Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Pytania do Huta

Polecane posty

Co sądzisz o serii Call of Duty?

nie interesuje się muzyką, ale: kogo z zachodnich raperów polecasz?

i trochę z innej beczki(wydaje mi się, że tego jeszcze nikt tutaj nie poruszał):

Jaki jest Twój ulubiony film?

Czy żałujesz, że obejrzałeś jakiś film(rozczarował Cię itp.) ? jak tak to jaki/e to był/y film/y?

jak sobie coś przypomnę to później dopiszę :)

ps. zapomniałbym: Wszystkiego Najlepszego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde , Hut...

AWiesz , że nie ma takiego słowa jak "otwarłem"?

Bo wiesz , czytając recenzje DMC 4 sądze , że nie znasz.

Więc tłumacze mówi się "otworzyłem/łam/liśmy/li/łeś itd.

Rozumiem , że każdy może popełnić błąd i napisać "gury" a nie "góry lub "papcia" zamiast "babcia" ale otwarłem - ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehmm... słowo 'otwarłem' istnieje. Co więcej jest poprawne gramatycznie i ortograficznie, nie jest używane w codziennej polszczyźnie (oprócz niektórych gwar), ale istnieje. Poza tym recenzja, szczególnie gry komputerowej jest formą dosyć luźnej publicystyki i dopuszcza takie naginanie reguł. Bardziej potępianym byłoby właśnie napisanie "gury", czy "papcia" to byłby dopiero ocb...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam do Ciebie kilka pytań, ponieważ zastanawiam się nad kupnem X360.

- Jak jest z netem przez to? Obsługuje toto Wi-Fi? Trzeba za dostęp do netu poprzez XBoxa jakoś płacić, czy wystarczy poprzez Wi-Fi połączyć się z routerem?

- Konsola "ma potencjał na przyszłość", czy może niedługo przestaną się na nie ukazywać gry?

- Gry nie zacinają się na niej? (konsolę zamierzam kupić głównie dla Fable II, oraz Gears of War 2. Oprócz tego jeszcze kupiłbym GTA IV, bo podobno na konsoli lepiej się w to gra).

- Ogólnie, to czy jest na tą konsolę sporo gier "na długo"? (Gry chodzą na nią po 200zł, to trochę drogo, więc jeżeli kupowałbym gry, to takie, które zapewnią mi kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy).

- Grafika będzie jakoś w miarę ładnie wyglądać na telewizorze "z [beeep]" 32 cale? Słyszałem, że jest sens kupować konsolę tylko, jeśli ma się wielki telewizor Full HD, a dla mnie to zbędny bajer, i wystarcza mi to, co mam.

- W ogóle to jaką wersję kupować? Arcade, Premium, itp.? Nie zamierzam wydawać kilkuset złotych więcej dla większego dysku, ale z kolei podobno na Arcade (20GB chyba) potrafi ostro przyciąć.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi =) Bardzo ceniłbym sobie radę takiego speca od konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehmm... słowo 'otwarłem' istnieje. Co więcej jest poprawne gramatycznie i ortograficznie, nie jest używane w codziennej polszczyźnie (oprócz niektórych gwar), ale istnieje. Poza tym recenzja, szczególnie gry komputerowej jest formą dosyć luźnej publicystyki i dopuszcza takie naginanie reguł. Bardziej potępianym byłoby właśnie napisanie "gury", czy "papcia" to byłby dopiero WTF...

Odpowiem tu, na sprawę "otwarłem". Recenzję DMC4 pisałem dość dawno temu, ale bardzo mocno powątpiewam, żebym użył w niej słowa "otwarłem", z którego po prostu nie korzystam. Jeśli tam się znalazło, hmmm.... Nie wiem, może podczas korekty jeden z redaktorów coś zmienił, może ze słowa "otworzyłem" wypadły z jakiś względów dwie literki. Teksty, które piszemy przechodzą przez ręce kilku innych osób i czasem dzieją się z nimi dziwne rzeczy. Trudno mi więc powiedzieć co stało się w tym wypadku,

A rzeczywiście obie formy są poprawne, choć też wolę tę "otworzyłem"

Witam! Mam do Ciebie kilka pytań, ponieważ zastanawiam się nad kupnem X360.

