Skocz do zawartości

Karcianki


Gość Radyan

Polecane posty

Appa można ściągnąć z downloadu z Poltergeista. Sprzętowo ma niewielkie wymagania, większą jego wadą jest to, że lubi się czasem powiecić- ot nie do końca stabilny kod.

Co do turniejów- uzbieranie kasy na turniej pre-release to całkiem niezły sposób na wkręcenie się w klimaty takich gier. Ból- to wpisowe (ok 100 zł). Radość- Tournament Pack i trzy boostery są Twoje :). W przeliczeniu wychodzi, jakby się kupowało tylko karty, a turniej był bonusowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jaki jest najbliższy Pre-release? Z tego co się orientuje to na takich turniejach dostaje się jeszcze jakieś "specjalne", kolekcjonerskie karty np. europekskie landy. Warto wydac kasę na truniej, bo nawet jeśli się nie wygra, a jest się początkującym, to dużo można się nauczyć.

Asthner, jakie jest twoje najwyższe osiągnięcie turniejowe?

Co do koloru, to nie lubię grać niebieskim, natomist kocham czerwonym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie jak sie zapisujesz na pre-release to karty ktore dostajesz mozesz potem do domu zabrac? cool! tak jak Garwin sie pyta, kiedy najblizszy pre-release i czy jest on w poszczegolnych miastach czy jakis ogolnopolski w jednym miejscu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy dodatek to Fifth Down. Pre Releasy odbędą się w dniach 22-23 V we wszystkich większych miastach. Promocyjną kartą pre-releasową będzie zapewne Helm of Kaldra. Nie można tu zapodawać załączników, więc nie pokażę Wam neistety skanu mojej Shield of Kaldra z pre Darksteela :P. Ale wygląda całkiem przyjemnie (żeby to jeszcze było grywalne poza limited- nie można mieć wszystkiego... :P).

Moje najwyższe osiągnięcie turniejowe? Zważywszy na to, że na sankcjonowanych przez DCI turniejach grałem ze cztery razy? :P

Najwyższe moje miejsce to 7 na którymś sierpniowym FNM'ie w Łodzi. Grałem wtedy pośpiesznie złożonym UG Madnessem (dodam, że naprawdę nie rpzepadałem za tą talią wtedy :P). Albo zdarzają się cuda, albo miałem wtedy dzień do gry...

Ale najbardziej dumny jestem z mojego 23 miejsca na pre DS :P. Na 45 osób to nieźle, a zważywszy na to, że był to mój pierwszy turniej sealed deck... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Jakie bloki obowiązują obecnie w Standardzie?

Na pre-releasach się może zjawię, zależy jak z kasą. To był by mój pierwszy turniej sealed deck, więc może ktoś udzieli kilku rad, co do składania talii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam takie pytanie (wiem, że od tego jest Poltek, ale naprawde się tam gubię i nie wiem co i jak... przyzwyczajony jestem do tego forum...:)):

1. Czy dwa Lightnin'g Greavesy chronią się wzajemnie?

2. Czy protection rzucony na jedna turę usuwa już leżące na kricie enchanty danego koloru?

3. Kiedy Ageless Entity otrzymuje counterki? Chodzi mi konkretnie o taka sytuację - enchantuje go armadillo cloakiem i daję first strike'a. Czy damage zadawany przez przeciwnika bedzie rozpatrywany już po dołożeniu counterków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy.

Garwin --> Obecnie w Standardzie (Type 2) znajdują się:

- Core Set (8 Edition),

- Onslaught Block (Onslaught, Legions, Scourge).

- Mirrodin Block (Mirrodin, Darksteel, Fifthe Down- od czerwca zdaje się...)

Porady odnośnie skłądania talii sealed deck napiszę na końcu posta, jeśli nie zapomnę :P. Sporo informacji można znaleźć np. w tym artykule.

Fundin --> Apprientice to, jak już tutaj wszyscy wiedzą, program do gry w Magica przez internet. Jego konurencją jest głównie Magic Workstation, ale to nie jedyne takie programy.

