Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

Co do twojego ostatniego postu Sun Tsu - według mnie taka Anglia powinna mieć więcej głosów niż np: Łotwa. Według mnie najlepiej by było gdyby wszystkie głosowania odbywały się tylko w gronie komisarzy, ale przykładowo 5 najludniejszych krajów miałoby po 2 komisarzy. Parlament Europejski to dobry pomysł, ale za pewne więcej tam będzie karierowiczów niz polityków myślących, nie tylko o swoim portfelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komus sie nie podoba UE to zawsze mozna wybrac na prezydenta Andrzeja L., wtedy nie tylko nie wejdziemy do Unii ale wyjdziemy z NATO i przylaczymy sie do Rosji, tworzac nowy zwiazek radziecki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisarze to jakoś bardzo z ZSRR mis się kojarzą:)

Oj aż za dobrze. Mam nadzeję, że Unia nie da nam tego samego co ZSRR, czyli wielkiego kopa w d... i pognębi nas gospodarczo!

Liczę na to, że za ok 5-10 lat staniemy na równe nogi, i będziemy mogli współtworzyć potęge gospodarcza UE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że za ok 5-10 lat staniemy na równe nogi, i będziemy mogli współtworzyć potęge gospodarcza UE.

Tak się składa że w dużej mierze zależy to od nas samych i naszej przedsiębiorczości. Umiejętności wykorzystywanie nadarzających się okazji ect. idt - unia nie daje nic prócz szansy, trzeba tylko umieć z niej skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Jak komus sie nie podoba UE to zawsze mozna wybrac na prezydenta Andrzeja L., wtedy nie tylko nie wejdziemy do Unii ale wyjdziemy z NATO i przylaczymy sie do Rosji, tworzac nowy zwiazek radziecki :wink:

Akurat Lepper nie jest taki głupi, na jakiego wygląda i pewnie krakowskim targiem do Unii byśmy weszli. Co nie zmienia faktu, że w państwie nie działoby sie dobrze.

RoZy - polacy mają tęgie umysły. Nasi studenci co lepszych kierunków sa za granicą rozchwytywani. Musimy się nauczyc jak ten potencjał wykorzystac samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepper po prostu stwierdza fakty i to się publiczności podoba, bo ma się wrażenie że stoi po "naszej stronie", jednak kiedy go zapytać "co by pan zrobił żeby w Polsce było lepiej" nic mądrego nie odpowiada, tylko "Samoobrona musi dojść do władzy" itd...

Jednak powiedział prawdę, że największym błędem SLD było nierozliczenie poprzedniej ekipy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Codename02

Mam nadzieję, że po wejściu Polski do unii usługi tele-informatyczne staną się tańsze. Poza tym myślę, że polska zacznie odrabiać straty, jakie dzielą ją od innych, lepiej wyspecjalizowanych państw Europy. Jednak samo wejście do unii napewno nie wystarczy. Myślę, że 3ba włożyć dużo pracy, jeżeli chcemy, by nasz kraj stał się lepszy.

PS: Mam też nadzieję, że zwiększy się również ilość gier dystrybutowach w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy - polacy mają tęgie umysły. Nasi studenci co lepszych kierunków sa za granicą rozchwytywani. Musimy się nauczyc jak ten potencjał wykorzystac samemu.

Tu mam zawsze problem z oceną :? Z jednej strony bowiem socjalizm był systemem strasznie opiekuńczym dla obywatela. Wszystko dawał (w miarę możliwości :wink: ) i nawet myślał za ludzi (w miarę potrzeb :P ). Stworzyło to postawy rozczenowo - oczekujące (lub po prostu bierne). Z drugiej strony niczego nigdy nie bylo i trzeba bylo kombinować by zdobyć potrzebne rzeczy - co wpłynąlo na rozwój przedsiębiorczości i kombinatorstwa, nieustannego dążenia i poszukiwania okazji do wykorzystania. Nasz sukces zależy od tego która postawa weźmie górę :)

Jednak powiedział prawdę, że największym błędem SLD było nierozliczenie poprzedniej ekipy...