- Jak jest z netem przez to? Obsługuje toto Wi-Fi? Trzeba za dostęp do netu poprzez XBoxa jakoś płacić, czy wystarczy poprzez Wi-Fi połączyć się z routerem?

- Konsola "ma potencjał na przyszłość", czy może niedługo przestaną się na nie ukazywać gry?

- Gry nie zacinają się na niej? (konsolę zamierzam kupić głównie dla Fable II, oraz Gears of War 2. Oprócz tego jeszcze kupiłbym GTA IV, bo podobno na konsoli lepiej się w to gra).

- Ogólnie, to czy jest na tą konsolę sporo gier "na długo"? (Gry chodzą na nią po 200zł, to trochę drogo, więc jeżeli kupowałbym gry, to takie, które zapewnią mi kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy).

- Grafika będzie jakoś w miarę ładnie wyglądać na telewizorze "z dupą" 32 cale? Słyszałem, że jest sens kupować konsolę tylko, jeśli ma się wielki telewizor Full HD, a dla mnie to zbędny bajer, i wystarcza mi to, co mam.

- W ogóle to jaką wersję kupować? Arcade, Premium, itp.? Nie zamierzam wydawać kilkuset złotych więcej dla większego dysku, ale z kolei podobno na Arcade (20GB chyba) potrafi ostro przyciąć.

Z góry za wszelkie odpowiedzi =) Bardzo ceniłbym sobie radę takiego speca od konsol.

Xbox 360 jest świetną konsolą, ale złożoną w nieco inny sposób niż PS3 - na pierwszy rzut oka zdaje się tańsza, ale dodanie do niej kilku naprawdę wygodnych funkcji sporo kosztuje. To prowadzi nas bezpośrednio do pytania numer....

1) Xbox 360 obsługuje sieć, ale w standardzie tylko po kabelku. Żeby korzystać z Wi-fi trzeba kupić pirouńsko drogi "adapter" (koło 300 PLN). Dodatkowo, żeby grać online z innymi należy wykupić abonament Xbox Live, ceny nie pamiętam, ale stawiam, że to około 100-150 PLN-ów rocznie. PS3 ma już wbudowane Wi-fi, a granie po sieci jest darmowe.

2) Gry na Xboksa na pewno będą jeszcze długo się ukazywały, aczkolwiek trudno powiedzieć dokładnie jak długo. Podejrzewam, że generacja zmieni się za 2 lata, za 3 X360 przestanie być platformą faworyzowaną i potem jeszcze przez 2-3 lata sobie pożyje tak, jak teraz żyje PS2. To jednak trochę wróżenie z fusów, trudno powiedzieć jak rozegrają tę sprawę producenci sprzętu.

3) Po to się kupuje konsole, żeby gry się nie zacinały. Na X360 zdarza się to ekstremalnie rzadko, tylko w przypadku największych crapów.

4) Zależy co to znaczy "na długo". Gry są takie same, jak na PC, ale jedno grają np. w GRID-a 8 godzin i im się nudzi, a inni cisną po 40-50. Z FPS-a wyciśniesz tylko tyle co przejście fabuły i potem granie w sieci. Inna sprawa, że na konsolach normą stają się różnego rodzaju DLC - one na pewno przedłużają żywotność gier, choć za niektóre trzeba płacić.

5) Trudno mi wypowiadać się na temat telewizora "z dupą", ale myślę, że HD Ready to minimum. Wyobraź sobie, że grasz w Crysisa w rozdziałce 1024x720 na dużym monitorze - to nie to samo, co granie na nim w rodzielczości 1920 x 1080 prawda?

6) Obawiam się, że tutaj nie ma co oszczędzać - twardy dysk jest niezbędny, a Arcade go nie ma.

