Skocz do zawartości

Karcianki


Gość Radyan

Polecane posty

Gość Garwin

Ja nie mam wyboru. Muszę "hate'ować". W moim mieście znam tylko dwie osob, które grają Magica, a klubu u nas nie ma. Każdy z nas układa talię pod tego z kim ma grać, bo tak łatwiej wygrać. Jednak, gdy jadę grać z kimś kogo nie znam, to robię talię bardziej elastyczną. Gdy jednak gram przeciw kumplom z miasta, to dzień przed "walką", wybieram karty potrzebne do pokonania mojego przeciwnika i równocześnie zastanawiam się co on włoży do swojej tali przeciwko mnie. Za to właśnie kocham Magica, za nieksończoną ilość możliwości, za to, iż żeby pokonać przeciwnika trzeba mocno kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Fundin

Ehhh ja znam az 1 slownie jedna osobe z ktora mam mozliwosc czestszego grania, mianowicie Qbus i nie mam zytnio mozliwosci nie hate'owac. On ma 3 talie biala, niebiesko-czarna i zielona i klepie mnie ostatnio rowno :cry: w bialej jezeli dostanie Justice'a to praktycznie po mnie/: ale staram sie jakos grac i brnac do przodu, moze w koncu zmienie sobie kolor talii :twisted:

Dzis jak dobrze pojdzie to kolejne spotkanie z Garwem w gronie powiekszonym o Qbusia zobaczymy jak pojdzie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czeka mnie poważny sprawdzian :wink: Tak to pykam tylko z Fundinem, a dziś będzie Garwin. Mam trzy talie... Biała z domieszką artefaktów, czarno-niebieska z pojedynczymi artefaktami i czysto zielona. Zobaczymy jak sprawdzą się w grze. A patrzymy sobie z Fundinem na Fifth Dawn i dochodzę do wniosku, że niektóre karty są ciut za mocne. Znaczy trzeba je mieć :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asthner

Tak dla czystej zabawy, pomyślę, jak wygladałoby hate'owanie mojej Mikrofalówki przeciw Qbusiowi.

Na początek mój standardowy spis. Niedługo będę w nim wypróbowywał jeszcze kilka pomysłów, więc wersja nie jest ostateczna...

Mana base:

12x Mountain - podstawa większości czerwonych talii. :P

4x Bloodstained Mire

2x Wooded Foothills - ten deck nie przepada za floodem, przy dobrym rozdaniu cztery landy wystarczają mu w zupełności, a na początku też potrzebuje dużo tanich rzeczy rzucać; stąd sześć sztuk fetchlandów.

4x Barbarian Ring - bezkolorowy damage, cztery rezerwowe Shocki. Kiedy na stole jest jeszcze Piec, robi się ciekawie... :)

Spalenia:

4x Kindle - dobry na wszystko, miodzio pod Berłem.

4x Hammer of Bogardan - solidny młotek, ściąga większość zagrożeń ze stołu. Niestety kłóci się z fetchlandami i może zepsuć treshold Ringom. Jeśli jednak dojdzie do late-game, bardzo się przydaje.

4x Firebolt - dwurazowy, szybka obrona.

4x Shock - może wejść pod Berło, elastyczniejszy w defensywie od Firebolta.

4x Pyrite Spellbomb - bezkolorowy damage, przeciwko niektórym matchupom niepotrzebne są Shocki, więc zapewnia wtedy niewielki draw.

3x Earthquake - potrafi zdrowo namieszać w szeregach wroga, jeśli tylko nie ma on "lotnictwa".

4x Starstorm - często wyczekiwany z utęsknieniem, stanowi bardoz użyteczną sztuczkę. Jego cycling i możliwość niszczenia lataczy czynią go elastycznym remove'alem.

Utility:

2x Isochron Scepter - na początku gniją na ręce, bo nie ma zwykle czasu ich zagrywać. Najskuteczniejsze z Kindlem i jego kopiami na cmentarzu, wtedy można się naprawdę pewnie poczuć. Jest to jednak tylko boczna sztuczka w talii.

2x Burning Wish - Aftershock, Detonate, Flashfires - te sorcery aktualnie znajdują się w moim sideboardzie. Zwykle szuka Aftershocków na kryzysowe sytuacje.

1x Oblivion Stone - drogi nawet jak na standardy tej talii. Potrzebny tylko w late game, jeśli dochodzi do pata. Po jego odpaleniu zagrywamy Pieca i szybko kończymy z przeciwnikiem.

4x Ensnaring Bridge - najbardziej wyczekiwany draw, jedyny skuteczny ratunek przeciwko szybkim naporom.

