Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Star Wars: The Old Republic MMO

Polecane posty

Wiecie, co mnie ostatnio zirytowało w TOR ? Kupiłem sobie tego ścigacza 1800 CC i przypisało mi go tylko do jednej postaci... Żeby go odblokować dla wszystkich musiałem dać drugie 600 CC :( No i po co człowiek płaci abonament, żeby mu tak kłody rzucać pod nogi ? Dobrze chociaż, że można za kasę odblokowywać ulepszenia postaci, te rocket boots rządzą :)

@up: Do jakiej gildi należysz i na jakim serwerze grasz ? Ja gram na Progenitorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie odświeżyć SWTOR'a z uwagi na wprowadzenie walk w kosmosie i tak się zastanawiam jak to jest z tym dodatkiem "Rise of the hutt cartel"... w grze pokazał się tutorial czy coś ze trzeba zrobić pre-order tego dlc żeby można było lvl'ować poza 50lv czy coś, ale kiedy wezmę swojego Consular'a i coś zabiję to nabija mi normalnie exp... więc jak to w ogóle teraz jest? o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL

To jest akurat normalne dla dodatków do MMO. Gdy wychodzi nowy dodatek możesz nabijać normalnie exp aż do czasu gdy brakuje Ci 1 xp do levela. Wtedy trzeba kupić nowy dodatek, żeby nabijać dalej. Co do Rise of the Hutt Cartel - http://www.swtor.com/rothc - powinno być free dla subów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Czyli co jak odpalę znowu subskrypcję to będę miał ten dodatek za frytki? Ojj coś mi się wydaje że nie, przecież on sam w sobie kosztuje ponad 70zł z tego co widziałem. No nic to chyba napiszę do nich i się konkretnie zapytam co i jak z tym dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać chcą zachęcać ludzi, by wykupywali abonament. A jak już zobaczą, o ile wygodniej się gra na abonamencie, to w teorii już na nim zostaną.

Nie wiem, czy w tę stronę to akurat działa, ale mi się nie spieszy do rezygnacji z abonamentu.

Inna sprawa, że nowy dodatek (WoWP in Spaaaaaace!) niezbyt mi przypadł do gustu. Myśliwce są jakoś zbyt sterowne, zbyt wrażliwe na byle ruch myszą, a walka jest jakoś... mniej porywająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że wykupienie samego dodatku nie daje na przykład suba na miesiąc, a zamiast tego dostajemy to konto "środkowe", które znosi połowę ograniczeń. Electronic Arts i wszystko jasne. Hajs się musi zgadzać.

Gdybym posiadał lepszy sprzęcior, to pewnie też bym już dawno śmigał na subskrypcji. Jednak przycinanie gry nawet w małych lokacjach odbierało mi przyjemność z grania, dlatego cały czas siedzę na F2P. 30zł miesięcznie to nie jest dużo, a frajda jest na pewno lepsza niż w World of Warcraft.

Po gameplayach widać, że walki w przestrzeni kosmicznej nie wyglądają za ciekawie i są dość nudnawe (oglądałem 11 minut gameplaya i praktycznie zasnąłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak te 30zł to nie jest jakaś wielka suma chociaż z drugiej strony jak ktoś jeszcze dokupuje CP to już nie jest tak wesoło. Tak czy owak tak się zastanawiam czy nie zacząć grać i czy jest warto pchać się na te kilka miechów bo tak w ogóle to czekam na TESO, które wyjdzie gdzieś za 5 miechów +/-. SWTOR sam w sobie zawsze mi się podobał i nadal urzeka klimat ale pamiętam jaka nuda była na serwerach bo ukończeniu linii fabularnej i przypakowaniu max. gear'u w PvP. Trochę się martwię że znowu zawieje taką nudą i np: te walki w kosmosie okażą się tylko średniawką która będzie tak przynudzać ja te misje w kosmosie na szynach ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do doświadczonych graczy, jakoś teraz dopiero zainteresowałem się tym tytułem, nie mam w co grać więc pomyślałem o jakimś mmo, a że TESO będzie płatne i opinie w wątku tez nie zachęcają pomyślałem o Star Wars, gra juz jest dość długo F2P więc czemu by nie, tylko czy jest sens ściągać dziesiątki GB? opłaca się zacząć grę czy nie, nie przepadam za mmo generalnie nudzą mnie po jakimś czasie, ale uniwersum Gwiezdnych Wojen lubię.

Różnica między kontami premium a free jest wysoka? jak to się ma w samej rozgrywce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: chcesz grać w MMO? Kup konto premium. Chcesz grać w Star Wars z graczami (tylko party w niektórych zadaniach), dla samej fabuły? Graj bez premium. Dla gracza, który chce to przejść dla samej fabuły i pogrania konto premium nie jest potrzebne (boli trochę mniejszy ekwipunek, ale da się to jakoś przegryźć), jeśli jednak chcesz męczyć potem instancje, PvP i tak dalej - będziesz musiał kupić premium, bo po prostu są na to nałożone limity (chyba po dziesięć instancji i aren tygodniowo). Jeśli nie chcesz płacić podejdź do tego po prostu jak do zwykłego RPG, tylko, że z otwartym światem i graczami obok ciebie.