Tu sie nie zgodzę! Błędem jak już było nierealizowanie choćby częściowo wlasnego programu, a jedynie ostentacyjne konsumowanie władzy. Nie rozliczenie w formie zmiany stylu rządzenia, a wskoczenie w ciepłe kapcie po poprzednikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz,komunizm nie jest taki zly :).W koncu ,mimo tego ze ciezko bylo zdobyc wiekszosc rzeczy ,to malo kto chodzil glodny,a ludzie zyjacy za komuny teraz sa znacznie zaradniejsi i sie tak nie lenia.Ja az tak dobrze nie pamietam komuny bo przy zniesieniu komuny w 89' mialem ledwo 8 lat jednak nie bylo wtedy tych wszystkich drelichow czy skinow.Nie chcialbym powrotu komuny,jednakze nie bylo wtedy az tak zle jak to sie ludziom opowiada.No ,ale troche z tematu zboczylem.Jak dla mnie ,na poczatku paru lat bedzie hossa - bo Polacy to w koncu tansza sila robocza niz np. Francuzi.Jednak gdy za pare lat wejdzie rumunia/bulgaria to bedzie bardzo duza konkurencja,dlatego IMHO trzeba wykorzystac te pierwsze pare lat do zdobycia dobrych posad za granica,lub nawet w kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, komuna...... Tak jak sie pomyśli nostalgicznie, jak to w latach 70 było to oooch. Ale już jak sie pomyśli o latach 80 szczególnie pierwszej połowie to już mniej tego oooch. A jeszcze jak sie pomyśli co by było gdyby nie Okrągły stół (nie należy zapominać o błędach Okrągłego stołu szczegółnie o grubej kresce) to był by tylko jęk rozpaczy.

Komunizm zniszczył nasz kraj i pod względem estetycznym (blokowiska i fabryki) gospodarczym (PGR i inne molochy)a ludzi zniszczył mentalnie(postawy roszczeniowe). Ekonomia i gospodarka szły w dół od Gierka aż do końca Jaruzelskiego gdyby nie Balcerowicz to gdzieś w 93 roku mieli byśmy niezły sajgon. Wszystko, całą gospodarkę szlak by trafił a pieniądze były by warte mniej niz papier potrzebny do wydrukowania ich. Może wtedy Wielki Brat ze wschodu by nas łaskawie wykupił na wieki wieków i musielibyśmy mu być jeszcze wdzięczni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

Hmm gdyby tak Angole szybciej do Berlina niz Stalin doszli, Gierek by nas pewnie nie zadluzyl, a od amerykanow doszlaby do nas kasa. Moze byloby lepiej. Niemcy zawsze ze wszystkiego wychodza najlepiej...:( Po WWI Kapitalisty chcieli utrzymac pokoj z Niemcami i szli zawsze na ugody. Niemcy urosli w sile i rozpetali WWII. Po zburzeniu przez NAS muru Berlinskiego, tez zyskali wiecej niz my. A ucierpieli (edit: podczas drugiej wojny) chyba mniej. Teraz z nimi do unii. Tja, juz z Francuzikami jakies pakty robia. Eh... Paniee daj pan spokoj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty Wiesz o komuniźmie ?? tyle co w telewizji i w nowych książkach historycznych podadzą, to nie ustrój lecz ludzie są winni temu co sie stało ... z ząłożenia komunizł miał powstać w państwie o najwyzszym PKB ... a nie w państawach biednych ...

--------powiedz tak tym co za ten kraj walczyli to cię rozszarpia powiedz represjonowanym Owszem ludzie sa winni i system też że tworzył takie możliwości no a system od ludzi pochodzi... Tylko ze komunizm na biedzie i głupocie ludzkiej rzeruje więć o tym PKB mi kitu nie wciskaj ja znam historię

Myslisz dlaczeog Polska powstała po I Wojnie Światowej ?? czy to nie jakaś zbieżnośc dat ?? a przed wydarzeniami w Rosji wszystkie kraje Europejskie miały nas ... za nic ??? no co 120 lat zaborów ... ???

------- Rosja też miała i ma nas za nic, a polityka to gra interesów a nie moralności czy sprawiedliwości, te hasła stosuje się w razie potrzeby jako wytrychy...