Co sądzisz o serii Call of Duty?

nie interesuje się muzyką, ale: kogo z zachodnich raperów polecasz?

i trochę z innej beczki(wydaje mi się, że tego jeszcze nikt tutaj nie poruszał):

Jaki jest Twój ulubiony film?

Czy żałujesz, że obejrzałeś jakiś film(rozczarował Cię itp.) ? jak tak to jaki/e to był/y film/y?

jak sobie coś przypomnę to później dopiszę :)

ps. zapomniałbym: Wszystkiego Najlepszego!

Za życzenia dziękuję.

1) Co sądzę o CoD? Świetna seria, chociaż części robione przez Infinity Ward są wyraźnie lepsze od tych Treyarchu.

2) Wielu zachodnich raperów bardzo lubię, zbyt wielu, by ich wymieniać. Proponuję dwa najnowsze strzały: Kid Cudi i Izza Kizza. Może będą z nich gwiazdy?

3) Ulubiony film - to też trudny temat. Akurat leży obok mnie pudełko z DVD "Hero". Może ten?

4) Raczej nie żałuję, że obejrzałem jakikolwiek film, każde doświadczenie czegoś tam uczy - a jeśli oglądam coś naprawdę kiepskiego, to po prostu to wyłączam. Chociaż w sumie... Żałuję np., że obejrzałem aż 15 minut Tokyo Gore Police ;-)

Wyniki konkursu świątecznego będą na forum czy w przyszłym numerze CDA?

Na forum.

1. seria GTA (razem z wersjami na PSP i DS - gdybym miał wybrać najlepszą, to... Chinatown Wars)
Ok, to na przenośne konsole a na stacjonarne to do tej pory najlepszą częścią jest GTA IV, si? :) O wrażenia nie pytam, bo IMO sądzę, że każdego fana ta gra zmiotła, ale me pytanie dotyczy innej rzeczy. Miałeś może okazję zagrać w DLC pt The Lost and Damned? Jeśli tak to jakie wrażenia? :)

Chinatown Wars to naprawdę "najlepsze" GTA w ogóle - nie tak rozbudowane, jak np. IV, ale proporcje między czystą rozrywką, bogactwem świata gry i możliwościami platformy są naprawdę niesamowite. Zaraz potem stawiam oczywiście GTA IV. Lost & Damned bardzo fajne (była recenzja w CD-A), ale trzeba do tego przysiąść i od razu skończyć - jeśli przeciągniesz strunę i rozłożysz to sobie np. na 5-6 sesji po 2-3 godziny, zaczniesz się nudzić, bo to jednak wciąż to samo GTA IV.

2. seria God of War (razem z edycją na PSP)
Łi, zdecydowanie, nawet można by postawić znaczek "=" między 1. a 2. pozycją w kwestii miodności i grywalności, ale obie części na PS2 są chyba jednymi z najlepszych tytułów na starą już maszynę Sony i świetnym nań hołdem ;D Przynajmniej, w mojej opinii.

Zgadzam się!

6. seria Metal Gear Solid (ze wskazaniem na ostatnią część, ale pod warunkiem, że wcześniej ograsz dwójkę i trójkę)
Może dlatego, że w pozycję numer 3. nie grałem, ale pod tym numerkiem widział bym tą serię. W MGS na PS2 grałem dzięki kumplowi i zarówno trójkę jak i czwórkę przeszedłem (jedynkę trochę widziałem, a niektóre elementy fabuły w czwórce jakie wynikały z dwójki streścił kumpel) a po grze kopara nie chciała się podnieść. Cholernie szkoda, że Kojima jednak nie zdecydował się na kontynuowanie serii na PC, bo IMVHO ta seria to majstersztyk z czwartą częścią w roli głównej. Poezja jak dla mnie :D

Czekamy, co będzie dalej ;-)

7. seria Gears of War (ze wskazaniem na dwójkę)
Tym razem, tak :-) I IMO dwójka jest lepsza pod właściwie wszystkimi względami - więcej akcji, więcej adrenaliny i naparzania się z Szarańczą i więcej byczych akcji. Sequel idealny :)

To prawda, nie spodziewałem się po nim wiele, ale ten sequel rzeczywiście zasługuje na miano jednego z najlepszych w historii gier.

