Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Star Wars: The Old Republic MMO

Polecane posty

Najważniejsze to to, żeby bonusy nie niszczyły balansu i da się przeżyć. Ja jak kupuję grę, to chce sobie pograć i mieć jakąś radość z niej, a nie, że sobie kupuję dodatkowo bonus "200% more experience from monsters" i się cieszę, że w dwa dni mam max lvl. Więc ogólnie nie trzeba wydawać na mikrotransakcje ni grosza, pod warunkiem, że nie przesadzą z premiami dla tych, co chcą płacić... Oby nie było obszarów tylko dla VIP-ów (czyt. płacących) a la Tibia :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w TORze pokładam wielkie nadzieje. Choć filmowych gwiezdnych wojen nie znoszę,to jak narazie praktycznie wszystkie gierki w stylu Star Wars (z ME włącznie) mnie oczarowały.

ME to nie SW!!! [seria przekleństw]

A w którym miejscu napisałem,że ME to SW?! Napisałem W STYLU. W ME zerżnięć fabularnych ze SW było tyle,że całkowicie uzasadnia to to określenie.a i arena działań prawie identyczna.

Naprawdę dziwi mnie jak często gracze napinają się z powodu jakiegoś jednego określenia typu Diablo to RPG,ME to RPG,DS lepszy od PSP a PS3 od X360 itd. o co wam chodzi?

Co do płatności,chciałbym żeby na mikro się skończyło.Zawsze to pozwala na jakieś dobre (dłuższe niż w trialach) obeznanie się z grą,bo jak ktoś będzie chciał wymiatać to i tak pewnie prędzej czy później zacznie płacić.

@edit:upsik.Napi(o)r mnie już wytłumaczył :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi? Toż to obraza dla danej osoby, dla jej rodziny i przodków. Uderzasz w dumę...

(Porzućcie wszelką nadzieje, albowiem WoW i tak zniszczy każdego kto będzie miał ambicje zrobić dobre MMO muhahaha... )

Co do mikrotranzakcji to oby nie zrobili czegoś w stylu EA i BF: Heroes bo w tym wypadku gra straciła sens.

Jak będą pochlebne recenzje to na pewno zobaczę te grę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak to juz fajnie podsumowano - trailer lepszy niż pierwsze trzy części razem wzięte. Niewykluczone że dzięki Old Republic skusze się na MMO... czy raczej w ogóle grę po sieci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że WoW 2 nie powstaje, a biorąc pod uwagę jak długo powstawała część pierwsza to nawet gdyby dwójka została zapowiedziana dzisiaj to kolejne 5 lat byśmy na nią czekali :) Poza tym GW WoWa jakoś nie rozgromił więc nie wiem skąd i w ogóle po co takie wnioski.

Co do abonament czy mikrotranzakcje to ja osobiście preferowałbym abonament. Stałe opłaty, takie same dla wszystkich zapewniają równość w dostępie do wszystkich elementów gry co może nie być dobrze zrównoważone w przypadku mikrotranzakcji. Poza tym stały dochód gotówki dla twórców gry umożliwia przeznaczanie większych (niż w przypadku mikrotranzakcji) kwot na dalszy rozwój/support gry - oby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWIELBIAM Gwiezdne Wojny od dziecka. TOR jest na szczycie listy gier których oczekuję i kupię ją na pewno (nawet już kasę odłożyłem xD). Co do mikrotransakcji...fajnie by było żeby wszyscy gracze byli traktowani jednakowo, bez względu na to czy wydają więcej kasy na grę czy nie. Coś takiego doprowadzi do braku balansu między klasami, co już znam z WoWa i nie bardzo umila życie.

