Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

mam cichą nadzieję że nie wzrosną podatki na czasopisma i gazety - CDA by zdrożało
Nadzieja matka glupich.W UE musi byc 22% VAT .Swoja droga,Hiszpania znowu taka potega nie jest wiec nie ma co gadac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja matka glupich.W UE musi byc 22% VAT .

>>> Zależy na jakie artykuły i towary...

Swoja droga,Hiszpania znowu taka potega nie jest wiec nie ma co gadac.

>>> Terytorium porównywalne do Polski, więc jakimś odnośnikiem jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Najbardziej przeraza mnie to że jak bedziemy w UE to wszystko będzie drożeć.
Nie wszystko, np RTV, AGD, komputery powinny stanieć, zależy jaka grupa towarów...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu tylko o podatkach. Co prawda zdrożeją gazety, czasopisma, w tym CDA, bo Vat nam urośnie do 22% jako podstawowa stawka w kraju (taq nie wiem kto napisał, że w większości państw UE jest 15% buhahaha, średnia w UE to 8 %, z czego 3 państwa są powyżej tej średniej).

Przecież UE to nie tylko podatki, ja podejżewam, że sprzęd AGD, RTV, PC, stanieje bo nie będzie płaconego cła na granicy, więc parę % stanieje, a tu jest duży +. Poza tym kwestia pracy, też nie będzie łatwo (Niemcy za 7 lat, Holandia bodajże 5 etc.), ale w końcu nam się polepszy, ale cóż, nie mnie jeszcze o tym myśleć, za satary jestem, może moje wnuki poczują się lepiej w tym karaju miodem (niewykorzystanym) płynącym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do vatu na neta czyzby zdrożała rónież stałka za którą płace XXX złotych. Kurczę niedobrze...

no, niedobrze a tak coś więcej?? :evil:

Też mam stałkę, i przeglądałęm ostatnio umowę i jakoś nie mogłem znaleźć informacji o tym, że cena jest stała, i nie wzrośnie/zmaleje (coś jak prenumerata CDA, nie ważne za ile w kiosku, zawsze tyle samo).

Ale może niedokładnie szukałem... :?

Nie wszystko, np RTV, AGD, komputery powinny stanieć, zależy jaka grupa towarów...

Grupa towarów, właśnie pies pogrzebany w tym, że RTV etc. to nie towary pierwszej potrzeby, takie jak jedzenie, ubrania a te (z tego co pamiętam) mają podrożeć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do vatu na neta czyzby zdrożała rónież stałka za którą płace XXX złotych. Kurczę niedobrze...

Sprawdź swoją umowę taq jaq zrobił to ketsu.

Np. ja mam napisane, że umowę mam na 2 latka i przez ten czas nic z abonamentem nie mogą zrobić (49 zł), a zostało mi jakieś 1,5 roku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _splash_

A ja cholera jasna jestem na NIE!!!! Skąd myślicie teraz te VATy wzrastają??Przez tą UNIE !!! A bezrobocie prawdopodobnie sie nie zmniejszy bo to jest bardziej sprawa wewnętrzna kraju a nie Uni , a jęsli Tomasz Lis u nas nie zostanie prezydentem to już nic naszej kochanej Polsce nie pomoże. Będzie sie staczać i staczać.... - - a politycy zarabiać .

Ps.A ta osoba która tam jako ten przedstawiciel z polski pojedzie 100 tys. na miecha będzie miała.FAjnie co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz,byl kiedys taki wykaz w "Polityce".Pokazywal on przywileje i place politykow w roznych krajach.Wyszlo na to ,ze w Polsce w najbiedniejszym z omawianych tam krajow premier zarabia najwiecej i ma ochrone,samochod,komorke,dom itd.Cos czuje ,ze za kilka lat bedzie tak jak niegdys ze szlachta,sami <praktycznie,bo teoretycznie oczywiscie nie >sobie ustalali przywileje :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cholera jasna jestem na NIE!!!! Skąd myślicie teraz te VATy wzrastają??Przez tą UNIE !!! A bezrobocie prawdopodobnie sie nie zmniejszy bo to jest bardziej sprawa wewnętrzna kraju a nie Uni , a jęsli Tomasz Lis u nas nie zostanie prezydentem to już nic naszej kochanej Polsce nie pomoże. Będzie sie staczać i staczać.... - - a politycy zarabiać .