8. Resident Evil 5 (i inne części ze szczególnym uwzględnieniem 2 i 4)
Tylko dodam od siebie, że równie dobrze RE5 mogło się nazywać RE4 HD cytując tam kogoś z branży. Zmian w gameplay'u prawie żadnych, tylko grafika (bardziej dopasiona) i teren gry zmieniony :) No i nowi bohaterowie.

Nie całkiem się zgodzę - RE5 jest np. genialne pod względem fabuły, tzn. zamyka wszystkie dotychczasowe odcinki serii i daje szanse na nowe otwarcie w RE6. Chociaż zgadzam się, że mechanizmy są po prostu retro i chociaż w RE5 gra się świetnie, to cały czas myślisz sobie "ależ to by była fantastyczna gra, gdyby ją zrobić "od nowa". Ale wierzę w Capcom, po Lost Planet 2 Takeuchi weźmie się pewnie za RE6 i stworzą naprawdę świetnego "survival shootera".

Jeszcze w kwestii gier, czy lubisz albo miałeś okazję zetknąć się z - jak dla mnie [iMO] - trzema świetnymi seriami FPS'ów pod szyldami Ghost Recon (nie GRAW, jak dla mnie, to nie ma prawa nazywać się Ghostem), Rainbow Six albo SWAT (trójka albo czwórka)? I jakie wrażenia? :)

Jasne - bardzo je lubię, choć dla mnie GRAW jest lepszy od podstawowych Ghost Reconów - bardziej przystępny, bardziej "rozrywkowy". Gry nie muszą być ultra realistyczne... Natomiast z wymienionych przez ciebie tytułów najbardziej lubię SWAT 3, potem R6: Vegas, potem SWAT 4, a potem R6 3.

A, one more thing - wspomniałem o DLC. Jaka jest twoja opinia ogólnie nt. dodatkowego, częstokroć, odpłatnego contentu do gry? Fajna sprawa czy może: "przeginają z komercją"? ;P

Zależy co jest dodawane. Bardzo podoba mi się to, co robi ostatnio Capcom, ale np. z DLC grupo przesadzają. Fajne są D:C Rockstara - np. do GTA IV i Midnight Club: solidne, obszerne, wiesz za co płacisz. Myślę, że DLC to dobry pomysł na rozszerzanie gier, ale twórcy nie mogą z nim przesadzać. Myślę natomiast, że gracze (rynek) sam wyreguluje te sprawy - wydawcy zobaczą, że sprzedają się tylko DLC, które rzeczywiście coś wnoszą do gry i dodają nową wartość.

A na koniec, pytanie z kwestii muzy. Zauważyłem, że mowa jest o hh a tak się składa jednak, że gustuję zupełnie w innym gatunku muzycznym. Głównie metal / rock ale czasami też blues. Eminema czasami zdarza mi się posłuchać (Shake That, fajne nawet, albo Real Slime Shady), ale do polskiego hh za nic przekonać się nie mogę. Znaczy, to co do tej pory miałem okazję posłuchać (a nie było tego dużo) np. Leeroy to głównie lecą faki i inne mięsa... Well, czy poleciłbyś jakiś dobrych hh'owców, którzy powiedzmy, nie mają tylko tekstów o np. laskach, imprezach i alkoholu? Tja wiem, pewnie mam wypaczony obraz polskiego hh... well, shame on me :sweat:

Posłuchaj Eldo, Fisza, Łonę i Afro Kolektyw. To sztandarowi polscy "mądrzy" raperzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;p

Bierzesz udział w ocenianiu coverów CD-A, na które był konkurs w ostatnim GW?