Pozdro dla wszystkich fanów SW :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quel

Final Fantasy XIV MMO powstawał niby przez 5 lat i co ? został ogłoszony dopiero na E3 wcześniej nikt o nim nic nie wiedział

kto wie czy Blizz nie robi WoW'a 2 xD

Co do SW The Old Republic czy jak wolicie TOR :D

to podali by wreszcie czy będzie abonament czy mikrotranzakcje -_- bo powoli odechciewa mi się tej gry....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kwestia abonamentu nie zostanie szybko rozwiązana, bo zniechęciło by to tę część graczy która oczekiwała odwrotnego rozwiązania, a tak wszyscy są zainteresowani i oczekują na kolejne informacje z zapartym tchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bahamut

Nie pracuja nad WoW2 bo pracuja nad jednym MMO, ktore nie jest podobno zwiazane z dotychczsowymi produkcjami :)

@Nikern

50 zl to zadne szalenstwo. Pamietaj, ze abonament jest ustalany dla USA w dolarach, a dla Europy w euro i $15 czy E13 czy ?9 to w tych krajach smieszne pieniadze (standardowa opata abonamentowa za MMO). To, ze w Polsce placi sie rownowartosc tego co w innych krajach europy w euro to normalna rzecz :) Jesli nie wyjdzie wersja zlokalizowana, to bedzie E13 - jesli w ogole bedzie abonament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zl na warunki polskie może wydawać się dużo ale spójrzmy na to tak. Kino (dla przykładu Multikino) kosztuje 17 zł w tygodniu, 20 zł w weekend za jeden bilet dla osoby dorosłej i zapewnia od 90 do 150 minut rozrywki w zależności od filmu. Sam do kina nie pójdziesz bo to jakoś tak przyjemniej z dziewczyną/narzeczoną/żoną czy znajomym. W pierwszych trzech przypadkach to raczej ty zapłacisz za bilet wiec 17/20 zł x 2 ciągle za ten sam czas rozrywki. Za grę MMO płacisz 50 zloty i grasz ile chcesz przez miesiąc. W moim przypadku wychodzi (WoW) ~130 godzin miesięcznie za 9 funtów. Zamiast kina możesz wstawić dowolną inną rozrywkę.

Przy takim spojrzeniu na gry MMO już nie wydają się takie drogie, czyż nie? :)

Tu zakończę bo zaraz mnie za OT moderatorzy zjedzą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrotransakcje byłyby dużo lepsze, przynajmniej według mnie. Oczywiście tylko jeżeli nie dawałby jakichś ultrahipermegapurepwng przedmiotów czy skilli ;) Z drugiej strony w przypadku niskiego abo (vide Age of Conan) też bym się skusił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest abonament.:P Wszyscy maja jednakowy dostep do wszystkich skladnikow gry. Nie da sie 'nie przesadzic' z contentem platnym bo wiadomo, ze aby zarobic to uzyteczne rzeczy beda platne. Nie uzylem tu slowa najsilniejsze lub najlepsze bo tak raczej nie bedzie, ale na 100% ulepszenia platne beda znaczace. Abonament ulatwi zycie dla tworcow bo nie beda musieli marnowac czasu na balans, ktory zyskalby glebsze znaczenie podczas mikrotranzakcji. Po za tym jako ,ze sam gram w WoWa to moge powiedziec, iz abonament dziala swietnie i zadko spotyka sie ludzi 'ciekawych inaczej' bo tacy w gry platne zazwyczaj nie graja (mowie tu opierajac sie na wlasnym doswiadczeniu). Chociaz przypadek Death Knighta w WoW udowadnia, ze balans w grze mozna totalnie zje*** nawet i bez mikrotranzakcji.

Moim zdaniem abonament dzialalby najlepiej. Potwierdzam to co napisal Quel - nie jest drogo. Drogo wydaje sie tylko zanim zaczniesz. Jedyny problem na Polskim rynku to brak kart pre-paid do wielu gier MMO (ale to nie tylko u nas przezkadza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Hyronimaru @ czw, 04 cze 2009 - 15:29)

UWIELBIAM Gwiezdne Wojny od dziecka. TOR jest na szczycie listy gier których oczekuję i kupię ją na pewno (nawet już kasę odłożyłem xD). Co do mikrotransakcji...fajnie by było żeby wszyscy gracze byli traktowani jednakowo, bez względu na to czy wydają więcej kasy na grę czy nie. Coś takiego doprowadzi do braku balansu między klasami, co już znam z WoWa i nie bardzo umila życie.

