tego warty :D

Hehe, potwierdzam - sam kiedyś doświadczyłem tego uczucia. W wymarzonym finale AD 2012/13/14 (nie pamiętam nawet, bo to kariera sprzed półtora roku) zmierzyły się jedenastki Arsenalu i dowodzonego przeze mnie Śląska. Niestety poległem 1-2, ale radości z corocznego progresu nikt mi nie zabierze :D O dziwo to mój jedyny przegrany finał Ligi Mistrzów w FM'ie - pozostałe drużynami CSKA, Stuttgartu oraz Melbourne Victory (azjatycka) wygrywałem, Australijczykami nawet dwa razy :)

Swoją drogą - mam w szafce 3 FM'y - 06, 07 i 08. I zgadnijcie w którego gram ? 06. Nie wiem czemu, ta gra ma dla mnie jakiś taki klimat, dzięki któremu stawiam ją wyżej niż następne części. Dziwne, ale prawdziwe.

Z tego co słyszałem to Fifa Manager jest coraz lepszy.

Ja tam rypię w GoalUnited i mi się podoba. Gierka internetowa - zakładamy swój klub i prowadzimy go coraz wyżej. Konkurencją są inni gracze. Naprawdę fajna gierka. Nie jest ofc tak rozbudowana jak normalne Managery, ale gra się przyjemnie.

Co do Fifa Managera, powiem tylko tyle że z coraz to nową odsłoną tego menago mamy więcej nowalijek. Co z tego że jest dość rozbudowany, że możemy praktycznie ingerować we wszystko w naszym klubie (od ustalania ceny biletów do rozbudowy choćby stadionu). Lecz problemem Fify Managera jest to że wszystko sprowadza się do jednego, a mianowicie do ... poziomu naszego treneiro. Mówię wam absurd totalny, nie liczy się obrana przez nas taktyka, rozmowy też wydają mi się mało znaczące, najważniejszy jest nasz poziom jako trenera.

U mnie TYLKO i WYŁĄCZNIE FM ;) Nie interesują mnie inne menadżery, przed Football Menagerem mogę siedzieć godzinami, grając, wybierając, kupując graczy. To naprawdę świetna zabawa, a jakie są emocje jak nasza drużyna strzeli gola np. w 90 minucie spotkania. Raz w finale Pucharu UEFA grałem Aston Villą z Lyonem i Ashley Young w ostatniej min. czasu doliczonego strzelił gola, ależ byłem zszokowany, a zarazem wesoły :D

Dla mnie też liczy się tylko Football Manager. Choć pamiętam czasy kiedy Championship Manager rządził (ale wtedy robiło go Sports Interactive). Największy sentyment jednak u mnie pozostał przy w Football Managerze 2007 (w trzecim moim sezonie pokonałem w finale Ligi Mistrzów Manchester United 3:0 grając .... Wisłą Kraków, pamiętam jak dziś 2 bramki Raula Catalana i jedną Igora Burzanovica, z bananem na twarzy chodziłem cały tydzień). Co roku czekam na kolejną wersję mojego ukochanego menago. Po kilku perturbacjach udało mi się kupić wersję z numerem 2009. Powiem tylko tyle że z początku wydaje się genialna, jak wiadomo nowy tryb przedstawiania spotkania, większa interakcja, plotki trandferowe itd. Tylko że obecna wersja FM wydaje mi się dość trudną w porównaniu z porzedniczkami, a i po pewnym czasie spotkania z dziennikarzami stają się nużące. Dlatego choć pogrywam w FM 2009, więcej czasu spędzam przy wersji z roku 2007.

