Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Dostaliśmy pocztówkę od Assassina!

Polecane posty

Udało mi sie znaleźć jeszcze 2 inne pocztówki wysłane przez twórców AC2

http://img95.imageshack.us/img95/2499/venicepuzzle.jpg

http://img95.imageshack.us/img95/5503/cardo.jpg

może kluczem do poznania zagadki jest zestawienie większej ilości kartek, a korzystanie tylko z tej jednej?

Oprócz tego na budynku z oknem w kształcie loga asasynów, znajduje się strzałka wskazująca drugą gondole.

Co do "postaci" w wodzie:

woda.jpg

jak dla mnie jest ona co najmniej... dziwna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem, nie znam się, ale to chyba prawdopodobne, że wszystkie białe plamy wskazują jakąś trasę do przebycia dla bohatera...

Czy mi się wydaje, czy gdzieś tak w połowie odcinka między tym głównym zadrapaniem (według mnie ma ono kształt miecza o płonącej klindze - nowy rodzaj ataku??) jest występ w murze, który ma kształt prostego miecza?? I to miecza o zakrwawionym czubku.

I czy mi się wydaje, czy nieco niżej i po lewej od tego "ostrza" jest drugie okno w kształcie kropli (słabo widać, bo jest pokazane z boku), tak na pograniczu światła i cienia?

Aha, i jeśli to zadrapanie wskazuje pod wodę, to tam coś jest - kształt na wodzie wygląda jak odbicie, ale nie pasuje do budynku powyżej. Według mnie to jakaś łódź podwodna lub nawet podwodne centrum dowodzenia(!), ale nie człowiek.

...Jak czytam takie brednie jak te powyżej, to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać -.-"

To już jest zwyczajne przegięcie i objaw naprawdę wybujałej fantazji albo poważnych problemów wzrokowych lub nawet neurologicznych. Omamy wzrokowe to nie przelewki, dzieci, jak widzicie dziwne rzeczy, powiedzcie o tym rodzicom :/

Przychylam się do prośby użytkownika KisielBB co do pokazania drugiej strony kartki - skoro żadnych dodatkowych informacji na niej nie ma, to powinny tam być tylko adres redakcji, stempel i znaczek ;]

Żaden z serwisów, które otrzymały kartkę, nie pokazał tej drugiej strony, co skłania mnie do myśli, iż jednak jakieś informacje lub instrukcje od Ubisoftu były dołączone ;p Chyba, że kartka przyszła w kopercie, i rewers rzeczywiście jest zupełnie czysty (ale wtedy nie byłaby to 'pocztówka' a 'zdjęcie')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K0nrad jeśli na drugiej stronie kartki na prawdę są jakieś instrukcje, to (nie oszukujmy się) i tak nam jej nie pokażą, jeśli nie ma, to raczej nie znajduje się tam nic ciekawego.

Czy ktoś potrafi ustalić gdzie dokładnie znajduje się to miejsce? Może trochę światła na tą zagadkę rzuci np. google earth, jeśli poznamy dokładną lokacje (a moja znajomość włoskiego [czy raczej jej brak] uniemożliwia mi odnalezienie tej informacji w necie ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K0nrad jeśli na drugiej stronie kartki na prawdę są jakieś instrukcje, to (nie oszukujmy się) i tak nam jej nie pokażą, jeśli nie ma, to raczej nie znajduje się tam nic ciekawego.

Oczywiście, że nie pokażą. Ale sam fakt, że nie chcą tego pokazać, będzie jakąś informacją. Jeśli nawet nie ma nic ciekawego - chciałbym to zobaczyć. Choćby datę nadania na stemplu pocztowym, zastanawia mnie jak udało się Ubisoftowi perfekcyjnie skoordynować datę doręczenia do kilku różnych miejsc na świecie z urodzinami Leonarda.

Albo odpowiednio poinstruowany kurier, albo CDA i inne serwisy wiedziały, że mogą/mają tę kartkę opublikować właśnie dziś. Nie sądzę by zwykłą drogą pocztową udało się tak to zgrać, każdy, kto wysyłał kartki z wakacji wie, że czas ich doręczenia jest wysoce nieprzewidywalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest prawie pewne, sposób wchodzenia po budynkach pozostaje ten sam, popatrzcie na układ okien. Zastanawia mnie jednak ten balkon, mogę się mylić ale ja tu widzę nowy sposób na pozbycie się niemilca, cyk go na balkon i nawet nikt ciała nie widzi. Coś podobnego było w serii Splinter Cell o ile mnie pamięć nie myli a obie gry z Ubi więc kto wie. Co do zadrapań to myślę że trzeba zestawić wszystkie pocztówki i nałożyć te zadrapania w różnych miejscach na jeden czysty egzemplarz zdjęcia i to da jakąś podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem podobną pocztówke, różniącą sie od tej która dotarła do redakcji CDA paroma szczegółami. Może ona wam pomoże, ja nie mam głowy do takich rzeczy.