Uważasz że demokracja jest duzo lepsza niż komunizm ?? a czy głos cżłowieka który nie zna sie na rządzeniu i na kierowaniu państwem będzie coś wart ?? demokracja daje ogromne pole do popisu korupcji oraz do wzbogacenia sie kosztem państwa ... w końcowym efekcie do wyzysku ...

------- mam ci przypomniec jak za komuny żyli partyjni a jak zwykły obywatel (Folwark zwierzęcy się kłania), za komuny tez ostra korupcja była nawet większa niz obecnie tylko ukryta Komunizm to jeden wielki wyzysk

oczywiscie daje dobry efekt jeżeli ludzie śa wyedukowani ale co jeżeli ludzi nie stac na edukację ?? otrzymujemy masy którymi można łatwo sterowac ... jak coś to "Folwark Zwierzecy"

----- co wykorzystał komunizm w Rosji carskiej....

narzekacie na wyzysk komunizmu a co powiecie na wyzyk kapitalisty ?? czym sie rózni jedno od drugiego ??

------ niczym to fakt ale komunizm jest zakłamany w tym a w kapitaliźmie reguły są jasne...

coż pozatym w czasach tego betonowego kominizumu byliśmy 2 pancernym mocarstwem w europie ... jakoś o tym nikt nie chce mówić ... ale tabele z danymi technicznymi czołgów i bwp są jasne dla każdego

-------- no i co nam z tego było...

pozatym popatrzcie na morale Armii .. z którą można było wprowadzić cos takiego jak Stan Wojenny !! czy wogóle Jest ktokolwiek sobie w stanie wyobrazić tak przeszkoloną armię ??? i tak posłuszną rozkazom ??

a teraz co mamy ??? w armii ?? - pomine temat ... po prostu widzę i NO COMMENT ... to nie jest armia - żołnierz nie kwestionuje rozkazów !!

-------- bo bjzel jest w Sztabie ale to nie demokracji wina

pozatym ... co zrobić z Chinami ... cholera ... jakoś ciezko mówić że komunizm doprowadził kraj do ruiny ... wszystko zalezy od ludzi

------- tam jest kolektywistyczna moralność a co powiesz o Mao i "kroku na przód" to była totalna ruina a te ich plany budowlane smiech na sali kupa ludzi zginęła przy pracy lub z głodu a i tak chałę produkowali

media i radio ... idealna propaganda ... w ten sposób mozna oczernić każdy ustrój - od demokracji aż po komunizm ... a co zrobić by cżłwiek nie myślał - dac papkę telewizyją jaką mamy obecnie ... zamulić ... pokierowac rozumem i juz pieczeń gotowa ...

--------- propaganda była jest i będzie i za komuny i teraz tez tylko licza się jeszcze intencje, poza tym demokracja ma wolna prasę i inne media niezalezne jako obrone przed demagogią a komuna co miała... dyrektywy z góry... nie rozśmieszaj mnie

Ilu z Was miało ochotę 11 września ... zabić ilu czuło nienawiść ??? ilu radośc ??? uwielbienie ??? potem zabzepiecznia, kontrola wszędzie ograniczanie wolności osobistych czy ... to wszystko nie łącyz sie w całośc ?? przecież gdyby pokazano okrucieństwa wojsk amerykańskich w wietnamie ?? to co wtedy człowiek czuje ??

-------- zgadza się ale to z Witnamem ujawniono teraz w Iraku też coś się szykuje a co Ruscy robili w czasie swoich akcji tego juz nikt nie skontroluje...

a różnica byłą taka że Rosysjka propaganda - była kłamliwa ale to kłamstwo było do odczytania a Amerykańska jest doskonała - równie kłamliwa ale idealnie zastosowana w mediach - ile razy mówi sie o złych siłach ... ile razy pokazuje to co niedobre ... i ile razy widzimy na ekranie rosyjskie czołgi albo chińskie rakiety ICBM ?? dlaczego wtedy nie pokażą amerykańskich ICBM ??