Jeśli tak/nie to kto to jeszcze ocenia? :)

A jak będziesz miał czas to poprosiłbym Cie o przesłuchanie

kawałka i o ocenę ;) jest to amatorskie nagranie, więc proszę o wyrozumiałość :P

i powiedz czy kojarzysz może tekst? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS czy GS? MS to prywatna sprawa zależna od stanu konta :-). W chwili obecnej chyba 800, oczywiście (ale tśśś...) na amerykańskim profilu.

Chodzi mi o te punkty, które zdobywa się podczas gry. Na przykład zabicie 10 gigantów = 10G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hut, szczere kondolencje - Click! którego czytałem tak samo wytrwale jak CDA, przepadł. Liczę na to, że powróci w wielkim stylu!

Jesteś raperem także, a ja słucham rapu itp. mam kilka pytań z tym związanych:

- Lubisz Sokoła?

- Poznałeś prywatne Wujka Samo Zło?

- Twoje ulubione zagraniczne gwiazdy, np. 50 Cent?

A teraz z growych:

Kim byłeś w Mass Effectie?

Grywasz w Diablo II?

Lubisz takie klasyki jak HoMM 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz z tym słowem "otwarłem" to może istnieje ale brzmi po polskiemu... :)

A zdziwiłem się jak czytałem tą recke bo jesteś moim ulubionym recenzentem i się zdziwiłem , że taki błąd popełniłeś ty? Hut Sędzimir? Haha. Ale teraz wiem , że istnieje takie słowo.

Powkurzam nim babke od polaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hut, jak z tą recenzją Psychonauts?

Czytałem ostatnio w TN o Deus Ex 3. Czekam na tę grę niecierpliwie, mimo że... grałem tylko odrobinę w "2". Pisałeś, że ma wyjść w marcu tego roku. Z tego co wiem, to nie wyszła. :) Wiesz może na kiedy Eidos przesunął premierę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hut, jak z tą recenzją Psychonauts?

Czytałem ostatnio w TN o Deus Ex 3. Czekam na tę grę niecierpliwie, mimo że... grałem tylko odrobinę w "2". Pisałeś, że ma wyjść w marcu tego roku. Z tego co wiem, to nie wyszła. :) Wiesz może na kiedy Eidos przesunął premierę?

Z tytm marcem to nasza wtopa. Nie wiadomo czyja, więc winę wezmę na siebie, bo powinienem był jeszcze raz UWAŻNIE przeczytać tekst już złożony, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi, podobnie, jak inni redsi. Datę premiery myślę, że poznamy dopiero na E3. Ja stawiam na początek 2010 (marzec? :biggrin: ), myślę, że Eidos nie zaryzykuje wystawiania tego w szranki i konkury np. z BioShockiem 2.

Hut, jak z tą recenzją Psychonauts?

Czytałem ostatnio w TN o Deus Ex 3. Czekam na tę grę niecierpliwie, mimo że... grałem tylko odrobinę w "2". Pisałeś, że ma wyjść w marcu tego roku. Z tego co wiem, to nie wyszła. :) Wiesz może na kiedy Eidos przesunął premierę?

Recenzja Psychonauts - zapisałem sobie w notatniku, żeby jutro w redakcji sprawdzić!

Dlaczego jako jedyny z redaktorów nie przedstawiłeś swojego TOP 5 Gier 2008,Growych Rozczarowań Roku,oraz największy sukces i największą porażkę w lutowym wydaniu CDA? A szkoda bo według mnie piszesz najlepsze recki w całej redakcji

Dziękuje! Powód był prozaiczny... Byłem w bardzo dalekiej podróży poślubnej ;-)

Bo wiesz z tym słowem "otwarłem" to może istnieje ale brzmi po polskiemu... :)

A zdziwiłem się jak czytałem tą recke bo jesteś moim ulubionym recenzentem i się zdziwiłem , że taki błąd popełniłeś ty? Hut Sędzimir? Haha. Ale teraz wiem , że istnieje takie słowo.

Powkurzam nim babke od polaka.