Pozdro dla wszystkich fanów SW :]

Poza kwestią o WoWie (która jest mi obca) zgadzam się zupełnie tylko nie odłożyłem jeszcze pieniędzy.

smile_prosty.gif

Pozdrowienia dla wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrotransakcje czy shopy to gwoździe do trumny MMO. Nie lepiej już zapłacić raz na miesiąc i mieć dostęp do wszystkiego, bo w końcu każdy, kto będzie chciał grać w to "na poważnie", będzie wydawał pieniądze na usługi z shopu, by jego postać w ogóle się do czegokolwiek nadawała, nie raz wydając o wiele więcej niż te "zaporowe" 50zł miesięcznie.

Dodając, że w "początkowej fazie" gry będzie się roiło od pewnego elementu graczy, których raczej nie chce się oglądać (i to się tyczy każdego tytułu z shopami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Patryka 13. Dobrze, by było gdyby nie było abonamentu, bo zawsze to więcej kasy zostaje.Mikro płatności jak się przekonałem zawsze są . Ale to szczegół. Akurat w moim przypadku na abonament trochę szkoda kasy, bo gram w gry bitewne, a figurki tanie są xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TOR będzie, albo rewolucją, albo klapą. Można zauważyć, że większość wypowiadających się w tym temacie osób, "zakochanych" w KotOR nie gra w MMO. IMO KotORa kocha się za opowieść - historię - fabułę, której, tak naprawdę, w żadnym MMO nie ma. Zrobienie dobrej fabuły do dobrego MMO jest nie lada wyczynem, o ile BioWare nie zabije fabuły trybem MMO, to będzie hicior ;]. Osobiście nie wyobrażam sobie jak miała by wyglądać dobra opowieść zmixowana z tysiącem ludków/Jedi/Sith, biegających z mieczem do tego samego miejsca... bo akurat robią tego samego questa... :/ Mam nadzieję, że BioWare jednak coś wymyśli :]]]

Co do płatności, patrząc realnie nie ma możliwości ominięcia abonamentu. Gigantyczne nakłady jakie poszy na TORa muszą się zwrócić. Mikropłatności były by opłacalne dopiero po kilku latach. Osobiście uważam, że będzie to wyglądać tak:

1. Gra (100-200zł) + mikropłatności - nie sądze... ale możliwe

albo...

2. Gra free + abonament 40 zł - skoro Bio ma w rękach taki tytuł, to trzeba coś z tego wyciągnąć :D

Jak znam życie to wyjdą i prywatne serwery... choć nie zdziwię się jeżeli będzie to dopiero po.... roku :/

Bardzo mozliwe, że wyjdzie jescze wersja BETA. ew. będzie dostępna tylko dla niektórych, losowo wybranych ludziów zarejestrowanych na www.swtor.com.

Ciężko jest przewidzieć co zrobi BioWare z tym fantem. Bynajmniej wiemy, że chce przebić WoWa, więc może będzie miałą jakieś konkurencyjne opłaty.... oby ;]

BTW. Istnieje jakiś oficjalny/prawdziwy gameplay z TORa3 ? Ciekawi mnie tryb walki i poruszanie się po świecie. Jak w 90% MMO będzie turówka, więc tryb walki to nie zagadka, ale ciekawi mnie poruszanie się. Czy będzie to ograniczony ruch po jednej płaszczyźnie, czy może [tak jak na filmiku], nieograniczony ruch w.... 3d [chyba wiecie o co loco ;]]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...