Po rozpakowaniu zajmuje jakieś 4MB. Nie obsługuje niestety serwerów i opiera się na p2p, więc przynajmniej jeden z graczy musi mieć swoje IP. (Da to się ominąć, admin serwisu k20 napisał służący ku temu programik). Ja swoje mam, więc już dawno nie musiałem z niego korzystać ;P.

Sama gra jest stosunkowo intuicyjna, jeśli poświęci się chwilkę czasu na przeczytanie opcji w menusach. Największym problemem związanym z grą będzie zapewne stabilność Appa. A ta pozostawia wiele do życzenia... Trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić, albo... przerzucić się na inny program ;-). Ja tkwię przy Appie, bo jest najpopularniejszy, i zwykle pozwala mi kilka gier rozegrać przed zwisem :P.

Radyan --> Pogubic się? Kto by pomyślał, a ja się zupełnie nie orientuję na forum cda :P. Zadajesz pytania w dziala początkujący i dość szybko uzyskujesz odpowiedź od kogoś w miarę kompetentnego. Ja nawet nie wyrobiłem sobie statusu sędziego jeszcze...

1. Nie rozumiem pytania. Lightning Greaves daje kreaturce nietargetowalność i haste. Nie chronią znajdujących się na niej equipmentów.

Ponadto, dwóch Greavesów raczej na stwora nie położysz. Equip zagrywa się z szybkością sorcery. Jeśli założysz już stworowi buty, założenie drugich nie będzie możliwe, bo nie będzie on już legalnym celem umiejętności equip- właśnie ze względu na swoją nietargetowalność.

2. Masz na myśli sytuację, kiedy kreatura majaca na sobie, powiedzmy, Pacyfism dostaje na jedną turę Protection from White? Tak, Pacyfism spada.

3. Nie. Dodane counterków, tak jak zyskanie życia z Cloaka to triggered ability (czyli następuje z niewielkim opóźnieniem w stosunku do faktu zyskania życia/zadania obrażeń), nie stanie się tutaj nic "ciekawego i fajnego". Ageless Entity zada obrażenia, zyskasz życie i dopiero dostanie counterki. Ale obrażenia już są zadane...

Dobra, teraz rzecz o budowie talii w formacie sealed deck.

Wyciąg z artykułu:

- minimalna ilość kart to 40 i radzę wmówić sobie, że jest to też maksymalna ilość :P. Im więcej kart, tym mniejsza szansa na dobranie tych najpotrzebniejszych i najmocniejszych w talii. Dlatego każdy przy zdrowych zmysłach gra na 40, 41 kart w talii,

- zeleżnie od ilości i ceny kart w Twojej tgalii, powinieneś grać na odpowiednią proporcję lądów. Standardową liczbą dla 40 jest 17-18 landów. Oczywiście więcej, jeśli grasz frogimi czarami, ale niewiele mniej, jeśli grasz wyjatkowymi "taniochami",

- w miarę możliwości graj dwoma kolorami + ew. splash trzeciego. Karty w kolorze splashowanym nie powinny mieć w koszcie więcej niż jednej kolorowej mana,

- wszytkie karty, których nie włożysz do talii to Twój sideboard. Po pierwszej grze meczu możesz dowolnie zmienić z jego pomocą skład swojej talii. Jedyne ograniczenie to to, że nie możesz mieć mniej niż 40 kart w talii,

- obowiązkowo w talii powinny znaleść się:

- stwory, duuużo stworów. Złożenie talii kontrolnej w tym formacie jest mało prawdopodobne, ale kto wie...

- sporo remove'alu. "Removeal'ami" nazwyamy karty służące do kontroli stołu, np: Terror, Oxidize, Shock, Wrath of God, ew. również kontry, ale to już dyskusyjna kwestia,

- kilka czarów z kategorii "utility", czyli robiących różne użyteczne rzeczy. A to jakieś mini-kombo, a to wracanie kart z cmentarza, czy inne sztuczki.

W bloku Mirrodina szczególną uwagę trzeba zwrócić na artifact remove'al (np. Oxidize, Shatter, Turn to Dust, Viridian Shaman) oraz equipmenty, szczególnie te tanie, użyteczne w walce: Bonesplitter, Vulshok Morningstar, Loxodon Warhammer, Empyrial Plate. Nie można jednak przesadzać z jego ilością- dużo bardziej potrzebujesz stworów niż sprzętu dla nich.