2x Furnace of Rath - podstawa talii, a tylko dwie sztuki? Otóz na początku jest mało użyteczny. Przeciwnik prawdopodobnie szybciej wykorzysta potencjał tej karty, dlatego nie jest ona mile widziana na otwierającej ręce. Wystawiana pod koniec mid-game, kiedy mamy jako taką kontrolę i:

- pewność, że przeżyjemy turę przeciwnika,

- dość spaleń na ręce i na stole, żeby zakończyć grę w swojej turze.

Sideboard:

4x Aftershock - niszczy przerośnięte stworki, rozbija cenne artefakty, psuje urzatrona. Elastyczność warta swej ceny.

2x Urza's Rage - przeciwko kontrolom. Jeszcze nie zdarzyło mi się go zagrać z kickerem, ale raczej nie jest to potrzebne... :P

1x Flaring Pain - dlatego nie boje się Circle of Protection: Red... ;) Jeśli przeciwnik opiera na nim swoją strategię obrony, wystarczy wyczyścić mu stół, dostawić Piece i jednym uderzeniem wyłączyć go z gry. Na zawsze. :)

2x Detonate - ta talia ma zadawać obrażenia. Więszkość dobrych artefaktów jest tania, zwykle opłaca się mieć to zamiast Shatterów lub Echoing Ruinów.

2x Boil - sponzienie kontrolki to czasem nasze marzenie... :)

2x Flashfires - j/w, ale jeszcze możliwy do zagrania w pierwszej grze, spod Wisha.

2x Furnace of Rath - Przeciwnik dodaje sobie życia? Gra kontrami? Preventuje? Wtedy im więcej na stole pieców, tym gorzej dla niego. Side na kontrole.

Jak bym się z sideował na deck Qbusia:

- biały:

- jeśli ma napór:

In: 2x Flashfires

Out: 2x Hammer of Bogardan

- jeśli nie ma mocnego naporu:

In: 2x Flashfires, 2x Furnace of Rath

Out: 3x Earthquake, 1x Ensnaring Bridge

- czarno-niebieski (sądzę, że to raczej kontrola):

In: 2x Urza's Rage, 2x Boil, 2x Furnace of Rath

Out: 4x Ensnaring Bridge, 2x Starstorm

- zieleń:

In: 4x Aftershock

Out: 2x Furnace of Rath, 2x Burning Wish

No to tyle- tak na oko. Opiera się to na domysłach typowych decków z tymi kolorami... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

A oto wynik mojej dzisiejszej potyczki z Fundinem i Qbusiem.

Fundin:Garwin 0:2

Qbuś:Garwin 2:0

Z Fundinem tym razem poszło mi łatwiej niż ostatnio, ale z Qbusiem to była masakra. Najpierw grałem z jego białą talią. Jak wyciągnął Justice'a to było już po mnie. Na początku miałem jeszcze szanse bo byłem w lepszym stanie "życiowym", ale później to Qbuś był nade mną. W drugiej grze grałem przeciwko jego zielonej talii. Doszło mi zbyt mało landów i gobosów. Przy tak małej ilości landów Blaze był do niczego (miałem tylko 4 góry), a Qbuś wystawiał same stworki X/4. Jednym słowem przegrałem.

Pozdrawiam Was chłopaki i jeszcze raz dzięki za grę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asthner

Hmm, mówicie o tym Justice z Piątej Edycji i Ice Age? Przecież nietrudno go obejść... Oblivion Stone to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie. Poza tym- Flashfires! Nie ma Plainsów, nie ma upkeepu. Jest jeszcze artefaktyczny damage i też czasem stosowane- splashowanie zieleni dla Naturalize.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

Nie wiem czy to akurat ten, ale chyba tak. Asthner, dostałeś mojego Leppera? No i jak poszło Ci w Prerelease'ach Fifth Dawn'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asthner

Dostałem, ale jeszcze nie znalazłem "chęci" do napisania odpowiedzi. :P Musiałbym Ci pokazać kilka linków, których nie chce mi się teraz sprawdzać za bardzo, sorry...

A w pre nie grałem, bo kasę przeznaczoną na pre w tym roku zainwestowałem w DarkSteel...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asthner

FD będzie w sprzedaży chyba w przeciągu tygodnia. Charge counter to nazwa countera... Są +1/+1 countery, są Verse countery, jest multum innych counterów. Dlaczego miałoby nie być charge counterów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FD będzie w sprzedaży chyba w przeciągu tygodnia. Charge counter to nazwa countera... Są +1/+1 countery, są Verse countery, jest multum innych counterów. Dlaczego miałoby nie być charge counterów?

Dobra ale co robi to "charge"? Nie zetknąłem się jeszcze z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania. Nazwa jak nazwa... Porównaj z Torch Song, Sandstone Needle...

