Skocz do zawartości
Turambar

Propozycje tematów

Polecane posty

Widzę, że smutno tu i pusto, więc rzucę swą małą propozycję, żeby się nieco rozruszało:

Talisman/Magia i Miecz

Bo to w sumie chyba każdy zna, więc jest sporawa szansa, że może jakoś dyskusja ruszy. Jakby pykło, to później można ruszyć z Grami o tron, Runeboundami, czy innymi Descentami. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden głos to chyba trochę mało. Poza tym nie znam się na tej tematyce ;) więc nie wiem, czy toto jest dostatecznie popularne. Z drugiej jednak strony przydałoby się coś, żeby rozkręcić wątek... Są jeszcze jakieś głosy za tym tematem?

Po chwili zastanowienia, na rozkręcenie zakładam ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc sam planowałem bez konsultowania założyć te tematy, bo ciężko sobie wyobrazić rozmowy o RPG bez tych dwóch systemów. Swoją drogą pytanie - Świat Mroku powinniśmy rozbijać na wampira, wilkołaka, maga i całą resztę tałatajstwa, czy zrobić jeden dla wszystkich? Ot, zagadka :D

Pytanie z innej beczki - znajdą się chętni do gadania o jednym z moich ukochanych systemów - Cyberpunk 2020?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam dojmujący brak tematu o najlepszym polskim RPG w historii tego padołu łez, tj. Neuroshimie. Wnoszę o natychmiastowe poprawienie tego niedopatrzenia. Odnośnie WoDa - jednak sugeruję jeden temat na całość, nie jest on w naszym pięknym kraju na tyle popularny, żeby się rozbijać na oWoD i nWoD, a już na pewno nie na Wampira, Maga i Wilkołaka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na Wiki co to takiego i stwierdzam, że nie ma sensu robić osobnego tematu, skoro to po prostu WHFB w mniejszej skali. No i dodatkowo robi nam się straszne centrum młotka :D

Swoją drogą - szukamy kogoś kto lepiej zna się na tematyce tabletopów i karcianek, żeby podpowiedział nam, co jest dość popularne, aby zakładać tematy. Jakoś łatwiej przyciągnąć rozmówców do już otwartego niż czekać aż ktoś zainteresowany podrzuci pomysł :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agree. Rzucajcie więcej pomysłów. Jak widać nie funkcjonują to takie obwarowania jak w Komentarzach, więc nawet po jednym głosie otwieramy temat. Coby było gdzie przyciągać persony. Potem tacy może nawet wylezą poza to subforum i zasilą szeregi graczy? Kto wie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dodatkowo robi nam się straszne centrum młotka :D

Nie ma się co dziwić - systemy najpopularniejsze, a takie się szybko zakładają. ;P

Jeśli chodzi o znawcę bitewniaków, to przydałby się tu Demilisz -> zna na pamięć zasady niemal każdego bitewniaka, który jest "popularny", pod warunkiem że jest niszowy. :P Sam z bitewnych gier znam Konfrontację, Infinity, Warmachine, Hordy i Lotra. Nie grałem tylko w Warmachinę i Hordę, ale widziałem w akcji. W Konfrę pykałem kiedyś regularnie. Trza tylko pamiętać, że wszystko to jest dość niszowe i nie sądzę, by jakakolwiek dyskusja się wywiązała. Poza Młotem chyba nie ma uber popularnych systemów bitewnych.

Lotr jest w sumie popularny i znany, tyle że grają w niego gimnazjaliści przeważnie. :P

A! No i wszelakie "miniatures". Czyli DnD, Star Warsy i inne. Ale tego nigdy nie testowałem, więc się nie znam.

Z karcianek? World of Warcraft jest? Pokemony są? Lotr? Star Wars? Z tym, że tutaj przoduje Magic i nic tego nie zmieni.

Planszówki? Talisman, Monopoly, Scrabble, Descent, Runebound, Neuroshima Hex, Catan, Dungeoneer itd. Tyle, że grałem tylko w trzy pierwsze (i w Catana raz). Resztę tylko chciałbym poznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam grę "Space Hulk" i szukam chętnych do "pogrania" . Mieszkam w Poznaniu i fajnie by było z kimś zagrać w to. Na razie ma tylko przygotowaną grę i przeczytaną instrukcję, ale nie ma z kim zagrać, więc jak są chętni do piszcie do mnie, na forum, na gg..... 7588478

gra prezentuje się świetnie, jest to remake gry z przed kilkunastu lat. Nowe wydanie jest świetne, figurki konkretne i zapowiada się świetna zabawa......

ah, jeszcze grałem kilka razy w "Battlestar Galactica" i jakby się w Poznaniu znaleźli chętni i posiadający tą grę (z dodatkiem? ), to też bym się pisał na sesję :)

to wszystko

koniec linii,......

Edytowano przez Aftar2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała propozycja do tych którzy zapuszczą się do tego działu. W tematach o konkretnych systemach można nie tylko prowadzić dyskusje teoretyczne ale też opisywać swoje przygody tak prowadzone jak i rozgrywane oraz komentować je. Ponadto stworzyliśmy nowy temat do podobnych dyskusji, sprawdźcie sami co tam można wrzucać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ktoś się znalazł chętny ale może jakiś szanowny forumowicz chciałby wyciągnąć karciochy z szafy i pogadać/pograć. Mowa tu o szanownym METW MECCG czyli rozwijając Middle Earth Collectible Card Game. Jest to tak naprawdę system RPG przeniesiony na karty, wydawany w drugiej połowie lat 90. Mimo że gra jest skomplikowana to wciąż dosyć popularna, co pół roku są mistrzostwa Polski, do tego co roku mistrzostwa świata ( w obecnym 2010 odbędą się w Argentynie) oraz co jakiś czas mistrzostwa Europy. Jeśli się znajdą chętni to z przyjemnością pogadam i pokieruję jeśli będzie takowa potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie prościej będzie powiedzieć kto i w jakie planszówki grał na zjeździe :) Od siebie mogę dodać, że chętnie podyskutuję nt. Battlestar Galactica... Będą chyba chętni na Grę o Tron albo Mall of Horror... w każdym razie zważając na ilość chętnych na zjeździe z rozkręceniem dyskusji nie powinno być problemu :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...