Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

być moze to co teraz napiszę ktoś inny już pisał, ale co tam. Przyznaję się ze nie czytałam dokładnie tego topica.....

Dziś się dowiedziałam, że po wejściu do Unii w Polsce, podobnie jak we Francji, marchewka ma się stać owocem, a ślimak rybą :?. Do czego ten świat zmierza........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Unia owszem nam pomoże ale nie od razu, 2 maja wcale nie obudzimy sie w lepszym/bogatszym/lepiej rządzonym kraju. Myślę ,że przez najbliższe 2 lata będzie nam sie żyło tak samo (czytałem ,że może gwałtownie wzrosnąć bezrobocie) Jednakże popieram nasze wejście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AtheiX

Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE, to w tedy nie bedzie rozlamu. Wszystko szlo pomyslnie dopóki nie pojawila się ta cholerna Polska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE, to w tedy nie bedzie rozlamu. Wszystko szlo pomyslnie dopóki nie pojawila się ta cholerna Polska.
A co jeszcze z tej twojej kuli wynika, może chociaż jakiś wzrost gospodarczy? Może bogatsze społeczeństwo? Może mniej biedy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoLeQ

No coz...Moje stanowisko co do UE jest takie.Dostajemy od nich kupe kasy ,tylko ze nikt nam tego nie da za darmo.Czemu te panstwa mialyby wydawac na nas te miliardy euro ,skoro nie bedzie z tego dla nich pozytku?No wlasnie.Cala kase bedziemy musieli "oddac" ze skladek.Nie znam dokladnie tego,ale tak mi sie zdaje bo ludzie rzadko kiedy robia cos bezinteresownie,a tym bardziej panstwa ktore sa potegami gospodarczymi.Z reszta,ta kampania o UE - Polowa Polakow nie wiedziala o szczegolach naszego wejscia do UE.Pozyjemy - zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AtheiX
Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE, to w tedy nie bedzie rozlamu. Wszystko szlo pomyslnie dopóki nie pojawila się ta cholerna Polska.
A co jeszcze z tej twojej kuli wynika, może chociaż jakiś wzrost gospodarczy? Może bogatsze społeczeństwo? Może mniej biedy?

Ja jestem Niemcem i uwazam ze "Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE" lepie by bylo dla unii. Bo dopoki nie bylo Polski unia byla przyjacielskim ziwazkiem panstw a teraz polska jeszcze nie ejst czlnokime a juz pyskuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem Niemcem

>>> Wątpie, różne głupoty już pisałeś i to jest pewnie jedna z nich...

i uwazam ze "Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE" lepie by bylo dla unii. Bo dopoki nie bylo Polski unia byla przyjacielskim ziwazkiem panstw a teraz polska jeszcze nie ejst czlnokime a juz pyskuje

>>> Panie Niemiec, Polska pyskuje? Może i przed 39 Polska pyskowała, co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

DEvil Sin - na topicu o historii znajdziesz dużo forumowiczów, którzy chętnie z Tobą o tym pogadają...

A co do Polski w Unii - skoro Polska ma niby nie pyskować, i w ogóle taki rozłam robi, to dlaczego Unia jakoś nam pozwala i czasem się zgadza i dlaczego nas jeszcze nie wywaliła poza obręb zainteresowań? Dlaczego znosi to nasze skamlenie i jeszcze rzuca ochłapy? No, dlaczego? BO jej zależy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89
DEvil Sin - na topicu o historii znajdziesz dużo forumowiczów, którzy chętnie z Tobą o tym pogadają...

A co do Polski w Unii - skoro Polska ma niby nie pyskować, i w ogóle taki rozłam robi, to dlaczego Unia jakoś nam pozwala i czasem się zgadza i dlaczego nas jeszcze nie wywaliła poza obręb zainteresowań? Dlaczego znosi to nasze skamlenie i jeszcze rzuca ochłapy? No, dlaczego? BO jej zależy?

Nie uważam ,żeby jej zależało poprostu na Polsce zrobią dość duży interes. Jesteśmy dużym rynkiem zbytu poza tym jest u nas w co inwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mar'Quiz
Ja jestem Niemcem i uwazam ze "Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE" lepie by bylo dla unii. Bo dopoki nie bylo Polski unia byla przyjacielskim ziwazkiem panstw a teraz polska jeszcze nie ejst czlnokime a juz pyskuje

Przez takich małostkowych, krótkowzrocznych, ciemnych, upartych idiotów-nacjonalistów jak Ty, UE nigdy nie stanie się taką prawdziwą Europejską Wspólnotą, aryjski panie. d;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Ja jestem Niemcem i uwazam ze "Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE" lepie by bylo dla unii. Bo dopoki nie bylo Polski unia byla przyjacielskim ziwazkiem panstw a teraz polska jeszcze nie ejst czlnokime a juz pyskuje

Chyba troche przesadziłeś. Nie wiem czemu zachód uważa nas za ciemnych idiotów. Całą wojne światową biliśmy się z Anglikami i Francuzami ramie w ramie na obcej ziemi ale oni już o tym nie pamiętają. Poza tym znam Niemca i Duńczyka którzy uważją ,że Polska nie pyskuje a raczej bije sie o swoje prawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mar'Quiz

Mój drogi, nie przesadziłem. Jak zbierze się takich paru (Niemców jest ponad 2 razy więcej niż Polaków więc jest co się zbierać) to skutecznie obrzydzą innym Europejczykom życie. A chyba nie o to chodzi, by każdy indywidualnie z tego czerpał dla siebie i tylko dla siebie? A jesli tak, to dlaczego to się Unia zwie? d; Państwa powinny się w tym jednoczyć, a nie wykazywać taką postawę, jak pan Niemiec. Swoje interesy nazywają interesami całej Unii. Smiechu warte, panie!