Wiem co robi nałożony na kartę +1/+1 counter. Natomiast nie wiem co robi nałożony charge counter. Poprostu nie widziałem wcześniej kart z charge counteram. Z kartami nie porównam bo ich nie mam i nie wiem gdzie mogę je obejżeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo słówko charge nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia, jeżeli chodzi o mechanikę. A co robi charge counter masz zawsze opisane w wordingu karty. Zawsze pisze co musi nastąpić, aby taki counter położyć bądź zdjąć i jakie są temu przypisane efekty. Może być charge, fade, storage i wiele innych, ale to tylko nazwy. Najczęściej w jakiś sposób przybliżają działanie owego tzn. storage coś związanego z magazynowaniem (np. many) itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asthner

Garwin: Programy z bazami kart: magic Suitcase, Magic Spellbook, Magic Analyst, Magic WorkStation, Apprientice.

Wyszukiwarki internetowe: www.essentialmagic.com, www.mtgnews.com, www.brainburst.com, http://www.wizards.com/magic/welcome.asp.

Rzadsze karty można obejrzeć tutaj: http://www.magiclibrary.net/rarities.html

Wszystko wypisane z pamięci, mogłem coś pominąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moja talia została potraktowana mocno poważnie :wink: Z tego, co widzę to z tą Ashtenor'ową hate'owaną byłoby dość ciężko wygrać. A na swoją obronę gry z Garwem powiem, że mi lądy dobrze weszły i taki straszny nie jestem. Choć ta zielona talia zaczyna się co raz lepiej sprawdzać. Potrzebuje ona sporo forestów, ale jest ciut wspomagających manowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że upierdliwy jestem. Wiem, że zielony jestem, ale spytać muszę :wink: Chciałem spytać o wymagania co do talii turniejowych. Co znaczą te wszystkie Sealed/Standard/Constructed - co nieco tam kojarze, ale byłbym wdzięczny za szczegóły. Może linka jakiegoś? Ładnie proszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asthner

Link, link, link... Poszukaj w dziale początkujący na Poltku- to pytanie przewinęło się już wiele razy.

Tutaj tylko ogólna ściąga:

Format-min. Kart w decku-sideboard;wymiana kart z nim-dozwolone edycje (aktualnie)

Constructed:

Block Constructed-60-0/15;1:1- blok Mirrodin

Standard (aka T2)-60-0/15;1:1- Powyższe + blok Onslaught

Extended (aka T1.x)-60-0/15;1:1- Powyższe + bloki Tempest, Urza, Mercadian Masques, Invasion, Oddysey

Classic restricted (aka T1.5)-60-0/15;1:1- wszystkie (restricty w T1 tutaj są banami)

Classic (aka T1 aka Vintage)-60-0/15;1:1- wszystkie

Dodatkowo w każdym formacie obowiązuje lista banów i restryktów. Np. ostatnio ze środowiska Standard i Block Constructed wykluczono kartę Scullclamp.

Limited:

Sealed deck-40-wszystkie pozostałe;dowolnie-określone w regulaminie

Dostajesz tournament pack oraz trzy boostery i układasz z tych kart talię.

Drafty (rochester i booster)-j/w, ale karty zdobywasz poprzez wyciaganie pojedynczych z boosterów. Mechanizm opisany gdzieś na Poltku całkiem niedawno.

W limited afaik nie ma banów, nie ma też limitu kart w decku (tzn, jeśli się komuś trafi, może grać i dziesięcioma Goblin Sledderami... :P).

Jeśłi sam więcej informacji na Poltku nie znajdziesz, to dopraszaj się jeszcze raz o linka. Gdzieś na stronie WotC są rulingi po angielsku precyzyjnie to wyjaśniające...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

he,he jak w czoraj przegralem w futurexie(www.futurex.home.pl,taki sklep z mtg itp.)moim multi-kolorowym deckiem to sie zalamalem :( .zaraz potym zielem wciagnelem karty niebieski,zielone i biale ,a z reszty zrobilem decka czarno-czerwonego(deck w 5 min :) ) i wygralem az 2 razy !! :)))))))))))

a teraz troche reklam :

http://www.futurex.home.pl/forum/index.php

forum tegoz sklepu ,ale nie ma nani mzadnych zadnych ofert zakupu ,tylko i wylacznie same tematy i watki o MtG i tych wszytkich "wojennych mlotach ",aha i pochwale sie ^^ jestem tam modkiem :)

koniec reklam ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie: Jeśli założę Lightnig Greaves na Shivan Dragon, to czy wykorzystanie przez niego zdolności "R: Shivan Dragon gets +1/+0 until end of turn" będzie możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...