Nie mogę się powstrzymać :P. Jeżeli zobaczycie w swoim zestawie Spikeshot Goblina i jakiś porządny equipment, to powinniście się już w tym momencie porządnie zacząć zastanawiać nad co najmniej splashowaniem czerwonego... ;-)

Godne uwagi są też np. stworki z affinity na basic landy, lub affinity artefaktycznym, jeśli mamy sporo equipmentów, itp.

Ostatnia porada- jeśłi ma się dostęp do internetu, wskazane jest śledzenie serwisów magicowych, żeby jak najlepiej poznać dodatek, którym się będzie grało. Zwykle na kilka dni przed prereleasem znane są już wszystkie karty z dodatku i dostępny jest patch do Apprientica umożliwiający potestowanie go (czy wspomniałem, ze App umożliwia granie sealed decków?). Zawsze to jakaś przewaga nad "zielonymi" w temacie. Dopóki zaś nie ma patchy z najnowszym dodatkiem, trzeba szlifować swoje umiejętności w sealed decku na dotychczas wypuszczonych edycjach. (Ja przed pre Darksteela rozegrałem kilkadziesiąt pojedynków z wykorzystaniem samego Mirrodinu, a kiedy wreszcie pojawił się patch do Appa z Darksteelem, zagrałem kolejne dwadzieścia geir z tym dodatkiem...)

I ostatnia porada- nie oczekuj zbyt wiele :). Sealed deck wymaga naprawdę sporych umiejętności, tak jak każdy turniej limited. Niestety w porównaniu do innych formatów limited (booster i rochester draft) jest on najmniej "stabilny" i obiektywny. Sporo zależy od jakości kart jakie Ci się trafią w pudełkach...

--------------

Czytam sobie news na stronie głównej, z którego wynika, że strona juz powinna być zamknięta. Sugeruję więc odwiedzanie przez najbliższe dni poltka w celu zadawania pytań :).

(www.mtg.rpg.net.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dręczy mnie jedna rzecz. Mianowicie chodzi tu o format w jakim rozgrywane są Regionalsy, MP-eki, Worldsy? Ostatnio kumpel zadał mi to pytanko i zdałem sobie sprawę, że nie umiem na nie odpowiedzieć.

Pytanko do Asthnera: Wiem, że Twój Avatar to przeróbka obrazka z którejś karty, tylko której? Myślę, że jest to Nightmare Lash, ale pewności nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie o formaty nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć niestety. (Tzn. MP-ki chyba w T2 afair.)

A mój avatar... Hmm, a może konkursik? Kto zgadnie, z jakiej karty pochodzi mój avatar? :P Osoby, którym to bezpośrednio mówiłem proszene są o niepsucie zabawy i siedzenie cicho :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy podobne... Jeśli się na lasha raz okiem rzuciło tylko albo nigdy nie widziało, erm, khem,... karty, z której pochodzi mój avatarek (:P), to można się ew. pomylić... ;-)

Podpowiedź? Ok.

Hint #1.

Jest to karta, która może ładnie wyglądać na pierwszej stronie klasera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, znalazłem ją. Już wiem co to za karta jest, mianowicie chodzi o Arcanis, the Omnipotent.

Mam pytanko. Jak skutecznie przekonać sklep, by sprowadził MTG do sklepu? Sklep w mojej mieścinie kiedyś miał MTG na półkach, ale teraz ich hurtownik się wycofał z karcianek i już Magica nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ash - sorry, chodziło mi o Sterling Grove... zawsze mi się mieszają...

A co do 3 pytania. Czy w takim razie Ageless z Armadillem bez First Strike'a przeżyje starcie z kritem 8/8?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DarthVit