A walczyć to my i przy Francuzie i Angliku i możemy... Ale do czegoinnego, jak widać, nas nie przewidzieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Też uważam ,że Unia powinna sie jednoczyć jednak nie na takich warunkach jak teraz. Okazuje się ,że we wspólnocie jak u Orwella są równi i równiejsi. Poza tym Unia jako przeciwwaga dla Stanów Zjednoczonych i rosji nie może być tak skłucona jak teraz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

"Równi i równiejsi"? A któż taki jest tym równiejszym? Niemcy i Francja, które najwięcej wpłacają do unijnego budżetu?

"Nie na takich warunkach" - taaak, Polska, zaściankowy europejski kraik powinna dyktować warunki, którym gospodarcze potęgi zachodu powinny z niemym zachwytem przyklaskiwać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89
"Równi i równiejsi"? A któż taki jest tym równiejszym? Niemcy i Francja, które najwięcej wpłacają do unijnego budżetu?

"Nie na takich warunkach" - taaak, Polska, zaściankowy europejski kraik powinna dyktować warunki, którym gospodarcze potęgi zachodu powinny z niemym zachwytem przyklaskiwać...

Nie uważam ,że powinniśmy dyktowaćwarunki (nadinterpretacja) uważam ,że wspólnota to związek gdzie każdy ma w miare równy głos i coś do powiedzenia. A poza tym nie chciałbym ,żeby o tym co dzieje sie w kraju decydowały inne państwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AtheiX

Ja jestem Niemcem

>>> Wątpie, różne głupoty już pisałeś i to jest pewnie jedna z nich...

i uwazam ze "Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE" lepie by bylo dla unii. Bo dopoki nie bylo Polski unia byla przyjacielskim ziwazkiem panstw a teraz polska jeszcze nie ejst czlnokime a juz pyskuje

>>> Panie Niemiec, Polska pyskuje? Może i przed 39 Polska pyskowała, co?

polska dostaje forse, nie jest jeszcze czlonkiem unii a juz pyskuje jakby byla panem i wladca. zupelnie zapomniala o tym kim tak naprawde jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoLeQ

Poniewaz Polacy nie chca ,zeby byly jakies niekorzystne warunki dla przyszlych pokolen,pojal?Czytalem swego czasu artykul z Times o tym ,ze Amerykanie bardzo cenia Polakow.Polacy pomagali innym panstwom nie baczac na swoje interesy,a zadnego szacunku nie ma dla nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska dostaje forse, nie jest jeszcze czlonkiem unii a juz pyskuje jakby byla panem i wladca.

>>> Jakieś przykłady?

zupelnie zapomniala o tym kim tak naprawde jest

>>> Krajem który się całkiem dobrze rozwijał dopóki pewien przywódca Niemiec zwany Hitlerem (z dopingiem niemców) nie rozpoczął swoich planów... Niemcy dwa razy wywołały wielką wojne i dwa razy ją przegrały! Mam nadzieję że polskie miasta dostaną wreście odszkodowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Ja jestem Niemcem

>>> Wątpie, różne głupoty już pisałeś i to jest pewnie jedna z nich...

i uwazam ze "Lepiej by było jakby Polske wywalono z UE" lepie by bylo dla unii. Bo dopoki nie bylo Polski unia byla przyjacielskim ziwazkiem panstw a teraz polska jeszcze nie ejst czlnokime a juz pyskuje

>>> Panie Niemiec, Polska pyskuje? Może i przed 39 Polska pyskowała, co?

polska dostaje forse, nie jest jeszcze czlonkiem unii a juz pyskuje jakby byla panem i wladca. zupelnie zapomniala o tym kim tak naprawde jest

Chętnie bym usłyszał kim jestem i czym jest mój kraj. Ja jakoś nie wstydze się naszej historii (oprócz Jedwabnego) i wcale nie uważam sie gorszy tylko dlatego ,że prawie 300 lat bez przerwy jesteśmy pod wpływami innych państw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być moze to co teraz napiszę ktoś inny już pisał, ale co tam. Przyznaję się ze nie czytałam dokładnie tego topica.....

Dziś się dowiedziałam, że po wejściu do Unii w Polsce, podobnie jak we Francji, marchewka ma się stać owocem, a ślimak rybą :?. Do czego ten świat zmierza........

hehe pocieszę Cię - dzięki Polsce śledź też zostanie rybą :D A na poważnie z tym co powiedzialaś jest tak. UE stara się regulować wszystko co tylko możliwe, czego akutat nie uważam za rozsądny pomysł, a wręcz przeciwnie. Takie glupoty wychodzą wtedy gdy te przepisy zetkną się z dlugoletnią tradycją np. kulinarną danego kraju (dżem z marchwi w Hiszpanni, gdy tymczasem przepisy UE mówią że dżem może być tylko z owoców) Ze ślimakami nie znałem, ale też niezle hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...