Dziękuję za dobre słowo. A babkę powkurzaj, ale nie za bardzo. Nauczycielki trzeba szanować - szczególnie te od polskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hut, szczere kondolencje - Click! którego czytałem tak samo wytrwale jak CDA, przepadł. Liczę na to, że powróci w wielkim stylu!

Jesteś raperem także, a ja słucham rapu itp. mam kilka pytań z tym związanych:

- Lubisz Sokoła?

- Poznałeś prywatne Wujka Samo Zło?

- Twoje ulubione zagraniczne gwiazdy, np. 50 Cent?

A teraz z growych:

Kim byłeś w Mass Effectie?

Grywasz w Diablo II?

Lubisz takie klasyki jak HoMM 3?

Cóż, taki lajf. Bardziej brutalny niż nasz admin.

Co do rapu:

- Za Sokołem nie przepadam. Pamiętam go z czasów "tylko ulica", "po pierwsze nie dla sławy, po drugie nie dla pieniędzy" (to akurat nie jego tekst, ale chodzi mi o ten sposób myślenia) i nie za bardzo mi pasuje do różnych jego utworów czy akcji z nim związanych. Ale trzeba mu przyznać, że się wyróżnia.

- Poznałem. Mieliśmy nawet kiedyś beef, na samym początku. Tworzyłem magazyn hip-hopowy Klan i nie napisałem o jego udziale w jednej z pierwszych bitew freestyle'owych.

- Ulubione zagraniczne gwiazdy... Jest ich wiele/wielu. Na pewno Jay-Z, Kanye West, Snoop. Mam też wszystkie płyty Outkast i Tribe Called Quest. Kiedyś lubiłem głównie raperów z ciekawymi tekstami, np. Kwest da Madd Ladd, oraz takich "prawdziwych" hip-hopowców - cały Def Squad, całe Boot Camp Click, itd. Teraz wolę raperów z fajnym stylem, np. Ludacris czy z nowszych Izza Kizza, Wale, Kid Cudi. Mógłbym długo wymieniać, naprawdę mam sporą płytotekę. W wielki piątek słuchałem np. ostatniego Lil Wayne'a - 3 razy pod rząd ;-)

Growe:

- Oj, nie pamiętam. Sentintelem albo Vanguardem, myślę, że raczej tym drugim.

- Już od dawien dawna nie. Ale na Diablo III czekam aż mi bieleją kłykcie ;-)

- HoMM to jedna z nielicznych "wielkich" serii, które mnie jakoś ominęły. Za to grałem we wszystie części RPG-owego Might & Magic! Mogliby zrobić remake...

MS czy GS? MS to prywatna sprawa zależna od stanu konta :-). W chwili obecnej chyba 800, oczywiście (ale tśśś...) na amerykańskim profilu.

Chodzi mi o te punkty, które zdobywa się podczas gry. Na przykład zabicie 10 gigantów = 10G.

Nie jestem graczem, który siedzi przy konsoli po to, żeby nabić GS-y - a znam i takich. Mam w tej chwili około 11 tysięcy punktów. Mój gamertag to Foch77, nie dodaję wszystkich jako przyjaciół, ale jak ktoś sympatycznie "zagada", to może pogramy w sieci?

Czy dopuszczasz przerobienie konsoli aby korzystać tylko z amatorskich homebrew, nie z piratów chodzi tu o PSP?

W najnowszym clicku (interetowym) recenzja jest zablokowana z powodu embarga producenta (BioShock 2) w cda jednak ona jest.

O PSP już pisałem. Co do BioShocka 2 - gdyby Click ukazał się normalnie, jako wydanie papierowe, byłby pierwszym magazynem z tym tekstem. Niestety to działa tak, że embarga na pisma i internet są różne - a Click w sieci to internet a nie "prasa". Niestety :-(

Nie chce być natarczywy ale czy mógłbyś mi już odpisać co sądzisz o tej płytce ?