--------- w Rosji słuchałes z karabinem z tyłu głowy albo w strachu że przyjdą wieczorem.... nawet jak wiedziałeś to i tak musiałeś milczeć albo cię uciszano.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kabura
narzekacie na wyzysk komunizmu a co powiecie na wyzyk kapitalisty ?? czym sie rózni jedno od drugiego ??

Kapitalizm to wyzysk czlowieka przez czlowieka. W komunizmie jest odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil,za komuny to az sie chetnie ogladalo TV,ludzie tylko mowili co zrobili dobrego,a to kto umarl itd. to sie raczej nie mowilo,dla "dobra obywateli".To jest jedna z wad,a np. wiecie czemu w Polsce bylo tak malo zarcia na polkach?Bo wszystko szlo do naszych "przyjaciol" - Rosji.Poza tym ,Debil wiesz moze o planie Marshalla?Mialo to polegac na pomocy w odbudowie krajow zniszczonych 2 wojna swiatowa,ale Stalin oczywiscie powiedzial nie.Polska byla IMHO nieformalna czescia Rosji.No,wracamy do tematu UE.Na czym to skonczylismy ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

Komunizm w teorii jest najlepszym ustrojem! Ale do tego potrzeba dobrego dyktatora, a taki sie nie urodzil jeszcze (poczekajmy na 4horseman) Kapitalizm i demokracja jest zla, ale nic lepszego nie ma!

Hmm... z planem Marshalla to jets tak ze chyba dostawalismy pieniadze ale zdrajcy polskiego Narodu wszystko przeznaczali dla siebie. Tja... wiec podtrzymuje wczesniejsze zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że Któryś z adminów założy temat na off .. to wtedy nie ma sprawy ... wtedy sie chętnie pogryze ale nie sądże by ktoś z czytelników O UE kciał czytac nasze wypociny o komuniźmie

Osobiście zapraszam na offtop->historia dawna i nie tak dawna

Wiecie jak tak dalej pójdzie to się połączycie stwierdając że jednak ani nie komunizm, ani nie kapitalizm tylko jednak faszyzm, jednak nie z powodów dla których rozpoczęto drógą wojnę światową, czy był holocaust, tylko dlatego że miał dobrą ideologię na początku przed dostosowaniem tego dla machiny propagandowej hitlera. Sądzę jednak że z założeń i tylko z założeń jednak lepszym ustrojem był komunizm, jednak ja się do rozprawy na ten temat nie włączam bo za młody jestem.

by made in Poland 1988

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Mam pytanie dla forumowiczów (z klubu uni do którego należę).

Co byście zrobili gdybyście byli posłami w parlamencie Europejskim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? Nie jestem zaqgorzałym patriotą, szowinistą. Jednak czóję się polakiem z krwii i kości. I chciałbym, aby w naszym kochanym kraju działo się jak najlepiej. Dla dobra całej Polski.

Unii Europejskiej nie można traktować obojetnie, bo juz prawie w niej jesteśmy.

Z jednej strony cieszę się, że do niej wejdziemy, a zdrugiej nie bardzo. Plusami moim skromnym zdaniem są:

-większe rynki zbytu

-walka z nieuczciwą konkurencją

-nowe miejsca pracy (nie do końca)

-wyeliminowanie w pewnym stopniu korupcji jaka w naszym kraju osiągnęła chyba punkt kulminacyjny

Minusami są:

-wzrost ceny niektórych produktów, bez znaczego wzrostu naszych zarobków

-zatarcie granicy naszej suwerenności

Myślę, że UE nie przyjęła nas do siebie, żeby nam pomóc, ale po to, aby czerpać z tego jakieś korzyści. Są oczywiście jakieś plusy, które wymieniłem powyzej. Potraktujcie mojego posta jako moją osobistą opinię w tym aspekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