-W lewym dolnym rogu jest jakis napis (a może to tylko pieczątka pocztowa)

- 'zadrapanie' jest w innym miejscu

http://www.ps3attitude.com/wp-content/gall...c-card/card.jpg

Ja myślę że w ubi najfajniejszym redakcją zaznaczyli zadrapaniem gdzie mają szukać. Moim zdaniem w gondoli są dwie osoby.jedna się płaszczy przed drugą może będziemy mieć ze sobą cały czas jakiegoś "pomocnika" co będzie za nami chodził.Tu możecie zobaczyć dowód.

Chociaż jak ktoś oglądał wzór albo po angielsku numbers tam było ukryte zdjęcie w zdjęciu może to coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z serwisów, które otrzymały kartkę, nie pokazał tej drugiej strony, co skłania mnie do myśli, iż jednak jakieś informacje lub instrukcje od Ubisoftu były dołączone ;p

heh, o tym samym pomyślałem, jak poprzedniego posta pisał. Dziwne mi się wydawało, że żaden serwis drugiej strony nie pokazał. A nie chciałem o tym pisać, żeby nie wyjść na zbyt podejrzliwego. ;)

Co do samej kartki, to wg. pewnie przekazuje parę informacji na temat gry, ale nie trzeba się ich doszukiwać w układach tynku na ścianie, czy odbić w wodzie przypominających ludzi, ludzkie twarze(btw. czytałem o tym kiedyś, że człowiek ma jakąś skłonność do wyszukiwania ludzkich twarzy w jaki fragmentach natury, budynków itp., a w tych miejscach tych twarzy w ogóle nie ma...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA ZNALAZŁEM (chyba) COS WAŻNEGO

w cieniu za gondolą tam gdzie jest to zadrapanie widać chyba czlowieka

tak jagby jakiegos rycerza ale bardziej wyglada mi to na mistrza assasinów

wejście do ich kryjówki.

JEST DOKŁADNIE OBOK TEGO ZADRAPANIA ( Z PRAWEJ STRONY)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gondola będzie pełnić funkcję transportową, możliwe iż można ją użyć jako kryjówkę, podobnie jak balkoniki nad kanałem, które są osłonięte ze wszystkich stron.

2. Da Winci jest jedną z kluczowych postaci w grze, myślę iż będzie można używać wynalazków jego konstrukcji, wpłynie na fabułę gry

3. Kable, mogą przedstawiać liny, których Asasyn będzie używać do wchodzenia na budynki ( zastąpią jedynkowe drabiny )

4. Ezio będzie mógł pływać i nurkować, w końcu Wenecja cała stoi na wodzie, wogóle wykonując swój widowiskowy skok nie mógłby walnąć o ziemię

5. " Biała strzałka " może wskazywać wejście do biura Asasynów, które możliwe że znajduje się pod wodą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio zwiastun assassins creed 2 na którym widziałem plany w stylu da Vinci było tam jedno z ostrzy asasyna, więc Leonardo miał jakieś powiązania z zakonem

Czyżby chodziło ci o to :)?

http://assassinscreed.us.ubi.com/assassins-creed-2/teaser/

Tak ale zauważcie ci co dzisiaj to czytacie po filmie widnieje data. Zauważyłem litery odwrotne tak jak pisał Leonardo wziąłem lusterko i trach! :blink: Dzisiejsza data klikam na ten znaczek pod nią. A tam tytuł artifact_efbui co oznacza że to jest na pewno artefakt :D .

Czyżby 2 cześć fragmentu Edenu? (czy jak tam się nazywała ta kulka na końcu)

A jak ktoś zobaczy ten obrazek tego może przetłumaczyć to na dole?

Bo to pasuje mi trochę coś jak uaktywnić "Animusa" (znaczy się instrukcja). Czyżby Animus był czymś ważniejszym niż tylko narzędziem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Okiennica- znak że w Wenecji jest siedziba asasynów.

2. Tabliczka- rok 1452 to czas akcji w Assassinie 2 (Renesans przecież)

3. ,,Biała plama_- to białe pióro.

4. Mediolan- ważne miasto w renesansie ( a więc nowa lokacja a może raczej początek gry)

5. Da Vinci- istotnie może być powiązany z fabułą wiem bo jestem świetny z historii. Renesansowy ,,Leo" przyczynił się do powstania narzędzi jacy mieli w tych czasach zabójcy. ( ot choćby wysuwany z rękawa asasyna sztylet przyczepiony do nadgarstka).

Już to tyle. Rozwiązałem zagadkę. CormaC proszę bardzo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...