Żadnej rady żeby się nie dać naciągnąć nie mam, sam też pare razy zostałem naciągnięty, ale mogę polecić program Magic Workstation. Jest tam spis wszystkich kart (po aktualizacjach oczywiście) i ich orientacyjne ceny (niestety w dolarach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asthner czy mógłbyś powiedzieć (tutaj lub niebawem w Tawernie) coś więcej o Second Strike. Zaciekawiła mnie ta zdolność, jednak zbyt bardzo nie wiem jakby to się mogło przydać w grze. Chodzi mi o to, że nie rozumiem po co dodawać 3 fazę walki. Wystawianie powiedzmy krita z second strikem (2/3) przeciw stworkowi bez niego (3/2) mija się z celem. Stwór przeciwnika zabije naszego bez strat. Natomiast jeśli wystąpi sytuacja, w której nasz krit z ss (2/3), blokuje stwora 1/1 to czy nasz stworek ma ss czy nie, to i tak krit przeciwnika pójdzie do grobu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to interpretowałem jako zdolność "ujemnie nacechowaną". Tak jak Echo, czy Cumulative Upkeep. Chociaż również chętnie posłuchałbym bliżzych wyjaśnień ;)

I czyj to był pomysł w ogóle z tym Steamem?

I kolejne pytanie: hipotetyczna sytuacja: przeciwnik rzuca Armageddon. Ja za pomocą Glory zapewniam protection from white moim kritom, a następnie korzystając ze zdolności karty Jolrael, Empress of Beast czynię moje landy creaturkami. Czy przetrwają Armę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tawernie nie ma sensu odpowieadać na pojedyncze pytania (chyba, że do uaktualnionej wersji Steamu dodalibyśmy FAQ), bo mamy milutki cykl wydawniczy. W poniedziałek wysłałem Karciankowy Krąg na bodajże numer lipcowy cda :P.

Second Strike (pierwotnie last strike) to zdolność jak najbardziej ujemnie nacechowana, obniżająca koszt stwora. Stwór 2/2 z SS zabije "normalnego" stworka 1/1, ale ma tą dodatkową przewagę, że szybiej wejdzie do gry. Zwróć Garwin na to uwagę, że gdyby przesunąć "strike'owość" w Twoich przykładach o jeden, mielibyśmy to samo, ale na stworze normalnym i z fisrt strikiem.

Takie stwory są oczywiście droższe do wystawienia, więc Second Strike paradoksalnie... przyspiesza rozgrywkę ;-).

Całkiem nieźle pokazuje, o co mi chodzi karta z forum Poltergeista, którą ilustrowałem mój keyword.

Cowardly Goblins R

Creature - Goblin

Second Strike

2/2

Normalnie nie dostajemy nadających się do używania stworków 2/2 za jedną mana. Tego goblinka zaś możemy wystawić już w pierwszej i szybko zacząć punktować przeciwnika.

A czemu umiejętność została przesunięta do koloru niebieskiego? Po prostu ten kolor został mi przydzielony odgórnie. Jako, że elementem mojej koncepcji było wprowadzenie elitarnej straży pałacowej rekrutującej się spośród dumnych i gnuśnych szlacheckich rodzin, zaimplementowałem im Second Strike jako ich ułomność w walce. Ma to tym większy sens, że ich broń miała większą wartość ceremonialno-paradną niż bojową...

Pomysł na Steam wyszedł od Ziezióra na jakieś, o ile mnie pamięć nie myli, półtora tygodnia przed deadlinem na kącik. Set powstał w trybie ekspresowym, ale jakoś się udało...

-------------

Ad. pytania. Nie przetrwają, porównaj to sobie np. z sytuacją, kiedy masz na stole stworka z prot from white i rzucasz Wrath of God. Wtedy też nic się nie uchroni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego w wypisach z rulingów pisze, że protekcja przed Armą działa normalnie? Chodzi o to, że Armageddon nie targetuje żadnego permanenta? W taki sposób jak można się przed nim uchronić? (Ale pomijając karty typu Second Sunrise...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w piątek byłem w Poznaniu na Game Arena, czyli targi gier, czy cuś takiego. Odbyły się turnieje CS z pulą nagród 12.000 zł. Wygrali Polacy. No, ale nie o tym miałem pisać. Mianowicie firma ISA miała tam swoje stanowisko. Sprzedawali swoje produkty z 30% upustem! Boosterki Mirrodina, Darsteela i 8 edycji były po 12 zł, a starsze po 10zł!!! Były także stanowiska, gdzie gracze uczyli innych grać w MTG! Mam nadzieję, że za rok, na kolejnej edycji Game Arena, będzie jeszcze więcej MTG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...