W Foootball Managera zacząłem grać 2 lata temu i zdecydowanie nie żałuję. Zakochałem się w piątej lidze angielskiej, ale niestety wraz z nową edycję musiałem się przerzucić na Leeds United. W trzy sezony doprowadziłem ich do pierwszej ligi, walczę w pucharach, pomimo iż taki Ronaldo jest wart więcej niż cały mój klub. Wracając do tematu, jedyną rzeczą jaką mi brakuje jest brak możliwości przeniesienia zapisów gry z poprzedniej edycji oraz brak niektórych licencji (czy tylko u mnie cała reprezentacja Niemiec jest fikcyjna?).

brak niektórych licencji (czy tylko u mnie cała reprezentacja Niemiec jest fikcyjna?).

Nie tylko u Ciebie. Podobnie sprawa ma się chyba z reprezentacją Holandii. Dziwię się tym krajom, bo obecność w grze znanej na całym świecie to przecież świetna okazja na rozreklamowanie swoich piłkarzy.

Jak ktoś chcę sięgnąć po CM'a to polecam klasyk gatunku, wydanie 01/02.

A FM? Nie wiem czemu, ale tak jak któryś z kolegów pisał, też mam sentyment do 2006 a i 2007 jest dobre. Ostatni też trzyma klimat, ciekawe co SI przygotuje na 2010 :)

FIFA Manager'a odradzam każemu. Co z tego, że co roku usprawniają jak i tak gra się kaszaniaście. To bardziej tycoon niż manager.

A ja tam sobie gram w FIFA Managera 09 i gra mi się przyjemnie. Zainstalowałem kilka patchów i gra się nieźle. Mnie tam wciągnęło na amen i gra mi się świetnie. Dużo licencji jest plusem, tak samo życie prywatne. Przydaje się masz dzieci, jeśli są zainteresowane piłką nożną i chodzą do klubiku i trenująi stają się zawodnikami. Jest też wiele innych plusów.

Lecz problemem Fify Managera jest to że wszystko sprowadza się do jednego, a mianowicie do ... poziomu naszego treneiro. Mówię wam absurd totalny, nie liczy się obrana przez nas taktyka, rozmowy też wydają mi się mało znaczące, najważniejszy jest nasz poziom jako trenera.

Absurd to jest to, co Ty mówisz. Poziom naszego treneiro decyduje o zainteresowaniu innych, silniejszych klubów. Przykład: gram sobie Feyenoordem. Mam poziom 1, zdobywam mistrza, wygrywam Puchar Holandii. Atmosfera u mnie jest świetna. W sezonie drugim nie jest tak różowo. Dopiero wicemistrzostwo, odpadłem w drugiej rundzie Pucharu Holandii. Co prawda doszedłem do półfinału Ligi Mistrzów, jednakże miało to miejsce po polepszeniu atmosfery. Tak, te wszystkie mecze przegrane zmniejszają poziom atmosfery i zmniejszają skuteczność gry naszych zawodników. Dzieje się to w trybie tekstowym, jak i w trybie 3D. Rozmowy też decydują. Udane rozmowy przekładają się na morale, czyli na atmosferę. Taktyka się też liczy. Jeśli na przykład wystawisz zamiast znanego piłkarza, który ma poziom 80 innego z poziomem np. 20, drużyna będzie sobie gorzej radzić. Poza tym pamiętam, jak zrobiłem sobie porównanie, jak się gra bez "taktyki" strzały z daleka i z nią. Wyszło, że było lepiej z nią, gdyż większość zawodnikó miałą strzały z daleka wysokim poziomie. To wszystko to taktyka. Więc chyba jednak się liczy to wszystko.

FIFA Manager'a odradzam każemu. Co z tego, że co roku usprawniają jak i tak gra się kaszaniaście. To bardziej tycoon niż manager.

Polecam artukuł z wikipedii. Manager to typ gry, w której można stać się menadżerem, symuluje nasze doczynania menadżerskie. Tycoon to gra symulacyjna. Więc skoro to samo podobno zapewnia FM i CM to to też są tycoony. Poza tym mógłbyś napisać, dlaczego gra Ci się kaszanaście.