PS. A może Ci się gra tak spodoba, że wydasz to 30zł na abonament? Who knows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja płacę tego suba za 30 złotych, dostaję co miesiąc te 500 CC, gram przez 2-3 tygodnie raz na kilka miesięcy i sobie chwalę. Lubię TOR-a, fajna fabuła, muzyka, trochę walka nuży po pewnym czasie, ale za to gra nadrabia klimatem. Kolega gra na free i widząc co się tam dzieje, nie mam zamiaru przechodzić na ten tryb, za dużo ograniczeń. W Galacti starfighters nie gram, wolałbym na toto w formie singleplayer, z fajną fabułą, coś a'la Rogue Squadron. Teraz czekam z nieciepliwością na kolejne rozszerzenie, które wprowadza twierdze dla gildii... w formie krążowników :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od ponad roku, ilość postaci na maksymalnym poziomie, które zostały przeze mnie usunięte z powodu znudzenia nimi, bezproblemowo sięga kilkunastu.

Krążowniki już są, moja gildia takowy posiada - Sempiternal na serwerze Progenitor. Wystarczy skorzystać z komendy "/who Semp" i na pewno znajdzie się ktoś, z kim można porozmawiać o dołączeniu.

Co do gry, powiem krótko - jeśli ktoś grał np. rok albo dwa lata temu i chce wiedzieć, co się zmieniło, niech zagra. Dzięki dodatkowym treściom gra zmieniła się na lepsze (ale znerfujcie Madness i Vengeance, bo obecnie są to najprostsze i najsilniejsze specyfikacje, kkthx).

@krzys6e - tak, posiadam taką wersję gry i w środku znajdziesz "Redeem code", który daje miesiąc suba. Właściwie nie darmowego, bo przecież mogłeś ściągnąć grę za darmo i kupić jeden miesiąc, ale ja sam jestem miłośnikiem pudełek i gra ma stać na biurku. Albo ma jej nie być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzys6e - tak, posiadam taką wersję gry i w środku znajdziesz "Redeem code", który daje miesiąc suba. Właściwie nie darmowego, bo przecież mogłeś ściągnąć grę za darmo i kupić jeden miesiąc, ale ja sam jestem miłośnikiem pudełek i gra ma stać na biurku. Albo ma jej nie być.

Na pewno po pół roku czekania ucieszy się, że w końcu otrzymał odpowiedź.

Co do gry, jest pewnie kilka rzeczy, które się nie zmieniły.

  1. Silnik, który (najprawdopodobniej) powoduje, że animacje są strasznie sztywne. To były moje obawy już podczas pierwszych gameplay trailerów. Obiecali, że naprawią, ale dalej strasznie słabo to wyglądają.
  2. To tak na prawdę gra freemium. Za darmo można się co najwyżej w nos pocałować. Jak chce się mieć dostęp do wszystkiego bez wydania fortuny na unlocki, to trzeba płacić miesięcznie. Ale to nie byłoby problemem gdyby nie kolejna sprawa.
  3. Czyli słaba populacja. Podczas premiery wydawało się, że będzie spoko, ale już tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu liczba graczy zaczęła spadać. Nie sądzę, żeby ta gra miała obecnie więcej, niż 500 tysięcy abonentów.

Liczyłem na to, że SWTOR będzie prawdziwym pogromcą WoWa w moim ukochanym uniwersum, ale niestety się przeliczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecamy na Sith Maraudera? Wnioskuję, że chodzi Ci o specyfikację.

Annihilation kładzie większy nacisk na DoT (damage over time), ponadto użycie Berserkera zwiększa obrażenia zadawane przez DoTki (100% szansy na krytyczne obrażenia) + otrzymujesz 5 bądź 6 punktów Juyo. Każde krwawienie, które zadałeś wrogowi, leczy Cię w stosunku 1% Twoich punktów życia. Każde uleczenie wykorzystuje jeden z punktów, koniec końców leczysz się za 5 - 6% punktów trafień.

Carnage to specyfikacja stawiająca na błyskawiczny burst, czyli zadanie wysokich obrażeń w bardzo krótkim czasie. Gore + Ravage + Force Scream + Massacre (level 45) są najważniejszymi z Twoich ataków. Prawdę mówiąc korzystam tylko z tych wymienionych, a mój DPS oscyluje w granicach 1.4 - 1.7k.

Rage nadaje się do levelowania, ponieważ wymaga skupienia uwagi na AOE w postaci Smash (w późniejszym etapie gry otrzymujesz umiejętność zwiększającą obrażenia zadawane przez Smash o 33% + wywołującą tzw. autocrit, czyli 100% krytyczne uderzenie).

Prawdę mówiąc, wyjaśniłem Ci to pobieżnie, bo specyfikacja zależy od własnych upodobań. Ja polubiłem wszystkie trzy i korzystam z każdej. Oczywiście jeśli chodzi o sprzęt, augmenty i statystki to najwyższy priorytet stanowi strength, power oraz surge rating. Endurance jest oczywiście ważne, zwłaszcza że Marauder to klasa na modłę szklanego działka. Mimo to, defensywne skille umożliwią Ci wyjście z niejednej sytuacji (obfuscate FTW).

Edit: augmenty oczywiście w postaci strength + endurance. Główne statystyki są tutaj priorytetem, używanie augmentów typu power + surge mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zaprotestować przeciw stwierdzeniu, że za darmo w Old Republic prawie nic nie ma. Za darmo dostaje się dostęp do wszystkich klas, możliwość spokojnego ukończenia ich historii, dostęp do flashpointów (w ograniczonym tygodniowo zakresie chyba, ale zawsze coś). Głowy nie dam, jak się ma sprawa z dodatkami, ale główny wątek jest dostępny bez płacenia. Brak pewnych ułatwień dostępu, premii do XP i tym podobnych, ograniczone są możliwości wyboru rasy, ale to już głównie estetyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...