Dostałeś? Mam nadzieję, że tak, odpowiadałem na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wspominasz swoj wywiad z Hovą? Zazdroszczę :-)

2. Pisales w ktorejs z odpowiedzi, iż słuchasz 3 raz pod rzad nowej plyty Lil Wayne`a? Mozesz mi wytlumaczyc jego fenomen? Probuje sie do niego przekonac - jednak nie wychodzi mi to ;/

3. W wywiadzie dla bodajze polskiej vivy niemiecki raper Sido powiedzial, ze z polskiego hh kojarzy kawalek "Oto ja". Przypadek czy miales moze z nim jakies kontakty?

4. Kolekcjonujesz winyle/plyty?

5. Przegladasz czasem dziki zachod Internetu (czyt. forum hh.pl :P)?

6. Co sadzisz o takich psychodelicznych rapowych jazdach jak Ill Bill czy Necro?

one love,

miku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałbym parę pytań do Huta jako jedynego rapera w redakcji.

1. Czy wg. Ciebie możliwe jest tworzenie HH bez używania przekleństw? Czy jest to nierozłączna część rapu? Mógłbyś podać przykład? i nie chodzi mi o takich "raperów" co puszczają na Vivie czy innej esce.

2. Co myślisz o pojedynkach raperów? Brałeś już kiedyś w nich udział?

PS. Sorki, że tak bezpośrednio (walę "na Ty", a w sumie się nie znamy), ale chyba lepiej niż per pan?

PS2. Tak w ogóle to kawałek "Te rzeczy są fajne" jest niezły. Dzięki za cynk :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jesteś wierzący (sory jak pytanie zbyt osobiste)

2. Słuchasz takich zespołów jak "Wilki"?

3. Co myślisz o nadchodzącej Arcanii?

4. Co o tym myślisz? http://www.youtube.com/watch?v=G4CRURFzeX4

1. Umiarkowanie.

2. Wilki to bardzo dobry zespół, ale nie słucham go.

3. Czekam!

4. Zgodnie z oczekiwaniami biorąc pod uwagę raperów biorących udział w tym numerze.

Też miałbym parę pytań do Huta jako jedynego rapera w redakcji.

1. Czy wg. Ciebie możliwe jest tworzenie HH bez używania przekleństw? Czy jest to nierozłączna część rapu? Mógłbyś podać przykład? i nie chodzi mi o takich "raperów" co puszczają na Vivie czy innej esce.

2. Co myślisz o pojedynkach raperów? Brałeś już kiedyś w nich udział?

PS. Sorki, że tak bezpośrednio (walę "na Ty", a w sumie się nie znamy), ale chyba lepiej niż per pan?

PS2. Tak w ogóle to kawałek "Te rzeczy są fajne" jest niezły. Dzięki za cynk :biggrin:

1. Jestem tego najlepszym przykładem ;-)

2. Fajna rzecz - chociaż trzeba się w niej specjalizować. Brałem, ale to nie moja najmocniejsza strona.

1. Jak wspominasz swoj wywiad z Hovą? Zazdroszczę :-)

2. Pisales w ktorejs z odpowiedzi, iż słuchasz 3 raz pod rzad nowej plyty Lil Wayne`a? Mozesz mi wytlumaczyc jego fenomen? Probuje sie do niego przekonac - jednak nie wychodzi mi to ;/

3. W wywiadzie dla bodajze polskiej vivy niemiecki raper Sido powiedzial, ze z polskiego hh kojarzy kawalek "Oto ja". Przypadek czy miales moze z nim jakies kontakty?

4. Kolekcjonujesz winyle/plyty?

5. Przegladasz czasem dziki zachod Internetu (czyt. forum hh.pl :P)?

6. Co sadzisz o takich psychodelicznych rapowych jazdach jak Ill Bill czy Necro?

one love,

miku

1. Było to wielkie przeżycie, problem w tym, że było to zaraz po pierwszej płycie i jeszcze nie byłem tak wielkim fanem Jay-Z, jak teraz.

2. Tego nie trzeba rozumieć ;-) Dobre bity, rozsądnie łączące "komercję" z hip-hopem, świetny flow, zaskakujące porównania i pewność siebie. Cały fenomen.