Ps.A ta osoba która tam jako ten przedstawiciel z polski pojedzie 100 tys. na miecha będzie miała.FAjnie co?

:arrow: Tak i teraz całą naszą nieudolność będziemy przelewać na UE - UE to ue tamto. Dostajemy pewne szanse i tylko od nas zależy czy je wykorzystamy. Wystarczy spojrzeć na Irlandię, czy zmiany jakie zaszły a Hiszpanii

:arrow: Lis nadaje się na prezydenta jak świnia na kosmonautę. Jako dziennikaż nie potrafi być obiektywny i powstrzymać się od mówienia innym jak mają rozumieć to co wlaśnie usłyszeli czy zobaczyli.

:arrow: Komisarz unijny to nie "przedstawiciel z Polski", ale taki unijny minister i jako taki jest zobowiązany do realizacji polityki wspólnoty (co oczywiście nie wyklucza działań na rzecz kraju z którego pochodzi - jednak z reguły nie jest to możliwe w pojedynkę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .Iliador.

Mi to obojetnie ;), szanse Unii trza dac, z drugiej strony ja juz nie podnosze klapy w klozecie bo sie boje, ze nastepna broszurka o Unii wyskoczy ;). Z trzeciej strony (:P) to jednak mam duuuuze watpliwosci, zawsze tak bylo: extra bedzie jak to zrobimy, a potem g***** z tego bylo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Lis nadaje się na prezydenta jak świnia na kosmonautę. Jako dziennikaż nie potrafi być obiektywny i powstrzymać się od mówienia innym jak mają rozumieć to co wlaśnie usłyszeli czy zobaczyli.

Kompletnie się zgadzam, oto mały zapis rozmowy z Solarisem (po co mam moje zdanie pisać 2 razy?;)

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:11)

aha, pamietasz jak ci mowilem o Lisie i jego upodobaniach politycznych?

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:12)

wlasnie zarząd TVN go zawiesil...

Solaris (27-01-2004 15:13)

serio?

Solaris (27-01-2004 15:13)

a to jaja

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:13)

Lis nie bedzie juz raczej prowadzil Faktow

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:14)

za duzo ludzi juz go kojarzy z PO

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:14)

czasami to kipi z ekranu

Solaris (27-01-2004 15:14)

szkoda... lubiłem gościa

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:15)

nie no, teraz wrescie sie ujawni, i zostanie politykiem tej partii ktorą lubil na ekranie

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:15)

dla niego to lepiej, bo juz ne musi sie ukrywac

Solaris (27-01-2004 15:15)

o właśnie dlatego nie lubię tego wątku "aktualności"

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:16)

nie moja wina ze takie są Aktualnosci

Solaris (27-01-2004 15:16)

wmawianie drugiej stronie czegoś, w co ta druga strona nie uwierzy i w co nie wierzy (bo ma podstawy) to moim zdaniem bezczelność

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:17)

ee, tak ostro to jeszcze nie bylo

Solaris (27-01-2004 15:17)

no ja właśnie teraz to widzę

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:17)

heh, taka jest polityka

Solaris (27-01-2004 15:17)

zakładasz z góry że Lis jest taki a taki, a drzemie w nim "miłość" do PO

Solaris (27-01-2004 15:18)

Lis - to że jest (jeśli jest) w PO wcale nie znaczy, że je popiera i daje temu wyraz w kazdych faktach

Solaris (27-01-2004 15:19)

on podchodzi do wszystkiego neutralnie, bo ma taki obowiązek jako dziennikarz - i IMHO się z niego świetnie wywiązuje

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:19)

gdyby tak bylo bylby jeszcze dziennikarzem TVN...