FIFAM ma minusy, jak małe błędziki np. nielicencjowana reprezentacja Holandii czy błędny system ligowy we Francji (jesteś na ostatnim miejscu w Ligue 1? To nic, nie spadniesz mimo że jest jeszcze Ligue 2) ale są patchy, któe kogą to rozwiązać i wprowadzić dodatkowe korzyści (np. powstał patch, który dodał 12 lig w Polsce, nowych zawodników itd. są nawet plany oewprowadzeniu nowego patcha, podobnego, tylko że daj owe ligi w całej Europie) oraz niekiedy fatalne komentarze Szpaka i Szarego. Jest też Edytor Danych, dzięki któremu można edytować grę. Należy mieć po prostu wprawę. Ja tam więcej błędów nie widzę. Wierzę Wam, że FM jest dobry, ale i tak nie zamierzam go kupować, gdyż już mam u mnie dobrego managera.

Edited by Grok

(np. powstał patch, który dodał 12 lig w Polsce, nowych zawodników itd. są nawet plany oewprowadzeniu nowego patcha, podobnego, tylko że daj owe ligi w całej Europie)

LOL nie no to super 12 lig : D Nie pytam o poziom w 12...

Zakupilem fm'09 patch 9.3.0 i... 3d od razu wylaczone kulki sa najlepsze ale dochodzi w nim do pewnej paranoi i nei zdziwie sie jak w 2015 Wisla bedzie mi z latwoscia przychodziło zwyciestwo w LM a w polskiej lidze juz nie:x

W sezonie udalo nie udalo mi sie jeszcze nigdy dostac do LM, a tu w 09 tak, ale ok inter baku i szachtar to nie sa mocne kluby bardzo, w grupie 1 mecz z Roma u siebie, grac defensywnie nie zamierzam i... wygrana 2:1, porazka z Relame na wyjeździe 3:0 ok, potem z Bordeux u siebie wygrana 2:0...

W lidze? U sibie wygrane po 3:0 ale... Jezeli juz zaczyna sie mecz wyjazdowy zaczynaja sie jaja : D z Gronikiem Zabrze porazka 3:1, z Legia remis 1:1 z Lechem remis 1:1, w pucharze polski porazka z Arka na wyj. 3:1 :X

Chyba kto tu przecenia mecze wyjazd - dom : D

Ogolnie fm 08 podstawowy uwazam za najlepszego jak dotąd z serii :-]

12 poziomów ligowych nawet w Polsce nie ma. Pewnie patch będzie dodawał III i IV ligę, w której jest po kilka grup, co razem daje właśnie taką liczbę. Bez przesady, nawet Anglia, szczególnie dopieszczona przez SI, ma tylko 6 lig.

Co do wyjazdów, to zawsze warto mieć na nie taktykę inną niż ta domowa. Im wersja wyżej, tym FM coraz bardziej utrudnia grę w tej sferze. Najlepiej trochę bardziej defensywną i nastawioną na grę z kontry, o ile nie przewyższamy rywala klasą. Engine w wyjazdach lubi robić bowiem standardowe przekręty - 90 minut dominacji i przegrana, dzień konia bramkarza itp. No cóż, jak w realu - są zespoły świetnie grające i siebie i mające x meczów na wyjeździe bez wygranej.

Edited by Eagle

Niewątpliwie najnowszy manager jest najtrudniejszym z serii. Sam już nie wiem, czy to ze względu na liczbę błędów czy samej rozgrywki. Na pewno nie da się wygrać poważnej ligi grając jedną taktyką.

Co do samej serii, to najlepszy wg mnie był FM 06 lub 07. Edycję 09 kupiłem niedawno za 50zł i nie żałuję. Gram z kumplem przez sieć i gra się bardzo przyjemnie. Co do Championship'a i Fifa Manager, to są coraz lepsze i na pewno ich najnowszych wydań nie można zlekceważyć z powodu innej nazwy niż Football Manager ;)