3. Nie. Powinien raczej coś Gurala znać. Dziwne ;-)

4. Mało. Ale mam kolegów, co to robią ;-)

5. Polskie fora hh - nigdy. Od czasu do czas (bardzo rzadko) zdarza mi się wejść na hip-hop.pl.

6. Od czasu do czasu mogę posłuchać, ale z wiekiem chyba łagodnieje :-) Stąd pewnie ten Lil Wayne ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry potrafią wzbudzać silne emocje, stąd moje pytanie:

1. Jaką grę uważasz za najzabawniejszą? :biggrin:

2. Przy jakiej grze się mocno wkurzyłeś? :verymad:

3. A przy jakiej wzruszyłeś? :sad:

A i jeszcze jedno. W piosence "Oto ja" jest mowa o dzielnicy 7-1, miejscu złym, gdzie rzadko się spełniają sny. Mógłbym prosić o jakiś szerszy kontekst?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytm marcem to nasza wtopa. Nie wiadomo czyja, więc winę wezmę na siebie, bo powinienem był jeszcze raz UWAŻNIE przeczytać tekst już złożony, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi, podobnie, jak inni redsi. Datę premiery myślę, że poznamy dopiero na E3. Ja stawiam na początek 2010 (marzec? biggrin.gif ), myślę, że Eidos nie zaryzykuje wystawiania tego w szranki i konkury np. z BioShockiem 2.

No cóż, będzie trzeba poczekać, choć i tak sądzę, że mi nawet na zupradge'owanym teraz kompie nie pójdzie... ale za to będę miał dobry powód do zakupu antologii z pierwszym DE.

A na recenzję czekam niecierpliwie! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rapu:

- Za Sokołem nie przepadam. Pamiętam go z czasów "tylko ulica", "po pierwsze nie dla sławy, po drugie nie dla pieniędzy" (to akurat nie jego tekst, ale chodzi mi o ten sposób myślenia) i nie za bardzo mi pasuje do różnych jego utworów czy akcji z nim związanych. Ale trzeba mu przyznać, że się wyróżnia.

- Poznałem. Mieliśmy nawet kiedyś beef, na samym początku. Tworzyłem magazyn hip-hopowy Klan i nie napisałem o jego udziale w jednej z pierwszych bitew freestyle'owych.

- Ulubione zagraniczne gwiazdy... Jest ich wiele/wielu. Na pewno Jay-Z, Kanye West, Snoop. Mam też wszystkie płyty Outkast i Tribe Called Quest. Kiedyś lubiłem głównie raperów z ciekawymi tekstami, np. Kwest da Madd Ladd, oraz takich "prawdziwych" hip-hopowców - cały Def Squad, całe Boot Camp Click, itd. Teraz wolę raperów z fajnym stylem, np. Ludacris czy z nowszych Izza Kizza, Wale, Kid Cudi. Mógłbym długo wymieniać, naprawdę mam sporą płytotekę. W wielki piątek słuchałem np. ostatniego Lil Wayne'a - 3 razy pod rząd ;-)

- Akurat nowy album Sokoła jakoś bardziej do korzeni przybywa, i nie jest taki zły.

- Nie chwaląc się, ja też. Kilka razy w życiu nawet z nim rozmawiałem. Przemiły facet. I chce sobie naliczyć po 5 euro za zdjęcie ;p

- Ostatnio Jay- Z, Kanye West i Lil Wayne połączyli siły z T.I. w jednym utworze. Jeśli Cię to interesuje, to utwór zwie się "Swagger Like Us" świetna pozycja. A także ostanio wpadło w ucho Lil Wayne'a i Kevina Rudolfa nuta : Let it rock. O ile mi się wydaje to Ludacris kiedyś współpracował z Timbalandem (a Timbalanda lubisz?). No i jeszcze piosenka Keri Hilson w której wystąpił gościnnie Lil Wayne.

Pozdrawiam! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...