Solaris (27-01-2004 15:19)

nie potrzebuję lepszego

Solaris (27-01-2004 15:19)

nioe umiem sobie wyoberazić lepszego

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:20)

Tv musi zachowywac przynajmniej jakies znaki obiektywizmu

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:20)

a List ewidentnie tego nie potrafil zrobic

Solaris (27-01-2004 15:20)

rzetelność, komunikatywność, kapka ironii... wszystko czego treba

Solaris (27-01-2004 15:20)

tu się różnimy właśniw

Solaris (27-01-2004 15:20)

Ty uważasz, że "ewidentnie nie potrafił" a ja uważam, że "idealnie umie"

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:20)

ale to nie ja go zawiesilem

Solaris (27-01-2004 15:21)

sam się zawiesił, przez ostatni głupi wyskok

Solaris (27-01-2004 15:21)

z tym kandydowaniem na prezydenta

Solaris (27-01-2004 15:21)

Bo musieli

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:22)

no tak, ale wszyscy wiedzą z jakiego ramienia on by startowal

Solaris (27-01-2004 15:22)

przecież teraz nawet jakby dalej był zupełnie neutralny, to AFAIK łamałoby to jakiś tam przepis KRRiTv

Solaris (27-01-2004 15:22)

no i właśnie dlatego byłoby to niezgfgodne z przepisami... chyba

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:23)

ale i bez niego TVN sie koajrzy z dwoma partiami

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:23)

tz, Wiadomosci

Solaris (27-01-2004 15:23)

ech... TOBIE się kojarzy...

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:24)

ano mnie, ale z tego co wiem nie spotkalem czlowieka ktory powiedzialby ze TVN popiera Sld....

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:24)

albo PSL

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:24)

albo ze jest neutalne

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:24)

neutralne

Solaris (27-01-2004 15:24)

spotkałeś

Solaris (27-01-2004 15:24)

właśnie z nim rozmawiasz

Solaris (27-01-2004 15:24)

oczywiście

reVolt (moderator) (27-01-2004 15:24)

ano sztuk 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wężyca

Ja - znając swe święte przeczucie - jestem pewna ,że nie będzie w UE ani lepiej ani gorzej. Mówcie co chcecie ale moje przeczucie nigdy mnie nie myli (najeprzym przykładem jest to ,że miałam głuche wrażenie ,że w szkole pójdzie coś nie tak ... no i proszę :P )

To co na czerwono, modek/admin ,jak uzna to za kompletną głupotę - prosze o usunięcie.

Wszystko podrożeje i aż boję sie pomyślec co będzie gdy trzeba bedzie kupić nowe (standard UE oczywiście) książki do szkoły/uczelni/pracy.

I taka prywatna moja obawa... chyba nie przyzwyczaję się do euro... za długo żyłam ze złotówkami.... :cry:

Może plotę trzy po trzy ale nie miejcie mi za złe... nie jestem dusza polityka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razor, litości, uzasadniej swoje opinie, proszę...

Wężyca - to nie będzie tak, że jak tylko przyjdzie maj, to od razu wprowadzone zostanie euro. Jeżeli w ogóle zostanie, to dopiero za parę lat, więc na razie bez obaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razor, litości, uzasadniej swoje opinie, proszę...

>>> a nie za wiele od niego wymagasz :-k Wszędzie jest tak samo więc dlaczego tu miałobybyć inaczej

Wężyca - to nie będzie tak, że jak tylko przyjdzie maj, to od razu wprowadzone zostanie euro. Jeżeli w ogóle zostanie, to dopiero za parę lat, więc na razie bez obaw.

>>> Euro - pieniądź jak każdy inny, najważniejsze żeby był :twisted:

Co do cen też nie ma się co obaiać - co miało zdrożeć to już zdrożało. Podwyżasznie podatków nie wiąże się z UE, a bardziej z kiepskimi finansami państwa - a skoro się ma dobrą wmówkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...