Jak to co! To co kazdy posel. Nabrali kasy i udawali ze cos robimy. Btw kurde denerwuja mnie jakies kluby unii, konkursy o unii czy jakies pytania na egzaminach o unii. Wiecie jakie mielismy kiedys na kompetencji tescie? "Kiedy euro zdrozeje o 4,2%, to..." Przyznacie, wsciec sie mozna. Ciekawe kiedy na klawiaturach bedzie znaczek euro, a nie tylko $:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co! To co kazdy posel. Nabrali kasy i udawali ze cos robimy. Btw kurde denerwuja mnie jakies kluby unii, konkursy o unii czy jakies pytania na egzaminach o unii. Wiecie jakie mielismy kiedys na kompetencji tescie? "Kiedy euro zdrozeje o 4,2%, to..." Przyznacie, wsciec sie mozna. Ciekawe kiedy na klawiaturach bedzie znaczek euro, a nie tylko $:P

Znaczki Euro już są (i to od dawna, ale nie u nas) na klawiaturach. Ja mam starą klawiaturę standardowo dodawaną do PC, ale znaczek już mam, tylko nie wiem jaq go uruchomić jest przy 5, tyle że obok, bo nad jest znaczek % :P. POMOCY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam. Zapomniałem coś dodać do mojej wypowiedzi. Może nie dodać, ale rozwinąć pewną kwestię. A mianowicie, wraz z wejściem do UE w Polsce zdrożeją niektóre(większość) produkty. Zdrożeją też (niestety) papierosy. Może to jest pomysł błachy i niezbyt ważny, ale dla niektórych niezwykle istotny. Papierosy mają ponoć kosztować coś w okolicach 10 zł. Dla mnie jest to bowiem kłopot nie do przejścia. Nie będę w stanie wydawać 10-u "zeta" na "fajki". Będę musiał chyba rzucić. Ale nie wszystko jest pewne. Mam nadzieję, że nie podrożeją tak drastycznie.

Druga sprawa to to, że UE chciała wprowadzić(lub też nasz kochany Rząd RP) 22% vat na usługi internetowe. Nie wiem jak waszym zdaniem, ale moim to prawdziwe przegięcie.

I to tyle co chciałem powiedzieć. Nara :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam. Zapomniałem coś dodać do mojej wypowiedzi. Może nie dodać, ale rozwinąć pewną kwestię. A mianowicie, wraz z wejściem do UE w Polsce zdrożeją niektóre(większość) produkty. Zdrożeją też (niestety) papierosy. Może to jest pomysł błachy i niezbyt ważny, ale dla niektórych niezwykle istotny. Papierosy mają ponoć kosztować coś w okolicach 10 zł. Dla mnie jest to bowiem kłopot nie do przejścia. Nie będę w stanie wydawać 10-u "zeta" na "fajki". Będę musiał chyba rzucić. Ale nie wszystko jest pewne. Mam nadzieję, że nie podrożeją tak drastycznie.

Druga sprawa to to, że UE chciała wprowadzić(lub też nasz kochany Rząd RP) 22% vat na usługi internetowe. Nie wiem jak waszym zdaniem, ale moim to prawdziwe przegięcie.

I to tyle co chciałem powiedzieć. Nara :?

Już wiadowmo, że 22% VATu nie będzie ne usługi internetowe, ponieważ był to (jeden z wielu) wymysł naszego rządu dało się to odrzucić. A co do akcyzy na papierosy prawdą jest, że UE zwalczać chce w ten sposób palaczy, nie tylko w Polsce. Przez ostatnie 4 lata papierosy w Holandii zdrożały o 200% :shock: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu
Już wiadowmo, że 22% VATu nie będzie ne usługi internetowe, ponieważ był to (jeden z wielu) wymysł naszego rządu dało się to odrzucić. A co do akcyzy na papierosy prawdą jest, że UE zwalczać chce w ten sposób palaczy, nie tylko w Polsce. Przez ostatnie 4 lata papierosy w Holandii zdrożały o 200% :shock: :!:

JA przeciwko podwyżkom na fajki nie mam nic przeciwko. Zmieszy się liczba palaczy, społeczeństwo będzie zdrowsze.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Jakos powątpiewam w to, że w przypadku akcyzy rząd kierował się zdrowiem ludzi. Chodziło prawie tylko o wyłącznie o zwiększone wpływy do budżetu.

shiva - co to za plus "walka z nieuczciwą konkurencją"? Bo nie wiem, o co w tym chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...